Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Jedna wędka, druga wedka, las...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 16:33

Sam mam DS821 i spisuje się rewelacyjnie pod kogutkami 10-15g ;)

Powiem szczzerze ,że blanki z tej serii bardzo mi się podobają,a Twojego Żbiku kumpel miał w łapie i musiałem ukręcić kolejnego :) 


  • pawelWPR lubi to

#502 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 16:53

W Twoim wykonaniu i uzbrojeniu w Minimy ten kijek jest na prawde wysmienity. Wczesniejsze zbrojenie w KR przez FC nie bylo juz takie fajne.

#503 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 07 listopad 2014 - 21:23

Minął rok, ponad rok, gdy pierwsze blanki Hydra trafiły do mnie, trafiały bardzo przyjemnie bo punktem kontaktowym był Mc Donalds przy lotnisku. Kawa, ciasteczka, opwiesci o rybach i łowiskach, na stoliku komponenty w paczuszkach a na przeciwko  Paweł Friko - zleceniodawca :)

Powiem ze prawdziwy, bo wszystko przygotowane na tip-top, przelotki w torebce strunowej, uchwyt w oddzielnej, pianki i arbory w kolejnej, torebka w torebce, zamknieta w duzej a  na duzej mazakiem symol blanku :)

Na mojej skrzynce @  pojawiały sie kolejno projekty :

 

 

Załączony plik  USA MB 843.pdf   21,16 KB   133 Ilość pobrań

 

Załączony plik  USA MB 844.pdf   21,22 KB   45 Ilość pobrań

 

Załączony plik  USA SJ 842.pdf   21,25 KB   33 Ilość pobrań

 

Załączony plik  USA SP 843-2.pdf   22,79 KB   25 Ilość pobrań

 

Załączony plik  USA SP 844-2.pdf   22,62 KB   43 Ilość pobrań

 

 

 

Prawda, ze laserowa precyzja projektu? :)

 

natomiast wykonanie...  eech fajnie było, cykałem Pawłowi fotki aparatem telefonicznym a On jeszcze i jeszcze dawaj i dawaj, bo zima, bo sie nie łowi, bo to jedyna radosc gdy zamiec, śnieg i zimno... konca nie było przy pierwszej parze wedek...  potem juz spokojniej.

 

Załączony plik  Yglo-3650-2.jpg   180,1 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Yglo-3605.jpg   143,23 KB   18 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Yglo-3556.jpg   108,33 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Yglo-3569.jpg   125,82 KB   18 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Yglo-3583.jpg   106,74 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Yglo-3591.jpg   110,38 KB   18 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Yglo-3616.jpg   126,13 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Yglo-3626.jpg   114,99 KB   19 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Yglo-3467.jpg   127,11 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Yglo-3521.jpg   120,05 KB   18 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Yglo-3530.jpg   113,06 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Yglo-3487.jpg   117,82 KB   18 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Yglo-3552.jpg   100,27 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Yglo-3538.jpg   114,78 KB   18 Ilość pobrań

 

A same blanki : http://hydrafishing.com/

takie we wszystkim akuratne, na pewno lekkie, ładnie i płynnie wchodzace w ugiecie, ani cienkoscienne ani grubo.. tak te jednoskładowe jak i dwu, z wyczuwalnym na całej długosci spiralnym oplotem, jakby wąż owinał sie naokolo blanku. Egz które miałem nie nalezały do zbyt prostych, jedne mocniej drugie mniej "wezykowały" ale jakos udało sie zbrojeniem wyjsc na prostą zgodnie i w miare zgodnie z kregosłupem:

 

Dwa egz ( juz w/g moich projektów)  pojechały na stałe do SE, łowi nimi moj Przyjaciel Andrzej : dlugas dwuskładowy 320cm do bombardy na trotki z morskiego brzegu i jednoskład okoniowy co nie boi sie metrowych szczupaków w przyłowie:

Załączony plik  P4010085.JPG   145,92 KB   17 Ilość pobrań  Załączony plik  P3250052.JPG   59,22 KB   17 Ilość pobrań

 

A "czułość" tych blanków...  jak zapenia firma podobno 100% grafitu w graficie i w blanku... ale o tym to juz Paweł opowie :)

Załączone pliki


Użytkownik yglo edytował ten post 07 listopad 2014 - 23:40

  • Friko, pietrus, Sławek Oppeln Bronikowski i 7 innych osób lubią to

#504 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 07 listopad 2014 - 21:50

Robi wrażenie, gratulacje za projekt i zlecenie. teraz wiem na pewno, że przy pierwszej prezentacji dobrze typowałem, właściciel lubi łowić ryby. Pozostaje prosić o to aby podzielił się wrażeniami odnośnie walorów użytkowych tych maszyn :)  :clappinghands:


  • Friko lubi to

#505 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 07 listopad 2014 - 21:59

Mam casta na Hydrze(zagubionego z tego stadka powyzej :) )

Czułość wedeczki niesamowita,naprawdę to jakas inna,dziwna technologia (8lb ,a rzucałem nawet sliderem 7)

Nawet CD xls był mniej czuły ,choć to on był dla mnie wyznacznikiem i wzorem tego parametru.

Przeznaczam go na duze okonie jak i srednie szczupaki,Spokojnie czuje się takze przy kleniowych wabikach około 4g.

U mnie robi jako castowy lekki uniwersał.


Użytkownik skius edytował ten post 07 listopad 2014 - 23:11


#506 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2014 - 10:36

 dobrze typowałem, właściciel lubi łowić ryby. Pozostaje prosić o to aby podzielił się wrażeniami odnośnie walorów użytkowych tych maszyn :)  :clappinghands:

 

dobrze typowałeś ;)

 

Historia tego projektu jest długa i pokręcona. Smaku dodaje fakt, że za wszystkim stoi amerykański rodbuilder polskiego pochodzenia - Alex Dzięgielewski. Były tournamentowy zawodnik bassowy i generalnie znana postać w świecie amerykańskiego rodbuildingu.

 

Alex postanowił stworzyć blanki, które będą spełniały wyśrubowane wymagania zawodowców łowiących bassy - chodzi o to że sprzęt nie może zawieść, nawet jeśli jest traktowany brutalnie w trakcie zawodów - wiadomo, duża presja, walka z czasem, wędki są czasem rzucane na pokład etc.

 

Ostatecznie zdecydowano się na produkcję blanków w dosyć ciekawej koncepcji - tzn. materiał węglowy jest średniomodułowy, ale cały blank jest bardzo dokładnie wyciśniety z żywic dzięki czemu "moduł" całości kompozytowego materiału jest zbliżony do modułu maty węglowej.  Wrażenie w ręku jest takie że blanki są  lekkie, dobrze wyważone, o dosyć dużych zbieżnościach. Na sucho wydają się sztywne, ale pod ryba albo przy rzucie bardzo głęboko się uginają. Moim ulubionym modelem jest MagBass 843  - kij o bardzo dużej rozpiętości gramatury przynęt, świetnie trzymający rybe, prawdziwy łódkowy uniwersał.

 

Wędki wykonane na blankach mają świetne właściwości użytkowe, natomiast prawdą jest też to co napisał @ygloo że estetyka wykończenia jest typowo amerykańska, tzn. trafiają się blanki krzywe, z wyczuwalnym pod lakierem spiralnym oplotem etc - no cóż, "oni" po prostu łowią ryby a nie gapią się na blanki ....

 

Próbowałem zainteresować kilku polskich rodbuilderów  blankami od Alexa ale bezskutecznie - z powodu w/w defektów estetycznych nikt nie był zainteresowany wprowadzeniem do oferty. Pozostaje zatem import indywidualny, przez podaną przez @ygloo stronę internetową

 

Ciekawostka technologiczną pozostaje, że producent twierdzi iz blanki produkowane sa w technologii która wyeliminiowała warstwę "scrim" z układu materiału kompozytowego - próbowałem pociagnąć Alexa za język o co tu chodzi, czy o jakieś nanożywice czy jeszcze o coś innego - ale zasłonił się tajemnicą handlową. Wydaje mi się że ten 'zewnętrzny' oplot wyczuwalny na niektórych blankach może mieć coś wspólnego z tymi twierdzeniami o 'no scrim' ;)

 

 

Realizacja techniczna projektu przez @ygloo - super. Cieszę się że @slider zrobił dobre zdjęcie kijom, które choć trochę oddają solidność pracy rodbuildera - bardzo dziękuję obu chłopakom w tym miejscu !

 

 

edit: dodam że wszystkie omawiane blanki pochodzą z serii "NG",  w międzyczasie pojawiła się jeszcze tańsza seria "OS" ale o niej nic nie wiem


Użytkownik Friko edytował ten post 08 listopad 2014 - 19:33

  • tpe, Sławek Oppeln Bronikowski, Kamil Z. i 4 innych osób lubią to

#507 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2014 - 11:11

Dodam jeszcze, że wg informacji od Alexa blanki produkowane są w USA, w małej choć działającej od 20 lat manufakturze w Arkansas.

 

Materiał również jest podobno amerykański  - Alex pisał mi że początkowo ściągali prepreg z Japonii ale wycofali się z tego i poszukali amerykańskiego dostawcy. Klopot z tym związany jest podobno taki, że ten amerykański dostawca robi również dla wojska więc jak przychodzi zamówienie wojskowe to wiadomo że ma priorytet i wtedy maja "nieplanowane przerwy w dostawie". Ale podobno mimo to jakoś dają radę.  Prawdziwa czy nie, podoba mi się ta historia i wmawiam sobie że być może łowiąc hydrą trzymam w ręku kawałek F22 albo innego Raptora - brzmi nieźle, co ?   ;)


  • tpe, PiECIA i JanuszD lubią to

#508 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 08 listopad 2014 - 12:42

Po takich informacjach swoją Hydrę polubiłem jeszcze bardziej  :)



#509 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 08 listopad 2014 - 18:25

Friko muszę przyznać zaostrzyłeś mi apetyt. Kiedyś przypadkiem wpadłem na Hydrę ale ..... nikt nie widział, nikt nie słyszał, na zaawansowane prace "wykopaliskowe" czasu brak i trochę sprawa przyschła. Aż tu, "ni z tond ni z owąd" w galerii yglo Hydra, bodajże w wieściach z nad wody (skius) Hydra a teraz jeszcze Ty. Zaczynam się czuć osaczony, obawiam się, że zacznę się z tego leczyć, a wiadomo skuteczne leczenie jest kosztowne ;)  Teraz stopery w uszy, bo mi coś jeszcze zacznie szeptać, "Hydra najlepiej pasuje do twoich (znaczy moich) chorych wizji" :o  :lol:


  • Maciek Rożniata lubi to

#510 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2014 - 19:26

No, muszę powiedzieć, że ona faktycznie może całkiem nieźle pasować .... do "tych" wizji ;)


  • JanuszD lubi to

#511 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 08 listopad 2014 - 20:24

Ostal mi sie jeden egz Hydry, jednosklad, perla taka, ze za nic na swiecie nie oddam... i czesto sie dziwie jak ja Pawel przeoczyl :)

Użytkownik yglo edytował ten post 08 listopad 2014 - 20:25

  • JanuszD lubi to

#512 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 08 listopad 2014 - 20:48

Ostal mi sie jeden egz Hydry, jednosklad, perla taka, ze za nic na swiecie nie oddam... i czesto sie dziwie jak ja Pawel przeoczyl :)

Przeoczył? Oj chyba Paweł Ci ufa i może lubi, to tak zdeponował, może jak wiewiórka orzecha  ;)



#513 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 08 listopad 2014 - 20:57

No, muszę powiedzieć, że ona faktycznie może całkiem nieźle pasować .... do "tych" wizji ;)

Wierzę, że obiektywne opinie z TEGO źródła to pewnik, z wiekiem czasu ubywa a ja jakby cierpliwszy się robię, kto wie? :)



#514 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2014 - 20:59

Niech Ci służy Zbysiu jak najlepiej :)



#515 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 08 listopad 2014 - 21:33

Symbolu tego blanku nie pamietam, juz zakrylem dolnik rekojescia pod spina. Blank byl dl 6'6" dopalilem go rurka do 7ft. Zbieznosc klasycznego MT, szczyt 2mm, jednouncjowka o mocy zapewne gdzies ok17lb... Te dane to moje wyczucie :)
Wedka bedzie na szczupakowe lowienie bo niespotykanie i zadziwiajaco wchodzi w ugiecie jak rasowy CB :)
Takie cuda Panie :)

Użytkownik yglo edytował ten post 08 listopad 2014 - 22:42

  • Friko i pitt lubią to

#516 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 listopad 2014 - 00:11

Bardzo ładne wedki Zbyszku.
Pozdrawiam

#517 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 09 listopad 2014 - 12:14

Minął rok, ponad rok, gdy pierwsze blanki Hydra (...)

(...) Dwa egz ( juz w/g moich projektów)  pojechały na stałe do SE, łowi nimi moj Przyjaciel Andrzej : dlugas dwuskładowy 320cm do bombardy na trotki z morskiego brzegu (...)

 

Ten 320 cm to jakaś specjalna edycja, bo w katalogu z linku widzę maksymalnie 8 stóp dł. blanki?

Jeśli można to poproszę o jakieś namiary na ten blank  :) .



#518 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 09 listopad 2014 - 12:43

Ogromna zaleta takich manufaktur jest to ze robia blanki na zamowienie, nie ma ich w katalogu, nie widnieja na oficjalnej stronie a grupka pasjonatow "zakolegowana" z producentem... lowi na te pozakatalogowe egz... Tak tez dziala chyba nasz rodzimy FA :)
I znowu najwieksza wiedze o tej Klusce podiada Pawel, ktory korespondowal z Alexem :)

Użytkownik yglo edytował ten post 09 listopad 2014 - 12:45

  • Maraky i Apioo lubią to

#519 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2014 - 13:18

Tak jak Zbyszek pisze, ta kluska to jedyna steelhead'ówka w ofercie od Alexa, pozakatalogowa wlasnie
  • Maraky lubi to

#520 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 listopad 2014 - 22:04

A coś więcej o niej? Brzmi interesująco  :rolleyes:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych