Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Composite Developments

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
833 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:01

Ja cały czas czekam na 

CDBLBR2252-0418 części 2 / długość 2,52m / wyrzutu 4-18gr / moc linki 6-15lb  / akcja Fast Medium

Myślę, że jak ich poprosisz, bez problemu dopiszą tyle funciaków, ile sobie zażyczysz.

I mam wrażenie, że tam, w firmie, racja jest "mojsza" tego, który wcześniej chwyci za redisówkę.

Dlaczego?

Otóż mam dwa kijki na blankach 2,52 m, o cw. 4-18g. Jeden budowany na blanku 12lb. Drugi, fabryczny, na blanku 14lb.

Co zauważalne.

Przy uginaniu itp. testach laika to to, że kijek fabryczny (14lb) jest nieznacznie bardziej subtelny(?) od składaka, spod ręki Daniela XRods. Może to jednak być zarówno jakąś różnicą w konstrukcji blanku, jak też różnicą w uzbrojeniu. Fabryczny ma 1 przelotkę mniej.

Jak to się ma do opisu? Cholera wie. Ja nie :)


Użytkownik popper edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 20:05


#442 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:07

Dobra firma z dobrymi wyrobami , ale miewa ostatnio jakieś zachwiania i zakrętasy z produkcją. Według mnie za szybko zmieniają asortyment i technologię. Nie nadążamy za nimi i chyba dzięki temu tracą  w głupi sposób swoich klientów. Może gdy sytuacja z produkcja się ustabilizuje wrócą do czołówki i łask wędkarzy.



#443 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:11

Myślę, że jak ich poprosisz, bez problemu dopiszą tyle funciaków, ile sobie zażyczysz.

I mam wrażenie, że tam, w firmie, racja jest "mojsza" tego, który wcześniej chwyci za redisówkę.

Dlaczego?

Otóż mam dwa kijki na blankach 2,52 m, o cw. 4-18g. Jeden budowany na blanku 12lb. Drugi, fabryczny, na blanku 14lb.

Co zauważalne.

Przy uginaniu itp. testach laika to to, że kijek fabryczny (14lb) jest nieznacznie bardziej subtelny(?) od składaka, spod ręki Daniela XRods. Może to jednak być zarówno jakąś różnicą w konstrukcji blanku, jak też różnicą w uzbrojeniu. Fabryczny ma 1 przelotkę mniej.

Jak to się ma do opisu? Cholera wie. Ja nie :)

I dlatego właśnie gdy dochodzi do dyskusji odnośnie blanków CD , są takie nieścisłości. Ktoś ma niby tak samo opisany symbolem blank/wędkę, a w praniu wychodzą zauważalne różnice. Tak to jakoś u Nich z tymi opisami i budową bywa różnie. ;)  :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 20:12


#444 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 08:54

I dlatego właśnie gdy dochodzi do dyskusji odnośnie blanków CD , są takie nieścisłości. Ktoś ma niby tak samo opisany symbolem blank/wędkę, a w praniu wychodzą zauważalne różnice. Tak to jakoś u Nich z tymi opisami i budową bywa różnie. ;)  :)

 

Dołożę swoją cegiełkę, niestety nie odnośnie blanków CD tylko Phenixa:

Mam starą Karabelkę 793-2 - wędka jest szybka i niesamowicie czuła. Brat niedawno kupił dokładnie taki blank będąc pod wrażeniem mojej wędki. Co się okazało?

Nie dość że wędka jest zdecydowanie mniej czuła (elektryczna) i ma inne ugięcie - to po sprawdzeniu okazało się, że średnice blanku są inne... Słowem zmienili wędkę zachowując te same oznaczenia - rdzeń produkcyjny na 100% został zmieniony.

Nie ma jak powtarzalność produkcji... a mogli przecież nieznacznie zmienić oznaczenie blanku i nikt by nie miał pretensji... eh



#445 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 09:50

Odnośnie Phenixa to podobno znana sprawa. Pierwsze wypusty robione dla Łukasza Masiaka były często "koncepcyjnymi" produktami, które Łukasz testował, zdawał relację co można polepszyć, poprawić itp. Stąd blanki sprzed kilku lat nie muszą być takie same jak obecne. Tak więc możesz mieć kij właśnie na takim "przedprodukcyjnym" blanku, który się nie przyjął, został poprawiony i dopiero wprowadzony na rynek do produkcji seryjnej.

 

Odnośnie CD, to w ciężko teraz wybrać blank o parametrach 230cm i mocy 12, max 14lb. Nie maja nic takiego w ofercie. Przyjdzie mi chyba szukać czegoś w innych modelach, co uzupełni lukę pomiędzy customowym Dragonem HM69 Sensilite (210cm, 2-10g, a CDRBR290M (230cm, 7-28g, 8-17lb)...



#446 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 wrzesień 2015 - 10:15

Jak ma być szybko i szpadziscie,to ukręć xtremkę ST.C 7'6 12lb
P.S. A tak wogóle Żbiku,masz czas żeby o łowić te wszystkie kije czy budujesz grafitowy rod-płot :). Patrząc po wątkach to rozpiętość przeogromna. Szczęśliwy z Ciebie człek ze masz tyle czasu ;)

Użytkownik patu edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 10:18


#447 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 13:36

To tak offtopowo na chwilę...

 

A zapytam podstepnie, ile masz wędek Patryk? Tak naprawdę, tych, którymi łowisz i tych, które leżakują za szafą?

 

Bo ja mam dokładnie 6 ;). Dożywocie mają zapewne minimum 3 lub 4, reszta jest fajna ale nie do końca mi pasująca albo zbyt mało używana.

 

Na ryby jeżdżę na chwilę obecną raz w tygodniu, w weekend, na parę godzin. Cały ten sezon poświęciłem boleniowi i tylko w jego kierunku sie nastawiałem, łowiąc z brzegu. Przerobiłem kilka wędek w tym kierunku i ostatecznie wybrałem Batsona XST1144F. Ani Talon Explorer, ani Fenwick HMXS, ani Batson z FC mi nie podpasowały tak, jak XST1144F robiony dla mnie przez Skałka. I ten kij ma na pewno dożywocie, a reszta po 1-2 łowieniach poszła dalej do ludzi. Ze stratą lub na zero, na pewno nie z zyskiem.

 

Mam 2 TXy jednoczęściowe, którymi łowię na Zalewie Wiślanym i Martwej Wiśle sandacze i okonie, raczej jedynie na wczesną wiosnę na ZW czy późną jesień na MW.

 

Mam customowego Dragona HM69 Sensilite, który zabieram jako zapas na łódkę do TXów.

 

Mam UL FX761-2, którego ukręcił mi kolega z pracy (BB Custom Rods), którym nawet jeszcze nie łowiłem, bo nie było okazji przez polowania na bolenie.

 

To razem 5szt.

 

I obecny najświeższy CDRBR290M, który ma być kijem boleniowym z pontonu, bo od przyszłego roku zaczynamy z kolegą polowanie na ten gatunek na naszym jeziorze z pływadła. Dodatkowo, będzie to taki uniwersał na łowisko specjalne, jezioro i wakacje ;)

 

Tak więc, jak widzisz, nie mam "grafitowego płotu", a jedynie parę sztachet, z których nawet furtki nie zrobisz ;)


  • patu lubi to

#448 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 wrzesień 2015 - 14:01

Zbiku, nie zlosliwie, zeby nie bylo :) Ale ile przeszlo kijkow przez Twoje rece powiedzmy przez ostatnie dwa lata? 

Kolo 20 patykow bylo nieprawdaz? Liczac te wszystkie BM, Phenixy itd 

 

Szczerze, tak z ciekawosci sie pytam :)



#449 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 14:03

Ostatnio nawet policzyłem, dokładnie 14 ;) Myślę, że to zdecydowanie mniej, ile Wy macie w szafach lub na na stojakach ;)


  • patu i Del Toro lubią to

#450 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 wrzesień 2015 - 14:06

5 spiningowych :) Dwa niedlugo wyjda i dwa nowe wejda :)



#451 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 15:54

Czyli jesteśmy na podobny poziomie ilościowym w sprzęcie.

 

Ja faktycznie przerobiłem ostatnio wiele wędek, bo moja natura jest taka, że nie słucham rad bardziej doświadczonych kolegów i muszę przekonać się na własnej skórze co i jak. Stąd kilka nietrafionych zakupów czy uzbrojeń, przed którymi mnie przestrzegano ale ja i tak zrobiłem swoje. Oczywiście po chwili te kije wylądowały u innych właścicieli ;)

 

Nie mniej, miałem okazję porównać kilka fajnych modeli i sam przekonać się, który pasuje mi najbardziej. Stąd teraz mam kilka, idealnie wg mnie dobranych pod moje wymogi patyków i nie zamierzam ich szybko zmieniać ;)


  • patu i Del Toro lubią to

#452 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 wrzesień 2015 - 16:01

Swoja droga jest wazna :) Nie ma co kogos kopiowac :)



#453 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 wrzesień 2015 - 16:11

...łowiłem niegdyś wspomnianym BR 2.3m 17lb, starsza serią...fajny kij pod bolenia na cięzko i sandacza...



#454 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 16:14

Nie chodzi o kopiowanie, bo uważam, że jednemu przypasuje jeden kij, a drugiemu zupełnie inny. Niestety tak już mam, że jak mi się mówi: "będzie za mocny", "będzie za wolny", to ja muszę wziąć w łapę, pomachać i sam stwierdzić: "kurde, za mocny i za wolny..." ;) No ale człowiek uczy się na błędach i na doświadczeniu ;)



#455 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 15:27

Mój nowy CDRBR290M przetestowany przez kilka dni. Zaliczył niestety tylko kilka krótkich szczupaczków, nic poza wymiar... Rzuca się nim bardzo fajnie i komfortowo prowadzi już od główki 8g + guma. Górnego zakresu w pełni nie sprawdzałem ale 25g + 4" to żaden problem.

 

Stąd tym bardziej szukam nadal wersji o oczko lżejszej 230cm 5-21g 6-12lb (CDRBR290). Jeśli ktoś chciałby sprzedać taki blank lub kij na nim zrobiony, to z chęcią kupię ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 18 wrzesień 2015 - 15:30

  • popper lubi to

#456 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 luty 2016 - 15:56

Witam kolegów.

 

Moje pytanie brzmi : Czy ktoś z Was ma kija ukręconego na tym blanku ? Jak się sprawuję jaki jest realny cw tego kijka. Generalnie chodzi i opinie posiadaczy tegoż kija . Zasięgnąłem już rady tu i ówdzie i wydaję się , że bedzie dobry do nocnego sandaczowania,ale z chęcią poznam opinie innych użytkowników . Co do ich łamiliwości itp. 

Jestem o włos od finalizacji z przesympatycznym kolegą z forum , jednakże przed kupnem chciałem troszkę poczytać o tym blanku - w necie nie ma za wiele  informacji na jego temat :( 

Będe bardzo wdzięczny .

 

Pozdrawiam Paweł  i z góry bardzo dziękuję  .



#457 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 luty 2016 - 23:22

NIe bardzo rozmiem przeniesienie mojego wątku do tego,,pytalem o kij na blanku XLS2108M wiec 15lb 275cm a nie 20-30 :)  Dot wypowiedzi wyżej napisanej



#458 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 marzec 2016 - 23:34

No to w końcu jak ? Łamią się ,czy sie nie łamią ? :) Hlehle w blogu coś tam napisal,ale dla mnie nie jest to jednoznaczna opinia ,właściwie ,niczego się nie dowiedziałem :(
Może z biegiem czasu ,ktoś z kolegów cos doda od siebie ?

Pozdrawiam Paweł

#459 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 11 marzec 2016 - 23:42

Mam br 2,75 21g i złego słowa o urazowość nie powiem. Zbrojony jeszcze przez Daniela z xrods...

Użytkownik huligan77 edytował ten post 11 marzec 2016 - 23:43


#460 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 00:22

XLS-y  w sumie miałem 4 szt. w tym trzy różne modele. Wszystkie już  produkowane w PRC z gęstością modułu  66 mln. psi - tj. do dziś najwyższą.

Jedną sztukę "udało" mi się złamać. Był to model w długości 270 cm. i cw. do 35 g. Połamana szczytówka, zwyczajnie przy siłowym wymachu - bodaj na 2 wyprawie . Domyślam się, że blank był felerny (akurat ten kupiony w "promocji" w FC).

Mam znajomego któremu też "udało" się połamać XLS-a nie pamiętam już nawet jaki model.

Wcześniej miałem info. z "internetu" że to dość urazowe blanki - oczywiście nie wierzyłem na słowo, że od tak można połamać kij. Aż do swojego pierwszego razu.

Szkoda, że cd. prowadzi taką dywersyjną produkcję, bo blanki - dla mnie absolutnie topowe.

Mimo to dziś nie kupiłbym nowego modelu nawet gdyby był za 50 zł.


  • "Paweł" lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd