Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LOST LURES


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2013 - 10:04

Dagon, nie sądzę, że śmiecimy koledze w wątku. To jest konstruktywna wymiana doświadczeń. Puenta też nie jest nikomu potrzebna lecz realne rozwiązania, które warto zastosować. 

 

Matusiak robi woblery sumowe z piany, więc wyjścia innego jak pełny stelaż nie ma ;)

 

Stelaże łączone (zgrzewane) w dużych przynętach od dawna robi Salmo. Oni to już przerobili lata temu. Czasem warto wyjrzeć poza własne podwórko i sprawdzić, czy już ktoś nie przerobił danego tematu. 

Konstruktywna wymiana doświadczeń powiadasz? ;)

No dobra, skorzystam zatem z okazji i tak troszkę perfidnie, ale niezłośliwie zapytam a wiem, że doświadczenie masz znacznie większe od mojego w temacie woblerowym.

Załóżmy, że tworzysz wobler na duże ryby, wobler, którym będziesz łowił w łowisku absolutnie nieczepliwym, który ma służyć ci nawet kilkanaście lat (mam takie wobki w pudłach), robisz ten wobler dla siebie, masz czas by nad nim posiedzieć - dajesz wkręty, czy stelaż?

 

A teraz jeszcze króciutko, dlaczego bronię stelaży, ano po pierwsze primo - rozczarowały mnie wkręty, po drugie primo - jeśli mogę to eliminuję słabe punkty zestawu gdzie tylko się da.

I na koniec - to, że bronię stelaży wcale nie oznacza, że atakuję twórców robiących woblery z wkrętami. :)  ;)


Użytkownik Dagon edytował ten post 17 czerwiec 2013 - 13:18

  • andre99 lubi to

#282 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 czerwiec 2013 - 10:53

Mam w swoich i nie tylko w swoich pudełkach woblery z wkrętami, które łowią, a nie tylko w nich leżą ponad 15 lat. Nie twierdzę, że jeden typ rozwiązania jest lepszy od drugiego. Z mojego bardzo skromnego doświadczenia jako konstruktora tego typu przynęt wynika, że obydwa są bardzo dobre. Przy czym wkręt nie nadaje się do każdego drewna. Nawet lipowe suche drewno może być niezdrowe i już jest lipa.  ;)

Tak samo jak kapon jest niewystarczającym zabezpieczeniem na wodę. 

 

Dogon, nie zgodzę się jedynie z twoim twierdzeniem, że wkręty są prostsze i dlatego ktoś w taki sposób buduje te przynęty. Natomiast rozumiem twoje subiektywne potraktowanie tematu. Masz złe doświadczenie z wkrętami i kropka. Każdy wybiera to, do czego ma pewność. 

:)



#283 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:23

(...)

Dogon, nie zgodzę się jedynie z twoim twierdzeniem, że wkręty są prostsze i dlatego ktoś w taki sposób buduje te przynęty. (...)

Ależ są prostsze, czyli upraszczają konstrukcję woblera. Nie wymagają (prostego i głębokiego!) nacięcia pod stelaż, przy nacinaniu woblera pod ster nie przetniesz stelaża  - są to ważne czynniki upraszczające konstrukcję. Jak już wypowiadam się w tym temacie - na własny użytek przerabiałem woblery, głównie Salmo. Czasem stery, a czasem dodawałem "brakującą" kotwicę. Oczywiście - wkrętem. I nigdy tego wkrętu nie wyrwałem - na rybie, czy na zaczepie. Może farciarz jestem, a może to, że nie stosowałem żyłki grubszej niż 0,20, a i plećki "odpowiednio słabe" - dobrze wklejony wkręt "daje radę". Zawsze przed wklejeniem warto użyć cyjanoakrylu. Naprawdę nieźle impregnuje drewno.



#284 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2603 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 17 czerwiec 2013 - 14:44

Może farciarz jestem, a może to, że nie stosowałem żyłki grubszej niż 0,20, a i plećki "odpowiednio słabe" - dobrze wklejony wkręt "daje radę".

Nie jesteś farciarzem tylko nigdy nie łowiłeś po prostu konkretnych sumów na spinning.

Matusiak łowi ładne sumy to coś o tym wie..ja niestety takie rybki oglądam w googlach albo na filmach . Natomiast wkręt nigdy mnie nie zawiódł (robię tak i tak ,ale większość wkręt w lipe),ale na suma bym się nie odważył wkręcać-może i by wytrzymał każdego potwora -lecz psychika by mnie zabiła..

A ty tu z 0,20 wychodzisz jak mowa o rybie która łódki przeciąga:D To nie "tej" łowienie kleników czy pstrągów.


  • joker lubi to

#285 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 17 czerwiec 2013 - 14:57

Ależ są prostsze, czyli upraszczają konstrukcję woblera. Nie wymagają (prostego i głębokiego!) nacięcia pod stelaż, przy nacinaniu woblera pod ster nie przetniesz stelaża  - są to ważne czynniki upraszczające konstrukcję. Jak już wypowiadam się w tym temacie - na własny użytek przerabiałem woblery, głównie Salmo. Czasem stery, a czasem dodawałem "brakującą" kotwicę. Oczywiście - wkrętem. I nigdy tego wkrętu nie wyrwałem - na rybie, czy na zaczepie. Może farciarz jestem, a może to, że nie stosowałem żyłki grubszej niż 0,20, a i plećki "odpowiednio słabe" - dobrze wklejony wkręt "daje radę". Zawsze przed wklejeniem warto użyć cyjanoakrylu. Naprawdę nieźle impregnuje drewno.

 

Ja taki farciarz nie jestem. Popełniłem kilka błędów  w tym temacie. Dlatego pozwoliłem sobie napisać, że wcale nie są prostsze te konstrukcje ;)



#286 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 18 czerwiec 2013 - 16:33

Panowie, aby zaspokoić wszystkich i też swoją niepewność woblery zrobię zarówno na wkrętach i łączonym stelażu.  Zobaczymy jak się będą sprawować poszczególne konstrukcje;]



#287 OFFLINE   Bonnny

Bonnny

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 16:45

Panowie, aby zaspokoić wszystkich i też swoją niepewność woblery zrobię zarówno na wkrętach i łączonym stelażu.  Zobaczymy jak się będą sprawować poszczególne konstrukcje;]

 

 

Wszystkich to chyba nie dasz rady zaspokoić  :D  :D  :D ale życzę powodzenia  :lol:



#288 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 22 czerwiec 2013 - 11:55

Dziś miałem chwilę czasu więc trochę się pobawiłem aerografem.. Wieczorem zdjęcia woblera w lakierze.
Jak na pierwsze malowanie to może być?

 

dsc03930.jpg
dsc03929.jpg


Użytkownik Pold3k edytował ten post 22 czerwiec 2013 - 11:56

  • jareckizet i Pumba lubią to

#289 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 czerwiec 2013 - 19:45

Bardzo może  :)  Duży kontrast kolorów, pod sumka lux



#290 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 23 czerwiec 2013 - 09:14

Wczoraj udało mi się jeszcze parę sztuk wymalować ;]

WOBLER --> 7,5cm    26g->(z kotwicami nr1)
havr.jpg
vxzl.jpg
dum0.jpg
t8pb.jpg
 

Użytkownik Pold3k edytował ten post 23 czerwiec 2013 - 09:21


#291 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 23 czerwiec 2013 - 09:21

Kolejna porcja w większym rozmiarze 8,5 cm przygotowywana jest do malowania. Robiłem też woblera na stelażu i to nie moja bajka..
Wczorajszy test  na wyrwanie przeszedł pomyślne, bez problemow wytrzymuje moja wagę przy podciąganiu się wiec pewnie ponad 100kg

lsi2.jpg


Zakupiłem też już lepsze kotwice i kółka   :D
ilwt.jpg
 

 



#292 OFFLINE   terier123

terier123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 21:57

Piękne wobasy ;) wąsacze na pewno w nich zasmakują, zresztą nie tylko one jak podejrzewam ;> jednym słowem- good job ;)



#293 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:31

Szymon czyżby nastała nowa era dla Twoich wobków... :)



#294 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:48

Szymon czyżby nastała nowa era dla Twoich wobków... :)

Zobaczymy co dalej się potoczy i czy zapał malowania nie zginie.. muszę jeszcze potrenować bo ręka czasem za bardzo drży ;D
Ogólnie to fajna sprawa i zaczęło mnie to wciągać. Naklejki na pewno nadal będą ale teraz skupie się na malowaniu. 

Jeśli macie ciekawe pomysły malowania woblera jakieś detale które warto dodać to proszę o podpowiedzi.


Użytkownik Pold3k edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 07:49


#295 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2013 - 12:48

Powrót do korzeni mojego lurebuilding'u, czyli Jerki dla @platynowłosy



dsc03415eb.jpg

003jqu.jpg

004zvxo.jpg
 



Dość prosty i wykonany na szybko pomysł do wycinania sterów gdy mamy trochę więcej woblerów niż zazwyczaj..


001jwf.jpg
002orc.jpg

Aby uzyskać odpowiednia szerokośc wystarczy tylko dobrać piłkę.


 

Platynowłosy bardzo happy z jerków Szymona. Zębate jak zagryzały to do końca. Biły i ma pływające i na tonące. każdy miał ciutek inną pracę w wodzie i to też był klucz do sukcesu. Szymon, Twoje jerki mają stałe miejsce u mnie w pudle.

Pozdrawiam serdecznie.

Alek

ps: szczere gratulacje co do malowania areo....Robi wrażenie...


Użytkownik platynowłosy edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 12:51


#296 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 29 czerwiec 2013 - 22:09

Dzięki ;]

Dziś udało mi się pomalować parę woblerów sumowych 8,5cm, jutro jakieś zdjęcia jak lakier doschnie ;]
t6cb.jpg

 


 


  • joker lubi to

#297 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 29 czerwiec 2013 - 22:37

super wygladają , widze coraz więcej osób zaczyna  malowanie od wzorników :)



#298 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 01 lipiec 2013 - 10:00

Dzisiejszy poranny wypad w celu testów woblera sumowego można zaliczyć do udanych. Suma nie było ale 3 szczupaki i okoń 30- to chyba dobrze jak na pierwsze maczanie woblera. Sprawdziła się wersja tonąca jak i pływająca.
Większe wersje 8,5cm już praktycznie gotowe, lakier musi się utwardzić i można zbroić :D

Zobaczymy co pokaże dzisiejszego wieczoru ;]
gl0d.jpg


Praca woblera


 


  • Mariano Mariano i mateusz998 lubią to

#299 OFFLINE   wedkarz19800

wedkarz19800

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 16:18

Cudowny!!!!!!!!!!!!!!



#300 OFFLINE   lajcik

lajcik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rozumek

Napisano 01 lipiec 2013 - 17:05

fajnie że nie zbroisz wobków w byle co






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych