Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery BONITO łowił ktoś??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 03 luty 2011 - 16:34

Wydaje mi się, że to raczej ten sam model. Ale dla pewności dam zdjęcia boleniówek (pierwsze to porównanie ze znanym, lubianym i cenionym salmo stingiem 6f):

http://lh5.ggpht.com/_2OuV7CaUAQQ/TUrKDokwgxI/AAAAAAAAAf8/0CO2Q6AOfn8/2.jpg

http://lh3.ggpht.com/_2OuV7CaUAQQ/TUrKe32pPqI/AAAAAAAAAgQ/HvPzMIfY16M/s576/Clipboard034.jpg

http://lh6.ggpht.com/_2OuV7CaUAQQ/TUrKD7KszII/AAAAAAAAAgA/rWC_6RAo3h0/3.jpg

http://lh6.ggpht.com/_2OuV7CaUAQQ/TUrKDwbkULI/AAAAAAAAAgE/OvXGWjKHvyY/Clipboard01.jpg

http://lh4.ggpht.com/_2OuV7CaUAQQ/TUrKENXliPI/AAAAAAAAAgI/Pn8RNX7B3Ks/Clipboard02.jpg

i teraz porównanie dwóch najmniejszych:

http://lh6.ggpht.com/_2OuV7CaUAQQ/TUrKDje9TTI/AAAAAAAAAf4/4G9OOvqNVl0/1.jpg

http://lh6.ggpht.com/_2OuV7CaUAQQ/TUrKe6vogPI/AAAAAAAAAgM/1cuCI7HcdoE/s576/Clipboard03.jpg

#22 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 03 luty 2011 - 16:40

Dzięki czermin:)

#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2011 - 00:01

Mam 4 sztuki woblerów Bonito wygranych w jakimś konkursie. Wyglądają nieźle i są w oryginalnych kartonikach.

pływający 4cm/3,5g to chyba model okoń 20F z FM
pływający 7,0cm/12,5g model krąp F40 z FM
tonący 4cm/4g płotkopodobny z czerwonym podbrzuszem
tonący 5cm/5,5g model sandacz 20S

Po 8 zeta + przesyłka mogę się ich pozbyć.


#24 OFFLINE   maciekj

maciekj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 04 luty 2011 - 09:14

Pierwsze Bonito dostałem parę ładnych lat temu jak wchodziły do sklepów. Długo nie mogłem się do nich przekonać. Teraz łowię na nie równie często jak na rapalki czy salmiaki. U mnie się sprawdzają, są dobrze wykonane i fajnie pracują.

#25 OFFLINE   krąpiu

krąpiu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Chotomów

Napisano 04 luty 2011 - 10:49

Mojego największego klenia (51cm) złowiłem na bonito 3,5 cm F. Jazie również je lubiły.

#26 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 04 luty 2011 - 11:17

Witam,

Dla mnie dwa modele z ich oferty sa podstawowymi na pstraga.Byla jeszcze kiedys seria zrobiona specjalnie na zamowienie, pod ta rybe. Moze uda sie Jacka namowic na kontynuacje.

Sporo kleni tez padlo na te woblerki. Uwazam je za bardzo dobre i wytrzymale ( plytkie kamieniste rzeki).

Bujo

#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2011 - 11:55

Potwierdzam, w sumie mniej znana f-ma a te co sprawdzalem modele (wiekszosc wylowilem <_< - trafil sie jakis pasjonat z inklinacja do zostawiania ich na zaczepach).
Zlowilem na to troche jazi (modele 35-4cm na oko) i ze 2 pstragi (jakis model ~6cm)
Cecha rozpoznawcza - ch-czny ksztalt steru (obustronnie sciety)

Gumo

#28 OFFLINE   kwiatek

kwiatek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 04 luty 2011 - 19:42

witam !woblerki bonito 4cm to rewelacja na klenie powyżej 50 cm właśnie na bonito złowiłem kilkanaście sztuk ponad 50 cm !!!

#29 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 04 luty 2011 - 19:47

Ja na troszkę większy model Bonita wyciągnąłem pare krótkich szczupłych. Fajnie pracują, ale do moich ulubionych nie należą.

Pozdr

Czaro73

#30 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 05 luty 2011 - 18:19

Producent nie zaszył się tylko siedzi w lakierach i tyra,ale ciągle jest przyczajony i jak kiedys wypali.....

#31 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 05 luty 2011 - 18:28

Czermin z tego co widzę kupiłeś woblery na klenia o agresywnej pracy, na płytka wodę do sprowadzania z nurtem w sam raz na bzure koło kładki. Na dużego klenia. Wobki na bolka są z mniejszym sterem ale nic strasznego jak chcesz wymienię je na boleniowe. Czasami jeżdżę przez leszno.

#32 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 luty 2011 - 19:00

Fajnie że się odezwałeś @wobek :mellow:
Podpowiedz przy okazji kto w Podlaskim handluje Bonito bo to towar deficytowy ostatnio :unsure:

#33 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 05 luty 2011 - 20:05

Czermin z tego co widzę kupiłeś woblery na klenia o agresywnej pracy, na płytka wodę do sprowadzania z nurtem w sam raz na bzure koło kładki. Na dużego klenia. Wobki na bolka są z mniejszym sterem ale nic strasznego jak chcesz wymienię je na boleniowe. Czasami jeżdżę przez leszno.


W Płocku na Dworcowej były podpisane jako boleń i tym się sugerowałem Embarassed jeszcze nie były w wodzie, stąd ta pomyłka. Ale je sobie zostawię, najwyżej kiedyś dokupię typowe boleniówki. Do maja jeszcze troszkę czasu zostało :unsure: Może nawet pojutrze przejdę się na dworcową, bo akurat jutro będę w Płocku i poszukam z małymi sterami, może nawet powiem, że pomylili model pstrąg z boleniem

edit: czyli porównanie do salmo minnowa powyżej jak najbardziej trafne. w poniedziałek poszukam na dworcowej typowych boleniówek i wkleję fotki jak się uda znaleźć.

#34 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 06 luty 2011 - 17:19

Nikt tam nie handluje moimi wobkami. Jeśli jest zapotrzebowanie w jakimś sklepie to daj namiary a zadzwonię i może dogadam się z właścicielem na jakąś współpracę. Ja najdalej na wschód docieram do Łomży i Ostrów Mazowiecka.

#35 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 06 luty 2011 - 17:35

Czermin na te wobki które Ty kupiłeś, koło kładki gdzie jezdzisz biora takie klenie. Szkoda że ja nie mogę tam teraz łowić. Wobki testuje tam mój kolega Artur i ma takie wyniki jak na fotkach.a boleniowy wobler jest na ostatnim zdjęciu



Załączone pliki



#36 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 06 luty 2011 - 18:17

@wobek -Jaka jest różnica między tym 2.7cm a 2.5cm oprócz wielkości i kształtu?

#37 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 06 luty 2011 - 18:51

Różnica między 2.5 a 2.7 jest taka że 2.7 już nie produkuje, miały drobniejszą prace i były lepsze na wczesną wiosnę na jazie natomiast pod mostem w Rogalinku łowiłem na nie ładne okonie.Dziwi mnie dlaczego piszesz że 3.5 to duże 3.5.
Myślałem że 3.5cm zawsze jest takie same. Nie produkuję 2.7 bo przerobiłem formę i nie mogę złapać stabilizacji, mam za dużo ustawiania przy tym modelu i jest to za małe pieniądze nieopłacalne.Natomiast 2.5 będę w tym roku produkował z innym drutem i sterem, będą takie powierzchniowe z pracą do 10cm pod powierzchnią i takie z pracą do metra. Tonące bedą z ciężka śruciną by na sporej rzece można było rzucić dosyć daleko. Szkoda że już nie mieszkam w Poznaniu, macie fajną rzekę i w okolicy Piły rzeczki pstrągowe.

#38 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 06 luty 2011 - 20:12

Przed sezonem pstrągowym zakupiłem 2 szt. woblerów pstrąga.
Wyglądają super, pracują tak samo, ale obie kotwiczki są już zardzewiałe, słabej jakości.

#39 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 06 luty 2011 - 20:39

@ wobek o jakich rzeczkach mówisz?
a co do tego ,że napisałem,że są duże to daje fote- pierwsze lepsze wobki z pudełka kleniowego opisane jako 3.5cm -środkowy Bonito:)
Wszystkie opisane na 3.5cm

http://img820.imageshack.us/img820/4784/1003275o.jpg

#40 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 06 luty 2011 - 21:28

Myslałem że pomyliłeś 3.5 z czwórką.A 3.5 jest grubszy jak inne i ma długi ster, ale taka jego uroda i tyle.Ja uważam że takie ryby jak klenie na małe wobki to biorą tylko powinno nazywać się je klenikami.