Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1648 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 listopad 2013 - 22:16

dwie średnice wiertełek, mniejsza większa, maczasz w farbie, przykładasz czekasz aż podeschnie, i dajesz źrenice mniejszym wiertełkiem ;) przynajmniej ja tak robię, chociaż jestem w trakcie odlewania oczek z lakieru w blistrach po tabletkach, ale o tym może później jeżeli uda mi się osiągnąć jakikolwiek efekt...

Właśnie tak próbowałem ale tak jak by fałdy farby na tych oczkach sie robia...



#522 OFFLINE   pawelkoszalin

pawelkoszalin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Gaweł

Napisano 10 listopad 2013 - 22:48

jak fałdy to podejrzewam że tłusta powierzchnia, albo kladziesz to na za świeżą farbę, lub też na nieoszlifowany lakier ? jeżeli tak to zeszlifuj ( zmatuj ) tą podkładową warstwę w miejscu gdzie chcesz mieć oko, i wtedy sprawdź.



#523 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 listopad 2013 - 22:50

jak fałdy to podejrzewam że tłusta powierzchnia, albo kladziesz to na za świeżą farbę, lub też na nieoszlifowany lakier ? jeżeli tak to zeszlifuj ( zmatuj ) tą podkładową warstwę w miejscu gdzie chcesz mieć oko, i wtedy sprawdź.

Spróbuję i zobaczę czy coś to zmieni thx ;]



#524 OFFLINE   seki12

seki12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 11 listopad 2013 - 19:38

witam jako że jestem tu nowy a chciałbym również woblery wykonywać ręcznie  potrzebuje waszej pomocy 

z struganiem i przygotowaniem woblera nie mam problemu ale właśnie ale  

mam już około 40-50 sztuk  przygotowanych do malowania i tak sobie czekają już 2 rok  

pomocy jaką farbę wybrać do aerografu 

tzn czytałem na różnych fora i chciałbym spróbować malować farbami do tkanin Fevicryl

 czy ktoś może już używał tych farbek ?trzeba je rozcieńczać żeby z aero malować?

może jakieś inne będą lepsze ? woblerki są z lipy strugane i zabezpieczone Caponem 

 z góry dziękuje za pomoc i każdą poradę



#525 OFFLINE   pawelkoszalin

pawelkoszalin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Gaweł

Napisano 11 listopad 2013 - 20:48

ja co prawda używam ich do malowania pędzlem, ale do aerografu się świetnie nadają, akrylowe farbki modelarskie Pectra i wiem że dużo osób maluje nimi z powodzeniem aerografem ;)



#526 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 listopad 2013 - 22:05

A ma ktos jakies pojecie odnosnie robienia wobków z form ? jak to ugryzc ? gdzie co kupic itp... 1 artykol juz kiedys czytalem ale nie bylo tam nic o srodkach ktorymi sie zalewa itd... bylbym wdzieczny za informacje ;]



#527 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 11 listopad 2013 - 22:14

ja co prawda używam ich do malowania pędzlem, ale do aerografu się świetnie nadają, akrylowe farbki modelarskie Pectra i wiem że dużo osób maluje nimi z powodzeniem aerografem ;)

Pactry raczej bym nie polecił, szybko wysycha przy czym zasyfia nam aero :) Kolego seki12 jest tu na forum temat farby do aero,wyszukiwarka nie gryzie a w temacie koledzy podali jak na tacy jakimi farbami malować.



#528 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 listopad 2013 - 22:15

witam jako że jestem tu nowy a chciałbym również woblery wykonywać ręcznie  potrzebuje waszej pomocy 

z struganiem i przygotowaniem woblera nie mam problemu ale właśnie ale  

mam już około 40-50 sztuk  przygotowanych do malowania i tak sobie czekają już 2 rok  

pomocy jaką farbę wybrać do aerografu 

tzn czytałem na różnych fora i chciałbym spróbować malować farbami do tkanin Fevicryl

 czy ktoś może już używał tych farbek ?trzeba je rozcieńczać żeby z aero malować?

może jakieś inne będą lepsze ? woblerki są z lipy strugane i zabezpieczone Caponem 

 z góry dziękuje za pomoc i każdą poradę

Tych farb nie znam.

O innych, które się nadają do naszych celów możesz poczytać choćby tutaj:

http://jerkbait.pl/t...hl=+farby +aero



#529 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 listopad 2013 - 22:20

A ma ktos jakies pojecie odnosnie robienia wobków z form ? jak to ugryzc ? gdzie co kupic itp... 1 artykol juz kiedys czytalem ale nie bylo tam nic o srodkach ktorymi sie zalewa itd... bylbym wdzieczny za informacje ;]

http://jerkbait.pl/t...ana#entry852643

http://jerkbait.pl/t...na#entry1201374

http://jerkbait.pl/t...na#entry1179656

http://jerkbait.pl/t...ianki/?hl=piana

 

Jest tego dużo więcej. Wpisujesz w wyszukiwarkę (po prawej u samej góry strony) i wyświetla się długaśna lista propozycji.

Miłej lektury :)



#530 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 listopad 2013 - 22:29

http://jerkbait.pl/t...ana#entry852643

http://jerkbait.pl/t...na#entry1201374

http://jerkbait.pl/t...na#entry1179656

http://jerkbait.pl/t...ianki/?hl=piana

 

Jest tego dużo więcej. Wpisujesz w wyszukiwarkę (po prawej u samej góry strony) i wyświetla się długaśna lista propozycji.

Miłej lektury :)

Dzieki ;] 



#531 OFFLINE   seki12

seki12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 12 listopad 2013 - 09:01

dziękuję za odp  owszem czytałem  ale właśnie tam  głównie pisze o typowych  farbach do aero  oraz pactrach i rozcieńczaniu

 

 

jako że to będzie mój pierwszy kontakt z aerografem to która z farb sprawiłaby mi najmniej problemu na początku ? vallejo model air, humbrol  czy może macie jakieś inne nie wiem może  jakieś pigmenty do farb?

zdaje sobie sprawę że początki będą trudne ale kiedyś trzeba się przełamać 

 

p.s.

 jeżeli piszę nie w tym wątku  co trzeba to proszę o wyrozumiałość i skierowanie mnie do odpowiedniego i z góry przepraszam za kłopot 

pozdrawiam Krzysztof 


Użytkownik seki12 edytował ten post 12 listopad 2013 - 09:40


#532 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 18:03

hey

zadam pytanie tutaj żeby nie otwierać nowego tematu jak już okleję woblera materiałem ja przyklejałem na lakier odetnę naddatek tkaniny przy grzbiecie to jak lakierować żeby nie pojawiły się pęcherzyki na materiale  ja zanurzałem i kilka mi powstało , czy w tym wypadku pierwsze powiedzmy dwie warstwy lakieru położone z pędzla załatwią sprawę  ?



#533 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 18:31

możliwe , że coś nie tak z samym klejeniem  będę próbował dalej :)


Użytkownik Tomala edytował ten post 12 listopad 2013 - 19:06


#534 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 listopad 2013 - 19:36

 

mam już około 40-50 sztuk  przygotowanych do malowania i tak sobie czekają już 2 rok  

pomocy jaką farbę wybrać do aerografu 

 

 

Kiedyś studenci reżyserji zadawali na wykładach masę technicznych pytań Stanleyowi Kubrickowi. Ten słuchał i milczał. W końcu ktoś rzucił, żeby udzielił im według niego najlepszej rady dla nich. Wtedy Kubrick odpowiedział

- weźcie jakąkolwiek kamerę do ręki i po prostu zacznijcie kręcić.

 

Seki12, weź jakąkolwiek farbę i po prosty pomaluj trochę tych korpusów. Olej wizję mega rezultatu za pierwszym razem, bo nigdy nie zaczniesz. Do boju chłopie bo ciekaw jestem następnego artysty :)


  • Piotrek Milupa lubi to

#535 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 13 listopad 2013 - 10:34

dziękuję za odp  owszem czytałem  ale właśnie tam  głównie pisze o typowych  farbach do aero  oraz pactrach i rozcieńczaniu

 

 

jako że to będzie mój pierwszy kontakt z aerografem to która z farb sprawiłaby mi najmniej problemu na początku ? vallejo model air, humbrol  czy może macie jakieś inne nie wiem może  jakieś pigmenty do farb?

zdaje sobie sprawę że początki będą trudne ale kiedyś trzeba się przełamać 

 

p.s.

 jeżeli piszę nie w tym wątku  co trzeba to proszę o wyrozumiałość i skierowanie mnie do odpowiedniego i z góry przepraszam za kłopot 

pozdrawiam Krzysztof 

Kolego, skocz do mieszalni lakierów samochodowych, kup sobie na próbę lakiery wodorozcięczalne a sam zobaczysz. Ja i kilku kolegów na forum tak malujemy i jest gitara. Mnogość kolorów i łatwość aplikacji stawia te lakiery na pierwszym miejscu na mojej liście, cenowo wychodzi taniej niż Pactry bo za 50 ml zapłacisz 10-12 zyla. Pactry to syf totalny, wystarczy poczytać fora modelarskie. Jak masz jakieś jeszcze pytania odnośnie lakierów samochodowych to pisz, mam bardzo durze doświadczenie z tymi produktami.



#536 OFFLINE   seki12

seki12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 14 listopad 2013 - 12:42

RUDI75- mam kolegę co ma warsztat lakierniczy samochodowy i zawsze mu zostają farby

to może mieć też takie farby na pewno będę jeszcze pisał podjadę do niego i zobaczę co ma ciekawego 

zawsze to kilka groszy w kieszeni :)

w weekend wrzucę kilka wystruganych wobków do oceny w testach wannowych pływają ok 

jak tylko załatwię  farby to prysnę kilka i zobaczymy jak to wyjdzie (aż się boję heheh )

pozdrawiam Krzysztof

 a do takich farb to jaki będzie odpowiedni lakier ? poliuretanowy będzie ok ?

 

#537 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 14 listopad 2013 - 14:25

Ja w hartzlaku maczam i jest gitara. Jak Twój kolega robi na lakierach wodnych to git, jak na nitro to troszkę lipa. Smród przy aplikacji że szok :P .



#538 OFFLINE   seki12

seki12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 14 listopad 2013 - 17:49

no niestety robi niestety na nitro ale jak coś to mi będzie brał farby z rabatem :)  także nie jest źle a jak wygląda sprawa schnięcia tych farb czy muszę mieć jakąś suszarkę czy wystarczy temp.pokojowa?



#539 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 listopad 2013 - 20:24

Tak trochę wypaczył się ten wątek  :huh:  Miał być temat do pokazywania swoich pierwszych prac przez tych co wątków autorskich jeszcze nie mają a zrobił się dubel 

"Wobleroza"- abc żółtodzioba... http://jerkbait.pl/t...?hl=żółtodzioba


  • Piotrek Milupa lubi to

#540 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 listopad 2013 - 20:57

Tak trochę wypaczył się ten wątek  :huh:  Miał być temat do pokazywania swoich pierwszych prac przez tych co wątków autorskich jeszcze nie mają a zrobił się dubel 

"Wobleroza"- abc żółtodzioba... http://jerkbait.pl/t...?hl=żółtodzioba

 

 

Popieram wypowiedź Artecha.

Koledzy czytajcie wstępniaki do wątków PODPIĘTYCH i dokonujcie wpisów we właściwe miejsca. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych