Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy Twinki tez sa do d....?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 07 lipiec 2016 - 19:05

Przekonać Andrzeja do tp'15 to jak przekonać mnie albo @Szymona82 do Vańka 4000 he he

Jakbym go dostał to szybko bym się do niego przekonał :D A tak na serio to też wolę wersje metalowe :) Przynajmniej body ze stopką , rotor może być nawet z kosmicznej waty - byle działało.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 07 lipiec 2016 - 19:09


#82 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 07 lipiec 2016 - 22:50

Vanki sprawiają wrażenie plastikowych przez lżejszy rotor i szpule, poza tym niczym nie ustępują tp11. Magnezowy korpus tak jak w stelli.
Jedynym minusem czarnucha jest ( według mnie ) mocowanie kabłąka do rotora nie od strony rolki. Robi się tam zbyt duży luz.
...a, i jeszcze za lekko kręcą :)

#83 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 lipiec 2016 - 22:53

Vanki sprawiają wrażenie plastikowych przez lżejszy rotor i szpule, poza tym niczym nie ustępują tp11. Magnezowy korpus tak jak w stelli.
Jedynym minusem czarnucha jest ( według mnie ) mocowanie kabłąka do rotora nie od strony rolki. Robi się tam zbyt duży luz.
...a, i jeszcze za lekko kręcą :)

 

dołóż  podkładki z prawej strony pomiędzy obie bieżnie łożyska i ostatnia wada zniknie ;) :D



#84 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 08 lipiec 2016 - 09:23

dołóż  podkładki z prawej strony pomiędzy obie bieżnie łożyska i ostatnia wada zniknie ;) :D

Niech już sobie kręci tak lekko ;) :)
Poza tym "serwis - faza" już mi przeszła. Po co grzebać w kołowrotku w którym kolor smaru nie zmienia się? Wystarczy nawet co trzeci sezon zajrzeć... :)



#85 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 11 lipiec 2016 - 19:33

Vanki sprawiają wrażenie plastikowych przez lżejszy rotor i szpule, poza tym niczym nie ustępują tp11. Magnezowy korpus tak jak w stelli.
Jedynym minusem czarnucha jest ( według mnie ) mocowanie kabłąka do rotora nie od strony rolki. Robi się tam zbyt duży luz.
...a, i jeszcze za lekko kręcą :)

 

Panowie, mam właśnie w swoim Vańku luz przy mocowaniu rotora do kabłąka (nie od strony rolki). Macie jakiś patent na ten feler? 



#86 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 11 lipiec 2016 - 21:47

Panowie, mam właśnie w swoim Vańku luz przy mocowaniu rotora do kabłąka (nie od strony rolki). Macie jakiś patent na ten feler? 

 

 

Ja przy serwisie jeśli jest luz na ramieniu kabłąka ( oczywiście zależy jaki to jest luz ) dorabiam mini tulejkę zazwyczaj o grubości ścianki około 0,05mm do 0,1mm plus czasem dochodzą podkładeczki regulujące luz.

W nowych TwinPowerach wielkości 4000 we wszystkich jakie przeszły mi przez ręce dorabiałem tulejki bo była duża różnica pomiędzy fi trzpienia od strony rotora a fi otworu ramienia kabłąka


Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 11 lipiec 2016 - 21:48


#87 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2016 - 21:52

Moge wiedzieć w jaki sposób dorabiasz tulejke 0.05? Twinek z taką tulejką to pełnokrwista Gwiazdka :-)

Użytkownik przemow edytował ten post 11 lipiec 2016 - 21:55


#88 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 11 lipiec 2016 - 21:58

Bardzo prosto, najpierw toczę na centrum minimum ile można wykonać powiedzmy 0,15mm głowica nie odcina detalu, przekładam wałek na tokarkę gdzie zlizuje pilniczkiem ile potrzebuje, materiał to zazwyczaj brąz lub mosiądz więc jak się ma wprawę to tulejka jest gotowa w 10 minut.

 

Jak tylko ogarnę jak wkleić zdjęcia to właśnie rozebrałem jarzmo od twinka 2015 gdzie taka tulejka siedzi ( ma się rozumieć w moim wykonaniu)  , jeśli dobrze pamiętam ma 0,06 lub 0,07mm

Załączone pliki


Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 11 lipiec 2016 - 22:45

  • thug lubi to

#89 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:09

Ahhh gdybym ja miał tokarkę :-))) ale udaje Ci się to 0.05? Gruba fola alu ma 0.03... Nie zgniatasz palcami tych tulejek? Ja próbowałem tak jak @busz papierem sciernym ale wszytkie pogniotłem jak z wałka zdejmowałem :-(( cholernie delikatne są te tulejki 0.05...

#90 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:14

Ta tuleja na foto to twoja czy z tp? Ja w tp '15 takich nie miałem....dziwne

#91 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:18

Dlatego robię je z brązu lub mosiądzu bo to dość twardy materiał no i idealny na tulejki ślizgowe ze względu na ich właściwości, generalnie tą na zdjęciu wyciągałem pęsetą bo zgadza się są delikatne czasem trzeba zrobić mega cieniutkie a te rzędu 0,07 w góre już można śmiało brać palcami ( tulejkę nie tak łatwo zgnieść ), problemu się robię kiedy na koniec pozostaje jeszcze polerka aby wszystkie krawędzie były zaoblone.



#92 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:20

Ta tuleja na foto to twoja czy z tp? Ja w tp '15 takich nie miałem....dziwne

 

To jest moja tulejka, zrobiona z brązu. Nic dziwnego że nie miałeś bo Japończycy ich nie montują, przez łapy przeszło mi około 20 sztuk twinków 2015, i nigdzie nie było za to był spory luz.


Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 11 lipiec 2016 - 22:21


#93 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:22

Ja w którymś temacie napisałem ze nie podoba mi się mocowanie kabłąka w tp'15 . Trzy rozebrałem i w żadnym tych tulejek nie było....

#94 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:25

Ja w którymś temacie napisałem ze nie podoba mi się mocowanie kabłąka w tp'15 . Trzy rozebrałem i w żadnym tych tulejek nie było....

 

Niestety ten typ tak ma, ale trzeba sobie jakoś radzić.



#95 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:25

Dobrze wiedzieć ze masz takie cudeńka :-) Jak rano wejdziesz na JB będziesz miał kilkadziesiąt zamówień na te tulejeczki :-))) na privie..

#96 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:37

Dobrze wiedzieć ze masz takie cudeńka :-) Jak rano wejdziesz na JB będziesz miał kilkadziesiąt zamówień na te tulejeczki :-))) na privie..

Niestety każdy kabłąk potrzebuje indywidualnego spasowania i trzeba by mieć przynajmniej kabłąk w rękach aby dorobić omawianą tulejkę, wszystkie wspominane Twinki były że tak powiem moim importem dla znajomych i zanim trafiały w ręce odbiorców przechodziły przegląd ;-).

 

Jeśli ktoś z okolic Poznania będzie miał taka potrzebę skasowania tego luzu i w miarę wolnego czasu mogę to zrobić ;-)

 

Rzadko wchodzę na forum hehehe ale podejrzewam że przy następnej wizycie mogę mieć zapchaną skrzynkę.


Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 11 lipiec 2016 - 22:41


#97 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:41

Muszę sprawdzić swojego.

#98 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:43

Muszę sprawdzić swojego.

Nie znajdziesz tam standardowo tulejki ;)



#99 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 11 lipiec 2016 - 22:46

Luz będę szukał:-)

#100 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 lipiec 2016 - 07:14

Sławek znalazłeś? :-p




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych