Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Głębokie BOLKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:09

Panowie licze na Wasze Otwarte umysły.

Sytuacja: Rzeka Nizinna, dosyć Dziwna. Nieco podoban do kanału. Raz płynie ku morzu, raz w kierunku przeciwnym, a bywa, że sie zastanawia, w którą stronę płynąć i stoi w miejscu. Woda raczej głęboka ok. 4 i więcej metrów.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:11

Łowisko: okolice filarów mostu. Zatrzęsienie wcale ni etakiej drobnej uklei i sporadycznie innego białorybu

Załączone pliki



#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:14

Skupisko drobnicy na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych (!!!!)

Notorycznie ataki - najprawdopodobniej BOLENI - i one tez są celem polowania. Pogoda nie ma znaczenia. Ataki maja miejsce przy tzw. atomowej lampie jak i w czasie deszczu (wiem, bo widziałem).


Czas na pytanie: jak, na co, i w ogóle w czym :mellow:

Licze na pomoc bo sam juz nie wiem co wymyśleć... :mellow:

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:25

Mifku,

W zaszłym roku odwiedziłem odcinek Warty gdzie głębokość wg. miejscowych dochodzi nawet do 5,5 m. Coś wtym musi być bo guma z 30g główką idzie do dna w tym miejscu dość długo. Jest to też miejsce, gdzie łowi się okazjonalnie Sumy. Łowiłem tam bolenie, choć nie duże, około 50 cm. Ryby brały wyłacznie na przynety prowadzone w głębokiej ( jak na boleniowe standardy) wodzie, nigdy tez nie widziałem ataku bolka przy powioeszchni. Dobrze spisywały sie wahadłówki MAST a także Salmo perch 8 SDR (RR), Hornet 5 SDR, Dorado Invander głęboko schodzacy oraz 7 cm gumy na 12-15g główkach. Może w okreslonych warunkach, Bolenie to wcale nie przy powieszchniowe ryby. Dla ścisłości dodam, ze jest to jedyne znane mi miejsce, gdzie bolki zachowują się inaczej niż możnaby sie po nich spodziewać
jerzy ;)

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:29

Na dobra sprawę w chwili obecne najbardziej skłaniam się ku probom opadowego czy gumowego cieższego kuszenia. Ostatnim razem przetestowałem wszystkie przynety powierzchniowe, które mi przyszly do głowy. Próbowałem Białych z nieco przesztywnionym ogonem, ripperów, niestety też bez efektów... kolejne starcie --> NIEDZIELA <_<

Na razie poddawac sie nie mam zamiaru... Ale przyznam sie, że mozna osiwieć patrząc jak bolki żerują w najlepsze, a kpiąc sobie z cżłowieka.

I jeszcz ejedno ze względu na znzaczną odległośc w grę wchodzą raczej przynety dalekosięzne - choc nie wyłącznie...

#6 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:30

Notorycznie ataki - najprawdopodobniej BOLENI - i one tez są celem polowania. Pogoda nie ma znaczenia. Ataki maja miejsce przy tzw. atomowej lampie jak i w czasie deszczu (wiem, bo widziałem).


Czas na pytanie: jak, na co, i w ogóle w czym :mellow:

Licze na pomoc bo sam juz nie wiem co wymyśleć... :mellow:



No nie Mów że TomRoy nie pokazał blaszek na te okoliczność ??
Ja dokładnie z tej samej strony rzeki machałem pod te metalowe coś. Niestety ale na przełomie kwietnia i maja nie było tam jeszcze żerujących bolków.


#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:36

@zamker Tom_roy pokazał, pokazał. Ale to jest inny odcinek owej rzeczki - dokładnie w Wolinie. Może nie ma to większego znaczenia jaki to rejon rzeczki. Do tej pory probowałem na podobne do Twoich zabaweczki @Siudak, jednak największe jakie mam maja 13-15 gram, a to chyba ciut za mało. Latac latają rewelacyjnie, ale mogły by iśc ciut wężej i głębiej :mellow:

#8 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:55

[quote title=mifek] Do tej pory probowałem na podobne do Twoich zabaweczki @Siudak, jednak największe jakie mam maja 13-15 gram, a to chyba ciut za mało. Latac latają rewelacyjnie, ale mogły by iśc ciut wężej i głębiej :mellow:[/quot]

Pokazywałem takie w którymś z postów 20 gr i 25 gr. Latają na ponad 100metrów Chodzą wąziutko i migoczą jednocześnie zasysając powietre pod siebie co tworzy takie bąbelkowanie pod powierzchnią.


#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 czerwiec 2006 - 21:59

Zamker to moze ja gym sie szarpnal na coś na probe??? a nóż widelec coś sie uda :mellow:

#10 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 23 czerwiec 2006 - 22:04

mifku :D guma moze byc dobra ,bialy twister na 15gramach ewentualnie woblerki ;)

#11 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 23 czerwiec 2006 - 22:29

Mifek a na stare sprawdzone wachadelko lowileś,niezawsze nowości są lepsze,a to i poleci daleko i czasami niektore można podgiąc,podprostować zmieniając nieco akcję.Niestety są dni że nic niepomaga,aż można z siebie wyjść. :D.Z drugiej strony masz jakieś doświadczenia (blaszką) Katmaster Kongera,lowileś może kiedyś nato coś?.

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 czerwiec 2006 - 23:37

Mifku,
he he ... znam to miejsce. Tam w sierpniu bitwy Wikingów można oglądać.

Poszukaj innego miejsca :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 czerwiec 2006 - 08:55

@trout, tak, łowiłem kiedyś nas KASTMASTERy. jednego ni emożna im zarzucić : LECĄ JAK ..... huehue...


Stare poczciwe blaszki tez juz probowalem. W ruch szły morsy, makrelki (takie wąziutkie niemal jak pilkerki), różnego rodzaju ręczne roboty.

Wychodzi na to, że jutro pobawię się trochę gumkami. Może coś z dna lub jego okolic przyfasoli....




#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 czerwiec 2006 - 08:56

@remek a niby czemu miałbym zmienić miejsce. To jedyne miejsce, któe znam w któym bolki żerują zawsze... a przynajmniej zdradzają swą obecność... Jak je rozpracuje i pochwalę się wam fotkami to może zmienie miejsce :mellow: ;)

...no chyba, że sie wcześniej wykończę nerwowo :mellow:

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 24 czerwiec 2006 - 09:00

Mifek,

Poszukaj w Szczecinie, wąskich wahadłówek ABU Toby, maja po 10g i lecą gdzie chcesz, Na bolka idealne.
Jerzy :D

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 czerwiec 2006 - 09:09

Z abu toby mam te wieksze około 20 g. Mysle ze jesli wżiąc pod uwage rozmiary tamtejszych uklejek (15 - 20cm) to te większa powinny byc w sam raz :mellow:


Szkoda ze nie mam łodzi bo mógłbym wtedy dojśc do 50-70% dlugości rzutu w polu przebywania ławicy, a tak mam ok 10-20% max no w porywach do 30%

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 24 czerwiec 2006 - 09:55

Mifek, Ja sprawdzałem ABU Toby, empirycznie :mellow: Bolenie atakują tę blachę. Jednak moim zdaniem wrzucanie przynety w ławicę uklei, albo w jej pobliżu, da nie wielką szansę na atak ryby. Jaka statystycznie jest szansa, że bolek chwyci za twoją przynetę, a nie za uklejkę ze stada? Pamietam, gdzieś czytałem, że w ciągu dnia boleń w atakach korzysta wyłacznie ze wzroku a nie z lini bocznej, wiec nawet agresywnie pracujacy wabik może nie spełnić swojego zadania. Na Warcie jak widzę, że bolenie atakują stada ukle,i albo płoci, to staram się prowadzić wabik trochę głębiej. Zakładam, że w takiej sytuacji bolek najpierw spotka moją przynetę, niż rybkę z atakowanego stada.
pozdro Jerzy

P.S atak by the way weź kija do 1oz i śmignij Sliderem 7S RR w strone bolkow problem zasięgu rzutu załatwiony o łowności nie mówiąc. B) B)

#18 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 24 czerwiec 2006 - 13:32

Moim zdaniem lowienie i wrzucanie przynęty w i obok lawicy ma jednak jakiś sens.Owszem teoretycznie rzecz biorąc szansa nato że nastąpi branie jest takie same jak i w innym bądz podobnym miejscu.Ale są ryby ktorym trudno zdefiniować ofiare,gdyż jest ich zbyt dużo w jednym miejscu,w czasie ataku drobnica ucieka wszędzie i drapieżnikowi ciężko jest zdecydować ktora.Jest to sposób obrony przed agresorem.Więc lowiąc w lawicy i opuszczając przynęte poniżej jej lub lowiąc obok dajemy możliwośc podjęcia decyzji o ataku poprzez swoiste oddalenie się rybki od lawicy.Są to tylko moje przemyślenia,i niewiem dokladnie czy w przypadku bolenia się sprawdzi,ale zawsze warto próbować i wyciągać wnioski.


#19 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 24 czerwiec 2006 - 13:41

Latanie lataniem a jak z braniami,lowne one byly lub są.Pytam bo swego czasu mialem ochote na te blaszki :mellow:.Niestety niekupilem ich,a teraz przy tym wątku przypomnialem sobie onich i stąd wczesniejsze pytanie.

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2006 - 15:09

@Mifek

te ukleje to prawdziwe smoki :mellow: proponuje comet black fury 00, żyłeczka 0.08 - i dziabaj B) mysle ze zdjecie z jakas kolosalna ukleja, zwlaszcza na dobrym zoomie to byloby to !