Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyciągarka (wciągarka) elektryczna do wciągania łódki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 kwiecień 2020 - 20:24

sa wciagarki montowane na hak , tam jest taka podstawa w ktora wchodzi wciagarka. zobaczcie wciagarki przenosne bodajze dwp 3500 i 5000 dragona itp. Sero te kolko jak kupisz to zdaj relacje :) drogie jest bo kolo 1000zl ale ciekaw jestem jak w terenie sobie radzi


Użytkownik siarq edytował ten post 28 kwiecień 2020 - 20:25


#62 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 28 kwiecień 2020 - 20:25

Przyczepa stała na noc, od wielu lat tam staje, oprócz tego co wyżej odkręcili mi też światła LED od przyczepy suski.

#63 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 kwiecień 2020 - 20:50

Ja mam akurat akumulator pod podłogą bagażnika, ale chyba robimy to wszystko, aby oszczędzić sobie dodatkowej roboty przy wodowaniu łodzi, a wożenie kolejnego akumulatora w bagażniku to chyba właśnie jest dodatkowa robota

A opcja kabli zakończonych krokodylkami i na klemy do aku samochodowego ?

Tylko pytanie ile metrów tego kabla.

Albo zasilanie z łódki zawsze jakiś tam aku jest ?

Czy Dragon szybciej zwija linę od wspomnianego wyżej Bass-a  



#64 ONLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 kwiecień 2020 - 21:31

A opcja kabli zakończonych krokodylkami i na klemy do aku samochodowego ?

Tylko pytanie ile metrów tego kabla.

Albo zasilanie z łódki zawsze jakiś tam aku jest ?

Czy Dragon szybciej zwija linę od wspomnianego wyżej Bass-a  

Tak, tylko jak bagażnik bywa zawalony gratami, to czy będzie mi się chciało wyciągać, aby się dostać pod podłogę? Trzebaby jakieś złącze dorobić wysokoprądowe i wyciągnąć gdzieś na zewnątrz.

Z łodzi odpada, bo przy wyciąganiu trzeba będzie najpierw skakać na łódź i podłączać nie wiadomo gdzie, a dwa akumulatory mam z tyłu, więc dojdzie jeszcze ciągnięcie grubego kabla na rufę, odpada.



#65 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 kwiecień 2020 - 21:50

Tak, tylko jak bagażnik bywa zawalony gratami, to czy będzie mi się chciało wyciągać, aby się dostać pod podłogę? Trzebaby jakieś złącze dorobić wysokoprądowe i wyciągnąć gdzieś na zewnątrz.

Z łodzi odpada, bo przy wyciąganiu trzeba będzie najpierw skakać na łódź i podłączać nie wiadomo gdzie, a dwa akumulatory mam z tyłu, więc dojdzie jeszcze ciągnięcie grubego kabla na rufę, odpada.

Takie 3 pinowe gdzieś w okolicy haka plus wtyczka myślę ,że wystarczy. 

 

0_0_productGfx_e63b3cf66fcc846c691eef566


Użytkownik M a r a s edytował ten post 28 kwiecień 2020 - 21:50


#66 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 kwiecień 2020 - 22:29

Też szukałem jakiś szybszych wciągarek, ale nie znalazłem. One chyba wszystkie mają podobna prędkość wciagania.

#67 ONLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 kwiecień 2020 - 23:24

Takie 3 pinowe gdzieś w okolicy haka plus wtyczka myślę ,że wystarczy. 

 

To musi być złącze, które przeniesie trochę prądu, więc nie takie pierwsze lepsze. Zamówiłem już xt150 i xt90, do tego jeszcze jakiś bezpiecznik będę musiał dać, padło na zasilanie z bagażnika na tą chwilę. Nie chcę za bardzo grzebać w instalacji, bo auto jeszcze na gwarancji. Skrzynkę narzędziową najwyżej zwrócę, Smart na allegro to darmowa wysyłka i zwroty :)

Może kiedyś się to przerobi.

 

Wyciągarkę zamówiłem taką: https://www.kupdrago...h-dwp-3500.html

Akurat jakaś promocja jest, nigdzie taniej tej akurat nie widziałem. Podoba mi się to, że jest obudowa, trochę estetyczniej i jakoś mam wrażenie, że woda jej mniejszą krzywdę w czasie wyrządzi. Na razie pilot na kablu, jak będzie ciężko to zamówię bezprzewodowy. Jak nie będzie ciężko to też zamówię jak znam siebie.

 

Teraz czas na wymyślenie antykradzieżowego montażu. Ktoś ma jakiś pomysł?



#68 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 28 kwiecień 2020 - 23:48

Ja po ostatnim ściągam całą dziobownice... Po prostu mam nie skręconą, jak wciągnę łódź to łapie na pas za ucho z przodu i uszy z tyłu i nic nie lata.

#69 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 kwiecień 2020 - 07:00

 

 

Teraz czas na wymyślenie antykradzieżowego montażu. Ktoś ma jakiś pomysł?

Jakiś pokrowiec na wierzchu by się przydał co by zakrył .Teraz mamy większe bezrobocie to i łapy są bardziej lepkie ...

Albo nakrętki zaspawać , albo załóż nakrętki zrywalne a śruby jakieś hexy z pinem lub inne torxy lub jeszcze bardziej coś nietypowego, aby były okrągłe = trudniejszego do złapania. 

%C5%9Bruba_pin_torx_bh-300x300.jpg


Użytkownik M a r a s edytował ten post 29 kwiecień 2020 - 07:04


#70 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 kwiecień 2020 - 19:19

Przyjrzyj się dokładnie mojej . Wybiłem numeratorem swoje imię na obudowie i podkreśliłem lakierem , ze jest wybite . Proszę bez komentarza o jakość wykonania . Spieszyłem się ;)
Wiesz jak jest . Cześć to zniechęci ale są typy ze nawet jakbyś przyspawał to nic ich nie powstrzyma ...

#71 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 29 kwiecień 2020 - 19:33

Napiszę parę słów o swoich doświadczeniach, z wyciągarkami może komuś się przyda. Zaczynałem od ręcznej za mniej niż 100 zł. Około pięć lat temu wymyśliłem elektryczną z pilotem na kablu. Kupiłem firmy "bass", była głośna i wolna, ale miała wielki plus, z pilotem na kablu przy dużej fali spokojnie sam ją wciągałem stojąc przy rufie. Wciągał łączną masę około 300 kg, po rolkach. W tamtym roku zmieniłem łódkę na łączną masę około 600 kg. Przy pierwszym wciąganiu się rozkraczyła. Dodam bo to ważne, że często woduję łódkę bez slipu gdzie wysokość od ramy przyczepki do tafli wody jest znacząca. Kupiłem mocniejszą wyciągarkę firmy "Bass", która przy drugim wyciąganiu się rozkraczyła. Ostatecznie zdecydował się na najmocniejszy ręczny model "Dragona" i ta daje radę. Pewnie są mocne wyciągarki elektryczne, które by poradziły ale tu już zaczynają się inne kwoty, których ja nie widzę sensu wydawać. Żeby nie pilnować rufy przy fali, zamontowałem na tylnej belce system czterech kół pełnych do taczek, dwóch mniejszych i dwóch większych. System ten nie pozwala tańczyć rufie przy wyciąganiu. Doradzić mogę tym, którzy zdecydują się na elektryczną wyciągarkę, aby dokupili sobie mały poręczny akumulator. Ja używałem takiego o pojemności 45Ah. Aku pływało ze mną na łódce i pomagało echosondzie, a przy wyciąganiu łódki przenosiłem je na dyszel i podłączałem krokodylkami do wyciągarki.



#72 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1470 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:07

Wrzucisz fotki zamontowanych kolek co by łódka nie tańczyła?

#73 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:10

Ja pier...jakaś masakra kradną nawet wyciagarki. Pewnie przyczepka była przypieta bo i jej by nie było


Taki kraj Mariuszu, taki kraj. Ja juz wrocilem do przyczepy bez kół, do przyczepy bez rolek, do przyczepy bez wciągarki ... Zdarzylo mi sie tez wrocic do auta bez przyczepy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#74 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:14

Napisalem Mariuszu zamiast Marcinie - sorki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#75 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:23

Nie zawsze jest możliwość aby autem wjechać do wody albo prawie do wody aby wyciągnąć przyczepę z łódką. Czasami taki zabieg wykonuję stając autem na lepszej przyczepności a następnie podczepiając kilkanaście metrów liny i wyciągam zestaw z wody. 

Czy taką elektryczną dałoby radę taki zabieg wykonać? Pewnie na dwa trzy razy bo linki tam z piętnaście lub więcej metrów się nie zmieści.

Albo zamontować jakiś wielokrążek co by pewnie ułatwiło wyciągnięcie całego zestawu.



#76 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:37

Tu można zobaczyć pod koniec filmu jak działa elektryczna wyciągarka dragonwinch 5000  



#77 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:40

Rozumiem, ze to mial byc jakis film reklamowy ale na takim slipie to i maluch przyczepe wyciagnie z wody bez najmniejszych problemow


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#78 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:52

10 metrów w 5 minut !! to szybciej chyba by przyciągnął ten zestaw tą ręczną ,którą dociąga pod hak. 

Co do slipu to śmiech na sali autem wyciągnie bez wspomagaczy tym bardziej ,że jest tam sucho bez żadnej zgnilzny czy też zielonego mchu -IMO



#79 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:55

Rozumiem, ze to mial byc jakis film reklamowy ale na takim slipie to i maluch przyczepe wyciagnie z wody bez najmniejszych problemow


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Żadna reklama ,po prostu znalezione w sieci a chodziło mi o to żeby pokazać jak to powoli działa .A slip wcale nie jest taki łagodny na jaki wygląda ,szczególnie przy niskim poziomie wody .Wiem bo miałem kiedyś okazję wyciągać tam z wody tonową łódź i łatwo nie było.


Użytkownik rapek edytował ten post 29 kwiecień 2020 - 21:01


#80 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 kwiecień 2020 - 21:39

10 metrów w 5 minut !! to szybciej chyba by przyciągnął ten zestaw tą ręczną ,którą dociąga pod hak. 

Co do slipu to śmiech na sali autem wyciągnie bez wspomagaczy tym bardziej ,że jest tam sucho bez żadnej zgnilzny czy też zielonego mchu -IMO

i pot po dupie by sie lal struminiami, na tym slipie bez napedu na 4 i krypie wyjechac nie jest latwo...