Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Composite Developments

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
833 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 00:37

CD Blue Rapid BLRBR299MH. Opinie.

 

 

Czy mozecie podzielic sie swoimi opiniami na temat wedziska zbudowanego na tym blanku CD Blue Rapid BLRBR299MH.Długość: 2,52 m; c.w.: 10-35 g; do linek: 10-20 lb.
Chodzi o casta ale spodziewam sie iz wiekszosc posiada spinning na tym blanku. Wedzisko ma sluzyc do polowu sandacza i szczupaka na duzej rzece o silnym uciagu(angielski Trent). Slyszalem iz niezly jest tez pod bolka na ciezko. Podobno wychodzi niezla kosa laugh.png Dzieki za wszelkie spostrzezenia.



#182 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:16

Jest opis na stronie FC :D

#183 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 11:32

Wiem ze jest. Nawet nie jeden.Sa trzy testy. Czytalem je. W kazdym troche inaczej opisany. Chcialbym poznac Wasze indywidualne opinie uzytkownikow.

#184 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 lipiec 2012 - 12:02

Bo różne są upodobania i odczucia <_< .
Jakimi przynętami będziesz operował??

#185 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 12:34

Glownie gumy na glowkach 20-30 gram oraz woblery.

#186 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 lipiec 2012 - 12:38

Do 3-4 calowych gum na główkach o których piszesz jest niemal stworzony?? Jakie woblery, DRy, SDRy??

#187 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 12:46

SDR-y

#188 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 lipiec 2012 - 12:52

8cm czy 20cm <_< ??? W tym przypadku długość ma znaczenie... ;)

#189 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 13:01

Do 8-9 cm. Pod sandacza powinno byc dobre. Czy na szczupaka nie bedzie zbyt sztywne?

#190 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 lipiec 2012 - 13:12

Ogarnie te wobki w 100%. Może być ciut za szybki, ale często przyławiały mi sie pajki i ilość spadów była znikoma. Wszystko zależy od sposobu holu, ustawienia draga, dobrego zapięcia się ryby itp itd...

#191 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 listopad 2012 - 14:03

Tytuł może trochę na wyrost, bo nie chodzi nawet o nowości, ale o serie testowe blanków, które (mam nadzieję) będą produkowane w nowej fabryce Composite Developments. Przy okazji wizyty w FC miałem dziś w ręku po kilka blanków czterech różnych serii: KIWI, BR, XLS i NANO. Oględałem raczej mocne, na oko od 15 do 30lb, ale pomacałem i bardzo przyjemną dwuskładową okoniówkę 7’. Nie będę szczegółowo opisywał każdego blanku, bo zabrakło mi dziś czasu, żeby przyjrzeć się im dokładnie – podzielę się tylko ogólnymi wrażeniami.

Wszystkie blanki były szybkie i raczej szczytowe, za wyjątkiem – zaskoczenie – nowych XLS-ów. Te ostatnie, moim zdaniem najmniej zbieżne, były bardziej mięsiste, troszkę wolniejsze i cieplejsze od dotychczasowych. Niezależnie od tego wszystkie gięły się bardzo płynnie, bez widocznych przesztywnień. Złącza precyzyjnie spasowane, kielichy koniczne bez widocznego zgrubienia. Dobry standard, do którego przyzwyczaił nas CD – zachowany: ścianki mają bardzo równomierną grubość, są ładnie doszlifowane. Według mnie blanki są relatywnie lekkie i dobrze się wyważają. Przykład? NANO do 275cm 80g przy typowym kołowrotku 350-380g powinien się IMO dobrze wyważyć przy rękojeści do łokcia, może ciut za…

Najmniej ciekawie wykończona (naturalny grafit, błyszczące) była seria NANO, ale brak wyglądu nadrabiała niesamowitą dynamiką i lekkością. BR-y chyba się nie zmieniły, XLS-y są jakby mniej brązowe a bardziej czerwonawe, ale naprawdę pięknie lakierowane. Co ciekawe najniższa seria KIWI – również bardzo ładna, wykończona w metalizowanym półmacie.

No właśnie, tu ciekawostka: jakbyście rzucili okiem na wszystkie cztery serie, to trudno byłoby powiedzieć, która jest basic, a która top. Podobnie po wzięciu ich do ręki. Największym zaskoczeniem były dla mnie blanki KIWI. Otóż nie odbiegały one masą, równomierną solidną ścianką i wykonaniem od np. serii NANO. Były jedynie nieco wolniejsze i mniej szczytowe. Jeżeli ich cena faktycznie oscylowałaby w granicach podawanych prze Irka Matuszewskiego, to Batson i MHX będą miały w segmencie S&S baaardzo poważnego konkurenta. Aż się ni chce wierzyć, że to podstawowy moduł, ja bym stawiał co najmniej na średni. Chyba, że to kwestia konstrukcji – układu włókiem, zawartości węgla w (bądź co bądź) kompozycie węgla z lepiszczem.

Niestety, nie miałem czasu, żeby obejrzeć muchówki. Ale jeden jedyny XLS #4 9’ który wpadł mi w łapy, wyglądał bardzo, bardzo obiecująco: lekki i dynamiczny, mimo to pod obciążeniem pracujący po samą dłoń. Ciekawostka – wszystkie elementy miały oznaczone kręgosłupy, czyli producent sugeruje jak to wszystko złożyć do kupy :)

#192 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 listopad 2012 - 14:29

Acha, byłbym zapomniał. IMO blanki były dość rzetelnie opisane jeżeli chodzi o optymalny cw. Raczej nietypowo, jak na kijki zza jednej, czy zza drugiej wody...

Użytkownik krzysiek edytował ten post 09 listopad 2012 - 15:30


#193 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 09 listopad 2012 - 22:40

Krzysiek, ciekawe informacje. Wiesz może kiedy będziemy mogli zobaczyć tę nową ofertę?
No i mówisz, że Kiwi wolniejsze od Nano - a jak szybkość w porównaniu z Blue Rapidami?

#194 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 listopad 2012 - 23:03

Dzięki za wstępne info o nwoych blankach.Trzeba bedzie się wybrać i pomacac te nowości.Pomysly juz sie w głowie tworzą:)

#195 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 listopad 2012 - 23:14

Krzysiek, ciekawe informacje. Wiesz może kiedy będziemy mogli zobaczyć tę nową ofertę?
No i mówisz, że Kiwi wolniejsze od Nano - a jak szybkość w porównaniu z Blue Rapidami?


Podobno nie ma się ich co spodziewać przed przełomem roku - chyba że chcesz pomacać to co w FC jest na stanie.
Te kiwi, które macałem (2,45 do 32g i 2,75 do 50g) były dość szczytowe, bardziej niż BR-y, z którymi miałem do czynienia. Dynamika porównywalna myślę. Może ciut wolniejsze, ale i tak cholernie szybkie, wierz mi.

#196 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 listopad 2012 - 23:14

Dzięki za wstępne info o nwoych blankach.Trzeba bedzie się wybrać i pomacac te nowości.Pomysly juz sie w głowie tworzą :)


Warto się wybrać, na miejscu dowiesz się - dlaczego.

#197 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 listopad 2012 - 00:11

No to niema co,po week ruszam tylko sie przygotuje merytorycznie:)

#198 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 10 listopad 2012 - 09:48

a jak cenowo to bedzie wyglądać ceny w górę w dół u nas nowosci przeważnie idą do góry ??

#199 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 listopad 2012 - 10:08

Irek Matuszewski przypuszcza, że seria KIWI może konkurować cenowo np. z MHX-em. Czy tak będzie w istocie - nie wiem. Co do cen pozostałych: BR, XLS, NANO - trzeba by podpytać samego Irka. Może zdrdzi coś więcej.

#200 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 06:58

Posiadam nowy blank CD BLRXL S296L (czerwony) Pod jakie przynęty i na jakie ryby można go uzbroić.Jak go najlepiej uzbroić, :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych