Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4978 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 23 lipiec 2016 - 19:07

Ja tez bym kupil Elitke. Avida jednego mialem, drugiego mam, to jest super blank na sredniej polce. Z tego co czytalem u madrzejszych Kolegow, Elitka to zdecydowany skok w strone elitarnosci. Ja tam w koncu dopne swego i ja kupie, wciaz tylko nie wiem ktora, bo poki co w swince puchy i jesli cos wysuplam, to musze wydac madrze. M albo ML, 8,6 albo dluzej, stara albo nowa...dylematy sa 😏 Ale nie takie, czy moze taniej i Avid kolejny 😊

#902 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 lipiec 2016 - 20:04

Nie chodzi o to że Avid jest tańszy tylko takiego Avida kiedyś miałem i był zajebisty.  Boje się że Elitka może być troszkę za szybka i przez to już nie będzie tak samo zajebista ;)



#903 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 23 lipiec 2016 - 20:13

Skoro sprzedales...nie byl 😏 Po prostu teraz go idealizujesz. Znam to, tez tak miewam czasami, to slepa uliczka, moze byc wielki zawod. Chyba nie warto stac w miejscu, Elitka to rozwoj. Tylko ktora, bo nie samym opisem na blankach St.Croix stoi 😉

Użytkownik coloumb edytował ten post 23 lipiec 2016 - 20:14


#904 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 23 lipiec 2016 - 20:36

Panowie pomoże ktos w kwestii mojego pytania o realne moce i cw blankow?

#905 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 lipiec 2016 - 21:03

absolutnie jestem za AVS86MF2 zamiast LES86MF2

#906 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 23 lipiec 2016 - 21:51

Bo? 😏

#907 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 lipiec 2016 - 22:00

Ja powiem tak - woda stojąca Avid , płynąca Elitka.
  • pawello lubi to

#908 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 lipiec 2016 - 08:28

@Jano czy miałeś okazję połowić zarówno jednym jak i drugim kijem?

#909 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 24 lipiec 2016 - 11:09

Ja moge  prownanc obydwie wedki ale z 90MLF2 serii. Nie wiem czy to w czymkolwiek pomoze. Posiadam AVS90MLF2 oraz LES90MLF2. Avid jest oczywiscie troszeczke ciezszy i napewno inaczej pracuje. Jest bardziej gietki (nie wiem czy to dobre okreslenie), natomiast LESMLF2 jest sztywniejszy ale czulszy. Obydwa uzywam do polowu pstragow. Mam wrazenie, ze Avid pracuje pod wieksza ryba lepiej. Wydaje mi sie rowniez, ze mam z niego mniej spadow niz z Elitki. 


  • popper i Pickerel lubią to

#910 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 lipiec 2016 - 19:15

Dokładnie takiej różnicy między tymi kijami się spodziewałem.  Chyba pozostanę przy Avidzie w tym wypadku.  Dzięki za porównanie.



#911 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2016 - 06:26

@Kwinto mógłbyś jeszcze napisać:

1) jak te wędki różnią się właściwościami rzutowymi i realnym cw obsługiwanych przynęt?

2)  AVS90MLF2 lepiej sobie chyba radzi z dolnym zakresem cw - czyli powiedzmy 3-5g?

3) Wolisz łowić avidem czy elitką? 

Sam posiadam AVS90MLF2 i zastanawiam się nad przejściem na LES90MLF2 póki można je jeszcze dostać w przecenach z racji wprowadzenia nowej edycji elitek



#912 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 27 lipiec 2016 - 09:59

Co do realnego cw tych wedek nic nie jestem w stanie powiedziec. Obydwu uzywam tylko do lowienia pstragow w bardzo podobnym przedziale wagowym. Sa to przede wszystkim woblerki wielkosci 4cm-7cm. Czasami obrotowki nie wieksze niz numer 3. Gum nie uzywam poniewaz nie potrafie w bystrzach je dobrze poprowadzic. 

 

Tak jak juz wspomnialem, LES jest czulszy, lzejszy, delikatniejszy i szybszy (sztywniejszy?). Mam wrazenie, ze z Avida mozna wyciagnac troszeczke wiecej. 

 

Nie wiem, czy wole jedna wedke od drugiej. Obydwie lubie, ale czesciej siegam po Avida. Chyba mi bardziej pasuje. Przy wiekszym kropaczu pracuje bardzo fajnie, na LES jeszcze  pstraga ponad 50cm nie zlapalem. Ogolnie wedka fajna, ale nie za pieniadze w normalnej cenie. Na przecenie natomiast warta ryzyka. 



#913 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 10:47

A czy Avid nie jest przypadkiem ciezej uzbrojony, przez co lepiej laduje sie w dolnym zakresie cw? Podobnie jest z Dragonowskim topem, seriami na H. Ale to chyba jedyny plus ciezkich przelotek, niektorym jednak takie rozwiazanie pasuje 😏 Walory blankow czesto na tym cierpia...

Użytkownik coloumb edytował ten post 27 lipiec 2016 - 10:48


#914 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 27 lipiec 2016 - 11:51

Czy ktoś używa ,miał w ręku kij z serii Mojo-Bass MBS69MLXF w nowej wersji z SCIII szczególnie  interesuje mnie porównanie do Avida o tych samych parametrach (cw., długość) Avidem miałem okazję łowić. Jakby Avid był tańszy to bym się nie zastanawiał i go kopił ale jest  trochę za drogi a tego Mojo Bass-a można mieć za niecałe 600 zeta.



#915 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 lipiec 2016 - 15:21

Marcyś miał w rękach ale chyba MJS610 z SCIII.

#916 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 lipiec 2016 - 15:39

MJS610MLXF macham sobie co jakiś czas niestety bez porównania do takiego AVIDa. Jedynie do AXS70MLF2, którego aktualnie też mamy.

 

Całkowicie inne kije. Avid wydaje się kijem mocniejszym, szczególnie w szczycie, ale też szybszym. Mojo jest zwiewniejszy, smuklejszy, troszkę wolniejszy. Parametry wyrzutowe tak jakby odwrotnie powinny być w tym wypadku :)

 

Ogólnie ten Mojo robi kapitalne wrażenie w tej cenie. Pytanie czy coś akurat takiego jest potrzebne? Tego nie wiem. Bardzo trudno jest opisać takie subiektywne wrażenie i przelać przez klawiaturę.



#917 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 27 lipiec 2016 - 15:57

MJS610MLXF  jakie przynęty obsłuży komfortowo  (kij ma być na łajbę na okonia i sandacza na lekko) ogarnie główki 12g + 3-4" (kajtek,jaskółka)?


  • delux64 lubi to

#918 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 lipiec 2016 - 19:43

Myślę, że do takich wymagań pasuje idealnie. 



#919 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 lipiec 2016 - 20:49

Sam posiadam AVS90MLF2 i zastanawiam się nad przejściem na LES90MLF2 póki można je jeszcze dostać w przecenach z racji wprowadzenia nowej edycji elitek


no to raczej się już spóźniłeś...

#920 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:42

no to raczej się już spóźniłeś...


Ogólnie to masz racje. Poszukam jeszcze, ale nie mam wielkiego parcia na przesiadkę z avida
  • kotwitz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

3 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    keiko, dante, Grzech76