Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Jedna wędka, druga wedka, las...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1715 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 05 maj 2014 - 12:06

7-ka z serii Taka-G "typowo szczytowa igła" ??? Nie pomyliliście przypadkiem z jakimś BB ?

Przecież 7-ka to bardziej taki uniwersalny Fast pod obciążeniem pracujący dość głęboko. Średnio-ciężko na szczupaka według mnie jak w dym.

Ja używałem 7-kę ubraną pod korbę i od 20gr do ok. 70/80gr rzucała super. Specem żadnym nie jestem i pewnie nie mam super sprecyzowanych wymagań, że do woblera to tylko fast/mod-fast, do gumy tylko x-fast, a do trolla "klucha", ale u mnie ten blank obsługiwał od jerka po trolla :P Chociaż do trolla wolę dłuższe patyki...



#362 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 maj 2014 - 12:08

Robert, "slider czy fatso 7-10 cm" to pestki, podobnie np. taki Shaker 6". Ale ripper 25cm to naprawdę pyta, i 10cm Fatso, czy tonący Slider w porównaniu z nim to UL, choćbyś nie wiem jak mocno szarpał :)


Użytkownik krzysiek edytował ten post 05 maj 2014 - 12:58


#363 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 maj 2014 - 12:09

7-ka z serii Taka-G "typowo szczytowa igła" ??? Nie pomyliliście przypadkiem z jakimś BB ?

 

 Nie mylimy, oba są szczytowe, ale BB - kosmicznie.



#364 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 maj 2014 - 12:10

Pamiętasz Krzysiu... do takich samych wniosków doszliśmy ogladąjc blanki 7kg i 8kg podczas prezentacji u Pawła Friko

 

Tak. Podpisuję się pod tym w 100%.



#365 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 05 maj 2014 - 12:18

No to mała zapowiedź kolejnej Xzogi... jeszcze w trakcie składania...

Asymetryk Taka G 75 12kg

 

Załączony plik  Xzoga asymertyk2.jpg   100,07 KB   35 Ilość pobrań



#366 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 05 maj 2014 - 12:39

Co do tego czy blanki Xzoga sa o akcji szczytowej to można polemizować. W odpowiednim dziale :P Ja uważam że 7kg jest jednym z najbardziej uniwersalnych blanków, o akcji FAST, ale nie szczytowej, z pełnym parabolicznym ugięciem pod obciążeniem które bardzo fajnie charakteryzuje całość blanków xzoga.

To model że tak powiem wzorcowy.

Podzielam zdanie @pepe79.

 

Co do 12kg to najwyższa pora :) sumy sie obudziły podobno ;) trzeba się zbroić.



#367 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 maj 2014 - 07:04

No dobra, namówiliście mnie na tą 7-mkę ;)



#368 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 06 maj 2014 - 10:36

Ta 7-mka wlasnie wyruszyla do Zagania... musisz Lukasz szukac innej :)

#369 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 11 maj 2014 - 18:52

Hej,

już mogę pokazać Xzoge TakaG 75 12kg.

To propozycja dla lubiących trolling sumowy, ale jak się do niej po uzbrojeniu przymierzyłem to powiem ze i pojerkowałbym za grubym szczupakiem a właściciel wędki ma zamiar tez połowić nią w pionie na morzu pilkerami do 200g i czuje, ze wędka da rade. Moje domowe próby statyczne zakończyłem na podniesieniu 10kg, musiałem stać na tarasie a ciężar był za ziemi. W końcu załadowałem 20 litrowy kubełek polanami kominkowej dębiny  i ... nie dałem rady. Moc wędki statycznie nieskończona. Co do wagi... blank ważył 146g, po uzbrojeniu waga wędki 271g, dolnik 176g a szczytówka 95g, taki układ masy powoduje ze wędka w reku wydaje się zadziwiająco "lekka", uchwyt TCSM17 umiejscowiłem tak ze od końca gruszki do pazura jest 38cm, przelotki mocne czyli BMNAG od 20 po kolei aż do 8, potem 7 BLNAG i trzy razy 6 a na szczycie Fuji sic MNST 6...  Jedyny dylemat to taki, ze pianka , fore na dłoń powinna być w miejscu łączenia się elementów.. na dolnej części.  dolnik ma dł 75cm jeśli uzbrojona wędkę oprze się o biodro gruszką i wyciągnie ramie to dłoń własnie wypada w tym miejscu i do siłowego pompowania wydaje się to miejsce optymalne... dla wizualnej strony jednak fore o dł 14cm przesunałem nieznacznie w dół ... bo przeciez nie każdy ma tak długie ramie jak ja... 

 

Załączony plik  P5100202.JPG   92,19 KB   14 Ilość pobrań  Załączony plik  P5100188.JPG   106,32 KB   14 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P5100192.JPG   99,61 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P5100195.JPG   100,37 KB   14 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P5100205.JPG   78,97 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P5100208.JPG   90,32 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P5100209.JPG   93,72 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P5100221.JPG   101,95 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P5100231.JPG   74,32 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  P5100228.JPG   50,52 KB   15 Ilość pobrań



#370 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 11 maj 2014 - 19:38

Fajny projekcik. Statycznie te blanki znoszą faktycznie olbrzymie obciążenia. Czasem aż dziw bierze ze potrafią się tak wyginać.



#371 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 11 maj 2014 - 19:41

Robert, a jak widzisz umiejscowienie górnego fore, tzn gdy opierasz gruszkę o biodro i na wyciagnietym ramieniu zaczyna sie siłowanie z duża ryba ? :)

Oczywiscie pytam o to gdy blank uzbrojony jest pod casta... Bo jakoś 75cm zabudowanych pianką... no absolutnie nie widze...


Użytkownik yglo edytował ten post 11 maj 2014 - 19:43


#372 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 11 maj 2014 - 19:46

Ja daję często na całości ale myślę że to sprawa indywidualna. zależy od preferencji łowiącego. Mnie osobiście się podoba twoje wykonanie i na pewno nie jest błędne. W oryginalnych wędziskach xzoga foregrip jest na całości powyżej uchwytu podparty metalową tuleją. Oryginalne zbrojone sa jednak pod spinning.



#373 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 12 maj 2014 - 09:12

Nie wiem czemu jakoś zawsze miałem (niczym nieuzasadnione) obawy, że taka konstrukcja (do zadań specjalnych) na złączu na części żeńskiej powinna mieć jakiś metalowy pierścień/tuleję. No ale jak @yglo wytargał 10kg, a złącze tylko omoteczką owinął to teraz widzę, że moje obawy były niepotrzebne ;) Zapewne konieczność "porządnego" wzmocnienia złącza mocno zależy od konkretnego blanku, a tu widać, że Xzoga bez takich zabiegów spokojnie daje radę.

Tu pytanie do Roberta, czy producent daje jakieś wytyczne do blanków 2-składowych? Te max. power jest podawane dla blanków bez żadnych wzmocnień złączy? Pytam bo widać, że na seryjnych wędkach Xzogi o takim składzie chyba wszędzie jest pierścień Alu i nie wiem czy to tylko ozdoba czy konieczność :unsure:

 

Aha, piękny kijek @yglo, aż zaczynam żałować, że sprzedałem swoją Taka-Pi :(



#374 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 12 maj 2014 - 09:24

Oryginalne wzmocnienia jakie robi Xzoga są raczej ozdobne. Są za krótkie i za szerokie żeby mogły coś wnosić do wytrzymałości. Sam dorabiam czasem krótkie tulejki na zakończeniu dolnika. Jakoś lepiej sę wtedy czuję :P

Producent podaje wytrzymałość bez żadnych wzmocnień więc nie ma obawy że coś strzeli.



#375 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 12 maj 2014 - 10:21

Koto dwunastka jest taka mocna to co może szestnastka czy też dwudziestosześcio kilówka?

#376 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2014 - 10:29

Oryginalne wzmocnienia jakie robi Xzoga są raczej ozdobne. Są za krótkie i za szerokie żeby mogły coś wnosić do wytrzymałości. Sam dorabiam czasem krótkie tulejki na zakończeniu dolnika. Jakoś lepiej sę wtedy czuję :P

Producent podaje wytrzymałość bez żadnych wzmocnień więc nie ma obawy że coś strzeli.

Robert a czy dysponujesz jakąś fotką takiej tulejki zamontowanej juz na uzbrojonym patyczku.

Nosze się z zamiarem uzbrojenia takiej X-zogi  G-75  12 kg pod sumka.



#377 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 12 maj 2014 - 11:12

Rurka dilnikowa, tak ja nazwijmy do blanku TAKA G 75 12kg jest konatrukcyjnie tak zrobiona, ze ze w miejscu laczenia ma minimalnie wieksza srernice niz na samym koncu. dopasowany uchwyt ECS nie przejdzie przez lacznie na wlasciwe sobie miejsce, a rurka poza zlaczem ma juz rowna srednice :) Uznalem ze to zgrubienie jest konstrukcyjnym wzmocnieniem zlacza. Fabryczna tulejka, raz ze krociutka wchodzi na zlacze ze sprym luzem, wiec albo trzeba by nadlozyc.kleju albo zaomotkowac i wkleic owa tulejke, co dla wzmocnienia nie mialo by wiekszego znaczenia. Czesc meska wchodzi w dolnik na dl niecalych 10 cm i wyjmowana wydaje dzwiek podobny do korka z.pustej butelki :)
  • Karol Krause lubi to

#378 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 maj 2014 - 12:12

Robert a czy dysponujesz jakąś fotką takiej tulejki zamontowanej juz na uzbrojonym patyczku.

Nosze się z zamiarem uzbrojenia takiej X-zogi  G-75  12 kg pod sumka.

 

Chodzi Ci o coś takiego?:

 

http://jerkbait.pl/t...-krzyśka/page-4


  • Karol Krause lubi to

#379 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 12 maj 2014 - 12:47

Ma zdjeciu firmowa tulejka

Załączony plik  CAM00889.jpg   36,11 KB   9 Ilość pobrań

Użytkownik yglo edytował ten post 12 maj 2014 - 13:04


#380 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2014 - 12:54

Chodzi Ci o coś takiego?:

 

http://jerkbait.pl/t...-krzyśka/page-4

Tak Krzysiek o to mi chodziło  :)  :)  :)

Swoją drogą piękne projekty  ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb