Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4972 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 listopad 2015 - 20:38

Hmmm...

mam ES86MF2, ale dolna część rękojeści jest przydługa dla mnie.

Rozważam opcję jej skrócenia.

Robił to ktoś?

Ewentualnie tak skrócić by zostawić sobie możliwość jej wydłużenia z powrotem (połączenie gwintowane jakieś...)

Skracając kij na dole znacznie go osłabisz i odbierzesz mu sporo mocy jaką pierwotnie kij posiadał .Nie kombinowałbym z jakimiś przedłużkami i częścią odejmowaną , gwintowaną itp.bo możesz już nigdy nie osiągnąć pierwotnych właściwości kija . Widziałem kiedyś opatentowane rozwiązanie Berkleya które umożliwiało skracanie i wydłużaniw rękojeści ale była to od początku zaplanowana przez inżynierów konstrukcja ,ktra takim zabiegiem nie osłabiała kija ponieważ część wsuwana i regulowana była "pancerna" a blank zaczynał pracę powyżej uchwytu i takim zabiegiem miał stałą moc.Lepiej nie skracać kija ale dodatkowo go przedłużyć i uchwyt zamocować niżej ,wtedy będziepewność że kij zachowa deklarowaną moc.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 02 listopad 2015 - 20:38

  • Tomasz Dyduch lubi to

#542 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 listopad 2015 - 18:30

Witam,

 

       Mam w tej chwili CD Blue Rapida 2,75 7-21g zrobionego parę lat temu.Z kija jestem zadowolony ale czasami "brakuje"mu mocy jak założę gume 3,4" na 15-18g w nurcie warty lub Algę 2.I teraz moje pytanie do was czy kupując St.Elitkę 2,60 3/4 oz (21g) czy będzie to poprawa na plus??.Na BR czuję jakbym miał problem z łowieniem w opadzie.Mam kilka opcji do wyboru:

1.Kupuję tą elitkę i sprzedaję CD

2.Kupuję Elitkę ale 2,60 do 28g(boję się czy nie  przegnę z mocą...)

3.Kupuję Elitkę 2,60 21g jako uzupełnienie CD.

 

       Kij ma mi służyć przede wszytkim na środkową Wartęz brzegu  i wody stojące,przynęty 8-18g w 90% guma.Chcę pogodzić połów szczupaków i sandaczy ale niekiedy przyłów w postaci mniejszego suma.

 

p.s.

Według waszej opini czy komfortowo będzie mi się łowić elitką 2,60 28g gumami 10g+guma 3,5"??

Czy miał już ktoś do czynienia z nową wersją Elitki na 2016r?W Żbiku mówią że to całkiem inny blank i takie tam wywody marketingowe...

 

Pozdrawiam

Sławek



#543 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 listopad 2015 - 18:40

21g wystarczy



#544 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 listopad 2015 - 19:05

Przy gumach 3,4" na 15-18g w nurcie elitka do 21 gram moim zdaniem będzie klękać.  



#545 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 listopad 2015 - 22:24

Jako użytkownik Elitek poradzę ci aby wybrać 2,60 i 17 lb . Dobrze zrobiona startuje już od 7 g główka z gumą 3" a kończy się na deklarowanym przez producenta ciężarze 1 oZ .ca. 30 g. Można leciutko to przekroczyć ale już bez agresywnego podbicia. W nurcie przydaje się dodatkowy zapas mocy i będzie to doskonały wybór bo ta do 21 g startuje raprem jakieś 3g mniej a kończy na deklarowanych 21g. To samo się dzieje z kijem 2 oZ , 25 lb startuje od 10g główka (chociaż łowiłem komfortowo na 7g bullet i carolina rig ) a kończy na deklarowanych 2 oZ a więc 60g i możliwości tego blanku najwyżej oceniam :) Zleć pracowni na Torzitte od 20 H kończąc 4 -4,5 Kt  i będziesz pan przeszczęśliwym posiadaczem sandaczowej kosy . Kilka 17 lb oraz 25 lb już zrobiłem i ludziska dziękują jak tylko spotykam ich nad wodą :).Wcześniej robiłem na alconite + SiC na szczycie od 25 H do 4,5 i kije są sandaczowymi rakietami ale na Torzitte powinno być jeszcze szybciej oraz kij będzie bardziej cięty , chociaż Alconite też dają radę i tak jak pisałem poprzednio ,lekki uchwyt bezpośrednio na blanku lub drewniany insert spasowany do średnicy blanku i będzie się działo :) Pozdrawiam

             Podobnie mi doradził Tomek z Art-Rodu,mówi że lepiej 17lb bo ogarnie tą niższą masę i nie bedzie problemu z górną granicą.Natomiast 12lb będzie za słaba.Tylko w Łodzi zbili mnie z tropu że wystarczy 12 lb i najlepiej seryjny bo niby lepiej na maszynie dopasowują przelotki.Ale tu mi się zapaliła lampka że mają tylko seryjne więc chwalą tylko to czym handlują...

 

           Ide twoim tropem i zlecam budowę według twojego i Patryka doradztwa.

 

Bardzo dziękuję za fachowe doradztwo!!!

 

Pozdrawiam

Sławek


  • Guzu lubi to

#546 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 listopad 2015 - 22:48

             Tylko w Łodzi zbili mnie z tropu że wystarczy 12 lb i najlepiej seryjny bo niby lepiej na maszynie dopasowują przelotki.Ale tu mi się zapaliła lampka że mają tylko seryjne więc chwalą tylko to czym handlują...

 

     

 

To poszukaj sobie fimik w necie jak STC zaklada te przelotki 'na maszynie' :D 

Ma kobiecina rozwysowany schemat, przyklada blank, robi kreski jakims mazakiem na szybko, pol centa w ta czy w tamta nie robi roznicy ;) 


  • Maciej1979 lubi to

#547 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 listopad 2015 - 23:28

Artur Ci wszystko wyjaśnił... :)



#548 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 listopad 2015 - 23:45

Przy gumach 3,4" na 15-18g w nurcie elitka do 21 gram moim zdaniem będzie klękać.  

Porównaj 12lb StC i 12lb CD która autor ma i które mu klęka przy tych 15-18g.

bardzo krótko miałem obie i elitka to z 4 funty mocniejsza jest od CD. Dlatego sadze, że wystarczy.

Dodatkowo - jak rozumiem - 18 to max co potrzeba więc przeważnie będzie mniej ołowiu, a więc większy komfort przy 12lb.

Nie wiem jaka ta Warta, ale ta moja Warta to 15-18g raz na 10km nurtu potrzebuje.

 

Nie znam 17lb, mało miałem wędek o takiej mocy, ale pamiętam słowa Dąbka, który twierdził, że jedynym nieprzeszacowanym blankiem z serii elite S&S StC to ten 10lb.


  • zibi 56 lubi to

#549 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 03 listopad 2015 - 23:46

Tak na marginesie, nie mieszajac sie kolegom do dyskusji. Byc moze wiecie, ale St. Croix ma wyprzedaz na starsze modele Legend Elite spinning oraz Legend Elite casting. Nie wiem czy jest mozliwa wysylka do Polski, ale upust jest na 30%.

Mialem czekac na "czarny piatek" a tutaj taka niespodzianka :)



#550 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 listopad 2015 - 00:01

Tak na marginesie, nie mieszajac sie kolegom do dyskusji. Byc moze wiecie, ale St. Croix ma wyprzedaz na starsze modele Legend Elite spinning oraz Legend Elite casting. Nie wiem czy jest mozliwa wysylka do Polski, ale upust jest na 30%.

Mialem czekac na "czarny piatek" a tutaj taka niespodzianka :)

 

Same blanki tez?



#551 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 04 listopad 2015 - 00:07

Nie. Tylko gotowce. Wlasnie zabylem LES90mlf2 za $294.00 :D



#552 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 04 listopad 2015 - 08:51

Nie wytrzymaleś Rysiek, daj znać do czego się nie ten kijek nadaje.

#553 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 04 listopad 2015 - 11:40

Nie. Tylko gotowce. Wlasnie zabylem LES90mlf2 za $294.00 :D

Gdzie to?



#554 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 listopad 2015 - 15:13

Porównaj 12lb StC i 12lb CD która autor ma i które mu klęka przy tych 15-18g.
bardzo krótko miałem obie i elitka to z 4 funty mocniejsza jest od CD. Dlatego sadze, że wystarczy.
Dodatkowo - jak rozumiem - 18 to max co potrzeba więc przeważnie będzie mniej ołowiu, a więc większy komfort przy 12lb.
Nie wiem jaka ta Warta, ale ta moja Warta to 15-18g raz na 10km nurtu potrzebuje.

Nie znam 17lb, mało miałem wędek o takiej mocy, ale pamiętam słowa Dąbka, który twierdził, że jedynym nieprzeszacowanym blankiem z serii elite S&S StC to ten 10lb.

Pięciu użytkowników tych kijów napisało ze 12 lb nie wystarczy i lepszym wyjściem będzie model oczko mocniejszy. Rozumiem że temat drążysz dla zasady. Nie chciałbym wydać prawie dwa koła na patyk kierując się czyimś gdybaniem i wróżeniem z fusów.

Kwinto uchyl rąbka tajemnicy gdzie takie promicje. Może być na pw;-)

Użytkownik Pickerel edytował ten post 04 listopad 2015 - 15:14


#555 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 04 listopad 2015 - 15:29

Gdzie to?

http://stcroixrods.c...reshwater-rods/



#556 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 16:23

Witam,

 

       Mam w tej chwili CD Blue Rapida 2,75 7-21g zrobionego parę lat temu.Z kija jestem zadowolony ale czasami "brakuje"mu mocy jak założę gume 3,4" na 15-18g w nurcie warty lub Algę 2.I teraz moje pytanie do was czy kupując St.Elitkę 2,60 3/4 oz (21g) czy będzie to poprawa na plus??.Na BR czuję jakbym miał problem z łowieniem w opadzie.Mam kilka opcji do wyboru:

1.Kupuję tą elitkę i sprzedaję CD

2.Kupuję Elitkę ale 2,60 do 28g(boję się czy nie  przegnę z mocą...)

3.Kupuję Elitkę 2,60 21g jako uzupełnienie CD.

 

       Kij ma mi służyć przede wszytkim na środkową Wartęz brzegu  i wody stojące,przynęty 8-18g w 90% guma.Chcę pogodzić połów szczupaków i sandaczy ale niekiedy przyłów w postaci mniejszego suma.

 

p.s.

Według waszej opini czy komfortowo będzie mi się łowić elitką 2,60 28g gumami 10g+guma 3,5"??

Czy miał już ktoś do czynienia z nową wersją Elitki na 2016r?W Żbiku mówią że to całkiem inny blank i takie tam wywody marketingowe...

 

Pozdrawiam

Sławek

Właśnie zbroję tego CD,który w/g mnie w porównaniu do StC2,6m 17lb ,wypada niczym jazio/kleniówka :)

Jeśli faktycznie 18g to maks czego będziesz używał podczas sandaczowych łowów to w/g mnie krótsza od CD elitka 12lb w zupełności wystarczy.Nie wiem jak duże rybki zazwyczaj holujesz lub zamierzasz,Bo jeśli faktycznie częstym przyłowem jest sumek,a sandacze zazwyczaj 70+ to faktycznie kij 17lb będzie pewniejszy.Z drugiej strony 10g+gumka 8cm nie sprawi w porywach do 18g nie będzie też szczytem komfortu,o ile nie okaże się za chwilę ,że 18g to sam ołów na który nawleczesz gumaka 15cm :)

CD z pewnością będzie ciekawym uzupełnieniem do w/w elitek, przy wiekszych przynętach jaziowo/kleniowych,choć elitka 12lb w 9 stopach obejmie też dolny zakres CD.

Więc jeśli leniwa  środkowa Warta + wody stojące ,w znacznej większości jigi ,czyli gumy zazwyczaj smukłe sandaczowe 7-10cm na główkach 10 do maks 18g ,to w/g mnie elitka 2,6m 12lb w zupełności wystarczy.

Jak stwierdzisz ,że jednak nie,bo podkusi cię napiżdżanie gumami na 20 i więcej gramach ołowiu to sprawisz se mocniejszą.Problemów ze zbyciem słabszej mieć nie będziesz ,a obie też fajnie się uzupełniają :D



#557 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 listopad 2015 - 17:13

Nie chciałbym wydać prawie dwa koła na patyk kierując się czyimś gdybaniem i wróżeniem z fusów.

 

I tak bedziesz musiał. Po to ludzie pytają.



#558 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 17:21

witam szukam info na temat TSS70LXF2 

czy się nada pod okonia , wszelkie info mile widziane 

 



#559 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 05 listopad 2015 - 14:21

Witam

 

Właśnie przyszła paczuszka dla klienta z jeszcze ciepłym kijkiem: ES70MF :)

Przy tej okazji nie potrafiłem sobie odmówić zrobienia sklepowego porównania z LES70MF i LXS70MF.

 

Nic głębokiego. Kilka fotek na szybko i taka sama ilość "machnięć" na sucho :)

 

Pierwsze co rzuca się w oczy w porównaniu do LES to, że kij jest lepiej wyważony oraz szybszy. Różnica w wadze niby niewielka (10g) ale samo wyważenie się  polepszyło. Do tego pewnie lżejsze przelotki zaowocowały przyspieszeniem akcji.

 

Uchwyt TVS - jak zawsze kwestia gustu. Starsza seria przez niektórych była nielubiana ze względu na zbyt obszerny foregrip. Tutaj jest smuklejszy choć i tak troszkę daleko do blanku dla tych, którzy lubią palec na nim przytrzymać.

 

Inna sprawa - cena, akcja czy wyważenie - biorąc pod uwagę cenę Extreme - do indywidualnego przemyślenia :)

(ES - 1737zł, LES

 

Wiem, że nie są to jakieś obszerne informacje, ale widzę że jeszcze nie było żadnych na temat nowej serii dlatego postanowiłem się podzielić moimi subiektywnymi spostrzeżeniami :)

 

Fotki:

od góry ES, LES, LXS :

http://postimg.org/g...lb0fm/e0c88210/

 

Pozdrawiam



#560 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 listopad 2015 - 20:52

Witam

 

Właśnie przyszła paczuszka dla klienta z jeszcze ciepłym kijkiem: ES70MF :)

Przy tej okazji nie potrafiłem sobie odmówić zrobienia sklepowego porównania z LES70MF i LXS70MF.

 

Nic głębokiego. Kilka fotek na szybko i taka sama ilość "machnięć" na sucho :)

 

Pierwsze co rzuca się w oczy w porównaniu do LES to, że kij jest lepiej wyważony oraz szybszy. Różnica w wadze niby niewielka (10g) ale samo wyważenie się  polepszyło. Do tego pewnie lżejsze przelotki zaowocowały przyspieszeniem akcji.

 

Uchwyt TVS - jak zawsze kwestia gustu. Starsza seria przez niektórych była nielubiana ze względu na zbyt obszerny foregrip. Tutaj jest smuklejszy choć i tak troszkę daleko do blanku dla tych, którzy lubią palec na nim przytrzymać.

 

Inna sprawa - cena, akcja czy wyważenie - biorąc pod uwagę cenę Extreme - do indywidualnego przemyślenia :)

(ES - 1737zł, LES

 

Wiem, że nie są to jakieś obszerne informacje, ale widzę że jeszcze nie było żadnych na temat nowej serii dlatego postanowiłem się podzielić moimi subiektywnymi spostrzeżeniami :)

 

Fotki:

od góry ES, LES, LXS :

http://postimg.org/g...lb0fm/e0c88210/

 

Pozdrawiam

 

A porównywałeś również blanki?Ponoć te nowe 2016 są bardziej czułe i mniej podatne na uszkodzenia.Jestem bardzo ciekaw spostrzeżeń...


Użytkownik huligan77 edytował ten post 05 listopad 2015 - 20:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Szymon82