Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 kwiecień 2014 - 17:35

Będziemy rzucać :)



#382 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 24 kwiecień 2014 - 17:53

Dzięki wielkie. Doczekać się nie mogę :D



#383 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 kwiecień 2014 - 12:21

Dziś w nocy a w zasadzie nad ranem skończyłem szczupaczka. Każdą łuskę z osobna przetarłem papierem gradacji 400 i dokończyłem kilka detali.

Po powrocie do domu zabrałem się za montowanie formy. Pajkuś wlaśnie odbywa kuracje silikonowa w szczupaczym SPA. Mam nadzieje, że mu na cere pomoże :P

 

Załączony plik  P1050189.jpg   60,96 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  P1050190.jpg   49,38 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  P1050192.jpg   53,07 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  P1050197.jpg   51,92 KB   14 Ilość pobrań

 

Wieczorem zalanie drugiej połowy formy i już jutro będę odlewał pierwsze testowe sztuki.

Pozdrawiam Melek

 



#384 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 kwiecień 2014 - 12:59

klocki rządzą przy robieniu form, sam używam zamiennie z kartonikami po napojach :) Ile czasu dłubiesz jeden korpus?

#385 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 13:10

Dziś w nocy a w zasadzie nad ranem skończyłem szczupaczka. Każdą łuskę z osobna przetarłem papierem gradacji 400 i dokończyłem kilka detali.

Po powrocie do domu zabrałem się za montowanie formy. Pajkuś wlaśnie odbywa kuracje silikonowa w szczupaczym SPA. Mam nadzieje, że mu na cere pomoże :P

 

attachicon.gifP1050189.jpgattachicon.gifP1050190.jpgattachicon.gifP1050192.jpgattachicon.gifP1050197.jpg

 

Wieczorem zalanie drugiej połowy formy i już jutro będę odlewał pierwsze testowe sztuki.

Pozdrawiam Melek

Melanzyk poznaje.To ten "Pajk" co gonił Bolka i Lolka. 


  • joker, Ubik i woblery z Bielska lubią to

#386 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 kwiecień 2014 - 13:31

klocki rządzą przy robieniu form, sam używam zamiennie z kartonikami po napojach :) Ile czasu dłubiesz jeden korpus?

 

No klocki wymiatają :) wyobraź sobie minę szwagraj jak mu żona zadzwoniła i powiedziała, że musi mi wysłac klocki lego z piwnicy :P

Piotrku z korpusami to różnie, rzeźbienie detali to pikuś, najwiekszy problem mi sprawia uformowanie kształtu. Robie w buku a to twarda cholera i jak mam zaokrąglić rogi w przynęcie to kończy się bąblami na dłoniach.... Pierwszego okonia dłubałem wieki, teraz jak juz mam wprawę i wiem co z czym się zrobił bym to z 5 razy szybciej jak nie lepiej.

Na początku bralem kawałek drewna i sobie po prostu dłubałem dla praktyki. Byś widział ile brzydali wyszło z pod mojej reki zanim zaczeły mi się te drewienka podobać :)

 

Tomy nie kojarze, za dużo wódy za małolata chlałem i pamięć nie ten teges :huh:



#387 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 15:46

w tych latach to mogłeś co najwyżej za dużo mleka napie.....ć a nie wódy :lol:



#388 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 16:02

Bardzo fajny ten pajk, widać, że masz rękę do dłubania ;)



#389 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 kwiecień 2014 - 17:13

No klocki wymiatają :) wyobraź sobie minę szwagraj jak mu żona zadzwoniła i powiedziała, że musi mi wysłac klocki lego z piwnicy :P

Ja wygrzebałem swoje ze strychu, strasznie koślawe ale dają radę. Chyba muszę dać na Jerku ogłoszenie: "woblery za Lego", może znajdzie się ktoś kto chce swojemu dziecku zniszczyć dzieciństwo w zamian za nowiutkie pachnące Hartz Lackiem Janusze albo T800  :lol:



#390 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 27 kwiecień 2014 - 20:36

Cześć panie kolego ,przebrnąłem przez cały wątek i jestem pod dużym wrażeniem umiejętności,tak trzymaj .Zazdroszczę rybnej wody .

Choć szczupaków raczej nie poławiam to może pokuszę się o zrobienie podobnego okonka,

Pozdrawiam i będę tu zaglądał 

sebson

A tak swoją drogą,kroiłeś tego szczupaka do formy już po całkowitym ukształtowaniu ,bo jak dla mnie to troche ryzykowne chyba lepiej zrobić to wcześniej i potem skleić


Użytkownik sebson edytował ten post 27 kwiecień 2014 - 20:43


#391 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:39

Witam. 

Dzisiejszego ranka skonczylem 12-godzinna nocke. Ok godz 11 wyslalem zone z malym na zakupy i zamiast sie polozyc spac (bo czekala mnie kolejna nocka) cos mnie ciegnelo zeby pomalowac cos na jutrzejsze ryby (koncze prace o 7:30 i lece prosto na jezioro). Malowanie bylo na szybko. Musialem zbudowac cos do suszenia przynet bo jeszcze nic nie malowalem po przeprowadzce. 

Cala ta szybka akcje zakonczylem z takim rezultatem.

 

Załączony plik  P1050203.JPG   90,8 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  P1050204.JPG   63,23 KB   11 Ilość pobrań

 

Szczupaczki po 1 warstwie lakieru. Dzis moze jeszcze uda mi sie polozyc kolejna (nie pytajcie jak :P) i na jutro od bidy beda cos lowic  :ph34r:

Szczupaczek nie jest taki jaki bym chcial bo nie mialem czasu zeby zrobic mu pozadny szablon na cetki wiec zrobilem je aero z reki a przy moich koszmarnych farbach to nie latwa robota. Czekam na nowe farbki wiec wtedy juz malowanie bedzie przyjemniejsze.

 

Pozdrawiam Melek

 

 



#392 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 kwiecień 2014 - 22:01

 

Szczupaczki po 1 warstwie lakieru. Dzis moze jeszcze uda mi sie polozyc kolejna (nie pytajcie jak :P)

Jak, przecież pracujesz?


  • Melanzyk lubi to

#393 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 kwiecień 2014 - 23:17

Mówilem nie pytac haha  :ph34r:

 

Gdzies w podziemiach centrum handlowego w powieszczeniu firmy sprzatajacej :P

 

Załączony plik  IMAG1067.jpg   43,67 KB   9 Ilość pobrań

 

Piotrze trzeba sobie radzic :D jak sie chce to sie da :D

Jeszcze 8h i jade na ryby, jejeje !  :ph34r:

 

EDIT: a najlepsza jest ladowarka HAHAHA  :lol:


Użytkownik Melanzyk edytował ten post 29 kwiecień 2014 - 23:18


#394 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 kwiecień 2014 - 23:20

(...)nie pytajcie jak :P)(...)

 

Jak, (...)?

Poproś kolegów, by czegoś nie zrobili. Gwarantowane, że to zrobią :D

Edit:: - za wolno piszę, Maciek był szybszy :)


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 29 kwiecień 2014 - 23:21


#395 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 kwiecień 2014 - 23:30

Dobre Panie, ja się czaję na poddasze mojego pracodawcy ale to bym musiał po nocach nadgodziny robić.

#396 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 kwiecień 2014 - 04:39

Śpisz czy lakier kładziesz? :P

#397 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 30 kwiecień 2014 - 06:16

Musiałem pojechać do domu bo zapomnialem wedek i ciuchow :) dziwnie bym wyglądał na szczupakach pod krawatem :P

#398 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 kwiecień 2014 - 11:26

Cały czas zaskakujesz, mam nadzieje, ze kiedyś będzie mi dane dojść do takiej wprawy pozdrawiam

#399 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 30 kwiecień 2014 - 22:49

Wróciłem!!!!!!!!

 

Właśnie wróciłem do domu po ciężkim dniu nad wodą. Tym razem zabrałem aparat i kamerki ale przy pierwszej rybie okazuje się, że w aparacie nie ma karty pamięci. Wewnętrzna pamięć aparatu pozwala na zrobienie 3 zdjęć. Po zjechaniu z 12mpx na 3mpx mamy do zrobienia całe 7 zdjęć, więc musimy je jakoś dobrze rozdysponować....

 

Powiem tak, lepszej premiery pajka nie mogłem sobie wymarzyć!!

Pierwsze testy z rana jeszcze w przystni i mówię, że jak dla mnie to pracuje bomba i jestem mega zadowolony ale zobaczymy co ryby powiedzą! Test w trollingu wypada równie dobrze, podwójna radość!! 

 

Dopływamy w rejon, który mamy w planie obławiać i zaczynamy od trollignu. Po max 2min Michał ma branie na pierwszy raz testowaego swojego homemade'a. Chwile po nim wyciągam dwie ryby na jerka, który poleci do Rudiego (taki chrzest bojowy).

 

Killer Rudiego w akcji.

Załączony plik  P1050209.JPG   61,07 KB   9 Ilość pobrań

 

Po tej rybie postanowiłem przetestować szczupaczka w trollu. I to był strzał w dziesiątkę. W ciągu pierwszych 5-10min trollowania siada piękna, gruba 90-tka (pierwsze 2 zdjęcia poniżej). Ryba w podbieraku zrobiła korkociąg i prawie wykręciła wkręta z korpusu!!

Na 3 wędki w trollingu (2 moje i 1 Michała) tylko szczupaczek łowił.

 

Załączony plik  P1050210.JPG   111,68 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  P1050211.JPG   60,1 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  P1050213.JPG   51,28 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  P1050214.JPG   77,67 KB   9 Ilość pobrań

Na zdjęciach 3 różne ryby (niestety mieliśmy ograniczenie 7 klatek kuźwa! :wacko: )

 

Pod koniec dnia przy wyniku 12-1 zaczyna się zbierać na konkretną burzę, wtedy Michał pyta czy już kończymy a ja odpowiedziałem, stary to ja nie spałem przez 2 ostatnie noce i powinienem być zmęczony, łowimy dalej. Dałem mu wędkę z pajkusiem i powiedziałem, że teraz masz złapać wisienkę na tort i przypieczętować ten dzień jak należy. Zaczyna lać i po paru sek Michał krzyczy ryba!! Zdjęcia powiedzą resztę a ja idę spaaaać kuźwa :D

 

Załączony plik  P1050216.JPG   74,03 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  P1050218.JPG   55,72 KB   9 Ilość pobrań

 

Podsumowując wynik z dzisiaj to (ja) 12-2 (Michał) z czego 11 ryb na szczupaczka!!!!! Jazda!!

Mam tonę materiału na GoPro :ph34r:



#400 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2547 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 kwiecień 2014 - 23:18

Zmieniłeś przelotkę w BeastMasterze? Ryby jak ryby, takie tam... :P

Użytkownik Pumba edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 23:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych