Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 sierpień 2020 - 04:44

Może zależeć jak ma z robotą. Raczej ludzie kombinują tak jak ja, żeby mieć powiedzmy łódkę przed 1szym maja. Co w praktyce = lipiec bo za dużo zamówień. 500pln zaliczki to bardzo mało. Ja dałem 3k bez potwierdzenia.

#682 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 27 sierpień 2020 - 05:09

Ja dałem również bez pokwitowania, przelałem kasę napisałem co ma być na łodzi i powiedziałem że ma dzwonić.
Oczywiście bez spinki z mojej strony "Panie nie będę truć dupy zadzwoń Pan jak będzie gotowa"
Gościu powiedział że mam dzwonić około 20 sierpnia
Olałem go.
Zadzwonił sam ,a resztę znacie .

Po przeczytaniu postu zastanawiam się nad zmianami na " sempku "
Mianowicie plandeka 470pln na aledrogo jest za połowę i pewnie lepsza niż od Marcina .
Chciałem też domówić jaskółki , ale nie jestem na 100% przekonany czy jest mi to tak potrzebne.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

#683 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 31 sierpień 2020 - 08:28

Jaskółki mam dwie a w sumie żałuję teraz, że nie cztery. Ja radzę zamówić bo nie zawsze chce się człowiekowi bakisty otwierać żeby coś schować. Na rzeczy typu pilot od dziobówki idealne, do tego montują w nich gniazdka usb i zapalniczki więc masz gdzie położyć tel do ładowania. Jak nie wiesz do końca czy chcesz to poczekaj. Zobaczysz na miejscu bo dla gościa montaż tych jaskółek to 5 minut. Tak samo stołki możesz na miejscu rozplanować. Facet wierci tylko dziurę w podłodze silikon i parę śrubek. Ja te gniazda zakładałem na miejscu, żeby mi najbardziej pasowało.

#684 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 31 sierpień 2020 - 08:38

Dzięki , za pomoc.
Dzwonił do mnie P. Marcin w ten piątek mam odebrać moja 440 -tkę :)
Jesli chodzi o jaskółki zamówiłem dwie sztuki na tą chwilę.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

#685 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 04 wrzesień 2020 - 18:03

To dawaj znać jak wrażenia. Motor jaki wsadziłeś? Ja pływam i jestem bardzo zadowolony. Co do przyczepy, bo pewnie masz Cymermana z tzw " łatwym wodowaniem". Jej się trzeba nauczyć i dopiero wtedy jest łatwo. Rolki od tylnego wózka muszą być przy wciąganiu łodzi w całości nad wodą. A przyczepa na tyle równo wpuszczona do wody ile się da. Dopiero tak robi się to łatwe i przyjemne.

#686 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 04 wrzesień 2020 - 19:25

Witam kolegów .
Odebrałem właśnie moją 440kę .
Jest zajebista :D
Pan Marcin wywiązał się z umowy , łódź była gotowa w terminie,
jedyne co można się doczepić to komunikatywność , lecz chciałem nadmienić że podczas mojej finalizacji pan Marcin miał już 5 telefonów .
Niema co się dziwić że "chłop" dział na pełnych obrotach od rana do wieczora i ma też dosyć.
Jeśli chodzi o cenę ? Jest warta każdych PLN ów . Dostałem też rabat ! Super!
Jestem mega zadowolony i polecam każdemu :) .

Podpiąłem Yamahę 6 kucy przy wodowaniu i jeśli chodzi o pływalność porównując Kruger a do sempera to jak porównywać gówno do twarogu ;) hehe jest Miodzio. Ostatecznie czekam na silnik 20 kucy i zapinam go w tygodniu.
Dam znać jak wrażenia.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
  • lukaszkosciukiewicz lubi to

#687 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 04 wrzesień 2020 - 19:31

Moja nowa zabawka .
Marzenia się spełniają. 2cee96de21f7afcf22921b74a4738992.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

#688 OFFLINE   McForest

McForest

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 07 wrzesień 2020 - 19:28

Moja nowa zabawka .
Marzenia się spełniają. 2cee96de21f7afcf22921b74a4738992.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

wrzuć parę fotek wykonania szczegółów tej łodzi. Ja w swoim mam sporo uwag i ciekaw jestem czy coś się zmieniło.


  • Piotrek Milupa lubi to

#689 OFFLINE   McForest

McForest

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 07 wrzesień 2020 - 20:50

To dawaj znać jak wrażenia. Motor jaki wsadziłeś? Ja pływam i jestem bardzo zadowolony. Co do przyczepy, bo pewnie masz Cymermana z tzw " łatwym wodowaniem". Jej się trzeba nauczyć i dopiero wtedy jest łatwo. Rolki od tylnego wózka muszą być przy wciąganiu łodzi w całości nad wodą. A przyczepa na tyle równo wpuszczona do wody ile się da. Dopiero tak robi się to łatwe i przyjemne.

Przyczepy cemermana to nieporozumienie. To już trzecia jaką posiadam i non stop problemy. Te kółka od taczki padły po 2 latach. Łożyska zardzewiały i wyleciały. Łódka ma rysy na dnie od mocowania rolek. Niestety po bokach wystają te pałąki z zawleczkami i każde przesunięcie rysuje dno. Można to łatwo zabezpieczyć ale nie chce się im. Dyszel do przyczepy nie tworzy jednej całości a jest mocowany na obejmy lol. Odchylane na boki światła rysują dno łodzi od tej blachy, która osłania klosze przed deszczem itd itd itd. Mógłbym wiele napisać ale szkoda słów. Chyba nakręcę film i zrobię im trochę złego Pru w necie bo naciągają ludzi. Zamówiłem miesiąc temu dodatkowe uszy na pasy do dziś cisza pomimo 3 telefonów i zapewnień że jutro wyślą.


  • momsiu lubi to

#690 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 07 wrzesień 2020 - 22:07

Przyczepy cemermana to nieporozumienie. To już trzecia jaką posiadam i non stop problemy. Te kółka od taczki padły po 2 latach. Łożyska zardzewiały i wyleciały. Łódka ma rysy na dnie od mocowania rolek. Niestety po bokach wystają te pałąki z zawleczkami i każde przesunięcie rysuje dno. Można to łatwo zabezpieczyć ale nie chce się im. Dyszel do przyczepy nie tworzy jednej całości a jest mocowany na obejmy lol. Odchylane na boki światła rysują dno łodzi od tej blachy, która osłania klosze przed deszczem itd itd itd. Mógłbym wiele napisać ale szkoda słów. Chyba nakręcę film i zrobię im trochę złego Pru w necie bo naciągają ludzi. Zamówiłem miesiąc temu dodatkowe uszy na pasy do dziś cisza pomimo 3 telefonów i zapewnień że jutro wyślą.

Kupiłeś  trzecią  przyczepę  , ja już drugiej  takiej bym nie kupił   jak by była do  luftu ta pierwsza . Kupiłem do Suskiego i powiem Ci że jestem bardzo zadowolony , nie czuje że  ciągnę przyczepę nawet na nie równej drodze  , ma resor i amorek super to wszystko tłumi  ,  światła ledy bez wyciąganej belki  duża wygoda  . Może nie jest tania  ale to zakup na lata . Osprzęt zamawiasz płozy lub rolki co pasuje , podest bardzo przydatny ,   nie wiem jak ludzie skaczą po samych profilach  toć to można nogi połamać , pewnie nie Jeden się skąpał  

Załączone pliki


  • szydłoś, thug i McForest lubią to

#691 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 08 wrzesień 2020 - 00:28

Przyczepy cemermana to nieporozumienie.

Mnie odrzuciła kwota, po pierwszym telefonie dałem sobie spokój. @pawlo29 - poszedłem twoją drogą, za tydzień odbieram drugą przyczepę od nich.  Mam nadzieję, że będzie OK jak poprzednia.


Użytkownik psulek edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 00:30

  • McForest i pawlo29 lubią to

#692 OFFLINE   McForest

McForest

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 08 wrzesień 2020 - 05:54

Kupiłeś  trzecią  przyczepę  , ja już drugiej  takiej bym nie kupił   jak by była do  luftu ta pierwsza . Kupiłem do Suskiego i powiem Ci że jestem bardzo zadowolony , nie czuje że  ciągnę przyczepę nawet na nie równej drodze  , ma resor i amorek super to wszystko tłumi  ,  światła ledy bez wyciąganej belki  duża wygoda  . Może nie jest tania  ale to zakup na lata . Osprzęt zamawiasz płozy lub rolki co pasuje , podest bardzo przydatny ,   nie wiem jak ludzie skaczą po samych profilach  toć to można nogi połamać , pewnie nie Jeden się skąpał  

Kupiłem bo była w komplecie z łodzią :). Nie miałem wyjścia. Co do Suskiego to potwierdzam nie ma lepszych przyczep z rodzimej produkcji.



#693 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 08 wrzesień 2020 - 16:46

Łódka bardzo fajna , ale jak kupiłeś od kogoś to byłeś pod murem z tą przyczepą a kolejka długa , mówię o nowej łódce a termin odbioru nie znany . Ja teraz planowałem kupić 400 WL , ale mam zonga bo tam jest silnik z długą stopą a ja miesiąc temu kupiłem nowy silnik z krótką stopą , kuziwa to jest tak jak nie przemyśli się zakupów

#694 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 08 wrzesień 2020 - 17:14

Łódka bardzo fajna , ale jak kupiłeś od kogoś to byłeś pod murem z tą przyczepą a kolejka długa , mówię o nowej łódce a termin odbioru nie znany . Ja teraz planowałem kupić 400 WL , ale mam zonga bo tam jest silnik z długą stopą a ja miesiąc temu kupiłem nowy silnik z krótką stopą , kuziwa to jest tak jak nie przemyśli się zakupów

Jak byś przeczytał parę postów wcześniej to byś wiedział że kupiłem Nową łódkę , czas mojego oczekiwania wynosił 3 miesiące ,a jeśli chodzi o wózek był pożyczony.


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

#695 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 08 wrzesień 2020 - 17:17

Pawlo29 trzeba było poczytać ten post od początku to wiedziałbyś na co się piszesz. Na YT masz opisaną 400 wl .
Myślę że jeśli zadzwonisz do P. Marcina i zmienisz teraz swoją decyzję na 410 to sądzę że nie będzie problemu.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

#696 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 08 wrzesień 2020 - 19:29

Sorki Koledzy jak coś przeoczyłem , remont w domu i tak z do skoku . Rodzince się spodobało pływanie i okazało się że łódka 320 za mała , a ta 400 WL mi się podoba i teraz nowa łódka która była z 10 razem na wodzie przy sprzedaży sporo się traci z silnikiem to samo jedyne co super to przyczepa

#697 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 09 wrzesień 2020 - 04:30

Spoczko.
Pomyśl nad 410 , wtedy silnik ci zostanie .

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

#698 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 21 wrzesień 2020 - 11:49

Witam.

Przymierzam się do zmiany silnika dziobowego z Motor Guide X 5  na Garmin Force. Czy ktoś już montował w/w silnik do Sempra 440 xt? 

Czy technicznie jest dość miejsca do montażu tego silnika?

Niestety producent łódki nie odbiera telefonu



#699 OFFLINE   McForest

McForest

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 28 wrzesień 2020 - 19:37

Witam.

Przymierzam się do zmiany silnika dziobowego z Motor Guide X 5  na Garmin Force. Czy ktoś już montował w/w silnik do Sempra 440 xt? 

Czy technicznie jest dość miejsca do montażu tego silnika?

Niestety producent łódki nie odbiera telefonu

Też jestem ciekaw. Jak założysz to daj znać czy się udało. Dzięki z góry.



#700 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 29 wrzesień 2020 - 20:24

Też jestem ciekaw. Jak założysz to daj znać czy się udało. Dzięki z góry.

Rozmawiałem z producentem łódki. Technicznie nie będzie problemu żeby go zamontować , ale mi odradził, Według Marcina 80 lbs to zbyteczna moc do Sempra 440 xt






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych