Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 marzec 2021 - 15:45

Cześć zastanawiam się czy jest sens do tak małej łódki jak Semper 400 wl ładować fotele? Marcin Kotowski nakręcił świetny film reklamowy dla tej jednostki, łódka w pełni wyposażona. Co ciekawe na prawie wszystkich swoich filmach z łowienia jest zawsze bez foteli. Zamówiłem z fotelami i zastanawiam się czy nie wyrzucam kasy w błoto.

Moim zdaniem 😁 do tej łodzi fotel jest zbędny
Tylko utrudnia poruszanie i zajmuje miejsce, ale co kraj to obyczaj 😉
Każdy łowi inaczej, niektórzy z fotela 😎
Najwyżej będziesz zostawiał w piwnicy

No obejrzałem ten film Marcina, jest typowo reklamowy, powiedział, że łódź znośi potężne fale 😁, choć nie wiem jakie dla Marcina są potężne 🤔

Mógł zamiast z niej robić Titanika, powiedzieć o jej prawdziwych zaletach
Pokazać jak pływa, bądź startuje w pełnym wyposażeniu, dziwne, że tego nie pokazał
To mniej więcej, może nam coś powiedzieć o łodzi i uważam, że od tego powinno się zacząć film reklamowy
Bardzo przyjemna łódz pod elektryka, dobra opcja z tym pokładem castingowym

Użytkownik @Brig edytował ten post 10 marzec 2021 - 16:31


#902 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 10 marzec 2021 - 15:56

w 410, gdy pływałem sam to zawsze jeden zabierałem - cały dzień na rybach i możliwość wędkowania z oparciem pleców to było coś luksusowego.

W dwie osoby  - dwa fotele to było trochę za dużo na pokładzie, ale to moje odczucie. 


Użytkownik Dano. edytował ten post 10 marzec 2021 - 15:57


#903 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 10 marzec 2021 - 17:39

AdamCh i Dano. Dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o fotel, to dla mnie musi być. Cały dzień na nogach albo siedzenie bez oparcia, słabo widzę. W dodatku fotel raczej bardziej taki dyrektorski . Plastikowy mam i jest ok ale słabo się nadaje do drzemki kiedy ryby nie biorą.
Gniazda 2 ale fotel 1.

Nie rozumiem o co chodzi z tymi falami. Ludzie ciągle o tym piszą. Jakie by musiały być fale, żeby przewrócić łódkę 400, płynąca pod fale? Chyba jakies gigantyczne? Bo chyba problem nie polega na tym, że będzie mokro?

Użytkownik Tapirro edytował ten post 10 marzec 2021 - 17:49


#904 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 10 marzec 2021 - 18:56

Przednia fala tej łódce nie straszna, co najwyżej będziesz mokry. Moja 440tka też chlapie wodą więc luz.
Obawiać się możesz jedyne bocznej fali i też prędzej z łódki wypadniesz niż ona się przewróci 😉

#905 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 10 marzec 2021 - 21:27

Ewentualnie fala wlezie dziobem :)

Co do wieszania 25 koni, kiedy producent przewidział 20 to weź pod uwagę nowe przepisy odnośnie rejestracji sprzętu pływającego.
Łódki z silnikiem 20 koni nie trzeba rejestrować. Z 25 już trzeba, a że w certyfikacie łodzi jest max silnik 20 to będziesz miał problem z rejestracją, o ile w ogóle się uda. Uważam, że się nie uda.
  • wujek i Pumba lubią to

#906 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 10 marzec 2021 - 21:39

Ewentualnie fala wlezie dziobem :)

Co do wieszania 25 koni, kiedy producent przewidział 20 to weź pod uwagę nowe przepisy odnośnie rejestracji sprzętu pływającego.
Łódki z silnikiem 20 koni nie trzeba rejestrować. Z 25 już trzeba, a że w certyfikacie łodzi jest max silnik 20 to będziesz miał problem z rejestracją, o ile w ogóle się uda. Uważam, że się nie uda.

Właśnie tego też się obawiałem. Znaczy rejejestracji

Użytkownik Tapirro edytował ten post 10 marzec 2021 - 21:40


#907 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 15 marzec 2021 - 22:05

Czołem, ma ktoś z Was nowego Mercury 20 EFI z rumplem na pawęży 440xt?


Użytkownik danielos edytował ten post 15 marzec 2021 - 22:05


#908 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 18 marzec 2021 - 19:50

Wzmacniał ktoś samemu pawęż w 380W lub w innej jednostce, obecnie mogę max 50kg, ale przy tylu gratach i dziobówce najlepiej silnik 25km 55-60kg. Jak na razie nie wchodzi w grę zmiana łodzi. Od środka i na zewnątrz dać sklejkę, blachę nierdzewną, amelinium ? :D Przerabiał ktoś taki temat 



#909 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 marzec 2021 - 20:10

Kol jest  filmik jak jednemu koledze na zakręcie przewróciła się przyczepa z  łódką  Semper i pękła pawęż przy burcie  a oznacza to że jakiej Byś blachy nie wstawił to nie wiele da . Pod ciężkie silniki robi się odpowiednio mocniejsze  wzmocnienie pawęży z burtami   , jeżeli producent  obliczył że taki można założyć to nic z tym nie zrobisz .  Jest obcja  w czasie produkcji wstawić dodatkowe wzmocnienie to wtedy ma to sens , tak samo  jest z kablami gdzie nie można potem ich schować tylko na etapie produkcji wszelkie wzmocnieni się robi 



#910 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 18 marzec 2021 - 22:45

Tak jak pisze pawlo pawęż należy wzmocnić razem z burtami. Co z tego że wzmocnisz samą pawęż jak trzaśnie poza wzmocnieniami bliżej burt. Przerabiałem temat co prawda na innym materiale niż laminat ale w trzech łódkach pawęż była wstawiana w taki sposób by była silnie związana z burtą na większym jej obszarze, nie tylko w miejscach styku. W przeciwnym wypadku stracisz silnik z częścią pawęży - byłem tego baaaaardzo bliski :)

#911 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 19 marzec 2021 - 17:51

Ok wszystko wyjaśnione, dziękuje Panowie :P Czyli nie ma co się bawić, trzeba odkładać na większy zestaw :D 


  • pawlo29 lubi to

#912 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 20 marzec 2021 - 14:23

Lub ameliniowy :)
  • mickeN lubi to

#913 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 12 kwiecień 2021 - 13:07

Cześć.

Czy ktoś odbierał ostatnio łódź? Ktoś wie co się tam dzieje? Od 2 miesięcy, po przekroczonym pierwotnym terminie, co tydzień słyszę, że moja będzie gotowa za 2 tygodnie, za tydzień zaczną ją już robić. To znaczy chyba, że nie jestem już 30ty w kolejce, tylko może 2gi. I tak od dwóch miesięcy.  To przez 2 miesiące gość nie zrobił żadnej łodzi? Czy robi znajomym, a klienta z ulicy ma w d..? Nie potrafię sobie wytłumaczyć takiej postawy. Pod koniec marca przysłał papiery do rejestracji przyczepy, kolejny raz obiecał, że łódź będzie po świętach i nie odbiera telefonu. Zarejestruję przyczepę, to będę miał przyczepę 500km od domu. Po co mi przyczepa gdzieś w Polsce bez łodzi?

Czy ktoś może ma tam jakiś kontakt i może powiedzieć o co chodzi? Od tego cotygodniowego robienia w balona, mam już taki wk...rw, że zaczynam się wk...ć, jak widzę tą łódź w internecie. Na grzyba mi łódź, którą znielubię. Jak byłem na to 400WL napalony, to teraz myślę o niej z niechęcią. Normalnie jestem wk...ny na maxa. A mogłem zamówić Foxa, jakieś aluminium albo nawet Wigry jedno osobowe i bym się cieszył.

Przepraszam za wulgaryzmy ale chyba dotarłem do kresu cierpliwości.


  • suhhar, fonix i lukaszkosciukiewicz lubią to

#914 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 12 kwiecień 2021 - 13:12

Janusz, nie obraź się ale wiele tu było pisane na temat tego producenta i sam jesteś sobie trochę winny.

Do tego co tu jest napisane trzeba jeszcze co najmniej 50% dodać bo wielu niestety siedzi cicho bo boją się wypowiadać albo nie wypada się krytykować tego co sam już mam.

Współczuję Ci ale tak jak wszyscy, musisz czekać... Łódź pewnie prędzej czy później dostaniesz tylko przy odbiorze sprawdź koniecznie czy jest wszystko tak jak zamawiałeś abyś potem nie musiał się przepychać.


Użytkownik AdamCh edytował ten post 12 kwiecień 2021 - 13:13

  • M a r a s, Czechofil i lukaszkosciukiewicz lubią to

#915 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 12 kwiecień 2021 - 13:32

Janusz, nie obraź się ale wiele tu było pisane na temat tego producenta i sam jesteś sobie trochę winny.

Do tego co tu jest napisane trzeba jeszcze co najmniej 50% dodać bo wielu niestety siedzi cicho bo boją się wypowiadać albo nie wypada się krytykować tego co sam już mam.

Współczuję Ci ale tak jak wszyscy, musisz czekać... Łódź pewnie prędzej czy później dostaniesz tylko przy odbiorze sprawdź koniecznie czy jest wszystko tak jak zamawiałeś abyś potem nie musiał się przepychać.

Wiem, czytałem ten wątek wcześniej. Zakładałem jednak, że skoro termin mam na połowę lutego, to nawet z obsuwą 2 miesiące będzie przed majem. Że w połowie lutego zadzwonię i dowiem się, że termin przesuwa się o miesiąc albo ileś tam i będzie jakoś konkretnie i solidnie. Nie  spodziewałem się, że termin będzie co chwilę przesuwany, bo w ten sposób dojedziemy do grudnia. Nie wierzę, że produkcja stoi. Musi być jakiś klucz wg. którego są wybierani klienci. 

Sorry musiałem gdzieś spuścić ciśnienie.

Zapłaciłem zadatek, więc mogę się domagać zwrotu 200% kwoty. Szkoda, że tak mało wpłaciłem.



#916 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 12 kwiecień 2021 - 13:36

Janusz, ciężki bój przed Tobą.

Ja mogę mieć jedynie nadzieję, że Ty i inny zdołają odebrać łódź przed rozpoczęciem sezonu choć z zasłyszanych informacji wiem, że i z tym bywały spore problemy :(



#917 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 12 kwiecień 2021 - 14:48

Janusz ,brawa dla Ciebie ,że masz papier o którym wspomniałeś. Czy masz podany termin odbioru? 

 

Wiemy i zapewne też staramy sobie wytłumaczyć ,że może być mały  poślizg ale u Ciebie to już jest delikatnie mówiąc grubo. OK niech już będzie po terminie ale niech łajbę zrobi wg. sztuki a nie po łebkach aby nadgonić.

 

Myślę ,ze u  niego jest tak jak z firmami remontującymi mieszkania biorą każde zlecenie i latają z chaty na chatę aby mieć ciągłość prac bo to on ma mieć robotę a nie przestoje .Jak widać po wcześniejszych wpisach to zapewne z premedytacją bierze każde zlecenie wiedząc że z czasem się nie wyrobi -IMO.

 

Życzę Ci cierpliwości do odbioru. Potem przyjdzie czas ,że Ci  złość przejdzie i będziesz się cieszył z nowego nabytku.  



#918 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 12 kwiecień 2021 - 15:00

Ja kupiłem łódkę wigry kilka lat temu. Parę dni temu dzwoniłem do producenta a tu szok,Pan Zbyszek wie kiedy kupiłem i jaką. Wpisuje sobie klientów do kontaktów. Bardzo miły, mega pomocny, doradził co i jak,wypytał jak się sprawuje itd. Wiem że jak będę kupował następną to będzie od niego.I to taka mała różnica w podejściu do klienta 😁
  • thug i M a r a s lubią to

#919 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 12 kwiecień 2021 - 15:17

 

Zapłaciłem zadatek, więc mogę się domagać zwrotu 200% kwoty. Szkoda, że tak mało wpłaciłem.

kolego czytałeś czym różni się zadatek od zaliczki ? A na temat sempera to nie tylko tutaj są opinie, właściciel zwykłych szaraków ma w poważaniu i mogą czekać a klienci z górnej półki mają dotrzymane terminy. 



#920 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 12 kwiecień 2021 - 15:19

A jacy to klienci z górnej półki? (No youtberzy ?? O to ci chodzi ? )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych