Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyty RAM Mounts


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
392 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2022 - 19:09

Powiedzcie proszę, czy RAM na głowicach 1.5 cala utrzyma ultrę 10 cali (1,8 kg) ?

#262 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 21 grudzień 2022 - 19:30

Utrzyma spokojnie, mam to echo na takiej właśnie kuli

#263 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 grudzień 2022 - 19:33

Ja też. I to jeszcze na długim ramieniu. Nie ma problemu.

#264 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2022 - 19:56

Dziękuję.
  • PAT-FISH lubi to

#265 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 21 grudzień 2022 - 22:11

Tez skorzystam z tej informacji, zastanawiałem się nad zakupem 2,25 cala ale jeśli u was się trzyma …

Użytkownik Radbraw edytował ten post 21 grudzień 2022 - 22:13


#266 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 21 grudzień 2022 - 22:46

U mnie RAM 1,5 cała trzyma sztywno echo 12 cali.

Załączone pliki



#267 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 21 grudzień 2022 - 22:50

W pionie tak, jak się nachyli ok 45’ to trzeba porządnie skręcić na kulce 1,5 cala bo ekran zaczyna w podłogę patrzeć :)
  • sucks_one, jogger1 i Bielun22 lubią to

#268 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 grudzień 2022 - 14:31

U mnie Ultra 10 i długie ramię 1,5 i nie było problemu. Trzyma. Ale nie wożę echa na przyczepie, więc nie wiem, jakby się zachowało na drodze czy kcoich łbach. Na wodzie nie ma problemu. Skręcone mocno. 1ac3fcd65a50f6bd6e570765e91aa51e.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 22 grudzień 2022 - 14:33

  • michcio lubi to

#269 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 22 grudzień 2022 - 15:03

RAM C.
Garmin 12" na sztywno w pionie bez problemu.
HB 10" kąt około 60 stopni nie daje rady, czasami puszcza, najczęściej przy skokach na dużej fali. Transport bez problemu bo resory i amorki.

#270 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 22 grudzień 2022 - 16:37

Ram z kulą 1,5 cala jest dedykowany do ekranów echa max 9 cali. Podstawy do echa do max 9 cali mają kule 1,5 cala, większe ekrany wiszą / stoją na kuli 2,25. 


Użytkownik CORNEL edytował ten post 22 grudzień 2022 - 16:38


#271 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 grudzień 2022 - 17:57

RAM C.
Garmin 12" na sztywno w pionie bez problemu.
HB 10" kąt około 60 stopni nie daje rady, czasami puszcza, najczęściej przy skokach na dużej fali. Transport bez problemu bo resory i amorki.

Od siebie mogę powiedzieć , że 

- jeśli mamy np HDS Carbon lub Live  9" lub Helix-a 10 " i nie osiągamy dużych prędkości lub pływamy po lekko zafalowanej wodzie to Kula C (1,5") da sobie radę , niestety przy nieco większym świrowaniu na wodzie lub zafalowanym zbiorniku i ustawieniu echa pod kątem - szczególnie Helixa 10" czy ULTRY 10" ma prawo dobijać,

- ze swojego doświadczenia HDS 9" ( Carbon lub Live) potrafił się pokłonić przy kuli C (1.5") na najdłuższym ramieniu - trzeba pamiętać żeby BARDZO MOCNO SKRĘCIĆ motylek w ramieniu,

- ogólnie według producenta RAM MOUNTS powyżej 9" zalecany jest montaż echosondy na kuli D ( 2,25") i wtedy nie ma najmniejszych problemów z tym czy echo się nam utrzyma,

 

Jeśli chcemy mieć święty spokój to warto zaopatrzyć się od razu w uchwyt na kuli D (2,25") - to nam się nie złoży z echem do 16" :)



#272 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 grudzień 2022 - 18:01

Jasna sprawa ze 2,25 jest bezpieczniejsza tylko przy ekranie 9/10 cali wyglada jak hak holowniczy od traktora
Edyta: sama rączka od śruby mogła by być dłuższa wtedy z większa siłą można by dokręcić uchwyt wielkości 1,5’ ,,C,,

Załączone pliki


Użytkownik Radbraw edytował ten post 22 grudzień 2022 - 18:12


#273 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 22 grudzień 2022 - 18:52

Nie idźcie na skróty, bo wytrzyma, dokręcę na maxa...., a potem ekran za kilkanaście tysi leci na twarz a następny post jest jak wymienić pęknięty ekran.  :D  :D  :D

Większego motylka nie dają specjalnie żeby fachofcy nie kombinowali. Kula ma określoną powierzchnię i wytrzymuje określone ciężary, ja wolę mieć zabezpieczony sprzęt, a w deeee wygląd. 


Użytkownik CORNEL edytował ten post 22 grudzień 2022 - 18:52

  • cabage, siarq i Kozi81 lubią to

#274 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:13

Nie idźcie na skróty, bo wytrzyma, dokręcę na maxa...., a potem ekran za kilkanaście tysi leci na twarz a następny post jest jak wymienić pęknięty ekran.  :D  :D  :D
Większego motylka nie dają specjalnie żeby fachofcy nie kombinowali. Kula ma określoną powierzchnię i wytrzymuje określone ciężary, ja wolę mieć zabezpieczony sprzęt, a w deeee wygląd.


I tu jest meritum sprawy... ekrany za 15k i cudowanie jak tu kupic uchwyt tańszy o 200-300zl...
  • Gadget, cabage i CORNEL lubią to

#275 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:16

Jasna sprawa ze 2,25 jest bezpieczniejsza tylko przy ekranie 9/10 cali wyglada jak hak holowniczy od traktora
Edyta: sama rączka od śruby mogła by być dłuższa wtedy z większa siłą można by dokręcić uchwyt wielkości 1,5’ ,,C,,

Zerwiesz kolego gwint - sprawdzone przez jednego z moich klientów  :)

 

 

Nie idźcie na skróty, bo wytrzyma, dokręcę na maxa...., a potem ekran za kilkanaście tysi leci na twarz a następny post jest jak wymienić pęknięty ekran.  :D  :D  :D

Większego motylka nie dają specjalnie żeby fachofcy nie kombinowali. Kula ma określoną powierzchnię i wytrzymuje określone ciężary, ja wolę mieć zabezpieczony sprzęt, a w deeee wygląd. 

Dlatego uważam że jak "kupiłeś wóz to powinno stać Cię na konia" i oszczędzanie na uchwycie do echa za 8-10 k zł lub więcej to strasznie słabe... Aczkolwiek w naszym Narodowym zwyczaju idzie że jak coś "jakby działa" to po co kombinować :)

 

Bardzo często spotykam się z sytuacjami że:

 

Dzwoni klient i pyta o uchwyt do echo GPS MAP 12" czy HDS 12" , dostaje informację że mocno wskazany jest zakup na Kuli D. Tego samego dnia Klient zamawia zestaw 1,5" ( na najkrótszym ramieniu co by najmniejsza dźwignia się robiła :) ), za kilka dni dostaję zwrot zamówionego uchwytu z odciśniętą gumą na kuli jak by ktoś to w imadło wcisnął i dzwoni ten sam klient, że do dooopy ten uchwyt i dlaczego tak drogo kosztuje ten pod echo 12" ... Jak by Garminy czy Lowrance-a w kiosku Ruchu rozdawali do paczki papierosów...

 

Ram jasno podaje że:

 

Kula B 1" - 4-5"  ekran

Kula C 1,5" - 7-9"  ekran

Kula D 2,25" 9" -> 16" wieszałem i trzyma jak przyspawany
Stosując się do zaleceń na pewno wszystko będzie działać jak należy.

 

 

Szczerze dziwię się czasem niektórym klientom którzy  kupują echo 10-12", system Live, chwalą się łodzią za 100 a czasami i więcej tyś zł a szkoda im wydać kilka stów na porządny uchwyt do ekranu czy do systemu LIVE.

 



#276 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:32

Tak na marginesie, to wg samego RAM na kuli C (1,5") można powiesić do 4 funtów:

 

https://rammount.com...ossary-of-terms

 

https://modestmounts...mount-do-i-need

 

A właśnie 4 funty waży ultra 10":

 

https://www.garmin.c.../p/626316#specs

 

Nie wiem, jak się taki zestaw sprawdza w praktyce, ale jak wynika z powyższego, nie jest to chyba niezgodne z zaleceniami producenta.



#277 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:40

W przedostatnim poście opisałem sprawę, są sytuacje i warunki na wodzie gdzie ta wielkość kuli i ekranu będzie odpowiednia, a są takie warunki i sytuacje gdzie braknie mocy kuli 1,5" z echem 10".

Musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz doświadczyć tego gdzie znajduje się limit, jeśli nie pływasz na ścigaczu , lubisz bardzo dobrze dokręcić uchwyt , masz trochę szczęścia to 1,5" da radę z ultra 10".
Jeśli chcesz mieć spokojną głowę to bierz na kuli 2,25 - ot cała filozofia.
Pozdrawiam
Marcin:)

#278 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:49

Moim zdaniem 10" ultra to już jest absolutna granica dla 1.5 . Więcej już bym raczej nie założył.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#279 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:59

Moim zdaniem 10" ultra to już jest absolutna granica dla 1.5 . Więcej już bym raczej nie założył.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Przy najkrótszym lub średnim ramieniu , spokojnej wodzie i emeryckim pływaniu z bardzo dobrze dokręconym motylkiem - Tak ,ale na własną odpowiedzialność.

 

Przy najdłuższym ramieniu bym nie ryzykował bo robi się już za duża dźwignia.

 

Pływając po Turawie do HDS-a 9 cali używam zestaw 1,5" z najdłuższym ramieniem, zabierając łajbę do Chorwacji opieram ramię z echo na sterówce żeby nie opadło (nawet z mega mocno dokręconym motylkiem potrafi się ukłonić ) lub podmieniam ramię na średnie i jest ok.



#280 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 grudzień 2022 - 20:07

Mam najdłuższe już kilka sezonów, mój styl pływania ciężko nazwać emeryckim. Na transport demontuję. Poleci kamyczek spod tira i dziurka w ekranie murowana.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych