Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4972 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 01 luty 2016 - 22:49

Witam was i chciałbym prosić o opisanie tego modelu blanku 5S76MLXF-G jest to extrime w dlugosci 7,6 a cw 1/8 do 3/8oz chciałbym się dowiedzieć jaka gramature glowek najlżejszych będzie na nim dobrze czuć w opadzie przy 3' gumie i do jakiej gurnej gramatury przy tym rozmiarze gumy będę w stanie nim komfortowo wędkowac. Zainteresowanym dziękuję za pomoc i liczę na odpowiedz osób posiadających wędkę na tym blanku a nie magów czytających z tabelki.Pozdrawiam

Kolego z literka G to jest Elitka . Extrime to bedzie-B to oznaczenia koloru blanku



#722 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 01 luty 2016 - 23:30

Witam
Chciałbym was poprosić o opinie o wędce St.Croix WRS86MF2, jest to nowa seria tych wędek,podobno całkowicie inna od starej serii,ja mam min. WS96MLF2 i bardzo lubię wędki o takiej właśnie ciepłej akcji,potrzebuje właśnie ten krótszy model na mniejsze rzeki,ale mam obawy,bo spotkałem się z opiniami,że te nowe modele są dużo sztywniejsze.Poszukiwałem tej starej serii w sklepach,ale nie jest już dostępna,więc jestem skazany na kupno tej nowej serii.
Za wszelkie opinie z góry dziękuję :)


Mam WRS86MF2 jaki WS86MF2. Pytaj o co zechcesz :)
  • Grzegorz67 lubi to

#723 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2016 - 06:49

Mógłbyś napisać jakie najmniejsze przynęty (gumki, woblerki, obrotówki) jest w stanie w miare komfortowo ogarnąć WRS86MF2?

#724 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 02 luty 2016 - 10:44

Hmmm....

dostałem LES90LF2, wszystko niby OK, kijek jak miał być ale...

Po zamontowaniu kołowrotka okazało się, że uchwyt nie jest w jednej linii z przelotkami dolnika.

No i czar prysnął :-(

A miało być tak pięknie.

 

Zdarzało Wam się tak?



#725 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 luty 2016 - 10:45

Hmmm....

dostałem LES90LF2, wszystko niby OK, kijek jak miał być ale...

Po zamontowaniu kołowrotka okazało się, że uchwyt nie jest w jednej linii z przelotkami dolnika.

No i czar prysnął :-(

A miało być tak pięknie.

 

Zdarzało Wam się tak?

Dlaczego go nie reklamujesz?



#726 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 02 luty 2016 - 10:50

Dlaczego go nie reklamujesz?

Koszt wysyłki do USA zje mi bonus jaki miałam za zakup w promocji.

Taniej chyba wyjdzie oddać do przerobienia u nas.



#727 OFFLINE   Trout_spinn

Trout_spinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaRz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:カップ

Napisano 02 luty 2016 - 10:56

Mam WRS86MF2 jaki WS86MF2. Pytaj o co zechcesz :)

Witam jeśli posiadasz obydwie te wędki,to jakbyś opisał różnice między nimi tzn.

1)jaka jest różnica w ugięciu,starsza wersja ma piękne środkowe ugięcie,a jak jest w tej nowej ?

2)od jakich przynęt można komfortowo łowić,starsza wersja mimo,że była opisana od 10 to komfortowo można łowić dużo mniejszymi przynętami.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie 



#728 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 02 luty 2016 - 20:21

Jak wrócę do domu to opiszę oba Wild Rivery.

#729 OFFLINE   Trout_spinn

Trout_spinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaRz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:カップ

Napisano 02 luty 2016 - 20:29

Jak wrócę do domu to opiszę oba Wild Rivery.

Ok.będę wdzięczny



#730 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 03 luty 2016 - 12:17

Witam. Czy może któryś z kolegów używa tego konkretnego modelu wędki St. Croix: ES90MLF2 (nowość 2016)? Czy ten kijek posiada progresywne ugięcie? Chodzi mi głównie o FAKTYCZNY ciężar wyrzutu, akcję oraz zakres obsługiwanych przynęt. Szukam czegoś "wyjątkowego" na odrzańskie jazie, klenie i bolki... Tak więc będę łowił głównie na woblerki kleniowe dł. 2-5cm o delikatnej i średnio agresywnej akcji jak również boleniówki 5-7,5cm, o drobnej akcji i masie do 15 gram:) 

 

Ps. Wszelkie rzetelne odpowiedzi mile widziane.


Użytkownik zander3 edytował ten post 03 luty 2016 - 12:19


#731 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 luty 2016 - 13:02

Koszt wysyłki do USA zje mi bonus jaki miałam za zakup w promocji.
Taniej chyba wyjdzie oddać do przerobienia u nas.

Czyli była promocja na krzywą liniowość.
Ale wtopa, gdzie była kontrola jakości...

Użytkownik Jozi edytował ten post 03 luty 2016 - 13:02


#732 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 luty 2016 - 14:27

Dlatego coraz mocniej jestem zadowolony z trafnej decyzji o budowie st.ctoixa u polskiego rzemieślnika
  • Jozi lubi to

#733 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 luty 2016 - 14:38

Witam. Czy może któryś z kolegów używa tego konkretnego modelu wędki St. Croix: ES90MLF2 (nowość 2016)? Czy ten kijek posiada progresywne ugięcie? Chodzi mi głównie o FAKTYCZNY ciężar wyrzutu, akcję oraz zakres obsługiwanych przynęt. Szukam czegoś "wyjątkowego" na odrzańskie jazie, klenie i bolki... Tak więc będę łowił głównie na woblerki kleniowe dł. 2-5cm o delikatnej i średnio agresywnej akcji jak również boleniówki 5-7,5cm, o drobnej akcji i masie do 15 gram:) 

 

Ps. Wszelkie rzetelne odpowiedzi mile widziane.

Łowiłem dwa sezony kijem na tym blanku.Zbrojony był lekko więc zyskal na dynamice w stosunku do fabrycznego.Jednak  wobki (boleniowe przecinaki)w okolicy 12g jak ukleja Jaz 7cm to maks przy dynamicznym rzucie .Gumki najlepiej do 12g+3", ciut więcej teżda radę ale już klęka.

Z dolnego c/w kleniowe od 3g już fajnie  ,lekkie 4-5g  7cm z systemami rzutowymi jak Yozuri latają pięknie, jak brzanowe czy pstrągowe .W prowadzeniu do 7cm minow  nie kleka jak i przy obrotówkach 2-3 ,przynajmniej w wislanym nurcie.

Chyba najtrafniej opisany blan StC. jakiego używałem



#734 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 03 luty 2016 - 22:50

Witam jeśli posiadasz obydwie te wędki,to jakbyś opisał różnice między nimi tzn.

1)jaka jest różnica w ugięciu,starsza wersja ma piękne środkowe ugięcie,a jak jest w tej nowej ?

2)od jakich przynęt można komfortowo łowić,starsza wersja mimo,że była opisana od 10 to komfortowo można łowić dużo mniejszymi przynętami.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie 

Znalazłem chwilkę to opiszę je. Generalnie dwa różne kije. WRS to kij szczupakowo - sandaczowy, WS to z kolei szczupakowo - boleniowy. 

 

WRS86MF2 fajnie pokazuje opad, aczkolwiek w mojej rzece jest bardzo mało sandaczy a dno zazwyczaj jest miękkie. Jednakże 7g główka Mustad i mój ulubiony Duckfin 9cm to takie minimum jeśli chodzi o opad. Max rzucałem dla testów 25g główką z 3" kopytem Relaxa. Podbijanie kijem jest OK. Ciężej nie próbowałem, bo nawet nie mam takich główek a koguty wtedy zostawiłem w domu. Złowiłem na niego kilka pajków, w tym zaliczony jeden spad. Ale zacinałem chyba z 30m a szczupaczek miał może z 40 cm, spadł przy samej burcie. Na koncie ma dwa zedy poprawnie zacięte oraz bolenia około 65cm trafionego całkiem przypadkiem. Miałem w rękach AVS86MF2 i muszę powiedzieć, że chyba bym nie dopłacił do AVS a kupił WRS. Napis na blanku mi nie potrzebny  :D

 

Zakupiłem później WS-a pod kątem boleni, gdyż ta ryba spędza sen z powiek. Kij jest cieplejszy, ciut wolniej gaśnie ale o to chodzi. Łowiąc woblerami rzucam Butcherem 5S na zadowalające dystanse, da radę łowić i animować żabkę Mann's-a na 5g główce. Jego dolny zakres rzutowy oceniłbym na 5g przy fajnej plecionce. Najciężej rzucałem 20g plus Keitech 5" ES. Zapas pewnie by był, ale nie próbowałem. Opad widać na szczytówce podobnie jak u poprzednika. Moim zdaniem fajny kij na kleniska, bolki a przyłów sumka czy szczupaka pozwoli na bezstresowe łowienie. Na WS-a padło kilka kleni (22 - 35cm), kilka boleni do 60cm, może ze 3 szczupaki ale też bez rewelacji. Poprzedni właściciel łowił na niego nawet sandacze. Najbardziej uniwersalny kij jaki miałem. Ale z racji mojego łowiska na klenie zakupiłem Parabelluma do 7g, gdyż rzeka nie jest trudna technicznie i niezbyt szeroka. A na ten sezon bardziej nastawiam się na łódź. Może niedługo oba trafią na giełdę, gdyż szkoda by zbierały kurz.

 

Jeśli chodzi o design wędek, to bardziej do gustu przypadł mi WS, gdyż jest do bólu klasyczny a to lubię. WRS przypomina mi znienawidzonego Eyecona  :D



#735 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2016 - 06:50

Wrs jakie najmniejsze obrotówki i woblerki potrafi w miarę komfortowo obsługiwać?

#736 OFFLINE   Trout_spinn

Trout_spinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaRz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:カップ

Napisano 04 luty 2016 - 10:25

Znalazłem chwilkę to opiszę je. Generalnie dwa różne kije. WRS to kij szczupakowo - sandaczowy, WS to z kolei szczupakowo - boleniowy. 

 

WRS86MF2 fajnie pokazuje opad, aczkolwiek w mojej rzece jest bardzo mało sandaczy a dno zazwyczaj jest miękkie. Jednakże 7g główka Mustad i mój ulubiony Duckfin 9cm to takie minimum jeśli chodzi o opad. Max rzucałem dla testów 25g główką z 3" kopytem Relaxa. Podbijanie kijem jest OK. Ciężej nie próbowałem, bo nawet nie mam takich główek a koguty wtedy zostawiłem w domu. Złowiłem na niego kilka pajków, w tym zaliczony jeden spad. Ale zacinałem chyba z 30m a szczupaczek miał może z 40 cm, spadł przy samej burcie. Na koncie ma dwa zedy poprawnie zacięte oraz bolenia około 65cm trafionego całkiem przypadkiem. Miałem w rękach AVS86MF2 i muszę powiedzieć, że chyba bym nie dopłacił do AVS a kupił WRS. Napis na blanku mi nie potrzebny  :D

 

Zakupiłem później WS-a pod kątem boleni, gdyż ta ryba spędza sen z powiek. Kij jest cieplejszy, ciut wolniej gaśnie ale o to chodzi. Łowiąc woblerami rzucam Butcherem 5S na zadowalające dystanse, da radę łowić i animować żabkę Mann's-a na 5g główce. Jego dolny zakres rzutowy oceniłbym na 5g przy fajnej plecionce. Najciężej rzucałem 20g plus Keitech 5" ES. Zapas pewnie by był, ale nie próbowałem. Opad widać na szczytówce podobnie jak u poprzednika. Moim zdaniem fajny kij na kleniska, bolki a przyłów sumka czy szczupaka pozwoli na bezstresowe łowienie. Na WS-a padło kilka kleni (22 - 35cm), kilka boleni do 60cm, może ze 3 szczupaki ale też bez rewelacji. Poprzedni właściciel łowił na niego nawet sandacze. Najbardziej uniwersalny kij jaki miałem. Ale z racji mojego łowiska na klenie zakupiłem Parabelluma do 7g, gdyż rzeka nie jest trudna technicznie i niezbyt szeroka. A na ten sezon bardziej nastawiam się na łódź. Może niedługo oba trafią na giełdę, gdyż szkoda by zbierały kurz.

 

Jeśli chodzi o design wędek, to bardziej do gustu przypadł mi WS, gdyż jest do bólu klasyczny a to lubię. WRS przypomina mi znienawidzonego Eyecona  :D

Dziękuję za opinie o tych patykach,jak dla mnie ten WRS  będzie za sztywny,zresztą mam AVIDA więc kije by się tylko dublowały.

Poszukam używki WS,bo w sklepach już nie jest dostępny.

Pozdrawiam



#737 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 05 luty 2016 - 09:40

Czyli była promocja na krzywą liniowość.
Ale wtopa, gdzie była kontrola jakości...

Ha, Dan z St Croix zapewnia mnie, ze sa badane laserem, tzn liniowość przelotek.

Przelotki OK, ale juże no do końca z uchwytem młynka.

 

 

Jeśli chodzi o rabat to była wyprzedaż starego Legend Elite.

 

BTW: podobny problem miałem z dwiema muchówkami Winston... może to ja przyciągam felery... :angry:


Użytkownik domeldoom edytował ten post 05 luty 2016 - 09:40


#738 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 05 luty 2016 - 09:42

Czy ktoś miał podobny problem ze swoimi firmowymi kijami St Croix?

 

Mam na myśli brak liniowości elementów przelotki + uchwyt kołowrotka.



#739 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 05 luty 2016 - 17:18

Kiedyś w sklepie miałem krzywego Avida W dwóch kawałkach.

#740 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2246 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 07 luty 2016 - 21:59

Hej, mam mały dylemat i chciałbym się poradzić.

Właśnie wybieram kolejną wędkę (mojemu staremu kongerowi 2,4m 5-15 brakuje czasem zasięgu) i zastanawiam się nad AVS96MLF2 i AVS90MLF2.

Warunki łowienia:
Bug i Wisła, rafy, przelewy, głównie 3-4cm woblery, klenie i brzany.
Dolna granica to smużaki i małe obrotówki, górna - przynęty boleniowe.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych