Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZCZUPAKI 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
904 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 07 czerwiec 2011 - 21:55

Gratki, Panowie :D

Pawekus! Mów zaraz co to za kamerka i jak się sprawdza. <_<

#142 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 22:17

Hej :D to żadna tajemnica ... kamerka GoPro. hmmm fajna zabawka testowałem pod kątem uchwycenia brania na powierzchniowca ale sprawdza się jeśli obiekt jest blisko bo nie ma zooma. Nagrywa generalnie w jakości HD więc tu nie ma się do czego przyczepić. Jedynie filmy dużo zajmują więc trzeba się zaopatrzyć w pojemną kartę SD. Ponaddto ma możliwość robienia zdjęć seryjnych ( raz przez przypadek zamiast włączyć film nacisnąłem żeby robiło zdjęcia seryje - efekt=1000 zdjęć zamiast pięknego filmu)
Podsumowując można nagrać naprawde ciekawe filmiki ze wzglęcu na to że kręcisz je z perspektywy swoich oczu i nigdy nie przegapisz tego najlepszego momentu jednakże w moim przypadku okzaywało się że wtedy kiedy kamera na mojej głowie była włączona to te najlepsze momenty miał mój kompan na łodzi i on ma super filmiki dlatego polecam na łódkę brać kogoś kto też będzie miał taką kamerkę albo niech on ma Twoją na głowie ( a swoją drogą może kiedyś kolega Michał się sam wypowie na temat filmów jakie ma z mojej kamery :D ) Pozdrawiam
P.S w razie dalszych pytań chętnie odpowiem :D

#143 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 08 czerwiec 2011 - 00:55

Hej :D to żadna tajemnica ... kamerka GoPro. hmmm fajna zabawka testowałem pod kątem uchwycenia brania na powierzchniowca ale sprawdza się jeśli obiekt jest blisko bo nie ma zooma. Nagrywa generalnie w jakości HD więc tu nie ma się do czego przyczepić. Jedynie filmy dużo zajmują więc trzeba się zaopatrzyć w pojemną kartę SD. Ponaddto ma możliwość robienia zdjęć seryjnych ( raz przez przypadek zamiast włączyć film nacisnąłem żeby robiło zdjęcia seryje - efekt=1000 zdjęć zamiast pięknego filmu)
Podsumowując można nagrać naprawde ciekawe filmiki ze wzglęcu na to że kręcisz je z perspektywy swoich oczu i nigdy nie przegapisz tego najlepszego momentu jednakże w moim przypadku okzaywało się że wtedy kiedy kamera na mojej głowie była włączona to te najlepsze momenty miał mój kompan na łodzi i on ma super filmiki dlatego polecam na łódkę brać kogoś kto też będzie miał taką kamerkę albo niech on ma Twoją na głowie ( a swoją drogą może kiedyś kolega Michał się sam wypowie na temat filmów jakie ma z mojej kamery :D ) Pozdrawiam
P.S w razie dalszych pytań chętnie odpowiem :D


Już pytam:
Czy rzeczywiście ma taki szeroki kąt widzenia?
Jak nagrania podczas deszczu?
Jak w porównaniu do kamerek typu pinhole (w okularkach) (przykład)
Czy byłbyś uprzejmy wrzucić próbkę?

#144 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 23:18

]
Już pytam:
Czy rzeczywiście ma taki szeroki kąt widzenia?
Jak nagrania podczas deszczu?
Jak w porównaniu do kamerek typu pinhole (w okularkach) (przykład)
Czy byłbyś uprzejmy wrzucić próbkę?


Zatem odpowiadam:)
Kąt widzenia ma całkiem niezły aczkolwiek zakrzywia trochę rzeczywistość na krańcu obrazu lub blisko kamery.
Jeśli chodzi o nagrania w deszczu to idealnie bo ma hermetyczną obudowę więc jest super.
Nie znałem tych kamerek typu pinhole ale po obejrzeniu filmiku uważam, że go pro zdecydowanie lepsze ( aczkolwiek tak jak wspomniałem nie miałem tyle szczęścia z rybami nagranymi bo brały wtedy kiedy akurat nie miałem kamery, albo jak w przypadku powyżej zamieszczonej metrówki przestawiło mi się ustawienie i zamiast filmu życia mam 1000 zdjęć seryjnych ... na szczęście mój kolega na łodzi nagrał moją walkę na zwykłej kamerze.. tylko ja starałem się mimo wszystko panować nad słownictwem i jest tylko ciągle Jezus Maria jaka ryba bo stwierdziłem że to lepiej się potem ogląda niż jak ciągle latają Kur... w każdym razie jest z czego się pośmiać tzn. ze mnie ale cóż to była moja pierwsza metrówka - jak obrobię filmik to gdzieś wrzucę link)
wracając do tematu ... nie mam czasu teraz zająć się moimi nagraniami z rybami a nie chce takich długich wrzucać stąd w linku zamieszczam baaaardzo nudny filmik i nie liczę na komentarze o nim daję link tylko po to żebyś (@roch)zobaczył jak wygląda próbka. Od razu również chcę zaznaczyć że warto ustawić na Yotube p720 i pełny ekran. Ponadto ten filmik nie jest nagrany w najlepszej jakości bo jest opcja pójść jeszcze o dwa poziomy wyżej. Ten w linku : 960p 30 fps
nie oglądajcie do końca bo tam naprawdę nic się nie wydarzy, filmiki z rybami zamieszczę ok lipca
P.S
Nie wiem czy moderator nie powinien wydzielić tego wątku. Przepraszam jeśli to ja tu coś zaśmiecam :D
Pozdrawiam

#145 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 09 czerwiec 2011 - 18:52

Jakośc rzeczywiście dużo lepsza, tylko to zakrzywienie świata...

Znacie może coś pośredniego? Widziałem w necie kamerki operacyjne (jak dla policji, wojska) Miał ktoś z tym do czynienia?

Tak w ogóle to idealna byłaby kamerka mocowana pod daszkiem czapki -idealna lokalizacja.

#146 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 19:30

zależy jakiej wielkości miałaby być ta kamerka bo mogłaby ograniczać pole widzenia . Może jakieś kamerki szpiegowskie wypadałoby przetestować. <_<

#147 OFFLINE   niedzwiecki

niedzwiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzwiecki

Napisano 09 czerwiec 2011 - 21:55

Witam .Dzisiejszy prawie 90 cm i 5 kg. Złowiony na Odrze w silnym nurcie, branie tak silne ,że wyrwał drut w Rapali Tail Dancer 11.Ryba wypuszczona ,ale to chyba normalne.Pozdrawiam..

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   92,35 KB   2080 Ilość pobrań


#148 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 09 czerwiec 2011 - 22:20

Piękny!!! Gratuluje!!!

#149 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 10 czerwiec 2011 - 12:48

że wyrwał drut w Rapali Tail Dancer 11.

Brawo. Nie dosc ze szczupak piekny, to jeszcze na TD11, którego w kraju odsadzano od czci i wiary.

#150 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 czerwiec 2011 - 12:53

Brawo Piotr!

Widze ze lapanie trwa :D

Gratuluje


pozdrawiam



#151 OFFLINE   niedzwiecki

niedzwiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzwiecki

Napisano 10 czerwiec 2011 - 21:44

Dzięki za gratulacje.Szczupaki to tak na rozgrzewke przed sezonem Sumowym, a swoją drogą duży Szczupak w nurcie to też już frajda. W czwartek kolejna szansa na Suma z Ebro. Pozdrawiam

#152 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 11 czerwiec 2011 - 09:16

No to już ładny szczupak , życzę powodzenia w sumowaniu na Ebro.

#153 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:08

Na rozgrzewkę:

.

Okoliczności połowu:
- jezioro w Środkowej Szwecji, typ sielawowy,
- poranek po burzowym popołudniu i pogodnym wieczorze; przez cały upalny i wietrzny dzień szczupaki żerowały chimerycznie, po południu przeszedł front i wieczorem zaczęły żreć na potęgę,
- ryba została złowiona na łagodnym stoku ok. 5 m, w sąsiedztwie pobocznego plosa, na przedłużeniu skalistego cypelka wychodzącego z brzegu w jezioro,
- przynętą był Karaś 11 redhead, trolling z uchwytu, prędkość w granicach 4,2-4,5km/h,
- wędzisko Shimano Downrigger XFX-BX MH, plecionka Stroft o adekwatnej mocy.

Załączone pliki

  • Załączony plik  110.jpg   131,12 KB   1024 Ilość pobrań


#154 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:15

Obaj niezle opaleni :D
Niezly klimat - brawo Krzysiek!

Rozgrzewke mamy za soba - dawaj dalej :D

pozdrawiam



#155 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:18

Niestety, trzeba czekać B)
Kolega nie posiada dziś kabelka do aparatu i nie da rady zgrać foty, jutro jadę służbowo na Śląsk, ale w środę na 99% wstawię tzw. rybę właściwą


#156 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:25

Niestety, trzeba czekać B)
Kolega nie posiada dziś kabelka do aparatu i nie da rady zgrać foty, jutro jadę służbowo na Śląsk, ale w środę na 99% wstawię tzw. rybę właściwą


A to juz nie musze pytac czyja :D

Gratuluje :D i czekam na foto.




#157 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 czerwiec 2011 - 15:08

Zamiast ryby właściwej: C&R

102-1: data 2011-06-10, godz. 20:47:08
102-2: data 2011-06-11, godz. 04:52:57

Okoliczności połowu – zbliżone, ryba została złowiona na miejscówkach oddalonych o kilkaset metrów. Przynęta ta sama, kolor okoń. Szybki hol, w końcu to tylko 102 cm

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  102-2.jpg   150,3 KB   2029 Ilość pobrań
  • Załączony plik  102-1.jpg   142,32 KB   2036 Ilość pobrań


#158 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 czerwiec 2011 - 18:28

Super rybki - gratuluje :D! Dużo mieliście takich smoków? Czy średnia była wysoka? Rozumiem, że większość padała na trolla? Wiem wiem, dużo pytań ale mało kto piszę o rybach w wątku Szwecja/Szkiery a ja po prostu jestem strasznie ciekawy :mellow:.

#159 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 czerwiec 2011 - 18:53

Fajne czarnuchy :D
pozdrawiam
wujek

#160 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 czerwiec 2011 - 18:56

Na naszym pontonie podjęliśmy ponad 100 ryb, głównie z trola. Średnia dzienna nie jest powalająca, ale nie było lekko: wielkie, trudne łowisko, huśtawka pogodowa, nieprzewidywalne żerowanie. Wiele ewidentnie dużych ryb spadło tuż po braniu – prawdopodobnie tylko trącały przynętę. Większość ryb z naszej łodzi mieściła się w przedziale 60-80cm, 18 sztuk 80-90cm, 9 sztuk 90+, z czego 7 były to ryby ponad metrowe (4 moje i 3 Krzyśka – Harrego). Większość grubych ryb padła pod sam koniec wyprawy. W zasadzie 110-tka była wspólna – w czasie brania Krzysiek spał na dziobie po zarwanej nocy i kiedy zbudziłem go w celu wyholowania ryby, zdroworozsądkowo odmówił: teamwork first. Nieźle się zajechaliśmy w te dwa ostatnie dni. Stąd też moja groźna mina – z wody zeszliśmy do bazy tylko na kawę i natychmiast wróciliśmy na łowisko, bo gryzły bestie.

W planach mam mały artykulik, bo naszło mnie trochę przemyśleń w drodze powrotnej. Nie będzie to właściwie relacja, a trochę dywagacji nt. łowienia na nieznanej wodzie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych