Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 28 maj 2016 - 13:00

@Paavo nie wiem co inni myślą i uważają, mogę pisać o sobie. Broń do poczucia męskości w sobie nie jest mi potrzebna. W najbliższym czasie nie zamierzałbym jej mieć, bo mam wiele innych pilniejszych wydatków.

Natomiast chciałbym mieć prawną możliwość posiadania broni w celach rekreacyjnych, bo tak mi się podoba i strzelanie fajne jest. Sportowcem nie zostanę, więc podciąganie się pod broń do celów sportowych jest mocno naciągane. Że mogę na strzelnicy wypożyczyć? Cóż koledzy jadący na dorsze też mogą na kutrze wędki wypożyczyć, a jednak wielu woli mieć swoje.

Chciałbym mieć prawną możliwość do zdecydowania samemu kiedy jest mi potrzebna broń do obrony, w obecnej sytuacji prawnej jedynym pewnym dowodem zagrożenia życia jest własny akt zgonu w wyniku napadu.

Nie piszę o tym, że wszyscy mają broń mieć, natomiast, żeby mógł ją posiadać każdy, kto spełni jasno określone warunki.



#62 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisano 28 maj 2016 - 13:21

Podawanie jako przykład USA jest takim trochę nadużyciem. Oni żyją z bronią palną od zawsze.

 

Włamań tam nie ma, gwałtów nie ma, napadów nie ma. Od czasu do czasu tylko, zabije ktoś kilka osób z łatwo dostępnej broni, ale to można śmiało rozcieńczyć w statystykach.

 

Temat dostępności do broni bardzo ładnie będzie można "zagospodarować" i czerpać z niego różnego rodzaju korzyści. 



#63 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 maj 2016 - 14:02

A w Polsce nie ma wlaman, gwaltow, napadow? 

 

Jesli w tak "debilnym" spoleczenstwie amerykanskim mozna powszechnie posiadac bron, to tym bardziej jest to mozliwe w Polsce gdzie ludzie sa o wiele bardziej ogarnieci. 


  • albercik2, coma i sierżant lubią to

#64 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 maj 2016 - 15:07

Kolego @Paavo chcialbym zwrócić uwagę, że że co innego jest zezwolenie na posiadanie broni, a co innego pozwolenie na jej noszenie "na mieście". Zdaje się że w USA też nie wszędzie można "nosić" gnata ? Absolutnie nie zgadzam się z tym że broń krótka powinna być zarezerwowana dla "służb i pewnych zawodow" Właśnie krótka najbardziej nadaje się do samoobrony. Ja też jak kolega @witeg nie kupił bym pistoletu czy rewolweru. Ale chcę mieć taką mozliwość bez zbędnych ceregieli na wypadek np. nagłego wzrostu przestępczości czy, odpukać, pojawienia się islamskiego terroryzmu w Polsce. 


  • coma lubi to

#65 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 28 maj 2016 - 17:47

To jest własnie to...egocentryzm i subiektywizm,bo ''ja'' chcę i ''ja''jestem porządny obywatel...ok,ja też jestem porządny obywatel,co nie znaczy ,że kolejnych 50 w kolejce po pozwolenie nie ma większych czy mniejszych skrzywień,których jedna wizyta i teścik u psychiatry nie wyłapie.Nikt nie kwapi się na obiektywną i racjonalną ocenę sytuacji...a przecież widać to na co dzień,wszechobecną dewastację norm moralnych i kurturalnych...ja wiem jeden tego nie widzi bo ma to gdzieś...drugi się tym brzydzi,ale udaje ,że jest ok.

Ilu z was miało takie sytuacje w których,naprawdę byliście w zagrożeniu życia i nie mówię tu o piciu herbaty z niewyjętą łyżeczką z kubka.Mówię tu o konfrontacjach z drugim człowiekiem lub ludzmi,będącym na wojennej ścieżce...w różnych sytuacjach i miejscach.Jeśli macie takie takie zdarzenia to pamiętacie jak się skończyły...urażoną dumą lub w najgorszym wypadku wizytą u lekarza lub stratą mienia...a co gdyby obie strony posiadały by legalną broń,kierując się powrzechnym dostępem typu sąsiad ma to i ja mam...złodziej ma to i ja mam (złodziej ma bo zwykli porządni ludzie mają).Ile takich sytuacji (nie mówię ,że wszystkie) skonczyły by się tragedią.

Te wszystkie analogie do prawa jazdy,penisa (wypowiedź Pana Korwina ) czy łowienia na wypożyczony sprzęt to też straszna lipa...reklamówką z biedronki też uśmiercimy człowieka,ale te rzeczy nie zostały do tego stworzone.Broń krótka to bróń krótka...łatwo schować,przeniesć niezuaważanie i dla tego jest szczególnie niebezpieczna...a czy najlepsza do obrony,to raczej pomyłka... bo jednym strzałem z broni długiej gładkolufowej powstrzymasz 3 blisko siebie znajdujących się przeciwników...ale ty kolego @Marcinie sugerujesz obronę ,chodząć z bronią przy pasie.


Użytkownik Paavo edytował ten post 28 maj 2016 - 17:55

  • wojciiech lubi to

#66 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 28 maj 2016 - 18:01

Dostęp do broni legalniej i zarejestrowanej powoduje spadek przestępczości i to pokazują badania i statystyki. Zakazy powodują zwiększenie przestępczości z udziałem broni i nie zabójstw a napadów czy wymuszeń do których nie zawsze używana jest prawdziwa broń ale często atrapy i zabawki. Gdzie broń jest dostępna łatwo i dla każdego zanim ktoś odważy się zaatakować zastanawia się 5 razy bo zdaje sobie sprawę z tego że kula może go sięgnąć jako pierwszego. Argumenty typu masakray nie wskazują na łatwy dostęp do broni a na wypaczenie społeczeństwa bez zasad i wartości.



#67 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 maj 2016 - 18:09

Ta dyskusja wyglada podobnie jak wszelkie na ten temat. Ja przedstawiłem wyniki opracowań naukowych w temacie. Koledzy którzy są "przeciw" powszechnemu dostępowi do broni powołują się na jednostkowe przypadki, bądż częsciej jeszcze mówią o swoich odczuciach i przypuszczeniach.  Z jednym muszę się zgodzić z kolegą @Paavo że "(...)przecież widać to na co dzień , wszechobecną dewastację norm moralnych(..) " Ale moim zdaniem jest to kolejny argument  "za" a nie "przeciw"  


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 28 maj 2016 - 18:09


#68 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 maj 2016 - 18:18

Dostęp do broni legalniej i zarejestrowanej powoduje spadek przestępczości i to pokazują badania i statystyki. Zakazy powodują zwiększenie przestępczości z udziałem broni i nie zabójstw a napadów czy wymuszeń do których nie zawsze używana jest prawdziwa broń ale często atrapy i zabawki. Gdzie broń jest dostępna łatwo i dla każdego zanim ktoś odważy się zaatakować zastanawia się 5 razy bo zdaje sobie sprawę z tego że kula może go sięgnąć jako pierwszego. Argumenty typu masakray nie wskazują na łatwy dostęp do broni a na wypaczenie społeczeństwa bez zasad i wartości.

Zgadzam się całkowicie ! Przestępca zawsze znajdzie źródło zaopatrzenia w nielegalną broń. Ofiara bezbronna jest łatwym celem. Wszystkim obawiającym się przypomnę jeszcze że liberalizacja dostepu do broni w Rosji w 2014 nie spowodowała prognozowanej  hekatomby ofiar mimo ż jest to kraj o największym spożyciu mocnych alkoholi per capita. 


  • coma i sierżant lubią to

#69 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 maj 2016 - 18:21

Wprawdzie na rozprawach w sprawach karnych byłem i bywam incydentalnie, ale chłopcy z wydzieranymi powiekami, którzy tam bywają przyklasneliby z radości słysząc takie bzdury.

Te wszystkie teorie, które tu wypisujecie można o kant dupy potłuc, pogadajcie z ludźmi, którzy stykają sie z prawdziwą przestępczością.

To czcze gadanie dużych chłopców zza monitora, to nie dziki zachód, powszechny dostęp do broni groziłby nagłym wzrostem przestępczości, tylko nie piszcie, ze rejestrowane itp. bo jak jeden z drugim bedzie chciał, to zakopie broń po popełnieniu czynu zabronionego i tyle.

ps
Jak byłem kucem z liceum to tez produkowałem takie brednie wsród znajomych, z całym szacunkiem dla wielu sympatycznych osób piszących w tym wątku.
  • radek_u lubi to

#70 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 28 maj 2016 - 18:34

Powiem jeszcze raz nie chodzi o sprzeciw tylko o racjonalne podejscie w mało racjonalnym kraju jakim jest nasza ojczyzna,a dokładnie ile z postawionych w projekcie ustawy zasad będzie respektowanych,a ile nagminnie łamanych.Już mamy prawo takie,a nie inne i wszystko i wszędzie działa na ''opak'' w lekko powiedzanym tego słowa znaczeniu.Zakaz picia w miejscach publiczny-pijemy,zakaz wyworzu śmieci do lasu-wywozimy,zakaz wypuszczania ścieków komunalnych i przemysłowych do rzek-trujemy...na wszystko jest paragraf i tak dalej to się dzieje,więc jak to się będzie miało do kolejnych zasad.

 

Kolego @Marcinie Rosja to chyba najgorszy przykład z możliwych...to co tam się naprawdę dzieje to tylko ''Władek'' do końca wie wszystko...taki przykład przez 12 lat tuszowano działalność Andrieja Czikatiło ,który zgwałcił i zabił 56 dzieci (często też się nimi pożywiał)...ja wiem,że to było pod koniec,końców ZSRR,ale do dzisiaj tam w ustroju niewiele się zmieniło.



#71 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 maj 2016 - 18:35

Wszystkim dyskutantom polecam ciekawy artykuł:

 

http://www.uwazamrze...ron-dla-kazdego


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 28 maj 2016 - 18:36

  • coma lubi to

#72 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 28 maj 2016 - 18:38

@wojciiech fakty pokaż jedno miejsce gdzie dostęp do broni spowodował wzrost przestępczości? A wydziarani kolesie mają broni pod dostatkiem, jeszcze nikt ich nie rozbroił po wolnych latach 90tych

Tak jak @Marcin Rafalski wspomniał w 2014 roku Rosjanie mogą bez większego problemu kupić broń nie zmieniło to niczego na ulicach Rosji ale powoduje niezły ból dupy dla naszej SG


Użytkownik albercik2 edytował ten post 28 maj 2016 - 18:44

  • coma lubi to

#73 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 28 maj 2016 - 18:43

.


Użytkownik albercik2 edytował ten post 28 maj 2016 - 18:44


#74 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 maj 2016 - 18:44

Wprawdzie na rozprawach w sprawach karnych byłem i bywam incydentalnie, ale chłopcy z wydzieranymi powiekami, którzy tam bywają przyklasneliby z radości słysząc takie bzdury.
 

Wojtku mówisz o swoich doświadczeniach i doswiadczeniach osobistych ludzi pracujących z przestępcami. Wszyscy stróże prawa chcą ograniczenia dostępu do broni bo wydaje im się że będa mieli mniej roboty. A jest  dokladnie odwrotnie. 

W wielu dyskusjach, nie tylko tej, zupełnie inna jest perspektywa osobista a inna "globalna"  przeczytaj linkowany wyżej artykuł


  • coma lubi to

#75 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 maj 2016 - 18:48

 

 

Kolego @Marcinie Rosja to chyba najgorszy przykład z możliwych...to co tam się naprawdę dzieje to tylko ''Władek'' do końca wie wszystko...taki przykład przez 12 lat tuszowano działalność Andrieja Czikatiło ,który zgwałcił i zabił 56 dzieci (często też się nimi pożywiał)...ja wiem,że to było pod koniec,końców ZSRR,ale do dzisiaj tam w ustroju niewiele się zmieniło.

Skoro Rosja nie pasuje to może przykład Brazylii z linkowanego wyżej artykułu  :)


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 28 maj 2016 - 18:51


#76 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 maj 2016 - 19:05

Koledzy, dyskusja staje się - niepotrzebnie - zbyt gorąca. Chwilami tylko, ale takie momenty, gdy puszczają nerwy, najlepiej jest przeczekać. Proponuję odsapnąć chwilę, pójść na ryby... Dla odpoczynku i dla właściwego nadzoru nad dyskusją, wątek do jutra zamykam. Na spokojnie, jutro wieczorem - zapraszam do dalszej dyskusji.


  • Jozi i Tomek88 lubią to

#77 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2016 - 07:37

W Polsce na 100 mieszkańców przypada 1,3 sztuk broni.

Tak dla porównania:
USA - 90
Szwajcaria 54,8  neutralna :)
Szwecja - 31,6
Norwegia - 31,3
Francja - 31,2
Kanada 30,8
Austria 30,4
Niemcy 30,3
Finlandia 29,1
Czechy 16,3
Słowacja 8,2

Na wschodzie też jest  więcej, z całej Europy tylko Litwa i Rumunia mają gorsze statystyki.
Kiedyś to było związane z 50 letnim zaborem radzieckim, ale teraz?
A czasy mamy niepewne: na Ukrainie wojna, w Europie Zachodniej za 20 lat (gdy urośnie jeszcze jedno pokolenie) możemy mieć powtórkę z Kosowa, tylko na wielką skalę.

Broń się przyda. Teoretyczna okupacja uzbrojonego narodu jest nie zwykle trudna, przykład Afganistanu. Łatwiej posłać rakietę i zniszczyć magazyn, czy dwa.


Co do wzrostu przestępczości, bandyta i tak będzie miał broń. Do przestępstw nie potrzebne jest pozwolenie.
Ale posiadając swoją i mogąc jej użyć do obrony miru domowego po prostu wyrównuję szanse. Żona nie obroni się przed bandytami, nawet jak weźmie w rękę nóż, czy siekierę. Zabiorą jej.
Mając broń może ukucnąć gdzieś w kącie i strzelić pierwsza, na przykład w plecy.

 

To tak na szybko.
 


Użytkownik korol edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 07:38

  • Tomek88 i coma lubią to

#78 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2016 - 07:47

W Polsce na 100 mieszkańców przypada 1,3 sztuk broni.

Tak dla porównania:
USA - 90
Szwajcaria 54,8  neutralna :)
Szwecja - 31,6
Norwegia - 31,3
Francja - 31,2
Kanada 30,8
Austria 30,4
Niemcy 30,3
Finlandia 29,1
Czechy 16,3
Słowacja 8,2

Na wschodzie też jest  więcej, z całej Europy tylko Litwa i Rumunia mają gorsze statystyki.
Kiedyś to było związane z 50 letnim zaborem radzieckim, ale teraz?
A czasy mamy niepewne: na Ukrainie wojna, w Europie Zachodniej za 20 lat (gdy urośnie jeszcze jedno pokolenie) możemy mieć powtórkę z Kosowa, tylko na wielką skalę.

Broń się przyda. Teoretyczna okupacja uzbrojonego narodu jest nie zwykle trudna, przykład Afganistanu. Łatwiej posłać rakietę i zniszczyć magazyn, czy dwa.


Co do wzrostu przestępczości, bandyta i tak będzie miał broń. Do przestępstw nie potrzebne jest pozwolenie.
Ale posiadając swoją i mogąc jej użyć do obrony miru domowego po prostu wyrównuję szanse. Żona nie obroni się przed bandytami, nawet jak weźmie w rękę nóż, czy siekierę. Zabiorą jej.
Mając broń może ukucnąć gdzieś w kącie i strzelić pierwsza, na przykład w plecy.

 

To tak na szybko.
 

Ach te statystyki... masakra,ta broń z tych statystyk z każdego wyżej wymienionego kraju w 80% to broń myśliwska (no może poza USA),a nie do obrony...oganijcie te staystki bo tak to tylko bzdury wychodzą.



#79 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 08:02

Duzo mysliwych w tych Stanach czy Szwajcarii 😏
  • Tomek88, coma i darks86 lubią to

#80 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2016 - 08:03

Myśliwska, nie myśliwska w razie czego tak samo będzie służyła do obrony.

Jakoś nie widzę, żeby w całej Europie było tylu myśliwych, zwłaszcza, że lasów trochę mało.

Ale nawet jeśli:

Francja     20% x 31,2 =  6,24

Polska     20% x 1,3 =  0,26

Proporcje zostają te same.
 


Użytkownik korol edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 08:04

  • woblery z Bielska, Tomek88 i coma lubią to