Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Lowrance Mark 5x DSI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dzulej

Dzulej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSzwecja Göteborg

Napisano 17 maj 2011 - 22:10

Witam

Zamieszczam dwa filmy jak działa u mnie echosonda. Czekam na waszą ocenę. Z moją oceną jeszcze zaczekam żeby dokładniej przetestować echosonde.




pozdrawiam


#22 OFFLINE   JPSt

JPSt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 lipiec 2011 - 11:51

Witam Panowie.

Noszę się z zamiarem kupna tego modelu, więc zapytanie o wasze kolejne spostrzeżenia za/przeciw, czy ogólne wrażenie użytkowania.

Dzięki.

Pozdrawiam.

#23 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 04 lipiec 2011 - 07:06

tak przy okazji
czasami wyświetla się taki komunikat

Załączone pliki



#24 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 04 lipiec 2011 - 12:59

Witam,

Oznacza to że jak jeszcze raz naciśniesz przycisk MENU to przejdziesz od razu do Menu głównego.

Generalnie taki skrót po prostu.

#25 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 lipiec 2011 - 21:10

szeroki kąt sonaru w wersji pro( ale bez DSI) ułatwia łowienie w płytszych wodach. Czy mógłby ktoś sprecyzować od jakiej głebokości przetwornik 120 stopni jest lepszy od przetwornika w echu z DSI? Bo w sumie je sli do 3m wystepuje dużi rdestów to echo i tak oszaleje więc może lepiej od razu brać coś na głębsze wody z węzszym przetwornikiem?

#26 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 06 lipiec 2011 - 20:50

Czy warto brać czarno-białą wersję czy lepiej dołożyć i wziąć kolor?

#27 OFFLINE   JPSt

JPSt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 lipiec 2011 - 08:55

Odwzorowanie koloru nie wydaje się aż tak decydujące w moim mniemaniu (termoklina, twardość dna mogą być wyraźnie oznaczone w black&white, w ramach możliwości wyświetlacza rzecz jasna) podczas gdy uzyskuje się więcej z punktu widzenia oszczędności zasilania rezygnując z koloru.

5xDSI od strony technicznej użytkowniczej?
Panowie możecie szerzej zarecenzować mając doświadczenie z tym modelem?

#28 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 lipiec 2011 - 09:13

Chyba chłopaki łowią a nie siedzą przy kompach, również czekam na jakąś mini recenzje modelu z DSI

#29 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 lipiec 2011 - 10:03

Up!
Czekam na Wasze recenzje odnośnie użytkowania tego modelu....

#30 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 23 lipiec 2011 - 16:11

tak przy okazji
czasami wyświetla się taki komunikat

zdarza sie że jak nacisnę menu ,to nie reaguje, dopiero jak nacisne exit to wraca do normy

#31 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 lipiec 2011 - 20:59

Hej mistrzowie echolokacji :mellow: może jakieś nowe wieści użytkowników DSI?

#32 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 04 sierpień 2011 - 06:58

Witam kolegów
W tym roku zdecydowalem sie ze znajomym który ma rodzine w stanach sprowadzic echosonde Lowrance Mark 5x DSI i tak :
- koszt echosonndy wyszedl na glowe po ok 1000 zl z przesylka
- okres oczekiwania na przesylke ok 4 tygodnie
- polskie menu
- posiada bardzo wiele funkcji które sie przydaja nad woda poczawszy od ustawien skali szarosci konczac na alarmie plycizny
Moja wersja posiada pomiar temperatury co mnie bardzo milo zaskoczylo poniewaz w wielu modelach < robionych na polske > tego nie ma i trzeba dodatkowo dokupywac ta opcje z tego co slyszalem to koszt w granicach 300zl
Widocznie na stany robia bogatsze wersje :D
W koncu przyszedl czas na testowanie nowego nabytku w zbiorniku zaporowym na ktorym wczesniej mialem okazje plywac z innym echem i tak :
Pokaz uksztaltowania dna o wiele bardziej dokladniejszy
Duzy ekran z mozliwoscia naniesienia glebokosci,temperatury i voltów które moga przy okazji robic za naszego stranika akumlatora a zeby napiecie nie spadlo ponizej 10,5 V
i wiele innych funkcji które raz na jakis czas moga sie przydac
Najwiecej czasu zeszlo mi na szukaniu lawic ryb lub jakis wiekszych pojedynczych sztuk ale w koncu sie udalo i na malutkim spadku z 2,8 do 3,3 i ponownie 2,7 metra zobaczylem okolo 10 luków nachodzacych na siebie plus jeden sporo wiekszy a wiec moral ze ikony ryb tradycyjnie jak w poprzednich modelach sa wyswietlane w postaci luków roznej wielkosci < ja mialem okazje obejrzec chyba te srednie i ten najwiekszy >
Pozostaje jeszcze poplywac nad miekkim i zarosnietym dnem i tam odnalesc jakas lawice ktora mam nadzieje bedzie równie czytelnie przedstaiona jak ta nad twardym dnem ale to nastepnym razem
Jezeli urodzi sie jakis kolejny plus lub minus poinformuje kolegów na forum
Pozdrawiam





#33 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 22 sierpień 2011 - 12:28

Ostatnio mialem okazje testowac DSI z echem Humminbird 717 i tak :
Kolega plynol pierwszy a ja za nim w odleglosci ok. 5 metrów
Wskazania glebokosci troszku sie róznily w zakresie +/- 1 metr
Humminbird pokazywal jakby wiecej ryb w toni ale moglo to byc spowodowane ze jak ja naplynolem na to miejsce to juz tam rybki nie bylo :D
DSI pokazywala jakby wiecej nierównosci na dnie
Oplynolem równiez do okola kikut drzewa wystajacego z wody które bylo bardzo ladnie pokazane na ekranie plus kilka podobnych ikon na dnie zbiornika
Przy wyciaganiu kotwicy z wody bylo równiez widac cieniutka skosna linie
Czego nie moge rozkminic do konca to symboli ryb poprzednim razem widzialem troszku luków a teraz bylo ich jak na lekarstwo przy czym jak kolega mi powiedzial ze jest jakies stadko na dnie to ja zamiast luków widzialem sporo malutkich plamek
Dodam równiez ze tam gdzie plywam jest naprawde sporo bialej ryby i dziwi mnie to ze prawdziwych luków jest tak malo bo np na Humminbird Pirania Max 160 potrafila pikac co 10 sekund i pokazywac ikony ryb
Widzialem równiez sporo poziomych i lekko ugietych w dól linijek <dluzsze i krotsze> i tez mnie to zastanawialo czy to nie sa ryby
Problemem z czytaniem dna to równiez mala glebokosc bo np do 2 metrów widze tylko czarne plamki a nie widze uksztaltowania dna
byc moze jest to za plytko na taka moc przetwornika i tu mam pytanie do uzytkowników DSI jaki stozek uzywacie na danej glebokosci i ktory z nich i kiedy wydaje sie Wam byc dokladniejszy
Jest tam równiez funkcja w zakladce SONAR
- Zaklócenia macie wlaczone czy wylaczone
i...
- Tryb reczny macie zaznaczony czy tez nie
Dziekuje z góry na odp.
Pozdrawiam

  • dadex lubi to

#34 OFFLINE   JPSt

JPSt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 sierpień 2011 - 11:09

Najprawdopodobniej już w tym tygodniu chcę sfinalizować zakup tegoż więc każda dodatkowa opinia bardzo w cenie.

krakus
Jestem wdzięczny za twoje spostrzeżenia. Dziękuję. Pozdrawiam.

#35 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 23 sierpień 2011 - 19:34

krakus
Jestem wdzięczny za twoje spostrzeżenia. Dziękuję. Pozdrawiam.


Nie ma sprawy ale tak to juz jest z nowowsciami ze chcialoby sie wiedziec o urzadzeniu jak najwiecej :D


Bede sie staral na biezaco pisac jezeli cos nowego sie urodzi lub cos mnie bedzie nurtowac
A tak wogóle to nikt nie posiada DSI na tym forum bo cos mi sie w to nie chce wierzyc :D

#36 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 sierpień 2011 - 20:26

Może zrobisz jakieś zdjęcia? Np w jaki sposób echosonda obrazuje jakiś krzak na dnie, albo ławicę ryb?

#37 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 23 sierpień 2011 - 20:44

Może zrobisz jakieś zdjęcia? Np w jaki sposób echosonda obrazuje jakiś krzak na dnie, albo ławicę ryb?

Z tymi lawicami i pojedynczymi sztukami sam mam jeszcze rozkminke ale jezeli co chodzi o drzewo wchodzace do wody to jest to jak najbardziej do zrealizowania
Narazie nie bede plywal bo cieniutko z czasem ale jak tylko bede mial okazje to co nie co wrzuce

#38 ONLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 25 sierpień 2011 - 10:22

Witam
Mam sondę gdzie jest tryb normalny i DI .
Dziele ekran polowa tryb standard polowa Di i powiem wam ,że o wiele więcej widzę na trybie standard.
Trybem Di się tylko upewniam przy jakimś dużym odczycie czy to pojedyńczy obiekt czy zbiór małych.
Z tego co mam w instrukcji DI nie tworzy stożka o podstawie okręgu jak to ma miejsce w standardzie.
Sygnał jest szeroki lewo /prawo ale wąski przód /tył.
Znikoma przydatność przy połowie z lodu .


#39 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 sierpień 2011 - 10:27

wrzućcie jeszce jakies nowe informacje o tym sprzecie nie ukrywam ze dziwi mnie fakt iż w tych na rynku polskim nie mam pomiaru temperatury....
Moze to pomyłka w opisie, bo na stronie sklepu Bass - piszą że nie ma czujnika temperatury, a na stronie echosonda .pl stoi jak byk , że temperaturę wody mierzy

#40 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 wrzesień 2011 - 21:02

^