Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Moderacja wątków - wydzielone z Sandacze 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   riversider

riversider

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 sierpień 2016 - 20:24

Mialem okazje uczestniczyc w roznych, przeroznych forach. Wiekszosc z nich charakteryzowala sie przyjaznoscia dla usera; mozna bylo poprzez dyskusje nawet nie do konca zwiazane ścisle z tematem
-po prostu fora poprzez nienadetych adminow i wlascicieli dawaly mozliwosc w zwyklych gadkach-szmatkach "obwachac" kto jest kto mentalnie i zawierac znajomosci czasem na dlugie lata.
Takie fora okresle mianem 'cenne' i po prostu fajne.
Sa tez fora na ktorych administracja stworzyla (albo tylko bezmyslnie skopiowala) regulamin, którego kształt jest wrecz nie dla ludzi; kazde odstepstwo usera od sztywno ustalonego szablonu spotyka sie z konsekwencjami.
Jest to efekt zapewne kompleksow i checi posiadania wladzy, podobnej do tej która chcialby miec taki jeden polski polityk, malego wzrostu i małego pokroju (lider jedynej komunistycznej partii w PL).

Wielu dobrych wedkarzy ktorych znam a ktorzy byli tu zarejestrowani mowilo mi "stary daj sobie spokoj-to szit nie forum, zobaczysz sam".
To forum niestety nie jest przyjazne userowi i o tym juz zdazylem sie przekonac empirycznie. Na strazy bezdusznego regulaminu stoją bezduszne zakompleksione boty,
ktore wychodza z zalozenia ze wiedza lepiej i czuja lepiej- tak wynika z ich dzialan. Najwidoczniej tylko tu moga sie samorealizowac. Smutek.

I tak wiadomo, ze nic sie nie zmieni na forum-mały czlowiek nie stanie sie nigdy wielkim czlowiekiem.

 



#62 OFFLINE   riversider

riversider

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 sierpień 2016 - 20:26

Zapomniałeś o ostatnim hicie tego forum, zapowiedzi procesu sądowego za wątpienie w zatwierdzoną przez władzę prawdę. Tego jeszcze nie grali.

A potem wyrok przez publiczne rozerwanie kotwiczkami...
brrrrr.



#63 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 14 sierpień 2016 - 22:53

Trochę robi się rzeź na moderatorach, problem powstał od czyszczenia wątków a zarzuty padają coraz mocniejsze. Z modami jak z policją, zdarzy się delikwent chcący pokazać " kto ma moc" ale bez policji byłoby jeszcze gorzej. Bądźmy sprawiedliwi w ocenie, są sytuacje które czasem denerwują, ale dostrzec trzeba również to, że chłopy siedzą i marnuja swój prywatny czas dla forum, dla nas. Kilka rzeczy drażni, wiele innych trzeba docenić.
  • *Hektor* i Alexspin lubią to

#64 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 14 sierpień 2016 - 23:38

Oj będzie gorąco w sobotę 30 stopni :-)

#65 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2329 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 15 sierpień 2016 - 07:41

Oj będzie gorąco w sobotę 30 stopni :-)


I burze :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Paweł R. lubi to

#66 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 sierpień 2016 - 12:52

...byle by nie na Żarnowcu :P  :D


  • joker i Dano. lubią to

#67 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 15 sierpień 2016 - 20:55

Moderator nie marnuje swojego prywatnego czasu na forum. Moderator lubi spędzać swój prywatny czas na forum.
Gdyby tego nie lubił nie byłby moderatorem a ten czas poświęcił by czemuś innemu. Cieszmy się,że ktoś to lubi..
  • joker, BOB i Hunter_pike lubią to

#68 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:00

Bob przy takim załadowaniu energią burze całkiem możliwe.
  • BOB lubi to

#69 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 sierpień 2016 - 16:00

Witam Kolegów po długim weekendzie :)  miałem nadzieję że miło spędziliście ten czas, gdzieś na łonie przyrody z wędkę w ręku albo z rodziną ale widzę że niektórzy wybrali "kompa".

 

@riversider - widzę że od 6 lipca kiedy zarejestrowałeś się na portalu zajmujesz się głównie narzekaniem jak bardzo jest Ci tu źle więc pójdę Ci na rękę i skrócę te męki :) żegnam !

 

@all  - nikt nie jest doskonały, moderatorzy również. Błędy zdarzają się wszystkim, ważne żeby wyciągać z nich wnioski na przyszłość - co staramy się robić.  Też bym wolał żeby jerkbait mógł funkcjonować bez żadnych regulaminów, bez potrzeby moderacji i żeby każdy mógł tu w nieskrępowany sposób manifestować swoją wolność... ale niestety jest to tylko piękna utopia. To że forum dorobiło się regulaminów jest w dużej mierze wynikiem 11-letnich doświadczeń, takich a nie innych. Tam gdzie się da staramy się życie maksymalnie użytkownikom upraszczać - dobry jest tu przykład giełdy na której nastąpiła bardzo znacząca "deregulacja" i  wreszcie przestała ona generować problemy dla użytkowników i pracę dla moderatorów.

 

Dla każdego normalnego wędkarza, zainteresowanego wymianą informacji na tematy wędkarskie, dzieleniem się wiedzą, wędkarskim rozwojem, nawiązywaniem znajomości itp - jerkbait jest, mam nadzieję, przyjaznym i inspirującym miejscem. Dla hejterów, pieniaczy, ludzi z problemami czy takich którzy próbują instrumentalnie wykorzystywać portal do realizacji swoich ukrytych "celów" - niekoniecznie. Moderatorzy są po to, żeby tak było.



#70 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 sierpień 2016 - 18:12

To się chłopie naczytałeś "i tu i tam" ;) Dobrze , ze byłeś wypoczęty po długim weekendzie :D


  • Alexspin lubi to

#71 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 sierpień 2016 - 19:09

Friko jak wino.. nieco starszy, dojrzalszy, bardziej wyrazisty. Może się podobać..  :) 



#72 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 sierpień 2016 - 19:49

...nie to miałem na myśli  :wacko:  :D


  • Hunter_pike i Alexspin lubią to

#73 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 sierpień 2016 - 16:06

Wygląda na to, że mamy "dwa obozy". To ciekawe, bo wszyscy chcą tego samego, przyjaznego Forum.

 

To o czym warto przypomnieć. Poprzeczka dla ogółu forumowiczów jest tu postawiona bardzo wysoko. W związku z tym, nawet jeśli wszyscy przeczytali regulamin forum, to tą poprzeczkę bardzo dużo osób zwyczajnie zignorowało. Pozwolę sobie wkleić ten fragment z regulaminu.

 

"Naszym celem jest propagowanie nowoczesnego wędkarstwa w obszarze połowu ryb na przynęty sztuczne – rozumiemy przez to nie tylko otwartość na nowe wędkarskie techniki ale również propagowanie idei wypuszczania złowionych ryb (tzw. Catch and Release), dobrej jakości sprzętu wędkarskiego, rodbuildingu, dobrej wędkarskiej i przyrodniczej fotografii. Osoby podzielające podobny punkt widzenia i zainteresowania serdecznie zachęcamy do publikacji artykułów oraz udziału w naszym forum."

 

Szanowna przyjacielska grupo założycielska. To co podkreślone, jest do dyspozycji i możliwości mniejszej, a nie większej liczby userów. Więcej osób ma zwyczajnej jakości sprzęt, łowi zwyczajne ryby, robi zwyczajne zdjęcia itd. Być może dlatego, że nie mogą w pełni uczestniczyć w tym Forum wywołuje w nich po pewnym czasie frustrację. Ileż to razy czytałem, że chcecie aby równać w górę. Pytanie. Niby jak jest możliwe aby tak różni ludzie jakich tu zaprosiliście - tak sami ich tu zaprosiliście, wszystkich - mogli w miarę szybko nabyć dobre umiejętności i sprzęt, który umożliwi im w uczestniczeniu na Forum na tym poziomie jaki was interesuje?

 

Dalsza część regulaminu jest spoko, ponieważ jest napisana jako zachęta do dobrych zasad, a nie nakaz. To co wkleiłem też jest ok. Jedyna rzecz jest taka, że taki zapis jest dobry dla kilku osób, a nie tysiąca. Może gdy na to spojrzycie w ten sposób, pogodzicie się z tym, że wzrost ciśnienia na jakiś temat co i rusz wróci. Pożegnacie jedną osobę, a za chwilę pojawi się nowy user i nie odnajdzie się tutaj. I nie ma tu winnych po żadnej stronie. Jak to mówią - prawda leży po środku.


  • rrthc lubi to

#74 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 sierpień 2016 - 17:17

Kochani ludożercy

nie patrzcie wilkiem

na człowieka

który pyta o wolne miejsce

w przedziale kolejowym

 

zrozumcie

inni ludzie też mają

dwie nogi i siedzenie

 

Kochani ludożercy

poczekajcie chwilę

nie depczcie słabszych

nie zgrzytajcie zębami

 

zrozumcie

ludzi jest dużo będzie jeszcze

więcej więc posuńcie się trochę

ustąpcie

 

Kochani ludożercy

nie wykupujcie wszystkich

świec sznurowadeł i makaronu

Nie mówcie odwróceni tyłem:

ja mnie mój moje

mój żołądek mój włos

mój odcisk moje spodnie

moja żona moje dzieci

moje zdanie

 

Kochani ludożercy

nie zjadajmy się Dobrze

bo nie nie zmartwychstaniemy

Naprawdę

 

List do ludożerców

Tadeusz Różewicz


  • Wojtek B. i rrthc lubią to