Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   McForest

McForest

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 29 wrzesień 2020 - 20:59

Rozmawiałem z producentem łódki. Technicznie nie będzie problemu żeby go zamontować , ale mi odradził, Według Marcina 80 lbs to zbyteczna moc do Sempra 440 xt

co to znaczy zbyteczna moc? Tego nigdy za wiele. Silnik ma super opinie. Bierze mało prądu. W połączeniu z echosondą garmina pozwala sterować autopilotem trasami na wodzie.



#702 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 29 wrzesień 2020 - 21:19

co to znaczy zbyteczna moc? Tego nigdy za wiele. Silnik ma super opinie. Bierze mało prądu. W połączeniu z echosondą garmina pozwala sterować autopilotem trasami na wodzie.

Tzn. że w trybie kotwicy może łódką szarpać w trakcie ustawiania w pierwotną pozycję.



#703 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 29 wrzesień 2020 - 22:18

Tzn. że w trybie kotwicy może łódką szarpać w trakcie ustawiania w pierwotną pozycję.

To może świadczyć najwyżej o kiepskim oprogramowaniu i braku soft start silnika a nie za dużej mocy. To tak jak z autem, które ma 400KM - myślisz, że szarpie jak jedziesz normalnie ? Zaczyna jak je pałujesz , ale właśnie po to kupuje się takie zabawki :)



#704 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4797 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 wrzesień 2020 - 23:10

55lb w sumie dawał radę łódce 5,1x1,9 , ze mną i gratami pewnie z 700kg, a jak w dwie osoby to i pod 800. Na Wiśle.  Jedyny przypadek, kiedy musiał chodzić na maksa, to ostry nurt przy opasce i wtedy czasami lekko wymiękał  - tzn. na maksa w niektórych miejscach nie miał siły i w tempie ślimaczym przestawiało. Ale uciąg był konkretny.  80 do Sempera to trochę przesada. Tym bardziej, że w MG nie możesz dostosować responsywności silnika do wielkości łodzi jak w MK. Poza tym instalacja 24v może trochę komplikować życie - np. doładowanie akumulatora z silnika wymaga przetwornicy lub zakupu specjalnej ładowarki - Minn Kota robi takie z dwoma izolowanymi wyjściami 12v, że można jednocześnie lądować aku spięte szeregowo.


Użytkownik psulek edytował ten post 30 wrzesień 2020 - 23:12


#705 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 październik 2020 - 00:11

co to znaczy zbyteczna moc? Tego nigdy za wiele. Silnik ma super opinie. Bierze mało prądu. W połączeniu z echosondą garmina pozwala sterować autopilotem trasami na wodzie.

🥒🥒🥒🚴🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒

Super opinie gdzie?
  • Czaja911 lubi to

#706 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 październik 2020 - 00:14

Tzn. że w trybie kotwicy może łódką szarpać w trakcie ustawiania w pierwotną pozycję.


W którum momencie szarpać
Podczas pierwszego kotwiczenia, czy gdy utrzymuje pozycjonowanie?

#707 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 01 październik 2020 - 07:20

Panowie gdzie można kupić taką wygiętą nogę pod fotel, lub cały fotel jak na tym filmiku, bo nigdzie nie mogę znaleźć...
https://m.youtube.co...h?v=EmnEXYrJMeM

#708 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 01 październik 2020 - 08:01

Wygiętą raczej tylko u Sempera.


  • mancio lubi to

#709 OFFLINE   McForest

McForest

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 07 październik 2020 - 17:04

czy ma ktoś przy temperze 440XT zamontowany silnik 40KM? Ciekaw jestem czy przy jego wadze około 100kg da się pływać w jedną osobę bez efektu kaczkowania? i jakie są inne za i przeciw? Niestety przy 20KM w dwie osoby i trochę sprzętu nie wychodzi mi w ślizg. Jest na granicy :) z wiatrem czasami się udaje przy flaucie.


  • Bożydar lubi to

#710 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 07 październik 2020 - 19:07

Jaki masz dokładnie ten silnik?
U mnie 440 z całym wyposażeniem, relingi, listwa metalowa na kilu, oświetlenie zewnętrzne i pokładu, radio cztery duże głośniki, wciągarka minn koty na dziobie plus 14kg ciężarek, plus aku na przodzie, trzy krzesła, dwie osoby, dużo szpeju (kilka wędek, skrzynka wędkarska kilka kg., plus jakieś jeszcze pudła) idzie w ślizgu, płynie 30km/h. Fakt, długo wchodzi w ślizg ale sobie radzi.
Mój silnik to Yamaha 20km z 2015 roku.

Na 40km to lata jak szatan 😊

Użytkownik chojny83 edytował ten post 07 październik 2020 - 19:07


#711 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 07 październik 2020 - 19:11

Testuję taką łódź z silnikiem Honda BF 40,rumpel,pływałem po Wiśle i dużym zbiorniku zaporowym ,wnioski

-prędkość ponad 40km\h ,nie odkręciłem manetki do końca

-bardzo szybko wchodzi w ślizg w dwie osoby przy obciążonym dziobie

-nie kaczkuje ,natomiast przy jednej osobie wejście w ślizg jest trudniejsze

-łódź potrzebuje zaledwie ok 30-40cm wody  do pływania w ślizgu

- zdecydowanie wybrałbym sterowanie przy pomocy manetki i kierownicy

-wzorem Riverfoxa przetwornik powinien mieć specjalne miejsce w dnie łodzi, mój jest przymocowany na pawęży na potrójne przyssawki Ram Mount i czasami chlapie

Ocena ogólna zdecydowanie na tak


Użytkownik rgm edytował ten post 07 październik 2020 - 19:14

  • McForest lubi to

#712 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 07 październik 2020 - 22:15

czy ma ktoś przy temperze 440XT zamontowany silnik 40KM? Ciekaw jestem czy przy jego wadze około 100kg da się pływać w jedną osobę bez efektu kaczkowania? i jakie są inne za i przeciw? Niestety przy 20KM w dwie osoby i trochę sprzętu nie wychodzi mi w ślizg. Jest na granicy :) z wiatrem czasami się udaje przy flaucie.

Moim zdaniem 30KM spokojnie wystarczy dla 2 osób. Tutaj film z nowym Merurym 30KM (długa stopa, podnosiłem pawęż):

Semper szedł jak wściekły. Ślizg samemu czy w 2 osoby w tym samym czasie, manetka full i 3-4sekundy było ponad 22kmph (na tylu semper się odkleja). Waga silnika 88kg. Moim zdaniem przy 40KM zacznie kaczkować i będziesz musiał mocno dociążyć dziób.

Kolega, który ma 40KM powinien osiągać ponad 50kmph a to semperem nie jest już bezpieczne - zadziera dziób mimo trymowania..


  • McForest lubi to

#713 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 11 październik 2020 - 06:04

czy ma ktoś przy temperze 440XT zamontowany silnik 40KM? Ciekaw jestem czy przy jego wadze około 100kg da się pływać w jedną osobę bez efektu kaczkowania? i jakie są inne za i przeciw? Niestety przy 20KM w dwie osoby i trochę sprzętu nie wychodzi mi w ślizg. Jest na granicy :) z wiatrem czasami się udaje przy flaucie.

Musisz pokombinować z trymem i załogantem. A w lecie zapakowałem przy 30km chłopa 110kg, kobitke +50 i trójkę dzieci w wieku ok 6 lat. Wiem, za dużo osób zaraz mi ktoś napisze, ale miała być przejażdżka po jeziorze i co zrobisz. Nie chciała mi wejść w ślizg. Wystarczyło przestawić jedno dziecko z dziobu na rufę i poszła 40km/h. 40km to moim zdaniem przesada. Wydasz więcej kasy, utopisz rufę a efekt uzyskasz niewielki. Uważam, że 30km jest optymalne. Ja teraz pływam na najniższym położeniu trymu. Najszybciej wchodzi w ślizg, i ma najmniejsz v max ok 45km/h. Okres zachłystywania się osiągami Sempera już mi minął. Wstawiałem tu film gdzie w pojedynkę średnio dociążoną łódką na 30km było 51km/h. W zasadzie to już na przelotach nie pływam szybciej niż 35-40 bo nie ma po co i szkoda silnika.
  • McForest lubi to

#714 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 18 październik 2020 - 17:08

Na olx jest wysyp używanych Semperów. Może mi ktoś wyjaśnić skąd takie obłędne ceny? Wygląda jakby po wyjściu ze sklepu wartość sprzętu rosła. Wystarczy dołożyć 10letni silnik i można chyba nieźle zarobić.



#715 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 18 październik 2020 - 17:14

Ja widzę jednego sempera ,
Wszystko zależy od wyposażenia łódki .
Silnik , łódka i przyczepka za 27 koła

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

#716 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 18 październik 2020 - 17:27

Ja widzę jednego sempera ,
Wszystko zależy od wyposażenia łódki .
Silnik , łódka i przyczepka za 27 koła

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Ja w tej chwili widzę 5. Oczywiście, że brałem pod uwagę wartość wyposażenia i ceny są obłędne.



#717 OFFLINE   Mufinek27

Mufinek27

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 18 październik 2020 - 17:31

Ok już widzę kolejna jest za 13 z przyczepą .
Ok według ciebie ile powinna taką łódka kosztować ?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

#718 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 18 październik 2020 - 17:38

Ok już widzę kolejna jest za 13 z przyczepą .
Ok według ciebie ile powinna taką łódka kosztować ?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Ta za 13 jet komletnie goła nawet bez gniazd na fotele, czyli chyba jednak drożej niż w fabryce. Następna 27700zł z silnikiem 20km, kolejna za 36000zł z silnikiem 30km z 2010r, następna 33000zł z silnikiem 25km 6lat i kolejna za 45900zł (rano było 49900) z fajnym wyposażeniem ale wartość nowego, to ok 50tys. 

Więc chyba coś nie halo. Ja rozumiem Fiat 125p,  za komuny. Ale teraz?

 

Wartość nowej, łodzi z instalacjami, fotelami, przyczepą, od producenta, to chyba ok 18000zł


Użytkownik Tapirro edytował ten post 18 październik 2020 - 17:45


#719 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 18 październik 2020 - 17:51

Widziałem kilka udistępnień tego zestawu za 50 koła na Facebooku. Miałem komentować, ale stwierdziłem, że szkoda języka strzępić. Chyba sam papież tym pływał :)
  • cerek i kolo123 lubią to

#720 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 18 październik 2020 - 18:11

Moim zdaniem łódź za 18tys. + silnik za ok.20tys.+ dodatkowe klamoty za jakieś 15tys. albo więcej, kupują raczej ludzie zamożni. Jeśli ktoś za zabawki do łowienia ryb może tyle wydać, to wydaje mi się, że dla takiej osoby +- 10 czy 20 tys. nie robi wielkiej różnicy. Kto więc się połakomi na "okazję" używanego sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy żeby zaoszczędzić 2tys.? Taka ciekawość mnie naszła.


Użytkownik Tapirro edytował ten post 18 październik 2020 - 18:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych