Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Composite Developments

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
833 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 05 kwiecień 2015 - 07:30

Byłem jego drugim właścicielem, jest to blank "classic".Złamanie naprawiane za mojej "kadencji".
Odsprzedałem go koledze, a Ty jesteś 4 posiadaczem. w necie chyba nic nie znajdziesz na jego temat, bo od dawna jest nie produkowany. Do tej pory żałuję że go sprzedałem :).

Użytkownik proraf edytował ten post 05 kwiecień 2015 - 07:33

  • Jozi, Kamil Z. i Tomasz eS lubią to

#382 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 kwiecień 2015 - 07:42

Chciałbym w KR nawet ze względów optycznych :P

 

Rafał czy w KR na pewno uzyskam dłuższy wyrzut?

Jeśli chcesz koniecznie w KR to na wydłużonym stożku.

O odległości nie musisz się martwić,.

Kije zbrojone od 16H ,czy 16M w PB  pod żyłką na pewno nie rzucają bliżej od zaczynających się od 25Y.

20H odpowiada wysokością 25Y,albo jest od niej wyższa..Moim zdaniem właśnie wysokość ma istotniejsze znaczenie ,jak średnica.

 

Friko ,na szczęście te mity dawno obalone ;)



#383 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2015 - 08:04

W sumie to nie wiem czy czytaliscie na stronie amerykanskiego dystrybutora "wytlumaczenie" skad sie wzial concept K/KR - az oczy przetarlem ze kogos stac na taka szczerosc w dzisiejszych czasach :D

#384 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 kwiecień 2015 - 08:09

To był kij na tzw. dożywocie :) .



#385 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 kwiecień 2015 - 08:47

Friko możesz coś więcej napisać dla tych co nie czytali ? :P



#386 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2015 - 08:57

Musze zobaczyc czy chłopina już nie wyedytował tego ale w skrócie to wyszło na to że wszystko ma źródło w koncepcji 'tangle free' [ktora moim zdaniem, przynajmniej w warunkach freshwater jest zasadniczo bullshitem ;) ]

Także wymyslili to 'tangle free' i zrobili w nich odpowiednik LV (czyli K). A potem sie podrapali w leb i stwierdzili ze trzeba by dorobic odpowiednik Y (czyli KR) no bo ludzie lowia na plecionki teraz i mozna dawac bardziej strome stozki.

I to mniej wiecej cala historia, reszta jest.... ;)

Osobiscie musze powiedziec ze ciesze sie ze Fuji wypuszcza cos nowego co pare lat, nie jest nudno a nowe przelotki fajnie wygladaja... dodatkowo mocniejsze ciezsze ramki w przelotkach jednostopkowych wychodza naprzeciw zbrojeniu w micro ciezszych patykow* - szkoda tylko ze na stopkach trudniej wiaze sie Forhana...


*chociaz tu Amerykanie byli pierwsi i jakos tak widac bardziej masywne ringi w ich micro bardziej takie 'heavy duty' pod ciezkie castingowe patyki
  • woblerwz, Apioo i JanuszD lubią to

#387 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 05 kwiecień 2015 - 10:14

Dlatego Józiu ja kupiłem ponownie BLR ;) stara miłość nie rdzewieje :)
  • popper i Jozi lubią to

#388 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 05 kwiecień 2015 - 11:53

Byłem pewien że to classic na 99.9%  exclusive  był o dwie klasy wyżej i tak jak pisałem był protoplastą  BR. Józek CD Classic 3m 10-40g to był jedyny CD-ek po którym nie uroniłem ani jednej łzy :) za to takie do 14,18,21gr to były super blanki.



#389 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 kwiecień 2015 - 18:01

Byłem jego drugim właścicielem, jest to blank "classic".Złamanie naprawiane za mojej "kadencji".
Odsprzedałem go koledze, a Ty jesteś 4 posiadaczem. w necie chyba nic nie znajdziesz na jego temat, bo od dawna jest nie produkowany. Do tej pory żałuję że go sprzedałem :).

Sam to naprawiałeś, czy w jakiejś pracowni? Bo robota pierwyj sort i kijek mimo to świetnie się zachowuje.

Classic? Można to odnieść do jakiejś obecnej serii? Albo do innego blanku Jaki toto miało moduł?

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 05 kwiecień 2015 - 18:02


#390 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 05 kwiecień 2015 - 18:14

To był niski moduł coś jak dzisiejsza  ORKA.



#391 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 05 kwiecień 2015 - 19:16

Sam to naprawiałeś, czy w jakiejś pracowni? Bo robota pierwyj sort i kijek mimo to świetnie się zachowuje.

Classic? Można to odnieść do jakiejś obecnej serii? Albo do innego blanku Jaki toto miało moduł?

Jakiś niski moduł, nie znam porównania.
Złamanie naprawiane w pracowni.
Ja wymieniałem rękojeść i uchwyt, bo były sterane czasem ( korek miał ubytki, a w uchwycie siadł gwint)

Użytkownik proraf edytował ten post 05 kwiecień 2015 - 19:17


#392 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 kwiecień 2015 - 19:21

Siemanko.

Dawno, dawno temu(jakieś półtora roku, może 2 lata temu ;) ) kupiłem tutaj na forum wędkę opisaną jako C.D. New Zealand 3,05m, 4-14g, blank niebiesko-granatowy. Zbrojony w SAKS Rods. Jestem n-tym właścicielem. Kijek swego czasu był złamany w części szczytowej, następnie naprawiony tak, że poza zmianami wizualnymi(zgrubienie w miejscu naprawy) nie widać żadnych przesztywnień, nawet podczas naprawdę głębokiego ugięcia. Cóż to za blank? Blue Rapid? Jakiś inny? W katalogach nic odpowiedniego mi w oko nie wpadło. Nie żeby ta informacja miała mi spędzać sen z powiek, bo i bez tego kijek jest bardzo fajny i "robi robotę", ale ciekawość robi swoje :)

 

 

Pozdrówka

Kamil

Hmm...305cm czyli 10 stopowiec...może niebieski misiek?

http://wedki.pl/cont...61-grizzly-blue

Opis gramatury co prawda nie pasuje, ale jeśli robiony przez rod-buildera to by się dodawało, bo gdzieś słyszałem, że cw podany u kawalca był zawyżony. Nawet jeśli opis fabryczny to mogło być to samo, ale na inny rynek.



#393 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 kwiecień 2015 - 19:26

Kijek oczywiście startuje sporo niżej, niż te 4g, ma bardzo ładne ugięcie, a za ten dolnik to masz u mnie @proraf browara przy okazji, bo jest idealnie do łokcia, nie zabiera długości roboczej kija i bardzo wygodnie się nim operuje :)
A jakoś ten niski moduł mnie nie przeraża. Katapultuje nawet niewielkie smużaki, a i z lekką boleniówką daje sobie radę. Hol to sama przyjemność.

#394 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 05 kwiecień 2015 - 20:05

Kijek oczywiście startuje sporo niżej, niż te 4g, ma bardzo ładne ugięcie, a za ten dolnik to masz u mnie @proraf browara przy okazji, bo jest idealnie do łokcia, nie zabiera długości roboczej kija i bardzo wygodnie się nim operuje :)

Dla siebie robiłem, nie było jeszcze wtedy planów sprzedaży.

#395 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 kwiecień 2015 - 20:12

U mnie też takowych brak ;)

#396 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 kwiecień 2015 - 20:59

Fama głosiła, że Classic miała różną mieszaninę modułową, gdzie podstawę stanowiło, jeśli dobrze pamiętam, 44 mln PSI


  • Kamil Z. lubi to

#397 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 kwiecień 2015 - 08:33

Fama głosiła, że Classic miała różną mieszaninę modułową, gdzie podstawę stanowiło, jeśli dobrze pamiętam, 44 mln PSI

Do czego doszło 44mln-niski moduł :) .Poprawnie wykonana wędka z tego modułu to kij na wszystko i na całe życie.


  • Hubertus lubi to

#398 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 kwiecień 2015 - 09:17

Na gdyby komuś się poniewierał taki (lub do 10g lub Exclusive) w 3 składzie to proszę o kontakt ;).



#399 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 06 kwiecień 2015 - 12:15

Musze zobaczyc czy chłopina już nie wyedytował tego ale w skrócie to wyszło na to że wszystko ma źródło w koncepcji 'tangle free' [ktora moim zdaniem, przynajmniej w warunkach freshwater jest zasadniczo bullshitem ;) ]

Także wymyslili to 'tangle free' i zrobili w nich odpowiednik LV (czyli K). A potem sie podrapali w leb i stwierdzili ze trzeba by dorobic odpowiednik Y (czyli KR) no bo ludzie lowia na plecionki teraz i mozna dawac bardziej strome stozki.

I to mniej wiecej cala historia, reszta jest.... ;)

Osobiscie musze powiedziec ze ciesze sie ze Fuji wypuszcza cos nowego co pare lat, nie jest nudno a nowe przelotki fajnie wygladaja... dodatkowo mocniejsze ciezsze ramki w przelotkach jednostopkowych wychodza naprzeciw zbrojeniu w micro ciezszych patykow* - szkoda tylko ze na stopkach trudniej wiaze sie Forhana...


*chociaz tu Amerykanie byli pierwsi i jakos tak widac bardziej masywne ringi w ich micro bardziej takie 'heavy duty' pod ciezkie castingowe patyki

W moim odczuciu i w ciężkich spinningowych "patykach" masywne ramki z małym pierścieniem mogą mieć zastosowanie ;)



#400 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 kwiecień 2015 - 20:40

Czyli wychodzi na to, że trafiłem perełkę ;)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych