Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Mekamila - Wędki-KS

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
270 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   andrklim

andrklim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 sierpień 2012 - 19:33

Nie podzielam zdania kolegów. Nie miałem dotychczas problemów z kontaktem z P. Kamilem, zarówno przed zakupem jak i po.
Pozdrawiam.
Andrzej

#182 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 27 sierpień 2012 - 21:16

Podzielam opinię przedmówcy ( przedpiszcy :D ) . Zamawiałem wędkę u Kamila i wszystko odbyło się wzorowo. Pozdrawiam Kamilu.

#183 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 00:14

...


Użytkownik tench77 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 23:01


#184 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 04 wrzesień 2012 - 07:05

Tak sobie myślę że:
1-o ile nie mam 100% pewności(wysyłka kija) nie bedę koledze szarpał reputacji :angry: .
2-o tym czy Kamil powinien jeszcze poćwiczyć czy nie, decydują zamówienia a nie opinia pojedyńczego forumowicza- nawet nie właściciela kija.
3- może warto by wypowiedział sie własciciel kija i zaprezentował rzeczonego patyka.
4-często zdarza się że kij włascicielowi nie leży, co znajduje odzwierciedlenie w dziale sprzedam i gwarantuje że pochodzenie (pracownia) nie ma z tym nic wspólnego.

5- aby rozwiać wszelkie wątpliwości nie jestem ani wielbicielem prac Kamila ,ani jego kolegą czy klakierem.

Artur.


#185 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 wrzesień 2012 - 07:29

Był to 10 funtowy batson Rx7 który wg forumowych opisów winien być pracującą środkiem kluską, ten uzbrojony przez Ciebie był kołkowaty i pracujący szczytem.

Chciałbym mieć taka moc.

#186 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 wrzesień 2012 - 08:15

[quote]

Był to 10 funtowy batson Rx7 który wg forumowych opisów winien być pracującą środkiem kluską, ten uzbrojony przez Ciebie był kołkowaty i pracujący szczytem.

[/quote]
Chciałbym mieć taka moc.
[/quote]

No właśnie, ja też się nad tym zastanawiam. Problemem wielu (nawet markowych) wyrobów jest to, że z początku ciekawe blanki „siadają” po uzbrojeniu, szczególnie nieumiejętnym. Oczywiście dotyczy to głównie konstrukcji UL/L/ML, etc., ale też dłuższych M, czy MH na niskich modułach. Często się zdarza, że kije zbrojone są zbyt pancernie – to już chyba taka nasza Polska nadgorliwość. Zatem jak ze „szprychy” zrobić kluska, to ja wiem, wystarczy nasadzić mu na szczyt siódemek, najlepiej LV albo i dwustopkowych, tip-top 7 (najlepiej flanged), i będziemy mieli elegancki krowi ogon Przykładem są niektóre Dragonowskie HM-y; to straszne, co się może stać z całkiem przyzwoitymi blankami. Jak wzmocnić/uelastycznić okresloną część blanku – też mniej więcej wiem. Robię to przez zagęszczenie/rozstawienie przelotek (oczywiście w pewnych granicach). Natomiast nie bardzo wiem, jak z „pracującej środkiem kluski” zrobić kołek?

Należy przy okazji rozróżnić dwie rzeczy, a mianowicie zupełnie czym innym jest zmiana parametrów ugięcia w wyniku zmiany odległości między przelotkami i ich liczby, a czym innym „spowolnienie” kija przez użycie cięższych komponentów. Przy tym samym spacingu, a różnej rozmiarówce (a więc i masie) użytych przelotek takie same blanki będą pracować różnie przy wyrzucie (tzn. ten uzbrojony na ciężko będzie dodatkowo dociążony przelotkami i według obiegowej opinii obniży to jego użyteczny dolny cw.) ale bardzo podobnie będą pracować w czasie holu, pod rybą.

Osobiście jestem zdania, że najfajniej zachowują się wędziska zbrojone jak najbardziej neutralnie. Schodzę zatem z rozmiarówką – w granicach rozsądku – choć niekoniecznie ograniczam liczbę przelotek. Najczęściej zbroję blanki do łowienia ryb słusznych rozmiarów i zależy mi na tym, aby wyciągnąć z kija optimum mocy. Zacząłem jednak stosować małe rozmiary w castach, w tym spirale, „strome” stożki, „odchudzone” szczyty. Tym bardziej zastanawiam się nad wyżej opisanym zabiegiem, a raczej jego efektem…


#187 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 11:31

....


Użytkownik tench77 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 23:00


#188 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 wrzesień 2012 - 11:39

nie żebym stawał w obronie kogoś ale porónywanie RX7 do RX8 to troche jak porownanie VW polo do passata B)

#189 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 11:53

...


Użytkownik tench77 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 22:59


#190 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 wrzesień 2012 - 12:16

Blank został uzbrojony w 7 przelotek Forecast przy długości 2,9m. Łowiłem Batsonami Rx8 do 10 i 14 gram. Ugięcie podczas holu wędki zrobionej przez Kamila mnie trochę zdziwiło.


Istotnie, trochę dziwny spacing. Nie sprawdzałem, ale przypuszczam, że odbiega od sugerowanego. Ja bym zapewne zbroił na 9 w porywach do 11 przelotek.

Dodam jednak, że jeżeli nie były to jakieś kosmicznie nadwymiarowe przelotki, to wędzisko przy wymachu powinno mieć akcję relatywnie bardziej zbliżoną do gołego blanku, a pod obciążeniem powinno uginać się głębiej niż uzbrojone standardowo. Czyli powinno być szybsze pod przynętą i bardziej uległe pod rybą. Ale to takie moje luźne impresje…

#191 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2012 - 12:33

Zapewne nie bardzo na temat (do tematu moge dodac - 10szt) ale widze, ze sprawdzaja sie moje spostrzezenia, co by sie dzialo, gdybym chcial sprzedawac wedki.
To jest zajecie dla robota a nie dla czlowieka normalnie funkcjonujacego...

Gumo

#192 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 12:45

Ale jesli te 7 przelotek w kiju 2,90 będzie w zestawieniu z dolnikiem powiedzmy 45-50cm od uchwytu to można by podjąć wyzwanie, przy ugięciu typu koło. Korek, raz widziałem taki, który po zakupie był miód-malina a po sezonie i kilku ulewach wyglądał właśnie jak niedoszlifwany. Był tak miękki cienkimi fragmentami, że się zwyczajnie zużył, wytarł nie wiem jak to nazwać. A rzemiosło RB, to zarobkowo ciężki kawałek chleba.

#193 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 wrzesień 2012 - 12:51

Myślę, że tylko Kamil może rzucić światło na sprawę...

#194 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 12:58

...


Użytkownik tench77 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 22:59


#195 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 wrzesień 2012 - 13:07

Gumo
Budowa wędzisk na sprzedaż to zajęcie dla profesjonalistów a nie domorosłych amatorów. Albo coś się robi perfekcyjnie i bierze za to kasę albo robi dla siebie i po kosztach dla znajomych.
Mam kijek z Art rodu i nie mam żadnych zastrzeżeń, z Atlantisem było podobnie.
Dla mnie kijek Kamila nie kwalifikował się do poprawki, tylko do zwrotu.

Krzysiek_W
Wędka jak i korek była praktycznie nowa, kilka razy nad wodą.
Trzymajać za rękojeść kij świetnie było czuć łączenie każdego plastra, klejenia i nierówności plastrów nie zostały oszlifowane/wygładzone poprawnie. Nie wiem jak to dokładniej opisać.

Dolnik był tradycyjny jak na kleniowy kijek, ok 30cm do uchwytu kołowrotka.

Mocne słowa posyłasz w kierunku Kamila.Może wypadało porozmawiać a później jechać po nim na forum :mellow: .

#196 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2012 - 13:15

Jako, ze jest to watek Kije Mekamila nie bede zabieral w nim glosu, z racji oczywistych.
Natomiast mam pewne przemyslenia na temat relacji rodbuilder - wedkarz. Jezeli Cie interesuje to zapraszam na priva. Ale uprzedzam, ze nie bedzie to mialo zadnego scislego zwiazku z tym tematem.

Gumo

#197 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 wrzesień 2012 - 13:19

Widziałem wiele kijów z profesjonalnych pracowni, którym daleko było do perfekcji. Minimalne ślady kleju na łączeniu el. rękojeści, nierówna krawędź lakieru na omotce, „siodełka”, „śliwki”, odpadający w czasie testu ugięcia tip top, nieproporcjonalne rękojeści, dziwne zestawienia kolorystyczne, „fala” na piankowym reargripie (efekt zbyt nachalnie rozwiercenia lub napchania zbyt dużej ilości nierówno nałożonego kleju), pokraczne opisy, nadwymiarowe przelotki, stożki „płaskie” jak Mazowsze i „długie” jak pociąg towarowy, etc. Podkreślam: widziałem. A słyszałem o znacznie poważniejszych rzeczach. Niby to drobiazgi, ale ja właśnie tak rozumiem perfekcję: jako wyeliminowanie wszelkich mankamentów mających wpływ na estetykę i komfort użytkowania wędziska. Perfekcja to mocne słowo.

Żeby nie było, że się czepiam, to moim (po)tworom bardzo daleko do ideału, choć ciągle się uczę.


#198 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 04 wrzesień 2012 - 13:39

Ark70
Nieoszlifowany korek to akurat zasługa Rodbuildera i nie ma nic wspólnego z niezadowoleniem wnikającym ze złego doboru blanku.
Naprawdę bez cienia przesadyzmu, Jaxon za 100zł reprezentuje wyższy poziom wykonania rękojeści. Pomijając ilość korka w korku bo ta u Kamila była ok, nie było widać nadmiaru szpachli jak w przypadku tańszych sklepowych wędzisk. To był pierwszy kijek jaki trzymałem w życiu, w którym było świetnie czuć klejenie każdego plastra korka. Nie wiem czy to jednorazowy przypadek czy każda rękojeść wykonana przez Kamila tak wygląda.
Możliwe że do braku zadowolenia z pracy wędziska również przyczynił się dobór spacingu.

Co do wysyłki to kij jednak był wysłany w rurze, właściciel mówiąc mi o tym, że wędka była wysłana tylko w foli miał na myśli brak jakiegokolwiek pokrowca.


Na temat wykonania kija jak pewnie zauważyleś nie wypowiadałem sie. Poruszyłem tylko sprawy problematyczne,niejasności itp. mogące wpłynąć na dalsze losy pracowni Kamila.
Osobiscie uważam że gdyby Matuszewski ,Masiak, czy ktokolwiek inny spierdzielił mi kija oczekiwałbym naprawy usterki czy rozwiania wątpliwości,więc siłą rzeczy szukałbym kontaktu ze zbrojącym. czy tak się stało w tym przypadku- nie wiem.Ja bym tak zareagował, drogę obsmarowania w wątku zostawiając sobie jako broń ostateczną.

Oczywiście jest demokracja i każdyma prawo wyboru.
pozdrawiam.




#199 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 15:41

...


Użytkownik tench77 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 22:58


#200 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2896 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2012 - 17:12

IST1142F, bo z opisu zdaje się, że o nim mówimy - spacing mam rozpisany na 9 przelotek (8 plus szczytowa), więc niemożliwe, żebym postawił 7.

Przyjmuję słowa krytyki z pokorą, jednak nie mogę zrozumieć, czemu właściciel sam od razu się do mnie nie zwrócił. A jeszcze bardziej dziwi mnie opinia o rękojeści, ponieważ tokarka, na której pracuję sprawdza się genialnie i jak do tej pory słyszałem tylko słowa zdziwienia, że korek jest bardzo gładki (kończę papierem o gradacji 1000).





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski-rb