Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1648 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:48

Witam

Jestem total, ale to na prawdę total początkującym, a w każdym razie nie jestem i nie będę regularnym " lurebuilding - erem". Ale od poczatku - 3 lata temu z nudów na rybach przy spławiku zaczałem strugać ze znalezionych kawałków gałęzi korpusy woblerów. W domu naciąłem bruzdy pod stelaż i ster. Stery wyciąłem z pokrywki od jakiegoś pudełka i zostawiłem w spokoju. W ubiegłym roku dokończyłem woblery dodając obciążenie zawiniete na drucie od stelażu i polakierowałem lakierami do paznokci i bezbarwnym do parkietu. Wyszły oczywiście srednio, jak nie słabo. Ale nie tu moje pytanie. Okazało się że jedn z woblerów o dł około 5 cm miał bardzo ciekawą pracę - drobniutką z nieznacznym lusterkowaniem ale co najwazniejsze od czasu do czasu gwałtownie "skakał" na bok. Sam nie wiem jak ustawiłem tego woblerka. I tu moje pytanie - co zrobić żeby uzyskać taką pracę?



#502 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 28 wrzesień 2013 - 06:48

Drobną pracę uzyskujesz przez przesunięcie obciążenia do tyłu . Te odskoki natomiast , akurat w twoim woblerze mogą być spowodowane poprzez nacięcie i wklejenie steru nieznacznie odbiegające od prostopadłej do osi przynęty . Oczywiście mogę się mylić . Lusterkowanie natomiast uzyskujesz przez przesunięcie obciążenia wyżej .


  • bieniu08 lubi to

#503 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 29 wrzesień 2013 - 18:09

Podziękował :)

Drobną pracę uzyskujesz przez przesunięcie obciążenia do tyłu . Te odskoki natomiast , akurat w twoim woblerze mogą być spowodowane poprzez nacięcie i wklejenie steru nieznacznie odbiegające od prostopadłej do osi przynęty . Oczywiście mogę się mylić . Lusterkowanie natomiast uzyskujesz przez przesunięcie obciążenia wyżej .



#504 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 październik 2013 - 22:35

W końcu przegrzebalem sie przez 26 stron woblerozy! Niestety nie znalazłem czego szukam więc moje pytanie jest następujące - jaka możecie polecić farbę podkladową do odlewów z żywic. Poszukuje podkladu który po wyschnieciu zostawi bardzo cienką warstwę na przynęcie. Próbowałem juz z 6-7 różnych podkładow i nie znalazłem nic co by mi odpowiadało więc pytam. Przynety moje posiadaja rzeźbione detale twarzy a teraz niektóre będą mialy łuski więc potrzebuje coś co nie zakryje tych szczegółów jak to miało miejsce przy niektórych probowanych przeze mnie podkladach. Po dodaniu wypelniacza na powiezchni odlewu tworzą sie malutkie dziurki które potrafią być upierdliwe więc chciałbym żeby podkład je wypełnił zostawiając mi gładką powierzchnię do malowania :)
Pozdrawiam Melek

#505 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 październik 2013 - 23:00

Spróbuj farb do tkanin. Używanych przez plastyków. Po wyschnięciu tworzą jakby "gumową" warstwę, więc drobne otworki powinna zakrywać bez problemów. Aby jednak nie zakryła łusek, musisz nakładać ją pędzlem i dokładnie wybierać nadmiar. Źle położonej "bezboleśnie" usunąć się nie da. Możesz też poeksperymentować z akrylami.



#506 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 październik 2013 - 23:48

Panie kolego żywicę ;)  , dobrze i cieniutką warstwą pokryjesz natryskowo podkładem do zderzaków/plastiku .

Osobiście testowałem Motipa http://allegro.pl/la...3553594352.html

ztym ze ten z linku jest przezroczysty a ja miałem kremowy :) , oraz taki wynalazek http://allegro.pl/po...3536433779.html

Znalazłem jeszcze http://allegro.pl/pp...3538138403.html

http://allegro.pl/po...3543131251.html

 

Ps, niekoniecznie musisz pryskać z puchy , można pewną ilość wtrysnąć do słoiczka i nakładać ją za pomocą aero ^_^ .

A i oczywiście odtłuść te korpusiki ;)  , żywice zawierają korektor parafinowy który powoduje to ze nie są lepkie w dotyku i mają gładką powierzchnie ale za to korektor zmniejsza przyczepność nakładanych powłok dlatego żywica często oczkuje :) .


  • madpaw i Melanzyk lubią to

#507 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 październik 2013 - 01:40

Dziękuję baaaardzo za szybką odpowiedź. Chyba Poszukam tego motipa. A czym najlepiej odtluscic odlew? Czy np kapiel w wodeczce przez parę min zda egzamin? Pozdrawiam Melek

Edit: a to oczkowanie to parę razy mi podniosło ciśnienie... :)

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 09 październik 2013 - 01:41


#508 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 09 październik 2013 - 07:11

Wódeczke lepiej odstawic maly kielonek po malowaniu co najwyzej byle nie przesadzic
ja do odtluszczania używam benzyny ekstrakcyjnej odalem sobie troche w pracy tu nam służy do odtłuszczania felg aluminiowyh przed klejeniem cieżarków wiec pomyslałem że do woblerów też sie nada

#509 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 październik 2013 - 07:42

Lolo proszę :) ja mieszkam w Irlandii, a to jest taka wiocha że tu nic nie kupisz a na pewno nie benzynę ekstrakcyjna cokolwiek to jest :) większość przynetowych rzeczy i tak muszę z PL ściągać. Na cały milionowy Dublin znalazłem tylko jeden sklep z farbami do aero i to żadnego wyboru nie ma (2 firmy tylko). Jak coś jest to właściciele chyba robią wszystko co w ich mocy żeby ich nie znaleźć. O reklamie w necie zapomnij... Sklepu gdzie możesz kupić areograf chyba w całym kraju nie ma. Kupienie dobrego poliuretanu lub tej Twojej benzyny jest na moje oko nie możliwe :)

#510 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 09 październik 2013 - 07:57

a to w takim razie kąpiel w wódeczce musi ci wystarczyć najlepiej w spirytusie by bylo ale z tym też może być problem skoro taka wiocha z tej Irlandii :)

#511 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 październik 2013 - 09:38

Do odtłuszczenia wszelkiej maści denaturaty rozcieńczalniki , rozpuszczalniki lub benzyny .

No w najgorszym razie może i być wódeczka , ale ja bym chyba płakał przy takiej czynności , żeby tak dziedzictwo i dobro narodowe marnotrawić :( .


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 09 październik 2013 - 09:40


#512 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 październik 2013 - 12:14

W każdej wiosce, nawet w Irlandii zmywacz lakieru do paznokci kupisz. Będzie lepszy i tańszy (?) niż spirytus :)



#513 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 10 październik 2013 - 17:48

Witam a czy mógłbym ktoś pomóc jak  rozmieścić obciażenie w woblerze boleniowym bezsterowym i ze sterem bo jak narazie to struganie mi jakoś tam idzie dzięki znalezionym tu poradom ale z rozmieszczeniem obciążenia juz nie jest tak kolorowo by wobler miał drobną migotliwą pracę i lusterkował w opadzie :mellow:



#514 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 10 październik 2013 - 19:51

ale Halo tu mają byc filmiki umieszczane a nie pytania !
Pytania można zadać w istniejacym temacie abc żółtodzioba i tam odpowiedzi oczekiwać ewentualnie zalożyć swoj temat ze swoją twórczością i tam prosić o rady

po za tym nikt ci nie powie jaki ile olowiu wlozyc w woblera zeby uzysjal idealna prace pod dany gatunek strugnij kilkadziesiat korpusów i kombinuj z obciazeniami sam do tego dojdziesz i mimo ze droga ta bedzie trudniejsza niz instrukcja z obrazkami nauczysz sie duzo pokonujac ją
ja też na tą droge wstąpiłem niedawno ale z kazdym wobkiem jestem o krok dalej

Pozdro

Użytkownik lolo_STG edytował ten post 10 październik 2013 - 19:58


#515 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 10 październik 2013 - 21:47

Miałem nadzieję że może ktos jakis filmik o tym posiada jak ołów wstawiac by osiagnać zamierzoną prace przynety tak jak ma to miejsce z filmikami o struganiu,wykonaniu stelarzy czy steru.

Dzieki za nakierowanie na odpowiedni dział może tam ktoś coś podpowie.



#516 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 13 październik 2013 - 19:49

Zmywacze bywają produkowane na acetonie . Aceton zżera pianę a żywicę rozpuszcza . 



#517 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 13 październik 2013 - 21:22

Zmywacze bywają produkowane na acetonie . Aceton zżera pianę a żywicę rozpuszcza . 

Teraz "trendy" są bezacetonowe :)  ;)



#518 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 14 październik 2013 - 00:40

Witam.

Niedawno ruszyłem z własną produkcją wobków. Wobki odlewam z piany i tu pytanie, czym takiego woblera najlepiej zapodkładować? Wobki są małe ( 2.5 i 2.8cm ) ale mają zaznaczone pewne detale i nie chciałbym aby się pozalewały.



#519 OFFLINE   pawelkoszalin

pawelkoszalin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Gaweł

Napisano 10 listopad 2013 - 21:51

dwie średnice wiertełek, mniejsza większa, maczasz w farbie, przykładasz czekasz aż podeschnie, i dajesz źrenice mniejszym wiertełkiem ;) przynajmniej ja tak robię, chociaż jestem w trakcie odlewania oczek z lakieru w blistrach po tabletkach, ale o tym może później jeżeli uda mi się osiągnąć jakikolwiek efekt...



#520 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 listopad 2013 - 22:10

Właśnie tak próbowałem ale coś z farbą chyba jest nie tak ;/