Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Moderacja wątków - wydzielone z Sandacze 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 04 sierpień 2016 - 06:29

zgadzam sie z @Krisem PW z informacja "akcja moderatorska" dziala dla mnie bardzo "motywujaco"..........zeby sie nie odzywać :(

 

Piekne sandacze Panowie :)

Gratuluje........moich nie wkleje bo i tak nikt nie bedzie sie na ich temat mogl wypowiedziec......a ten post i tak bedzie wyciety. 

Pozdrawiam :)

W.

Widzisz Wiktor jak wkurwiająco działa na Ciebie "akcja moderatorska". Kasowanie postów bo są "niewygodne". Może nie wszyscy wiedzą że jesteś moderatorem na lokalnym forum wędkarskim i ... robisz DOKŁADNIE TO SAMO! Tylko Ty nie podajesz nawet przyczyny. I tam mnie też bardzo "zmotywowałeś".



#22 OFFLINE   theYard

theYard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:K.

Napisano 04 sierpień 2016 - 06:30

Również popieram kolegów, trochę się robi jak za komuny. Też się zastanawiam czy limit wymiaru publikowanych ryb nie jest za wysoki jak na nasze realia.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#23 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 04 sierpień 2016 - 06:31

"Część (duża jak sądzę) kolegów wklejała fotki właśnie po to żeby dostać gratki i być przedmiotem zazdrości i podziwu = nie ma gratek to mniej jest fotek.

 

A ja kolego Analityk mam całkiem odmienne zdanie. Ja przez jakiś czas nie wstawiałem zdjęć bo brakowało mi przy nim jakiegokolwiek opisu.

Czy tak ciężko jest pochwalić się wiedzą i doświadczeniem? Ciężko napisać czym, na co ryba została złowiona? Zrozumiem, że ktoś nie mówi gdzie?

Suche zdjęcie i co?

Mi osobiście takie zachowanie nie odpowiada. Jesteśmy forum koleżeńskim i uważam, że z miejsca powinniśmy dzielić się informacjami, nie tylko zdjęciami.

Unikamy potem zbędnych pytań, a na co, jaki kijek itp.

Trzeba zwrócić też uwagę na o, że są ludzie, którzy nie zaglądają na forum codziennie. Po prostu nie mają na to czasu. Po miesiącu zerkając w wątek, muszą przebijać się przez trzy strony ochów i achów... Właśnie "Lubię to" jest, tak jak pisałeś wyrazem gratulacji. Mi tyle wystarcza.

Wcale nie gniewam się za to, że mój post zniknie. Rozumiem to.

Ale wszystkim dogodzić się niestety nie da...

 

Kolega napisał: "Jeśli wychodzimy z założenia że w wątku mają być tylko zdjęcia to nie wniosły absolutnie nic"

Tak nie powinno być! Dlatego ja wymagałbym krótkiego opisu.

Do wklejania tylko zdjęć są galerie.

Pozdrawiam.

Adam.


Użytkownik chojny83 edytował ten post 04 sierpień 2016 - 06:34


#24 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 04 sierpień 2016 - 07:07

A jaki to problem pogratulować łowcy w prywatnej wiadomości jeśli na prawdę podoba się złowiony okaz? Czy takie docenienie wędkarza musi być publiczne? Tak jak napisał przedmówca "Lubię to" służy jako zwykłe "gratki", kto ma coś więcej do dodania niech to zrobi przez wiadomość.

Co innego rozmowa o technice połowu, sprzęcie, warunkach itp. która może coś wnieść do wątku.


  • AdamCh i Michał. lubią to

#25 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 sierpień 2016 - 07:21

A teraz wszyscy sobie odpowiedzcie na pytanie "Co Wasze wpisy wniosły do wątku pt Sandacze 2016" ? Jutro to zmienię  :P

To jest właśnie taka sytuacja, kiedy jakieś "okoliczności" powodują rozwinięcie się dyskusji w temacie lub poza tematem. Są to dyskusje dla jednych nudne, bez sensu i nie istotne dla innych wręcz przeciwnie.

Ta akurat nic nie wniosła w wątku "sandacze" ale jak widać nie jest obojętna dla sporej grupy forumowiczów i jest istotną informacją dla "kierownictwa" jakie jest zdanie tych , którzy  w mniejszym lub większym stopniu tworzą to KOLERZEŃSKIE forum.

Taką dyskusję można stąd wyciąć i przenieść "gdzieś"...niech się rozwija lub umrze śmiercią naturalną. Jak podejść do tematu (który będzie wracał cyklicznie) i go rozwiązać jest i tak rolą "kierownictwa"

Natomiast Twój wpis (i wywalony język), ja odczytuję prosto: jutro to wywalę i daremne wasze utyskiwanie i co mi możecie( :P ). Faktycznie to Twoje prawo z tym , że równocześnie zaświadczysz gdzie masz "pleps" i jak go szanujesz .  

PS nienawidzę słowa "gratki" ("pletka" z reszta też) i nie chodzi mi o budowanie wątku przez wpisanie tego słowa. Po to jest "lubię to"


Użytkownik BOB1 edytował ten post 04 sierpień 2016 - 07:25


#26 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 04 sierpień 2016 - 07:51

E Robert słowo garatki jest super (gratki sratki):-)


Wracając do tematu dialog ludzki to bardzo istotna sprawa ,wiadomo jednak jak lubią wiedzą dzielić się wędkarze i proszę tego nie usówać bo napiszę do prezydenta.

Użytkownik brig edytował ten post 04 sierpień 2016 - 07:58


#27 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 04 sierpień 2016 - 08:03

A może w "Galerii" wydzielić wątki tematyczne i tam z automatu przenosić TYLKO zdjęcia, a w wątkach w "Wiadomościach" zostawiać całą (w miarę sensowną ) gadaninę ( z tym że w "Wiadomościach" obowiązek wstawienia oprócz zdjęcia krótkiego opisu). :huh:



#28 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 sierpień 2016 - 08:52

Pozwoliłem sobie nieco uporządkować temat Sandacze 2016.

Zapowiedziałem zmianę i oto ona, wbrew sugestiom Krzyśka i Roberta. Nie jestem bezdusznym robotem. 

Tłumaczę, proszę i nie bardzo rozumiem Wasz opór. Chcecie wygadać się na temat szczegółów połowu sandaczy? Mogę za chwilę utworzyć kolejny wątek w Ogólnym, np "Sandacze na co i czym?" Dlaczego tak zawzinacie się, by zagadać każdy z możliwych wątków? Na prawdę interesuje Was prywatna rozmówka Kolegów X i Y, którzy razem byli przy złowieniu prezentowanej ryby i muszą publicznie podzielić się wrażeniami? Czy 3-4 dni wiszenia gratek i ochów to nie dość? 

 

Zapraszam do wymiany zdań, swobodnej.


  • Del Toro lubi to

#29 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 04 sierpień 2016 - 09:20

I teraz nikogo nie będzie.
Zapanowała cisza.:-)

Użytkownik brig edytował ten post 04 sierpień 2016 - 09:20


#30 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 10:00

Gratki-sratki wycinać. Może i miłe, ale faktycznie zaśmiecają wątki. Dochodzenia, pyskówki, wywody z kosmosu też wycinać.

Ale jak ktoś dopyta o coś ściśle związanego z tematem, złowioną rybą itp, a ktoś inny rzeczowo odpowie to dlaczego nie zostawić? Wcale nie bądzie tego tak dużo. Mnie się wydawało, że to równie ważna część wątków poświęconych konkretnym gatunkom. Bez tego wątki - galerie wiele tracą. Oczywiście, że można dla każdego pytanka zakładać nowy wątek np. w dziale ogólnym. Pytanie tylko po co. I czy wtedy dopiero nie narobi się masa niepotrzebnego, nieczytelneg, nieprzydatnego nikomu chaosu?


  • coma i olo86 lubią to

#31 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 sierpień 2016 - 10:08

 

Ale jak ktoś dopyta o coś ściśle związanego z tematem, złowioną rybą itp, a ktoś inny rzeczowo odpowie to dlaczego nie zostawić? Wcale nie bądzie tego tak dużo. 

 

Tego raczej nie wycinaja, tylko takich pytan i odpowiedzi jest maaaalo  ;)  I w tym problem  B)


  • Friko lubi to

#32 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 sierpień 2016 - 10:27

Chciałbym zwrócić uwagę, że cała ta dyskusja nie na temat, czyli nie o Sandaczach 2016, jest wynikiem dobrej zmiany moderatorów. Kompletnie nie rozumiem aluzji, że to "nasza" - forumowiczów wina, o zabieranie głosu na temat cięć wpisów właśnie tutaj. Nie rozumiem też tych, którzy piszą, że trzeba się przekopywać przez te wątki by dotrzeć do ryb. Mam od tego rolkę na myszy ;) Jadę od zdjęcia do zdjęcia, lajkuję je chociażby po to, by po dłuższej przerwie w danym wątku wiedzieć gdzie już byłem :) To czy czytam wszystko, czy przeglądam po łebkach zależy ode mnie i gdzie jest problem się pytam? 

Kogo to naprawdę obchodzi jakimi motywacjami kieruje się ten, który wstawia zdjęcie ryby, albo dlaczego nie chce umieszczać dodatkowego opisu pod zdjęciem? Jasne, świetnie gdy to robi, wzbogaca materiał wątku i uaktywnia... no właśnie, dobrą dyskusję, a nie "zbędne gadanie", takie jak teraz tu sobie utworzyliśmy, przy czym zawdzięczamy tą dysputę administracji...

Uważam, że ta wymiana opinii jest tak samo ważna, jak otworzenie w domu okna, by wpadło nieco świeżego powietrza.


  • yacaré, Karol Krause i BOB lubią to

#33 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 sierpień 2016 - 10:33

, ani  

 

Jestem pewien, że takiego stwierdzenia ani nawet sugestii nie znalazłeś w żadnym z moich wpisów?

A jeśli tak to odczułeś to od razu przepraszam



#34 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 sierpień 2016 - 10:49

Absolutnie, Robercie, nie musisz przepraszać. 

Oczywiście, że nie z Twojego wpisu to pochodzi, nie powinienem tego pisać i już kasuję ze swojego postu.


  • BOB lubi to

#35 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpień 2016 - 15:16

Koledzy

 

wszystkie te moderacyjne starania jak regulamin publikacji zdjęć z podwyższonym wymiarem ryb, czyszczenie wątków rybnych z szumu moderacyjnego czy ogólnie dosyć widoczna i odczuwalna moderacja na jerkbaicie biorą się z jednej przyczyny. Otóż jak tworzyliśmy jedenaście lat temu ten portal to chcieliśmy żeby wyróżniał się jakością. Jakością wypowiedzi, informacji, zdjęć - żeby na tle szumu informacyjnego i hejtu zalewającego internet wyróżniał się pozytywnie. Nadal nie porzuciliśmy tego założenia :)

 

Oczywiście, czym portal staje się większy, czym większa jest liczba wpisów i użytkowników, tym trudniej będzie to założenie realizować. Wiemy o tym. Wiemy też o tym, że nie zawsze wszyscy będą zadowoleni z naszych decyzji  - jest to raczej niemożliwe w tak dużej grupie osób.

Zawsze jednak staramy się znaleźć rozwiązanie kompromisowe i - tak, uważnie słuchamy głosów naszych Forumowiczów na bieżąco dostosowując i korygując nasze polityki jeśli trzeba. 

 

Jeżeli chodzi o obecne założenia polityki moderacyjnej "Wieści znad wody" to są one takie:

 

  • preferujemy zdjęcia zgodne z regulaminem publikacji zdjęć (ryby wypuszczone, estetycznie ujęte na fotografii, powyżej przeciętnego rozmiaru).
  • Zachęcamy do umieszczania dodatkowych informacji o okolicznościach połowu - jak najbardziej zachęcamy do wymiany doświadczeń na temat technik połowu, użytego sprzętu, typu miejscówki tzw. okoliczności połowu - wszystkie te dodatkowe informacje towarzyszące zdjęciu są bardzo mile widziane.
  • Preferujemy wyrażania aprobaty dla łowców poprzez przycisk "Like" - ale rozumiemy potrzebę rozmowy na forum dlatego przysłowiowe "gratki" czyścimy z kilkudniowym opóźnieniem jak już emocje związane z daną rybą opadną - taki kompromis. W szczególnych przypadkach zakładamy oddzielny wątek.
  • Pozostałe wpisy w wątkach "rybnych" mające w tych wątkach charakter off-topic ale niosące ze sobą jakąś zawartość merytoryczną czy informacyjną również nie powinny być usuwane tylko wydzielane do odrębnych wątków i przenoszone do odpowiednich działów forum - Bartek otrzymał techniczne uprawnienia w tym względzie i będzie z nich korzystał.

 

Taki żeśmy określili kompromis pomiędzy jakością a nazwijmy to "żywiołowością" forum. Czy się sprawdzi - zobaczymy. Być może będziemy musieli gdzieś jeszcze dokonać korekty z czasem - obserwujemy i uczymy się na bieżąco.

 

Od siebie mogę powiedzieć że tegoroczne Wieści znad wody podobają mi się bardziej od tych z lat poprzednich - przede wszystkim widać ryby !!  Fajnie byłoby jeszcze zobaczyć więcej opisów okoliczności złowienia ryb ale może wymyślimy tu jakiś pozytywny motywator dla Forumowiczów żeby zachęcić do umieszczania większej ilości takich opisów.

 

Pozdrawiam



#36 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 04 sierpień 2016 - 16:32

Gratki :-)
Przepraszam nie wytrzymałem.
Pozdrawiam wszystkich za i przeciw.

Użytkownik brig edytował ten post 04 sierpień 2016 - 16:33


#37 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 04 sierpień 2016 - 17:03

Witam, rozumiem wszystkie za...i przeciw...Ale jak tak sobie przypomnę choćby sandacze 2014 to mam takie porównanie do 2016...Cofam się do czasów technikum :)  2014 to cała, pełna książka...nie okrojona z jakiś w sumie nie ważnych, ale jednak po coś umieszczonych tam wątków...2016 to już streszczenie, same konkrety.

Wtedy wolałem streszczenia :D  Teraz jednak żałuje że nie ma już lektury :P  Trochę głupie porównanie, ale pewnie wielu rozumie o co mi chodzi :lol:



#38 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 04 sierpień 2016 - 17:28

Friko, 

 

dodaj do tej listy proszę jeszcze: 

 

moderatorzy będą usuwać wpisy bez osobistych, emocjonalnych komentarzy, pod adresem autorów i bez ocen. Wystarczy za komentarz odpowiedni punkt regulaminu i ww. wytyczne.

 

wszelkie uwagi - nazwijmy to dochodzenia jak mówi regulamin - ale dotyczące moderatorów, nie będę przez nich usuwane tylko kierowane do osobnych wątków.

 

To uwaga w szczególności do Ciebie, bo w wątku boleń na rekord Polski zamknąłeś wątek bardzo arbitralnie z - moim zdaniem - daleko przekraczającym ramy forum komentarzem, a w wątku boleń na zaporówce usunąłeś całą część niewygodną dla kolegi Woblery z Bielska.  

 

Porządek musi być, ale na równi z przejrzystością. 


  • Pumba i Krisu23 lubią to

#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpień 2016 - 18:14

No cóż arbitralnych rozstrzygnięć nie da się uniknąć. Wszelkie pytania, uwagi, pretensje dotyczące konkretnych rozstrzygnięć moderacyjnych i konkretnych moderatorów - wyjaśniamy na priv. Taką zasadę przyjęliśmy i to się nie zmieni.

Moderatorzy są dostępni na priv i nie uchylają się od odpowiedzi w konkretnych sprawach - ja również.

#40 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 04 sierpień 2016 - 18:28

Friko,

 

nie da się uniknąć hiszpańskiej inkwizycji, burzy z gradem albo raka. Wszelkich decyzji zależących stricte od człowieka da się uniknąć. Trzeba tylko woli. 

 

Ok. Odpowiedz mi proszę na priv, na powyższe uwagi.