Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy Twinki tez sa do d....?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 czerwiec 2016 - 22:00

tak naprawdę od Twin Power zaczyna się prawdziwy kołowrotek do spinningu.Poniżej tej półki nie warto schodzić jeśli chodzi o modele Shimano

Z pewnością miałeś wszystkie modele przetestowane także wiesz co mówisz ...

Biomek 11 bardzo fajna, mocna maszynka.

Od niedawna używam - nic więcej nie potrzeba , choć zdania są podzielone i niektórzy twierdzą, że to już nie jest to ... No i nie jest tłin pałerem , nie jest JDM (FB) no i nie jest mejd in dżapan - charyzma , forumowy sznyt , prezencja nad wodą i fotelowe libido minus 15 pkt .Przyznam tylko po własnych doświadczeniach, że powtarzalność produkcji mocno kuleje, jak to dziś powszechnie ze wszystkim.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 22:07

  • sajdol1 lubi to

#62 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2016 - 22:10

Godski, który wg. Ciebie model i rocznik  Biomka jest najlepszy, najtrwalszy?

Z poprzednikami miałem raczej mało do czynienia. Kilka przeszło przez moje ręce ale nie zachwyciły mnie na sucho i poszły dalej. FB czyli 2011 został zamiast Twinków czy Stelek (nie wszystkich ;) ). 

 

Kilku osobom na priv poleciłem i sobie chwalą. To nie onaniści sprzetowi  :ph34r:


Użytkownik godski edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 22:11


#63 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 26 czerwiec 2016 - 23:03

Dlaczego mają wyjść? Biomek jest dużo tańszy i gorszy. Natomiast jak dla mnie w zupełności wystarczający. Ale ja mam niskie wymagania ;) .

Chodzi o to że niektórzy właściciele tp 11 po przczytaniu nie najlepszej opini zacznie je wyprzedawać.Mam 2 biomastery i złego słowa o nich nie powiem.

#64 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2016 - 23:24

Chodzi o to że niektórzy właściciele tp 11 po przczytaniu nie najlepszej opini zacznie je wyprzedawać.Mam 2 biomastery i złego słowa o nich nie powiem.

Zrozumiałem doskonale sens Twojej wypowiedzi.

Twinek bez wątpienia jest lepszy niż Biomek. Ale według mnie różnica w cenie nie rekompensuje tego. Biomek jest dla mnie wystarczającym narzędziem.

A trochę młynków przerobiłem.

 


#65 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 00:35

A podrasowujesz swoje Biomki? Czy smigaja na fabrycznych podzespolach?

#66 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2016 - 01:00

Biomka JDM trzeba podrasować tanim kosztem. Jest uboższy o dwa łożycha. Dwie sztuki za 4 dyszki. Fb jest bogatszy ale do końca nie wiadomo jak to jest i czy wersje na rynek japoński nie są czasem lepsze :ph34r:



#67 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 czerwiec 2016 - 08:22

Andrzej chyba musimy się przyzwyczaić do sytuacji, że coraz więcej produktów będzie do d..y.Tu Ci przyznam rację, że między biomkiem a to nie ma takiego przeskoku technicznego w jakości jak w cenie.Dopiero Stella trzyma poziom techniczny, ale coraz nowsze konstrukcje są zubożane(choćby brak oporówki), jakość też zaczyna być mocno dyskusyjna.No cóż księgowi majdrują, więc efekty będą coraz bardziej zauważalne.Trzeba szanować starsze konstrukcje, bo nowe nic dobrego nie niesie.

#68 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 27 czerwiec 2016 - 12:09

Chodzi o to że niektórzy właściciele tp 11 po przczytaniu nie najlepszej opini zacznie je wyprzedawać.Mam 2 biomastery i złego słowa o nich nie powiem.

A gdzie Ty widziałeś te nie najlepsze opinie o TP11 ?



#69 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 04 lipiec 2016 - 12:23

Pierwszy post z pierwszej strony napisany przez coloumb raczej do pochlebny nie należy.

#70 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 04 lipiec 2016 - 14:27

Pierwszy post z pierwszej strony napisany przez coloumb raczej do pochlebny nie należy.

Sugerując się jednym kołowrotkiem na x używanych mija się z celem.

#71 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 06 lipiec 2016 - 22:37

Artek a jak wygląda według Ciebie porównanie Twin Powera'11 do Twin Powera' 15 ?

#72 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:30

Artek a jak wygląda według Ciebie porównanie Twin Powera'11 do Twin Powera' 15 ?

TP'15 w ręku nie miałem, to nie mogę go porównać do TP'11. Ale przeczesując forum nie spotkałem się ze złą opinią na temat TP'11(jakieś drobne szczególiki by się znalazły, nie ma ideału), chociaż już jest użytkowany kilka lat, natomiast TP'15 na rynku jest od niedawna i sporo krytyki na niego było. Zastanawiałeś się dlaczego dużo chętnych jest na TP'11 i jest problem z jego zakupem, na TP'15 tylu chętnych nie ma. Tyle ode mnie.

#73 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:39

Nie ma chętnych na '15? Jak pojawia się na giełdzie to w 5 min znika :-) więc chętni są :-)
'11 znikają w minute. Ale o te 4 minuty spierać się chyba nie będziemy :-)))))

#74 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:43

Nie ma chętnych na '15? Jak pojawia się na giełdzie to w 5 min znika :-) więc chętni są :-)
'11 znikają w minute. Ale o te 4 minuty spierać się chyba nie będziemy :-)))))

O te 4 minuty to może masz rację, ale chęć zakupu jednego, czy drugiego bardziej wypada na korzyść TP'11, dlaczego?

#75 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:06

Dlatego że '11 jest juz niedostępna, a '15 tak? Jak wyjdzie nowy model to i '15 będzie na topie.... Taka nasza mentalość :-) tak mi się wydaje :-))))

Użytkownik przemow edytował ten post 07 lipiec 2016 - 13:07

  • Sławek77 i sajdol1 lubią to

#76 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:10

O te 4 minuty to może masz rację, ale chęć zakupu jednego, czy drugiego bardziej wypada na korzyść TP'11, dlaczego?

Nowy sposób przeniesienia napędu posuwu szpuli. Wałek czyli wormshaft na górze.

To jest nowe rozwiązanie i nie wiadomo jak będzie się sprawowało po latach. Ja w każdym bądź razie w to nie wchodzę.


  • Jozi lubi to

#77 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:31

Andrzej to nie jest nowe rowiązanie... Shimaniaki karpiowe miały to wcześniej i jakoś dają rade :-) Nie chce bronić na siłe '15 bo np mocowanie kabłąka na blachowkręty mi się nie podoba,...poza tym to wg mnie bardzo fajny młynek :-) czas pokaże czy wytrzymały.

#78 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 lipiec 2016 - 14:02

Andrzej to nie jest nowe rowiązanie... Shimaniaki karpiowe miały to wcześniej i jakoś dają rade :-) Nie chce bronić na siłe '15 bo np mocowanie kabłąka na blachowkręty mi się nie podoba,...poza tym to wg mnie bardzo fajny młynek :-) czas pokaże czy wytrzymały.

Sprecyzuję - nowe rozwiązanie w kołowrotkach spiningowych. O nich tutaj rozmawiamy a nie o karpiowych.

Przyznasz że karpiówki to trochę inna bajka i wszystkie elementy są tam zazwyczaj grubsze niż w młynkach wielkości 3000 i 4000.

 

Ja wcale go nie atakuję. Wolę sprawdzone rozwiązania.


Użytkownik godski edytował ten post 07 lipiec 2016 - 14:03


#79 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 07 lipiec 2016 - 14:09

Dlatego niedawno miałem dylemat, Twin Power 11 czy tp 15.Padło na tp 11 i nie żałuję żadnej minuty.

#80 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 lipiec 2016 - 14:12

Obiektywną opinie może wystawić Krzysiek @krab. On juz ponad rok maltretuje '15pg na trociach i nie tylko....jak narazie bez zastrzeżeń....
Przekonać Andrzeja do tp'15 to jak przekonać mnie albo @Szymona82 do Vańka 4000 he he Wiem ze bebechy z tp'11 ale ta buda z kosmicznego plastiku..... Nie i koniec :-)))

Użytkownik przemow edytował ten post 07 lipiec 2016 - 14:27

  • Jozi i Szymon82 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych