Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyty RAM Mounts


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
392 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Mateusz458

Mateusz458

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 16 grudzień 2021 - 14:49

Cabage zamówiłem semper 400 wl czyli laminat
  • cabage lubi to

#102 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 16 grudzień 2021 - 14:52

Tak wiem/rozumiem, ja ostatnio przepłynąłem 30 m na spalinie z opuszczoną dziobowką, na szczęście wolniutko ale byłem zły na siebie ze zapomniałem podnieść.

#103 OFFLINE   Marcin Koza

Marcin Koza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 03 luty 2022 - 18:20

Witam, mam pytanko znalazłem na Aliexpress podobne uchwyty do echosondy jak te firmy RAM. Potrzebuje uchwyt do Hook Reveal 7, na ponton. Czy ktoś używał uchwytów z Chin ? Nie mogę znaleźć nic na ten temat... z góry dzięki za odpowiedź i krytykę :D

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#104 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 03 luty 2022 - 22:37

Można, szukaj aluminowych 1,5 cala nie plastikowych.
  • Bielun22 lubi to

#105 OFFLINE   Marcin Koza

Marcin Koza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 03 luty 2022 - 23:15

Przeczesuje właśnie odmęty forum, po zainstalowaniu Tapatalk na telefonie. Widzę że ludzie używają uchwytów z Ali. Pozostaje określenie długości ramienia jaką będę potrzebował.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#106 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 03 luty 2022 - 23:36

Ja mam do echa strikera 5 uchwyt z aliexpress. Złego słowa nie powiem

#107 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 13 luty 2022 - 18:16

 Ja mam garmina 7 na ali ale huminbird 9 już na ram bo jest za ciężki i miałem obawy.



#108 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 19 luty 2022 - 23:31

Może ktoś podpowie jaki uchwyt RAM lub zamiennik z Ali (lub jeszcze cos innego) zakupić do echa Garmin Echomap Ultra 102 SV?

Łajba to Semper 440XT


Użytkownik nalewator edytował ten post 19 luty 2022 - 23:33


#109 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 20 luty 2022 - 16:25

Helixa 9 trzymam na uchwycie 1,5 cala jadkinsta z ali też na semperze 440 xt- bez najmniejszego problemu wytrzymuje skakanie po metrowych falach



#110 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 luty 2022 - 19:24

Też nie byłem pewien jakości, ale zamówiłem taki zestaw startowy w ramach testu na Ali i okazało się że jakościowo nie ustępują RAM a nawet w niektórych szczegółach są lepiej wykonane. Na zdjęciu w foliach uchwyty na relingi. Większość z tego zestawu jest ameliniowych, ale i te z amelinium i te z tworzywa jak na razie całkowicie spełniają zadanie. Do tego dokupuję u nas pojedyńcze elementy RAM. Wszystko razem ładnie współpracuje.post-71475-0-89285200-1645378940_thumb.j

Załączone pliki


  • godski lubi to

#111 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 20 luty 2022 - 19:40

Podaj może jakiś link bo tego trochę jest.



#112 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 21 luty 2022 - 09:48

To właśnie najprostszy przykład wszechobecnego dziadostwa 😁

Kupić Echo za parę tysięcy i sępić się 300 złotych na oryginalne mocowanie które ma dożywotnią gwarancję.
I jeszcze pisać, że przewyższają orginał 😂

Mnie on się sprawdza I jest super
A jest super dla tego, że był tani 😂😁

Użytkownik @Brig edytował ten post 21 luty 2022 - 09:52


#113 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 21 luty 2022 - 10:17

Ja mam chińczyka i jestem zadowolony. Każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze jak uważa. A dziadostwem jest obrażanie innych.
Nie zdziwił bym się gdyby były produkowane w tej samej fabryce, no ale przedstawiciel marki będzie zawsze zawiedziony że ktoś nie wydał 300zł tylko 70zł na podobny produkt. Każdy ma prawo wyboru
  • Radbraw i Ardoro lubią to

#114 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 21 luty 2022 - 11:12

Tak masz rację jestem zawiedziony, ale tylko ludzką głupotą.
I tym, że próbują reklamować u mnie połamane podróbki jako orginał.😂😂
Bo przecież są takie same, a nawet lepiej wykonane i nie sposób ich odróżnić .😁

Użytkownik @Brig edytował ten post 21 luty 2022 - 11:15


#115 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 21 luty 2022 - 11:29

Ja mam chińczyka i jestem zadowolony. Każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze jak uważa. A dziadostwem jest obrażanie innych.
Nie zdziwił bym się gdyby były produkowane w tej samej fabryce, no ale przedstawiciel marki będzie zawsze zawiedziony że ktoś nie wydał 300zł tylko 70zł na podobny produkt. Każdy ma prawo wyboru

Ram produkowany jest tylko i wyłącznie w Stanach :) . Wątpię żeby Chińczycy produkowali podróbki w fabryce RAMA :)

 

Arku nie Ty jeden dostajesz podróbki Ram Mount do reklamacji - jeszcze mi jeden delikwent kazał oddać za uszkodzone echo ... Takie cuda się dzieją...


  • karkoszek lubi to

#116 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 luty 2022 - 13:16

Ja chciałem kiedyś reklamować Ram u sprzedawcy w PL. I odrazu temat paragonu.
Oczywiście gdzieś zaginął brak możliwości reklamacji.
Nie poddałem się napisałem w niedziele do serwisu w USA i wysłałem zdjecie.
W poniedziałek wieczorem email zwrotny .
Ze jest im przykro ze to sie stało i proszą o adres do wysyłki. Poodałem adres i jakie było moje zdziwienie jak odbierałem paczke w piatek.
Czyli gwarancja działa.
  • psulek, Radbraw i cabage lubią to

#117 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 21 luty 2022 - 15:19

Nawet jakby uchwyt był oryginalny to z tym uszkodzonym echo i tak najprawdopodobniej by nie poszło. Ludzie naprawdę mają czasami nieźle pomysły. Z gwarancją w Polsce jest naprawdę kiepsko- mam doświadczenie odnośnie kołowrotka quantum. W naprawie spędził ponad 6miesięcy i po krótkim czasie znowu zaniemógł. Polski serwis odmówił naprawy gwarancja minęła po 1roku. Po kontakcie w serwisie USA gdzie gwarancja trwa 5lat otrzymałem nowy kołowrotek z przeprosinami

#118 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 luty 2022 - 17:49

Wprawdzie nie RAMY ale u mnie w firmie facet kiedyś próbował zareklamować urządzenia naszej konkurencji i na nic się zdało tłumaczenie, ze my mu tego nie sprzedawaliśmy i w związku z tym nie możemy ponosić odpowiedzialności.

A, że urządzenia drogie, w ziemi zakopane a ich ewentualna wymiana czy naprawa, wiąże się z zatrzymaniem procesów produkcyjnych to Pan się nie poddawał. Odkopał, powołał rzeczoznawce i przysłał pismo z kancelarii prawnej, że wzywa nas do wymiany i naprawy na nasz koszt. Rzeczoznawca napisał, ze urządzenia firmy X są uszkodzone - najpewniej w wyniku wady fabrycznej, a prawnik napisał pismo do firmy Y z roszczeniami. Polska to na prawdę fajny kraj jest :)

 

Użytkuję ramy od pewnie 20 albo i lepiej lat i nigdy mi się nie udało żadnemu krzywdy zrobić. A mam ich kilka wiader

Nie odważyłbym się chyba wieszać sond wartych kilkadziesiąt tysięcy na nawet najlepiej wyglądających podróbach



#119 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4677 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 luty 2022 - 18:11

Wprawdzie nie RAMY ale u mnie w firmie facet kiedyś próbował zareklamować urządzenia naszej konkurencji i na nic się zdało tłumaczenie, ze my mu tego nie sprzedawaliśmy i w związku z tym nie możemy ponosić odpowiedzialności.

A, że urządzenia drogie, w ziemi zakopane a ich ewentualna wymiana czy naprawa, wiąże się z zatrzymaniem procesów produkcyjnych to Pan się nie poddawał. Odkopał, powołał rzeczoznawce i przysłał pismo z kancelarii prawnej, że wzywa nas do wymiany i naprawy na nasz koszt. Rzeczoznawca napisał, ze urządzenia firmy X są uszkodzone - najpewniej w wyniku wady fabrycznej, a prawnik napisał pismo do firmy Y z roszczeniami. Polska to na prawdę fajny kraj jest :)

 

Użytkuję ramy od pewnie 20 albo i lepiej lat i nigdy mi się nie udało żadnemu krzywdy zrobić. A mam ich kilka wiader

Nie odważyłbym się chyba wieszać sond wartych kilkadziesiąt tysięcy na nawet najlepiej wyglądających podróbach

Krzysiek, tak samo jest z uchwytami do livesystemów- patrzę na FB jaki jest lament, gdy dostaną wycenę od producenta z legalną działalnością - ale dziesiąt wydać na ekrany i rzeczony system- to już nie boli. T

RAM jest spoko, cierpliwy na wiercenia, przeróbki. Jakość kosztuje i to jest najzupełniej normalne, choć nie dla wszystkich. 


  • Radbraw lubi to

#120 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 luty 2022 - 08:03

Krzysiek, tak samo jest z uchwytami do livesystemów- patrzę na FB jaki jest lament, gdy dostaną wycenę od producenta z legalną działalnością - ale dziesiąt wydać na ekrany i rzeczony system- to już nie boli. T

RAM jest spoko, cierpliwy na wiercenia, przeróbki. Jakość kosztuje i to jest najzupełniej normalne, choć nie dla wszystkich. 

Tak jak wszędzie ludzie szukają oszczędności nie tam gdzie trzeba.