Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyty RAM Mounts


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
392 odpowiedzi w tym temacie

#281 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3537 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 22 grudzień 2022 - 20:11

Ze specyfikacji wynika, że HDS 9 Live waży 2kg - jeżeli tak jest, to 0,2kg więcej niż Ultra 102SV...

#282 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 22 grudzień 2022 - 20:29

Myśle o takim mocowaniu ekranów (7” i 9”) na relingu.Mam pytanko do bardziej wtajemniczonych kolegów czy na kuli 2,25 i średniej długości ramieniu będzie to stabilne mocowanie?

Załączone pliki



#283 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 22 grudzień 2022 - 20:45

Wielkość kuli jest ok ale element mocujący kule do relingu może się obracać. Miałem echo 7 cali na relingu było ok, z echem 9 cali na relingu widoczne były już duże drgania / odchylenia podczas pływania w ślizgu. Pod objemki na relingu dawałem gumę od dentki ale bałem się skręcić na maxa żeby nie ścisnąć relingu. Wieszałbym osobno albo na dedykowanym uchwycie na 2 ekrany. 


Użytkownik CORNEL edytował ten post 22 grudzień 2022 - 20:46


#284 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 grudzień 2022 - 20:52

Moim zdaniem 10" ultra to już jest absolutna granica dla 1.5 . Więcej już bym raczej nie założył.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Przy najkrótszym lub średnim ramieniu , spokojnej wodzie i emeryckim pływaniu z bardzo dobrze dokręconym motylkiem - Tak ,ale na własną odpowiedzialność.

 

Przy najdłuższym ramieniu bym nie ryzykował bo robi się już za duża dźwignia.

 

Pływając po Turawie do HDS-a 9 cali używam zestaw 1,5" z najdłuższym ramieniem, zabierając łajbę do Chorwacji opieram ramię z echo na sterówce żeby nie opadło (nawet z mega mocno dokręconym motylkiem potrafi się ukłonić ) lub podmieniam ramię na średnie i jest ok.

 

 

Ze specyfikacji wynika, że HDS 9 Live waży 2kg - jeżeli tak jest, to 0,2kg więcej niż Ultra 102SV...

Piszę o tym z Psulkiem od kilku postów :).

 

Ale napiszę raz jeszcze :) 

Dla  HDS-a 9" czy Ultry 10" zestaw Rama na kuli C  (RAM-111) na średnim ramieniu to totalna górna granica do komfortowego pływania (jeśli dysponujemy mocnym silnikiem i szybszą łódką i pływamy po stojącej wodzie), jeśli ktoś chce mieć mega stabilne mocowanie echosondy i nie marnować czasu na bzdury to niech bierze od razu zestaw na Kuli D.



#285 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 grudzień 2022 - 20:54

Myśle o takim mocowaniu ekranów (7” i 9”) na relingu.Mam pytanko do bardziej wtajemniczonych kolegów czy na kuli 2,25 i średniej długości ramieniu będzie to stabilne mocowanie?

Powinno utrzymać.


  • Korczas lubi to

#286 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 22 grudzień 2022 - 20:57

Wielkość kuli jest ok ale element mocujący kule do relingu może się obracać. Miałem echo 7 cali na relingu było ok, z echem 9 cali na relingu widoczne były już duże drgania / odchylenia podczas pływania w ślizgu. Pod objemki na relingu dawałem gumę od dentki ale bałem się skręcić na maxa żeby nie ścisnąć relingu. Wieszałbym osobno albo na dedykowanym uchwycie na 2 ekrany.

Wydaje mi się ze relingu nie ma takiej opcji żeby ścisnąć,prędzej nie wytrzymają gwinty w mocowaniu.Gdzie można dostać taki uchwyt dedykowany na 2 ekrany bo mi się wydało ze właśnie to jest ten?

#287 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 22 grudzień 2022 - 21:29

Wydaje mi się ze relingu nie ma takiej opcji żeby ścisnąć,prędzej nie wytrzymają gwinty w mocowaniu.Gdzie można dostać taki uchwyt dedykowany na 2 ekrany bo mi się wydało ze właśnie to jest ten?

Kupiłem dedykowany obrotowy uchwyt do panoramixa, dałem na dole ucho z objemką z blachy, skręciłem na 2 śruby na rurce no i ścisnąłem.... 



#288 ONLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2022 - 21:41

I tu jest meritum sprawy... ekrany za 15k i cudowanie jak tu kupic uchwyt tańszy o 200-300zl...


Właśnie dlatego, że się zastanawiają nad 200-300 złotymi stać ich na echo za 15k. ;)

#289 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 22 grudzień 2022 - 22:17

Kupiłem dedykowany obrotowy uchwyt do panoramixa, dałem na dole ucho z objemką z blachy, skręciłem na 2 śruby na rurce no i ścisnąłem....

Jeżeli kule i ramie będą stabilnym mocowaniem dwóch ekranów to o mocowanie do relingu na tych obejmach przy skręceniu na beton jestem raczej spokojny.

Załączone pliki



#290 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 grudzień 2022 - 22:33

Właśnie dlatego, że się zastanawiają nad 200-300 złotymi stać ich na echo za 15k. ;)


To i stać będzie w razie draki na szybsza zmianę sprzetu:)

#291 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 22 grudzień 2022 - 22:38

Jeżeli kule i ramie będą stabilnym mocowaniem dwóch ekranów to o mocowanie do relingu na tych obejmach przy skręceniu na beton jestem raczej spokojny.

Taki uchwyt miałem na reling ale na kuli 1,5 cala. Może gdyby dać 2 takie i każde echo oddzielnie? 



#292 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 grudzień 2022 - 22:51

I tu jest meritum sprawy... ekrany za 15k i cudowanie jak tu kupic uchwyt tańszy o 200-300zl...

Nie, to nie jest meritum… kto tu pisze o ekranach za 15 tysi ? Trochę was poniosło.
Jak kula 1,5 cala nie będzie wystarczająca to najwyżej ekran się pochyli i trzeba będzie poprawić 3 razy w ciągu dnia lub unieść ekran bardziej do pionu.Jeszcze nie słyszałem by komuś z Rama spadło echo…
  • amalker lubi to

#293 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 22 grudzień 2022 - 22:53

Taki uchwyt miałem na reling ale na kuli 1,5 cala. Może gdyby dać 2 takie i każde echo oddzielnie?

Teraz mam tak zamontowane echo 7” na kulach 1,5” i jest mega stabilnie,to już mam sprawdzone.Chce dołożyć jeszcze jeden ekran do sterownia silnikiem dziobowym i tak się rozglądam za ciekawymi rozwiązaniami.

#294 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 grudzień 2022 - 23:01

Tez bym wybrał oddzielne rozwiązanie, jeśli będziesz potrzebował przestawić jedno echo bliżej dziobu to już ułatwia sprawę, choć do werta jeden ekran pod drugim jest wygodniejszy ale może być trudniej otworzyć bakistę.
Edyta: miałem tak przez 3 dni jak na foto, kumpel wymyślił takie ustawienie(jego była gpsmapa i ram 2,25 :) ) cały czas trzeba się garbić mało komfortowe ustawienie.

Załączone pliki


Użytkownik Radbraw edytował ten post 22 grudzień 2022 - 23:20


#295 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 22 grudzień 2022 - 23:16

Tez bym wybrał oddzielne rozwiązanie, jeśli będziesz potrzebował przestawić jedno echo bliżej dziobu to już ułatwia sprawę, choć do werta jeden ekran pod drugim jest wygodniejszy ale może być trudniej otworzyć bakistę.


Cenna uwaga odnośnie bakisty.Trzeba będzie coś wybrać sensownego.
  • amalker lubi to

#296 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 grudzień 2022 - 23:23

Albo dłuższe ramię ram 2,25 do montażu jednego ekranu pod drugim.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 22 grudzień 2022 - 23:24


#297 ONLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 grudzień 2022 - 13:56

[...]

Pływając po Turawie do HDS-a 9 cali używam zestaw 1,5" z najdłuższym ramieniem, zabierając łajbę do Chorwacji opieram ramię z echo na sterówce żeby nie opadło (nawet z mega mocno dokręconym motylkiem potrafi się ukłonić ) lub podmieniam ramię na średnie i jest ok.

Marcin przypomnij mi proszę bo nie zwróciłem uwagi..., wkręciłeś się z podstawą uchwytu w sterówkę, czy masz kulę w relingu ?



#298 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 23 grudzień 2022 - 19:33

Używam obydwu.

 

Marcin przypomnij mi proszę bo nie zwróciłem uwagi..., wkręciłeś się z podstawą uchwytu w sterówkę, czy masz kulę w relingu ?



#299 OFFLINE   KrystianS

KrystianS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaŚlask
  • Imię:Krystian

Napisano 07 styczeń 2023 - 14:28

Panowie który uchwyt rama do hds live 16 cali ? Potrzebuje uchwyt z długim ramieniem.

#300 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 styczeń 2023 - 14:51

Panowie który uchwyt rama do hds live 16 cali ? Potrzebuje uchwyt z długim ramieniem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych