Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyciągarka (wciągarka) elektryczna do wciągania łódki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 30 kwiecień 2020 - 05:31

Powiedzcie mi, wyciągarki bass widzę że mają, a te dragony mają jakąś awaryjną opcję wyciągania? Korbę czy cokolwiek? Czy trzeba starą wyciągarkę wozić w bagażniku?

#82 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 30 kwiecień 2020 - 07:32

Ponieważ kolega prosił o zdjęcia kółek pomagających przy wyciąganiu to proszę:

 

 

Załączone pliki



#83 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 kwiecień 2020 - 09:15

i pot po dupie by sie lal struminiami, na tym slipie bez napedu na 4 i krypie wyjechac nie jest latwo...

Adaś a jak ma być łatwo jak ułożone to jest z kostki granitowej ? Z całym szacunkiem dla tego, który to tak ładnie ułożył ale trzeba być absolutnym kretynem, żeby wpaść na pomysł robienia slipu do wody z granitu, który zmoczony nawet minimalną ilością wody zamienia się w lodowisko. Mógł jeszcze z boku zraszacze płynu na naczyń zainstalować.

 

A i tak uwazam, że pokazywanie możliwości takich wciągarek powinno się odbywać na zdecydowanie gorszych i bardziej stromych slipach


Użytkownik kruz edytował ten post 30 kwiecień 2020 - 09:21


#84 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 02 maj 2020 - 20:01

Przyszła paczka z Dragon DWP 3500 - wyciągarka przenośna w plastikowej obudowie. Pierwsze wrażenie - wygląda na solidną. Pilot niestety przewodowy, długość przewodu jakieś 3 metry - trochę za mało do swobodnego wciągania łodzi samemu, muszę się rozciągnąć, aby złapać za dziub. Wygląda na to, że dokupionego, bezprzewodowego pilota się nie podłączy, bo wszystko jest zintegrowane w obudowie, być może kiedyś do środka zajrzę i sprawdzę.
Instrukcja to jakaś katastrofa, uniwersalna dla wszystkich modeli, odnośnie tej przenośnej tylko dane techniczne, nic o obsłudze. Z boku obudowy jest obustronnie spłaszczony, gwintowany pręt M11, do tego korba z otworem rozmiar 18. W instrukcji napisano, że wyciągarki mają dźwignię do załączania i rozłączania mechanizmu. Wstępnie myślałem, że ta korba i pręt to ta dźwignia, tylko jak to zamontować, skoro to jest klucz, a w komplecie jeszcze dwie dodatkowe nakrętki M11. Na pręcie przy samej odbudowie była jeszcze jedna nakrętka z antypoślizgową nakrętką (taka zintegrowana). Nakręciłem wszystkie nakrętki i zacząłem kręcić mechanizmem w jedną i drugą stronę, myślałem, że zwolnię mechanizm i będę mógł swobodnie wyciągnąć linę. Okazało się, że bardzo powoli obracam bębnem, czyli to korba do awaryjnego zwijania i rozwijania. Doszedłem do wniosku, że korba powinna być umieszczona na środkowej nakrętce i skontrowana pozostałymi dwoma z dwóch stron. Generalnie lipa jak holera.
Załączony plik  received_164085228326792.jpeg   62,25 KB   17 Ilość pobrań
Przewód zasilający jest zakończony szybkozłączką do silnika, to ułatwia mi sprawę montażu. Jak gdzieś wcześniej pisałem m akumulator w samochodzie w bagażniku, więc przewód podłączyłem do niego i będę tak zasilał wyciągarkę i odłączał ja gdy nie będzie używana. dzisiaj miałem czas na początek montażu, padło na zasilanie, bo nie chciałem rozgrzebywać przyczepy - nie wiadomo czy zaraz nie będzie kolejnego wyjazdu :)
Przewód + poszedł prosto do mocowań fabrycznych przewodów przy samym akumulatorze, masa do karoserii (czy tak może być?). Przewód wyciągnąłem przez boczek w bagażniku i tak sobie czeka w siateczce na użycie, mam nadzieję że wkrótce to się stanie.
Niedługo kolejna część rozważań montażowych i opinii użytkowych.

Załączone pliki


Użytkownik karkoszek edytował ten post 02 maj 2020 - 20:03


#85 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 maj 2020 - 09:24

Przerób tego pilota przewodowego na radiowego... na kablu to porazka, będzie się platac i za krótki . Sama przeróbka jest prosta. Na allegro bądź Ali znajdziesz pilota z modułem za 50-70zl. Sprawdzić na gnieździe pilota przewodowego jak sugerowana wciagarka- poprze + / - / czy beznapieciowo. Wpiac w to modul i jesteś wolny od kabla.

#86 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 maj 2020 - 19:34

Zamówiłem pilota na Ali.
Zamontowana, wszystkie śruby zaspawane. Jutro próba.
Załączony plik  IMG_20200503_173304_copy_1612x907.jpg   68,04 KB   20 Ilość pobrań
  • pawlo29 lubi to

#87 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 maj 2020 - 20:14

Zamówiłem pilota na Ali.
Zamontowana, wszystkie śruby zaspawane. Jutro próba.
attachicon.gif IMG_20200503_173304_copy_1612x907.jpg

Do czego służy Ci  wciągarka AL-KO ,którą widać niżej ?



#88 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 03 maj 2020 - 20:23

Do tej pory służyła do wyciągania łodzi, teraz jest zainstalowana jako zapasowa, gdyby ta nawaliła. Powiesiłem jeszcze bloczek pod tą elektryczną i w razie czego będzie czym ciągnąć, bo gdybym miał użyć tej korby z zestawu to chyba bym umarł. Nie dość, że ciężko się kręci, to te 5 metrów zwijania to zajęłoby mi pewnie z pół godziny.


  • M a r a s lubi to

#89 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 03 maj 2020 - 20:45

Ja dziś zaliczyłem pierwsze wyciąganie moim dragonem . Czas wyciągania ok.20 sekund . Zeszło ok. 80 procent mocno już przechodzonej po 3 sezonach bateryjki 9ah . Ogólnie jestem bardzo zadowolony .



#90 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 06 maj 2020 - 21:38

Ja też dzisiaj zaliczyłem pierwsze wyciąganie, powoli jak żółw, podobnie wyciąganie linki z hakiem. Łódź waży około tony, wyciągarka ma uciąg do ponad 1,5 tony, łódź jedzie po rolkach, pomimo tego w trakcie wyciągania termik wyłączył mi ją jakieś 5 razy. Generalnie to strata czasu, jedyny plus jaki widzę to łatwiejsze ogarnięcie wyciągania ją samemu, ale rzadko kiedy łowię sam. Wyciąganie łodzi ręczną korbą trwało jaką minutę, teraz 5 minut w jedną i drugą stronę kręci się bęben.



#91 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 07 maj 2020 - 07:15

Ja też dzisiaj zaliczyłem pierwsze wyciąganie, powoli jak żółw, podobnie wyciąganie linki z hakiem. Łódź waży około tony, wyciągarka ma uciąg do ponad 1,5 tony, łódź jedzie po rolkach, pomimo tego w trakcie wyciągania termik wyłączył mi ją jakieś 5 razy. Generalnie to strata czasu, jedyny plus jaki widzę to łatwiejsze ogarnięcie wyciągania ją samemu, ale rzadko kiedy łowię sam. Wyciąganie łodzi ręczną korbą trwało jaką minutę, teraz 5 minut w jedną i drugą stronę kręci się bęben.

Bo po prostu przedobrzyłeś .

 

Trzeba było brać najzwyklejszą tak jak ja .

 

DWP3500 - Redukcja: 717:1 Dragon Winch DWM 2500 ST - Redukcja 153 : 1


Użytkownik sero1975 edytował ten post 07 maj 2020 - 07:16


#92 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 07 maj 2020 - 08:45

A ile waży Twoja łódź?

#93 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 07 maj 2020 - 09:54

Rafał mam gumiaka zatem z klamotami jakieś 200 kg . Ale waga nie ma tu większego znaczenia bo i jedna i druga wyciągarka da radę . Dzieląc proporcjonalnie przełożenie przy założeniu ,że bęben i obroty silnika są podobne mamy 717:153 = 4,68 . Czyli moja jest 4,68 raza szybsza niż twoja . Mnie wciągnięcie zajmuje ok. 20 sekund o czym napisałem wyżej . Myślę,że nawet jakbym miał tonę z okładem do wciągnięcia to nie zajęło by to więcej niż 2x20s .

 

ps. nawet przyjmując twoją wagę czyli 5x200 kg wyciągarka DWM2500ST pracowała by 5 razy wolniej w co absolutnie nie wierzę to otrzymujemy półtorej minuty a to dalej trzy razy szybciej niż DWP3500 ;)


Użytkownik sero1975 edytował ten post 07 maj 2020 - 10:01


#94 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 08 maj 2020 - 11:28

https://emaks.pl/wyc...seria-2018/4212

ktos cos wie o tym wynalazku ??? ( odrazu z pilotem wydaje sie fajna ) 



#95 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 maj 2020 - 13:37

https://emaks.pl/wyc...seria-2018/4212

ktos cos wie o tym wynalazku ??? ( odrazu z pilotem wydaje sie fajna ) 

Nic nie wiem oprócz tego że wygląda identycznie jak mój dragon ;)


  • radmac5 lubi to

#96 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 08 maj 2020 - 19:14

https://emaks.pl/wyc...seria-2018/4212

ktos cos wie o tym wynalazku ??? ( odrazu z pilotem wydaje sie fajna ) 

nie jest napisane ile ciągnie metrów na minutę bo to jest ważne. 



#97 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 maj 2020 - 20:25

Zadzwoń do sprzedawcy . Pamietam , ze u mnie w instrukcji było pobór amper w zależności od ilości zwojów na bębnie i chyba mi mignęło szybkość wciągania ale ręki sobie uciąć nie dam . Niestety dostęp do papierów żeby sprawdzić będę miał dopiero za 10 dni ..

#98 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 maj 2020 - 20:37


U mnie bass + linka syntetyczna z ali kreci tak. Wolno ,ale sam woduje:)
  • M a r a s lubi to

#99 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 08 maj 2020 - 21:10


U mnie bass + linka syntetyczna z ali kreci tak. Wolno ,ale sam woduje:)

Ile metrów jest tej linki i jaka jest jej średnica ?



#100 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 maj 2020 - 21:24

5700lbs ,15m , 12$ , miękka i dała.rade wyciągnąć zestaw cały. W.opisie chyba 4,8mm Ale w rzeczywistości dal.bym z 8-9mm
  • M a r a s lubi to