Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W 43 urodziny chcieli mi ukraść samochód na wyrwę.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
205 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 23:02

Taka tam krotochwila z mojej strony.
 


Przykro mi Panie Fugazi, ale historia jest przedmiotem nieznanym wszelkiej maśći hoplofobom, tęczowym, feministkom i "czerwonym lewakom ulepszającym świat", historia jest faux pas bo społeczeństwo ma być jewropejskie i przede wszystkim mega tolerancyjne, wszelkie przejawy narodowościowe są nie mile widziane a Pan tutaj je serwuje Panie Fugazi.
Powiem krótko Panie Fugazi ja zgłoszę ten wpis gdzie trzeba bo :
- faszyzmem i nacjonalizmem mi tu pachnie
- ma Pan szczęście panie Fugazi, że Sobieskiego i Wiednia Pan tu nie wspomniał (Polacy bijący innowierców ?), czy Pan w ogóle zdaje sobie sprawę jaka ludność została zaproszona przez Deutsche Makrele do Europy ?
Panie Fugazi broń jest zbędna bo żyjemy w społeczeństwie absolutnej szczęśliwości, to że czasami jakiś psychicznie chory (jak sugeruje prasa) inżynier albo lekarz zastrzeli lub rozjedzie trochę osób ? Będzie kreda, kwiatki i solidaryzacja flagą na FB czyli zło zostało zażegnane !

 

;)
 


Bo może jako Polak czuje dumę z naszych narodowych zrywów ?
Pistolecik, choćby i kalibru 9mm w rękach wprawnego strzelca jest w stanie powstrzymać również i najeźdcę, w walkach ulicznych każda broń jest na wagę złota Panie Kolego.
Powiem krótko, wolałbym bronić kraju pistolecikiem niż nogą od  krzesła - jakoś tak większe szanse widzę  -_-.

@jeffreyu- jutro pogadamy, dzisiaj chęci we mnie brak , bom zmęczon wielce :/

 

A kto by chciał napadać na tą krainę miodem i mlekiem płynącą?

Ropy  za bardzo u nas nie ma,a jakby była,to byśmy jeszcze Ameryce dopłacili,żeby zechciała ją pompować,w końcu to nasz sojusznik i wielki przyjaciel,powinien zarobić.

Chyba,że celem będą USrańskie bazy,ale to już trochę inny kaliber,z pistolecikiem na rakiety raczej nie dasz rady,czasy się trochę zmieniły :D .

No ale temat rzeczywiście trochę zboczył,chodzi o dostępność broni po to,aby rodak,który nas napadnie,poczuł kisiel w gaciach,jak wyjmiemy klamkę :) .

A tak w ogóle,to Antoni nas obroni,aerokluby poderwą Wilgi,może jakieś Łosie lub Karasie (o,nawet klimat wędkarski się przewija) schowane w hangarach,szybowców też u nas dostatek,jakiś Tupolew się znajdzie,także nie ma się czego obawiać :lol:


Użytkownik CM Punk edytował ten post 05 wrzesień 2016 - 23:17


#182 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2016 - 05:29

Ok, czytając to jestem już przeciw posiadaniu broni. Jeśli argumentem za posiadaniem jest historia czy plemiona afrykańskie to już bardzo płytko upadlismy. Uk też mają zakaz broni palnej. Pod Iloma zaborami byli? Kiedy ich bolszewicy rozbroili. Odwoływanie się do husarii to czysty populizm a nie argument. Jeśli jednak ktoś chce się poczuć jak husarz to może zacznie od konia?

To o czym piszecie nazywa się postęp.
Nie mam pojęcia czemu plemiona afrykańskie mają być dla nas wzorem do naśladowania.

#183 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 06 wrzesień 2016 - 05:47

Wy tu "pitu pitu" a tymczasem w kraju zostanie powołana "gwardia narodowa" do której starczy się zapisać i nawet oficjalnie kałacha bedziecie sobie mogli w domu trzymać, a w razie czego i postrzelać na ulicy...



#184 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 wrzesień 2016 - 06:07

Przez te 10 stron bylo trochę rozsądnych powodow. Ciężko powtarzać to samo, gdy ktoś z zasady nic nie chce przyjąć.

O chłopach to bylo jak kula w plot. Wystarczy poczytac o stosunkach społecznych w Europie zachodniej. Dolne warstwy nie miały lepiej, a w dodatku bylo ich wiecej. Większy zamordyzm i mniej klasy średniej. U naszych sąsiadów ciężej sie żyło.

Ja tutaj widzę podobne symptomy jak w tematach związanych z pzw. Taka ogólna niemoc. Nic sie nie da. Jesteśmy beznadziejni, glupi i nieodpowiedzialni. Historia do d.. Nic u nas nie ma. Ręce opadają. Radzę zainteresować się geopolityką. Położenie mamy dobre. Na prawdę warto kontrolować ten kawalek świata. Potrzeba trochę wiary, ambicji, pracy u podstaw. Może kolejne pokolenie będzie mialo mentalność zwycięzcy, albo chociaz nie niewolniczą.

#185 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 wrzesień 2016 - 07:05

@Jeffrey

Akurat BOB wpisem o plemionach afrykańskich chciał zdyskredytować to co wcześniej pięknie napisał Fugazi oraz ogólnie zwolenników zliberalizowania dostępu do broni. Jak widać na niektórych podziałało. Jeśli z podobnym zrozumieniem czytałeś wcześniejsze argumenty za zwiększeniem dostępu do broni to widać nie warto z Tobą dyskutować.

 

 

Wrócę do nieodległych czasów - wystarczy cofnąć się o około 14 lat. Okres przed wprowadzeniem gimnazjów. W szkole średniej mieliśmy zajęcia z PO (przysposobienie obronne). W ramach wystawiania ocen na koniec roku nauczyciel zorganizował sprawdzian ze strzelania. W szkole była kasa pancerna z dziewięcioma karabinami KBKS. Małokalibrowa ale jednak broń palna.

 

(Broń w szkole! Olaboga, trzeba bić na alarm!

A nie, czekaj...)

 

Tydzień przed sprawdzianem nauczyciel zebrał składkę na amunicję - każdy po 10 naboi na głowę. Na strzelnicę ze szkoły mieliśmy ponad dwa kilometry, szliśmy przez centrum miasta niosąc broń na plecach (każdy chciał przynajmniej chwilę ponieść karabin więc się wymienialiśmy). Chłopcy i dziewczęta. Ludzie o dziwo nie uciekali na ten widok. Ba! Uśmiechali się do nas. Na miejscu kolejne szkolenie (a w zasadzie przypomnienie tego czego uczyliśmy się wcześniej na PO) - obchodzenie się z bronią, zachowanie na strzelnicy, zajmowanie pozycji strzeleckiej itp. Każdy się na wzajem pilnował, nawet największe łobuzy jakoś tak spoważniały. Amunicję dostawaliśmy dopiero przed samym strzelaniem, po zajęciu pozycji leżącej. Sprawdzian polegał na oddaniu trzech strzałów na skupienie i pięciu punktowych w tarczę. Dwa naboje były na przestrzelenie karabinu i ustawienie przyrządów celowniczych. Na podstawie wyników dostawało się ocenę.

 

Niestety niedługo potem zmieniło się prawo i szkoła musiała zezłomować wszystkie karabiny. Komu to przeszkadzało? Takie zajęcia kształtowały szacunek i ostrożność w podejściu do broni w młodych, podatnych na naukę rozumach. Mimo, że nie było to stricte posiadanie broni człowiek przynajmniej mógł z nią obcować i ją poznawać.

 

Dzisiaj stare pryki boją się, że się powybijamy... Śmiech na sali. Jak ktoś wcześniej napisał pokolenie skażone komuną z mentalnością niewolników musi wymrzeć by coś się zmieniło. Wierzę, że ten beton da się jednak wcześniej skruszyć.


  • WalterW i grzesiekp. lubią to

#186 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 wrzesień 2016 - 07:39

Przeszkolenie a posiadanie to dwie różne sprawy. Odnośnie przeszkolenia wojskowego jak pisałem jestem jak najbardziej za. Naszym wspaniałym mężczyznom w rureczkach zdecydowanie by się przydało choć raz poczuć się facetem. Pisanie o komunie i wymieraniu jest bez sensu bo paradowanie z bronią po ulicy nie ma z tym nic wspólnego.
W Polsce na ulicach nie jest tak niebezpiecznie żeby nosić broń przy pasie, nie przesadzajmy. Owszem można mieć pecha ale co najwyżej dostać w łeb i tyle. Sam za gnoja kilka razy miałem jakieś starcia i jakoś żyję. Incydentalne przypadki prawdziwego zagrożenia życia nie są dla mnie wytłumaczeniem dla powszechnego posiadania broni.Bardziej czułbym się zagrożony mając świadomość że ileś osób ma przy sobie broń i moze coś z tą bronią odwalić na ulicy. Poza tym gdyby wszyscy mieli też sam bym musiał mieć a osobiście nie chce mi sie nosić i na każdym kroku pilnować tego żelastwa. Chcecie broni to jedźcie do Stanow postrzelacie się z Meksykanami i murzynami, choć istnieje ryzyko że zastrzeli was policja bo bedziecie sięgać po dokumenty w kieszeni a on pomyśli że sięgasz po broń. Dzieciaka też może być strach posłać do szkoły w obawie że wpadnie tam jakiś frustrat i wybije pół szkoły.
  • Sylwek1981 lubi to

#187 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 06 wrzesień 2016 - 07:45

 I I jakoś tak nie bardzo widzę tego pańszczyźnianego chłopa, jego kobietę oraz dziatki, którzy to corocznie w tej wspaniałej Polsce na przednówku przymierali głodem a i gardła niejednokrotnie musieli dawać, jak idą siekać te dynie. 

Ja też nie. Chłop zawsze każdego najeźdźcę witał z otwartymi rękami...

Tyle że ja nie o tym pisałem, kto przymierał głodem a kto nie. Pisałem o broni.


  • coma i grzesiekp. lubią to

#188 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 06 wrzesień 2016 - 07:54

 Odwoływanie się do husarii to czysty populizm a nie argument. 

Jaki tam populizm...

To przypomnienie że husarz nie stawał się żołnierzem od razu. Że dlatego była to najlepsza jazda na świecie, gdyż albowiem husarz od małego na oklep źrebaki ujeżdżał, szablą pod drewutnią machał i do kaczek z ptaszniczki walił.


  • coma i grzesiekp. lubią to

#189 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 07:57

http://m.kwejk.pl/ob...rowadz-nas.html

#190 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:01

Bardziej czułbym się zagrożony mając świadomość że ileś osób ma przy sobie broń i moze coś z tą bronią odwalić na ulicy.

 

Tu się różnimy. Ja czułbym się bezpieczniej bo wierzę, że ludzi dobrych jest wśród nas dużo więcej niż tych złych. Jeśli znajdzie się jeden bandzior to obok będzie dziesięciu normalnych gotowych pomóc. To właśnie przestępcy i ludzie o złych zamiarach będą się musieli mocno zastanowić zanim wyciągną broń mając świadomość, że mogą nie być jedynymi uzbrojonymi w towarzystwie.

 

Wybacz ale to o czym piszesz zakrawa lekko o paranoję. Idealny przykład hoplofobii - boję się bo ludzie obok mogą mieć broń... Wyobraź sobie, że faceci wokół Ciebie mają ze sobą narzędzie gwałtu a jednak nie wyciągają go i nie terroryzują innych. Też czujesz się zagrożony gwałtem?

Trochę wiary w ludzi, szczególnie w Rodaków przyjaciele.


Użytkownik coma edytował ten post 06 wrzesień 2016 - 08:04

  • marianosum i grzesiekp. lubią to

#191 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:04

Coma, teraz przesadziłeś. Wujka gwałcić??? Fuj! :)


  • wujek, Sylwek1981 i coma lubią to

#192 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:08

A jaki niepostepowy ten FugaSki, chyba nawet na LP w Berlinie nie bywa!
  • coma lubi to

#193 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:20

Hoplofobia - choroba rządowa rozsiewana przez czerwoną zarazę w procesie prania mózgu.

 

Nonsensopedia.


  • coma i kaczor lubią to

#194 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:25

Wy tu "pitu pitu" a tymczasem w kraju zostanie powołana "gwardia narodowa" do której starczy się zapisać i nawet oficjalnie kałacha bedziecie sobie mogli w domu trzymać, a w razie czego i postrzelać na ulicy...


Wymagania prawdopodobnie też niewielkie mają, wystarczy umiejętność zamówienia pięciu piw gestem znanym już starożytnym Rzymianom. I stanie się sprawiedliwość dziejowa, za PRL-u pod strzechy zawitała oświata, za III (IV?) RP spod strzech oświatę wyprze broń. Ciekawe tylko, czy zasada A. Czechowa (odnosząca się co prawda do komponowania sztuk teatralnych) że jeżeli w pierwszym akcie zostanie pokazana strzelba, to w kolejnych odsłonach musi ona wypalić przełoży się na realne życie. Ale z drugiej strony, to Rosjanin był, więc nie może mieć racji.
  • wujek lubi to

#195 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:52

@coloumb uważaj z tą ironią bo podejrzewam, że nie wszyscy są w stanie ją wychwycić ;)


  • coloumb lubi to

#196 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 wrzesień 2016 - 09:22

Tu się różnimy. Ja czułbym się bezpieczniej bo wierzę, że ludzi dobrych jest wśród nas dużo więcej niż tych złych. Jeśli znajdzie się jeden bandzior to obok będzie dziesięciu normalnych gotowych pomóc. To właśnie przestępcy i ludzie o złych zamiarach będą się musieli mocno zastanowić zanim wyciągną broń mając świadomość, że mogą nie być jedynymi uzbrojonymi w towarzystwie.
 
Wybacz ale to o czym piszesz zakrawa lekko o paranoję. Idealny przykład hoplofobii - boję się bo ludzie obok mogą mieć broń... Wyobraź sobie, że faceci wokół Ciebie mają ze sobą narzędzie gwałtu a jednak nie wyciągają go i nie terroryzują innych. Też czujesz się zagrożony gwałtem?
Trochę wiary w ludzi, szczególnie w Rodaków przyjaciele.


Narzędzie gwałtu jak to nazwałeś życia nie odbiera a wręcz przeciwnie :). Ciekawe że w ogóle poszedłeś tym tokiem myślowym. :). Czy się boję broni? Nie nie boje, ale boję się ludzi którzy broń mają. Nieufny widać ze mnie człowiek ale mam swoje powody. Żebym poczuł się bezpiecznie muszę zobaczyć kto jakie ma podejście do broni, a tego na ulicy nie da sie stwierdzić.

#197 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 wrzesień 2016 - 09:26

Narzędzie gwałtu jak to nazwałeś życia nie odbiera a wręcz przeciwnie :).

 

Wiele kobiet mogło by Cię łatwo uświadomić jak bardzo się mylisz.


  • grzegorz197503 lubi to

#198 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 wrzesień 2016 - 09:32

Coś ty się tak tych gwałtów uczepił? Rozmawiamy o broni a nie o sprawach analnych, fuj.

#199 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 wrzesień 2016 - 09:44

Coś ty się tak tych gwałtów uczepił? Rozmawiamy o broni a nie o sprawach analnych, fuj.

 

Przykład adekwatny do fobii. Poszedłem Twoim tokiem rozumowania. Ta sama logika, choć narzędzia inne. Jeśli nawet tak drastycznie nie jestem w stanie unaocznić Ci bezsensu podchodzenia do posiadania broni w ten sposób to się poddaję.

Bój się właścicieli broni dalej. Choć to równie niedorzeczne jak banie się "potencjalnych gwałcicieli".


  • grzegorz197503 lubi to

#200 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 06 wrzesień 2016 - 10:57

Skoro juz mowa o "gwałtach"

gwałt - przejęcie cudzego staku wodnego (tzw. abordaz)

zgwałcenie - czynność seksualna o ktorej chcecie pisac

:)  :)