Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 maj 2014 - 21:28

Pajkuś jaką ma długość/wagę? To glider czy coś w rodzaju Salmo Pike?



#422 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 maj 2014 - 21:43

Piotrze nie wiem ile waży :D opakowanie kupiłem 2kg HAHA :ph34r:

 

Michał dobre pytanie, zapomniałem napisać.

A wiec tak. 17cm i ok 52g będzie. Jest to jerk/glider do wolnego jerkowania. Przy troszeczke szybszym prowadzeniu co jakis czas wychodzi paszczą do powierzchni jakby coś z niej zbierał. Działa też świetnie w trollingu.

 

Salmo jack to lipa jest, przyneta bez pracy. Nie złowiłem na nią w życiu ani szczupaczka.



#423 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2014 - 20:00

A to ciekawe co piszesz. Ja zrobiłem sobie coś a'la Jack i uznałem że całkiem nie źle to to chodzi. Choć mój trochę się kolebie na boki i czasem ucieknie w bok. Póki co były tylko testy ale połapać też na to spróbuję. Muszę mu tylko mniejszych braci wystrugać bo w tym rozmiarze na moich wodach mi wszystkie szczupaki popłoszy :lol:



#424 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 maj 2014 - 06:54

Michał to jest tak z przynetami, ze jak nie masz w nie wiary to nie polowisz. Jack jest u mnie spalony. Ani to wyglądu nie ma, ani pracy. Przyznam, ze kiedyś na jednym z moich najlepszych w życiu wedkowan (114 szczupakow w dwa dni) ryby w połowie 2 dnia stały sie tak kaprysne ze trzeba było kombinować. Kumpel założył Jack'a i w dwa rzuty odprowadzily mu 2 metrowki. Wtedy cała nasza trójka zaczęła łowić na nie i było tak ze sciagalismy 3 jack'i z różnych stron łodzi i z każdej odprowadzala je jedna lub 2 metrowki. Przez ok pół godz non stop odprowadzenia grubych ryb ale bez ataku... Wtedy kumpel wpadł napomysl i wziął 20cm wobler trollingowy Hybrida B3 i wyłamał z niego ster. Ja do tego dolozylem 10g kulkę z główki jigowej przy kotwicy brzusznej zeby był tonacy. Brania zaczęły sie natychmiast... Mieliśmy nawet potrójne hole.

To był jedyny raz jak miałem jakikolwiek kontakt z rybami na jack'a. Po prostu nie mam wiary w niego ale wiem ze niektórzy na niego łowią :)

#425 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 maj 2014 - 12:16

witam.
Właśnie skonczyłem małą seryjkę killerów 10-tek w kolorze pike (mój ulubiony kolor). Wieczorem w lakier :)

Załączony plik  P1050262 (1024x768).jpg   54,86 KB   14 Ilość pobrań

Idę spac!

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 10 maj 2014 - 12:21

  • Zwierzu i Pride lubią to

#426 OFFLINE   Kanon123

Kanon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 10 maj 2014 - 12:51

Piękne killerki

#427 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 maj 2014 - 13:00

jest możliwosć sprzedazy ?



#428 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 maj 2014 - 23:38

Kilka szt na gotowo ;-)

 

Załączony plik  IMAG1107.jpg   46,47 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG1110.jpg   45,41 KB   15 Ilość pobrań

 

:ph34r:  :ph34r:  :ph34r:



#429 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 11 maj 2014 - 12:39

Bardzo starannie i czysto wykonane ;) piona i jedziesz dalej :D



#430 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 maj 2014 - 20:51

Dziś rano po wybrałem się na pobliską rzeczkę pstągową przetestować trochę jerków. Zanim wylądują w różnych pudełkach wolę być na 100% pewny, że wszystko gra. Przyjezdzam nad rzeczkę (w nocy dobrze padało) a woda podniesiona i dość mocno trącona. Zamiast kija szczupakowego i jerków jakoś tak wyszło, że zabralem kij pstrągowy (na wszelki wypadek mam go zawsze w samochodzie). Na taką brudniejszą wodę idealnym rozwiązaniem jest mój handmade - perłowiec. W trzecim rzucie melduje się grubasek z pierwszego zdjęcia. W pierwszym rzucie po tej rybie zacinam coś chyba dużego ale po 2sek się spina. W kolejnym rzucie wpada ryba z drugiego zdjęcia. Chwilę po tym zacinam jedną z większych ryb jakie miałem na kiju na tej rzeczce, ok 55-60cm.... Niestety łowiłem na około 3m murku i nie było mowy o podebraniu tej ryby. Zwykle po zacięciu muszę podejść ok 20-30m wzdłuż murku i tam można zeskoczyć na niewielka (1m2) wysepkę do podebrania. Niestety po 3/4 drogi ryba się spięła :( po tej rybie przeniosłem się na inną miesjcówkę gdzie dołowiłem jeszcze kilka ryb i udałem się do domu. Zamiast 10min testowania przynęt spędziłem na rzece 2 godziny :ph34r: Złapałem w tym czasie 7 ryb, jeden 40tak nie chciał zapozować do zdjęcia i zanim telefon zatrybił, że trzeba zrobić fotę ryba już pływała :) na jednym ze zdjęć bardzo ładny maluszek, którego udało mi się zfocić. Złapałem też najładniejszego maluszka w życiu, ale ten skubaniec też stwierdził, że nie chce foty.

 

Załączony plik  IMAG1115.jpg   63,83 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG1116.jpg   85,73 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG1119.jpg   68,58 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG1122.jpg   65,91 KB   16 Ilość pobrań

 

Jestem pewny, że jakbym miał możliwość zostania na rzece pełny dzień to był połowił naprawdę konkretnych ryb.

 

Oczywiście żadek jerek nie został przetestowany :huh:


  • joker, Komar i Predatorhunter lubią to

#431 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 maj 2014 - 21:09

piekne ubarwienienie pstrągów/ a mam pytanko jakich farb uzywasz do malowania tych jerków w kolorze szczupakowym w takie kropki :D


Użytkownik Hcv edytował ten post 11 maj 2014 - 21:10


#432 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 maj 2014 - 21:15

piekne ubarwienienie pstrągów/ a mam pytanko jakich farb uzywasz do malowania tych jerków w kolorze szczupakowym w takie kropki :D

 

Łukaszu050, jakbyś dokładnie poczytał mój wątek to byś wiedział jakich farb używam :ph34r: :ph34r: :ph34r:



#433 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 maj 2014 - 21:16

Ale cziter o kurcze ale jak!!! :D ok tylko powiedz na której stronie :D



#434 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 maj 2014 - 21:20

Łukaszu, po pierwszym privie wiedziałem, że to Ty :rolleyes: pokazałem wiadomość od Ciebie żonie a ona zapytała czy to nie przypadkiem ten gimbus wrócił? HAHA


  • adashhh i Pride lubią to

#435 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 maj 2014 - 21:23

ahhhhh :D aa to moze priv bo nie chcem zasmiecac wątku naszą rozmową  ok odpisz na tamte wiad. :D



#436 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 11 maj 2014 - 21:56

Łukaszu, po pierwszym privie wiedziałem, że to Ty :rolleyes: pokazałem wiadomość od Ciebie żonie a ona zapytała czy to nie przypadkiem ten gimbus wrócił? HAHA

Wielki powrót pana Ł, strach się bać :o



#437 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 11 maj 2014 - 23:58

Mamy nadzieję, ze tym razem zabawisz z nami nieco dłużej ;)



#438 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 maj 2014 - 08:04

Salmo jack to lipa jest, przyneta bez pracy. 

 

Mocne wnioski!

 

 

Nie złowiłem na nią w życiu ani szczupaczka.

To znaczy, że wobler lipa?



#439 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 maj 2014 - 10:05

Kamilu a w czym problem? Nie mogę mieć własnego zdania na temat jakiejś przynety? Jak juz piszesz takie rzeczy to poczytaj 2 posty dalej i będziesz mial wyjaśnienie. Miłego dnia :D
  • RUDI75 lubi to

#440 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 16 maj 2014 - 21:49

Witam.

Wczoraj po nocce wybrałem się ze znajomym na szczupaki. Dzień okazał się być jednym z lepszych szczupakowań w naszym życiu!!

Złowiliśmy 110.5, 104, 101, 100cm i jakieś 12ryb w przedziale 92-97cm (pogubiliśmy się w liczeniu). Na miejscówce, którą znaleźliśmy nie było małych ryb.

Wrzucę jedną fotkę mojej 110-tki w towarzystwie 90-taka :) Po kilku rybach fotografowane były tylko ryby powyżej metra.

Reszta wracała do wody bez fotki ale mam większość ryb na GoPro ;)

 

Załączony plik  P1050286.jpg   88,32 KB   14 Ilość pobrań

 

 

A teraz z innej beczki.

Szukam jakieś w mare dobrej wagi w dobrej kasie.

Moja waga nadaje się jedynie na złom. Ważac jedną przynęte mam kilka różnych wyników więc chyba juz pora na coś nowego.

Polecicie coś ?

 

 

Pozdrawiam Melek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych