Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 16 grudzień 2020 - 21:59

Narzekanie nie bierze się "z dupy"
Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o kontakt z Klientem czy przeciąganie terminu (co i tak według mnie nie powinno mieć miejsca) niech sobie termin będzie długi, nawet dwa lata ale termin to termin.
Wiele osób już pisało, że miało inne problemy, a to niezgodności z tym co się zamówiło albo jakieś niedoróbki...
Ja po "naprawie" dostałem takich chłam, że szkoda gadać. Dla przykładu napiszę. Ktoś u Pana Marcina ściągał listwę odbojową, jak ją zakładał, to poprzykręcał ją za długimi wkrętami do drewna i wystawały z listwy. Żeby nie było, były wkręcone od dołu więc końce śrub wystawały w widocznym miejscu i łatwo można było się o to pochlastać! Pękniecie pawęży tak mi naprawiono, że pękła po pierwszym pływaniu solidna firma...
Właśnie przez to, że ludzie boją się napisać jak jest dopuszczamy na rynku taki chłam w "usługach"
Wielu kolegom polecałem tą łódź (440) i tą firmę. Po mioch przejściach i kolegów nie polecam jej nikomu.
Jak ktoś trafił dobrze, niech się cieszy, w mojej opini miał fart

Ostudziłeś moje zapędy na tę łódkę  , miałem jechać po niedzieli i taką zamówić  ,  teraz mobil u mechanika  widać jakiś przesąd nie dał mi wcześniej jechać  z zamówieniem . Mam łódkę 320 Fox laminat gruby porządnie wykonane detale , kupię większą  , ale zostanę z tą firmą . Dobrze że napisałeś jak wyglądają te łódki  , dla kolegów którzy reklamują łódkę przy okazji łowiąc ryby , zapewne w tamtych łódkach jest odpowiednia  grubość  laminatu  ,  szkoda że nie we wszystkich łódkach jest to samo 


  • Robert Crocker lubi to

#822 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 16 grudzień 2020 - 23:10

Mam nadzieję, że to odosobniony przypadek i moja będzie ok. Gdyby takie wady były częstsze, to chyba ludzie by o tym pisali i Semper nie miał by dobrej opinii? Ja bym zrobił dym w całym internecie.

#823 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 17 grudzień 2020 - 00:10

Lepiej czasami ugasić swój zapał by mniej dymiło. Z negatywem polecam się wstrzymać do momentu stwierdzenia bubla na swojej łodzi. :)

Użytkownik Radbraw edytował ten post 17 grudzień 2020 - 00:10


#824 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 grudzień 2020 - 07:02

Mam nadzieję, że to odosobniony przypadek i moja będzie ok.


Taką nadzieję ma każdy, jak kupuje coś w tym kraju.( zwłaszcza kupujący samochud od "niemca")☺

#825 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 17 grudzień 2020 - 19:49

       Witam panowie ,czytam i tak się zastanawiam ,że sporo wędkarzy kupuje łódź pochopnie i bez przemyślenia gdzie będzie pływał i ile  łódź  będzie ważyła z całym ekwipunkiem ,czy będzie ciągał ją na przyczepie ,czy trzymał w marinie  ,z mojego doświadczenia wynika że jeżeli chcemy szybko i bezpiecznie się przemieszczać po dużym akwenie ,gdzie często mocno zawieje to łódź powinna być duża i w miarę ciężka powiedzmy 4,2m-4,5m ,250kg waga, to będzie stabilna ,o wysokich burtach i tak naprawdę zaczynają się schody ,bo jak duża i ciężka to potrzebny mocny silnik a te kosztują nie mało ,druga sprawa to właściwy dobór mocy silnika do łodzi zgodnie z zaleceniami producenta np.

kolega ma Sempera 440 XT i aby płynąć dwie osoby +szpej  45-47km/h potrzebuje 30kM ,z racji, że zrzucam łajbę w trudno dostępnych miejscach bez utwardzonych slipów i często jest ze 30cm wody to moja łódź ma 4,3m i waży 150kg+silnik 20kM 4 t ( taki max mogę założyć rozpędza się do 44km/h w dwie osoby +szpej 37-40km/g ,oczywiście piszę o jeziorach i flaucie na wodzie. Doszedłem do wniosku że najprościej dobrać silnik do łodzi to zsumować całą masę i podzielić przez moc silnika ,najlepszy wynik dla  nas wędkarz to 12-15 kg /kM ,u mnie to wychodzi jakieś 350kg / 20kM  =17,5kg, ja jestem zadowolony ze swojego wyniku. Warto przeanalizować doświadczenia kolegów którzy już przerobili trochę ten temat ,a jest ich tu trochę

 

Pozdrawiam.


Użytkownik perch22 edytował ten post 17 grudzień 2020 - 19:58

  • Noryb2013 i Robert Crocker lubią to

#826 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 grudzień 2020 - 17:55

Ja doszedłem do wniosku, że dobrze, że mam Sempera 440 na 30km. Mam go rok, za jakiś czas jak mi się znudzi i pojawi się szansa na większą łajbę to będę go mógł sprzedać w dobrych PLNach. To jest mój póki co wniosek z tego wątku(łódka nieoklejana).

#827 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 28 grudzień 2020 - 23:22

Ja doszedłem do wniosku, że dobrze, że mam Sempera 440 na 30km. Mam go rok, za jakiś czas jak mi się znudzi i pojawi się szansa na większą łajbę to będę go mógł sprzedać w dobrych PLNach. To jest mój póki co wniosek z tego wątku(łódka nieoklejana).

Pytanie czy te łódki zostały sprzedane, bo wystawiać to sobie można za dowolną cenę.



#828 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 29 grudzień 2020 - 07:13

Taaa biała, z której cisneliście łacha jakoś tam się sprzedała...

#829 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 29 grudzień 2020 - 09:39

Taaa biała, z której cisneliście łacha jakoś tam się sprzedała...


Była najladniejsza, czociaz dodatki w cenie nowych, a sama łódka chyba była droższa niż nowa. Ktoś musiał mieć ciśnienie. Pytanie czy za cenę za którą była wystawiona. Ciekawe zjawisko, że z 5 łódek wyskoczyło i zniknęło w tym samym czasie, a poza tym jest pusto. Wysyp jak z grzybami - krótko i intensywnie.

#830 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 24 styczeń 2021 - 17:26

Wczoraj odebrałem Semperka 440 xt. To druga moja łódka w tym modelu.  Pierwszy model 440 xt mam z 2017 roku. Stanę w obronie Marcina bo w przypadku pierwszej jak i drugiej łódki wywiązał się bezbłędnie z ustalonych terminów. Z komunikacja w trakcie budowy nie było żadnych problemów. Jeśli nie odebrał telefonu to zawsze do mnie oddzwaniał. Myślę że jeśli ktoś dobrze przemyśli jak i w co chce mieć wyposażoną łódkę i nie dzwoni z każdą najmniejszą pierdołą to współpraca przebiega bezproblemowo. W moim przypadku były to trzy emaile i cztery rozmowy telefoniczne.

Dla ciekawości kilka zmian które Marcin wprowadził w stosunku do starszego modelu.

-poprawione połączenie gniazda fotela z podstawą

-przełączniki oświetlenia montowane w jaskółce

-zmiana zamknięć bakist (wcześniej woda przedostawała się do środka)

-lepiej wyprofilowane bakisty wewnątrz

-dużo lepszej jakości plandeka transportowa.

-wzmocnienia do uszy transportowych

-usunięcie jednego ucha transportowego na listwie aluminiowej (były dwa na dziobie i przeszkadzało przy wciaganiu łódki)

To tyle co zaobserwowałem na dzień dzisiejszy.

Teraz pozostało mi uzbrojenie w elektronikę i zapięcie nowego motorka.

Załączone pliki


Użytkownik jac72 edytował ten post 24 styczeń 2021 - 17:28

  • mancio i cabage lubią to

#831 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 24 styczeń 2021 - 17:40

A możesz powiedzieć dlaczego zamieniłeś 440 na 440 ????

#832 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 24 styczeń 2021 - 17:45

A możesz powiedzieć dlaczego zamieniłeś 440 na 440 ????

Nie zamieniłem.

Mam jedną i teraz dokupiłem druga



#833 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 18:25

Nie zamieniłem.

Mam jedną i teraz dokupiłem druga

No Jacek... ładna ale wiesz co przy niej będzie się pięknie prezentować? ...te 30 :lol: Brawo Ty. Proszę Cię wrzuć, jak będziesz mógł kilka fotek ze środka, w szczególności te przełączniki montowane w jaskółce, mocowania foteli i same nogi (apropos jakie zastosowałeś?) co to za przyczepa...?



#834 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 18:26

Tym bardziej jest to zastanawiajace ;)

#835 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 24 styczeń 2021 - 19:00

No Jacek... ładna ale wiesz co przy niej będzie się pięknie prezentować? ...te 30 :lol: Brawo Ty. Proszę Cię wrzuć, jak będziesz mógł kilka fotek ze środka, w szczególności te przełączniki montowane w jaskółce, mocowania foteli i same nogi (apropos jakie zastosowałeś?) co to za przyczepa...?

Przyczepka tak jak Ci wspominałem jest ze Spawline robiona dokładnie pod Sempra. No tak jak mówiłem tam zostaje  25 Yamaha a ten dostanie 30 Tohatsu  :) . Może jutro coś Ci pstryknę bo dzisiaj tylko na chwilę ja odkryłem bo dziobówkę chowałem. Nogi tutaj wziąłem proste ,bo na tamtej mam gięte i docelowo z tyłu będą gięte a z przodu proste. Chociaż  jak pływam sam to na przodzie mam hokera.



#836 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 20:20

Przyczepka tak jak Ci wspominałem jest ze Spawline robiona dokładnie pod Sempra. No tak jak mówiłem tam zostaje  25 Yamaha a ten dostanie 30 Tohatsu  :) . Może jutro coś Ci pstryknę bo dzisiaj tylko na chwilę ja odkryłem bo dziobówkę chowałem. Nogi tutaj wziąłem proste ,bo na tamtej mam gięte i docelowo z tyłu będą gięte a z przodu proste. Chociaż  jak pływam sam to na przodzie mam hokera.

Spawline, hmm  tak, oczywiście pamiętam rozmowę i nawet dzwoniłem... To dziwne, bo dla mnie powiedział ,że póki co nie robią bez belki tylnej, na ledach bo muszą zrobić jakąś homologację czy coś takiego i dalej już nie drążyłem tematu... A tutaj masz bez belki i ledy tak...? Jak będziesz jutro pstrykał foty to trzaśnij jedną przyczepy od tyłu...



#837 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 20:30

Mieści się silnik dziobowy pod plandeką? Mam plandekę kupioną razem z łódką 3-4 sezony temu. Teraz zamierzam dołożyć silnik i zastanawiam się jak rozwiązać kwestię plandeki. Jak macie rozwiązaną ta kwestię?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#838 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 24 styczeń 2021 - 20:37

Spawline, hmm tak, oczywiście pamiętam rozmowę i nawet dzwoniłem... To dziwne, bo dla mnie powiedział ,że póki co nie robią bez belki tylnej, na ledach bo muszą zrobić jakąś homologację czy coś takiego i dalej już nie drążyłem tematu... A tutaj masz bez belki i ledy tak...? Jak będziesz jutro pstrykał foty to trzaśnij jedną przyczepy od tyłu...

Nie Marcin, ja mam z belką i bez ledów. Ja nic nie mówiłem o ledachba2636f0a1bbc06c9fd2249d3db43b0b.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#839 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 24 styczeń 2021 - 20:40

Mieści się silnik dziobowy pod plandeką? Mam plandekę kupioną razem z łódką 3-4 sezony temu. Teraz zamierzam dołożyć silnik i zastanawiam się jak rozwiązać kwestię plandeki. Jak macie rozwiązaną ta kwestię?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Pod silnik dziobowy przyjeżdża do Marcina krawiec i sobie mierzy. Od ręki możesz kupić plandekę bez wyprofilowania na dziobówkę

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#840 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 22:07

Nie Marcin, ja mam z belką i bez ledów. Ja nic nie mówiłem o ledach

a to przepraszam, coś mi się pomieszało...👍




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych