Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Polska firma Salmo sprzedana?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 29 czerwiec 2020 - 20:14

Masz rację Piotrze. Czas jest, szczególnie w jadno czy kilkuosobowych firmach ciężki do wycenienia. W przypadku firm dużych, gdzie produkcja idzie na dużą skalę, a wypuszczenie nowego modelu jest mniej bolesne, niż u rękodzielnika, mówienie o dużych kosztach trąci hipokryzją. Mam nadzieję, że PP nie miał na myśli kosztów użytych materiałów, bo to byłaby jakaś farsa. Wobler kosztujący w detalu tyle, co budżetowa wędka jest niepłacalny w produkcji? Jeżeli, to z powodu małego popytu. Fox zaśpiewał sobie za niego takie pieniądze, że trudno o tłumy chętnych. Tym bardziej, że gramatura zawęża krąg odbiorców. Obstawiam, że dziesięć lat temu cena tego wobka oscylowała by w okolicach pięciu dych. I sprzedawał by się całkiem, całkiem. W handlu prawdziwe zyski generuje ilość sprzedanego towaru, a nie wysoka marża z małej ilości. Chyba, że mamy do czynienia z limitowaną ilością unikatów. Slider 16 nie jest wysadzany szlachetnymi kamieniami, ani sygnowany odręcznie inicjałami autora. Po prostu większa wersja łownej przynęty. Może problem w tym, że polityka handlowa nowego właściciela jest oderwana od naszej rzeczywistości?

Sam sobie odpowiedziałeś. Nie sprzedawał by się całkiem, całkiem nawet za dwie dychy, bo szesnastocentymetrowa ciężka pacyna to dla 90% spinningistów "wobler na morze" Wielkość z automatu czyniła go "limitowanym" - i jako taki, musiał być drogi. I pewnie okazał się za drogi dla znacznej części z tych 10% - żeby być opłacalny.

I druga strona medalu - życiowa ale trochę cwaniacka :P Dla producenta dobra przynęta to przynęta... urwana i ponownie kupiona. To nie ma być "dobro trwałego użytku" Dużymi wabikami łowi się mocnym sprzętem więc mniej się ich rwie. Znacznie mniej niż małych woblerków posyłanych do wody na pajęczynkach 0,00 mm. To te ostatnie robią - i znów sobie odpowiedziałeś - prawdziwe zyski z ilości sprzedanego towaru.



#122 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 29 czerwiec 2020 - 20:22

Chyba wykupię wszystkie duże sweepery w lokalnym wędkarskim, są w świetnej cenie :)

#123 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 czerwiec 2020 - 20:25

...weź ze dwa i dla mnie :)



#124 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 29 czerwiec 2020 - 20:34

Ja mam w sumie 7 sztuk, więc chyba starczy 🤣

#125 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 czerwiec 2020 - 23:51

amerykanska firma Lew's kupila Foxa razem z Salmo na poczatku roku .....


  • Guzu i trinited lubią to

#126 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 30 czerwiec 2020 - 08:32

amerykanska firma Lew's kupila Foxa razem z Salmo na poczatku roku .....

Przy okazji nowy właściciel znacząco podniósł ceny i zmienił politykę zakupową czym zrobił największy prezent dla pozostałych producentów woblerów, zwłaszcza krajowych.

Dla nas to dobry czas na rozwój, wchodzą nowe wielkości jerków 12,5/14/16 cm 50-90gr, jest nowy tempter 18 cm 105 gr,  jest już forma z woblerami do twitcha 5-15 co 2 cm, od 4 do chyba 35 gr. Wchodzi nowa kolorystyka, są przymiarki do hologramu. Idzie lepsze.



#127 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 czerwiec 2020 - 08:54

no i brawo Dorado.



#128 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 30 czerwiec 2020 - 10:23

I to jest miód na me oczy 😊
  • Alexspin lubi to

#129 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:08

Przy okazji nowy właściciel znacząco podniósł ceny i zmienił politykę zakupową czym zrobił największy prezent dla pozostałych producentów woblerów, zwłaszcza krajowych.

Dla nas to dobry czas na rozwój, wchodzą nowe wielkości jerków 12,5/14/16 cm 50-90gr, jest nowy tempter 18 cm 105 gr,  jest już forma z woblerami do twitcha 5-15 co 2 cm, od 4 do chyba 35 gr. Wchodzi nowa kolorystyka, są przymiarki do hologramu. Idzie lepsze.

 

Dopinguję również rozwój jakości, szczególnie kwestie montażu sterów i uzbrojenia w kotwice. Bo jak lubię te przynęty tak mnie zawsze qrwica bierze kiedy pierwsze wypadają nad woda a drugie są takiej "jakości", że wolałbym mieć do wyboru opcję do samodzielnego uzbrojenia  ;)

Pozdrawiam !


  • maxtip i elpojo lubią to

#130 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 30 czerwiec 2020 - 12:00

O kotwice walczę juz długo, były przez chwilę VMC czarne. Myślę ze z czasem wrócą.
Stery są już poprawione, jak porównasz to nowe są głębiej osadzone i na i na tym samym kleju co wątkowa firma.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#131 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 30 czerwiec 2020 - 16:22

kibicuje Firmie Dorado Darka Malysza tak samo jak kibicuje nadal mojej Firmie Salmo...i calemu Polskiemu Rekodzielu ...ktore jest Klasy Swiatowej...howg ............


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Piotrek Milupa, Hesher i 2 innych osób lubią to

#132 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 01 lipiec 2020 - 09:52

Dopinguję również rozwój jakości, szczególnie kwestie montażu sterów i uzbrojenia w kotwice. Bo jak lubię te przynęty tak mnie zawsze qrwica bierze kiedy pierwsze wypadają nad woda a drugie są takiej "jakości", że wolałbym mieć do wyboru opcję do samodzielnego uzbrojenia  ;)

Pozdrawiam !

Wielu ma Darka w znajomych na FB napiszcie o tym na jego profilu będzie mi łatwiej - tylko nie piszcie że to mój pomysł :ph34r:


  • Alexspin lubi to

#133 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 18 listopad 2020 - 23:16

Pozwolę sobie podbić wątek. Ktoś bardziej w temacie może napisać jak to z tym Salmo teraz jest? Ceny woblerów są jakieś z kosmosu. Nawet modele średnio do tej pory chodliwe kosztują zawrotną sumy. Trend taki zarówno na portalach jak i nawet na naszej giełdzie. I pomyśleć że jeszcze rok temu miałem z 50 różnych salmiaków i poszły do ludzi za grosze... czy to prawda że sporo modeli nie będzie już w ogóle produkowanych?
  • Piotrek Milupa lubi to

#134 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 18 listopad 2020 - 23:54

Dla mnie to nakręcanie rynku przez kilka osób. Zerknij na fb. Tam kilka osób robi magiczną otoczkę wokół wszystkiego co nosi nazwę salmo. Nie ujmuję im bo część łowi dobrze. Ale zejdźmy na ziemię
  • Piotrek Milupa, Lepton i pointman lubią to

#135 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 listopad 2020 - 00:26

Woblery salmo bardzo podrożały. Slider 10 teraz w sklepie kosztuje 50-60 zł w tych nowych opakowaniach. Dodatkowo Pan Piotr Piskorski powiedział że woblery większe niż 12 cm nie będą produkowane i stąd te chore ceny 😉
  • Alexspin i S.N. lubią to

#136 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 19 listopad 2020 - 00:53

Jakoś mam dużo modeli salmo i nie są na moich okolicznych woda super skuteczne. 😉
  • Tiur lubi to

#137 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 19 listopad 2020 - 06:39

Jak wchodziły na rynek, były nie za drogie i dostępne. Łowiły ryby-bo byli ryby. Teraz u wielu pozostały piękne wspomnienia i sentyment. Cała tajemnica.
  • seba666 i Tiur lubią to

#138 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 19 listopad 2020 - 08:42

Dla mnie to nakręcanie rynku przez kilka osób. Zerknij na fb. Tam kilka osób robi magiczną otoczkę wokół wszystkiego co nosi nazwę salmo. Nie ujmuję im bo część łowi dobrze. Ale zejdźmy na ziemię

gdzieś tam słyszysz, że dzwon bije ...


  • seba666 i Alexspin lubią to

#139 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4906 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 listopad 2020 - 00:38

Polska, od wielu lat, nie jest docelowym rynkiem dla Salmo. Mając nieograniczony zasięg i światową renomę bardziej opłacalnym jest sprzedawać dużo drogich przynęt niż mało tanich...co jest realizowane, tam gdzie zwyczajnie jest to możliwe. Oczywiście, jak słusznie zauważył Robert, ma to dobre strony, tworząc przestrzeń dla rozwoju mniejszych, krajowych producentów..., którzy mają od kogo czerpać dobre wzorce aby wkrótce podbijać kolejne rynki...
  • cyprys19 lubi to

#140 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 20 listopad 2020 - 01:02

Ale patrząc na ceny zagraniczne a ceny polskie to nie raz widać że za granicą mają dużo taniej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych