Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4891 odpowiedzi w tym temacie

#2061 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 luty 2018 - 21:08

To z niewielkiej wagi wynika jakaś lepsiejszość ? Rubik Anna nie tylko wychudzona jest na ciele, anorektyczne ma chyba wszystko inne.. :) I co z tego dobrego dla kija wynika - prócz ślepego podążania za modą ?.. :rolleyes: 


  • Szymon82, Jano i Grzegorz78 lubią to

#2062 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 luty 2018 - 21:14

Wiktor , nie każdy ma takie samo podejście do wędek jak Ty, Ja i jeszcze pewnie niektórzy co to czytają.

Trochę się tym razem "uciągnę" za pozostałymi  :) .

Powodem takiego stanu rzeczy niestety i jak zwykle jest CENA. To niestety nadal w naszym kraju LUXUS i każdy wydając na takie wędki 2K gdyby mógł to ubezpieczył by te kije w AC  ;)

Ja do takich wędek już się przyzwyczaiłem , wiem co potrafią  znieść ; ale i tak by pewnie zabolało  :(  ;) w razie TRIACH !!!

Dlatego nie dziwię się tylu pytaniom, strachem oraz domaganiem się wszystkich możliwych zapewnień i gwarancji od sprzedającego wymarzoną wędkę  ;).


Użytkownik miramar69 edytował ten post 12 luty 2018 - 21:15

  • michal7709 i S.O.D. lubią to

#2063 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 luty 2018 - 21:19

W ubiegłym roku przez chwilę byłem w posiadaniu wędki na blanku 5S70MLF-G Elite  zakupionym w BRC przez forumowego kolegę Łukasza z Krakowa i przez niego wykonaną. Jednak przy zakupie blanku nie otrzymał żadnych papierów i co wtedy ?

Ja mam dwa St.Croix na blankach z BRC i też nigdy papierów na blank nie dostałem , ale ... jest coś takiego , że przelew internetowy jest traktowany tak samo jak paragon i w razie problemów raczej nie powinno być żadnych ''ale'' .


  • miramar69 lubi to

#2064 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 luty 2018 - 21:21

.. dokładnie tak  ;) . Uprzedziłeś mnie  :) .



#2065 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 12 luty 2018 - 21:21

A nie ma czegoś takiego jak "serial" na blank, ja z innej pracowni dostałem.



#2066 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 luty 2018 - 21:23

To z niewielkiej wagi wynika jakaś lepsiejszość ? Rubik Anna nie tylko wychudzona jest na ciele, anorektyczne ma chyba wszystko inne.. :) I co z tego dobrego dla kija wynika - prócz ślepego podążania za modą ?.. :rolleyes:

Z niewielkiej wagi wynika duże ułatwienie dla kogoś kto od lat walczy z łokciem tenisisty. Lżej to mniej boli chociaż boli i tak.

 

Wiktor , nie każdy ma takie samo podejście do wędek jak Ty Ja i jeszcze pewnie niektórzy co to czytają.

Trochę się tym razem "uciągnę" za pozostałymi  :) . Powodem takiego stanu rzeczy niestety i jak zwykle jest CENA. To niestety nadal w naszym kraju LUXUS i każdy wydając na takie wędki 2K gdyby mógł to ubezpieczył by te kije w AC  ;)

Ja do takich wędek już się przyzwyczaiłem , wiem co potrafią  znieść ; ale i tak by pewnie zabolało  :(  ;) w razie TRIACH !!!

Dlatego nie dziwię się tylu pytaniom, strachem oraz domaganiem się wszystkich możliwych zapewnień i gwarancji od sprzedającego wymarzoną wędkę  ;).

Ja wogóle nie walczę o zmianę czyjegoś podejścia. Każdy ma swoje, dyskutujemy i przedkładam swoje argumenty które odpowiadają mi i komuś pewnie jeszcze. Jestem na 100% przekonany że produkcja seryjna stanowi znacznie większy odsetek sprzedaży niż gołe blanki. Te wędki są drogie i rozumiem że gwarancja jest ważna. Z drugiej jednak strony bałem się o Phenix-y o StC się nie boje bo nie ma czego. Twardzi zawodnicy :)


Użytkownik Wiktor edytował ten post 12 luty 2018 - 21:24

  • miramar69 i Bartas93 lubią to

#2067 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 12 luty 2018 - 21:24

Miałem różne wędki, z pracowni i drogie seryjniaki.

 

I ostatnio stając się posiadaczem nowej elitki w torzite, za prawie 2k stwierdziłem, że to głupota płacić tyle za taki kij. Dużo fajniej byłoby ją zrobić w pracowni, pod własne upodobania i najwyższą jakość estetyczną. Rozumiem, że komuś się może podobać seryjna elitka i niczego innego nie potrzebuje, albo woli po prostu seryjne wędki, ale moim zdaniem te dwa tysiaki można dużo lepiej wydać. Mieć coś moim zdaniem fajniejszego po prostu. Lepiej dopracowanego. Sprawa miałaby się inaczej, gdyby manufaktura w stanach technologicznie robiła coś, czego chłopcy w Polsce nie umieliby zrobić, ale prawda jest taka, że lepiej zrobią to u nas w małej pracowni. I do tego jeszcze w pracowni nie będziemy musieli zapłacić drożej za podobne uzbrojenie. 

 

A st.croix w porównaniu z innymi seryjnymi kijami wypada blado. Dragon HMX i Major Truzer są dużo schludniej wykonane. 



#2068 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 12 luty 2018 - 21:40

Miałem różne wędki, z pracowni i drogie seryjniaki.

 

I ostatnio stając się posiadaczem nowej elitki w torzite, za prawie 2k stwierdziłem, że to głupota płacić tyle za taki kij. Dużo fajniej byłoby ją zrobić w pracowni, pod własne upodobania i najwyższą jakość estetyczną. Rozumiem, że komuś się może podobać seryjna elitka i niczego innego nie potrzebuje, albo woli po prostu seryjne wędki, ale moim zdaniem te dwa tysiaki można dużo lepiej wydać. Mieć coś moim zdaniem fajniejszego po prostu. Lepiej dopracowanego. Sprawa miałaby się inaczej, gdyby manufaktura w stanach technologicznie robiła coś, czego chłopcy w Polsce nie umieliby zrobić, ale prawda jest taka, że lepiej zrobią to u nas w małej pracowni. I do tego jeszcze w pracowni nie będziemy musieli zapłacić drożej za podobne uzbrojenie. 

 

A st.croix w porównaniu z innymi seryjnymi kijami wypada blado. Dragon HMX i Major Truzer są dużo schludniej wykonane. 

Jeżeli zbrojenie gotowych blanków nazywasz robieniem wędek, to tak .... chłopcy z polski żołnierze wyklęci :P

 

Tylko szkoda że te blanki  które zbroją nie robią polacy... i te uchwyty i te przelotki ... cały ich zmysł rzemieślniczy polega na przyklejeniu kilku przelotek do gotowego blanku wraz uchwytem ...


Użytkownik Derrek edytował ten post 12 luty 2018 - 21:47

  • Doman lubi to

#2069 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 luty 2018 - 21:43

Bartas - ładne opakowanie niekoniecznie konkretną treść kryje.. :) Te liczące się, nie ekonomiczno - dalekowschodnie, nie nadrabiają wyglądem.. może nie muszą?



#2070 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 luty 2018 - 21:46

Bać się o wędkę? Po co w takim razie kupować? Jeśli kogoś nie stać na stratę tzn nie stać na zakup. Wtrace się do jakości stc. Jeżeli kije za 100 zł są ESTETYCZNIEJ wykonane to jest to DRAMAT, CHŁAM i ŻENADA. Koniec kropka. Żadne tłumaczenia, że to tylko kij, ma służyć do łowienia itp. Kij za 100zł do czego służy? Do drapania się po zadzie? Producent kpi z was, on chce tylko waszych pieniędzy a wy mu dajecie. Wspaniałe blanki? 20 różnych blankow z kijów różnych producentów, rozebrane i złożone na nowo, wszystkie tak samo, ponumerowane aby wiedzieć co jest co. Następnie próba nad wodą. Jeżeli na 20 osób każdy wskaże prawidłowo blank stc,można stwierdzić że jest wyjątkowy, jeżeli nie to odpowiedzcie sobie sami. Ostatnia sprawa, jak można kupić wędkę, której cena czyści bądź nadwyreza oszczędności?
  • wujek, jersey i strary lubią to

#2071 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 12 luty 2018 - 22:02

Miałem okazję pomachać niedawno starym modelem w korku z dzielonym uchwytem na druciakach (recoile czy jakoś tam) i przyznam szczerze że kijek bardziej mi przypadł do gustu niż aktualne LXS-y
Pozdrawiam
Tomek

Ile ja bym dał żeby dorwać blank poprzedniej Xtreme 17lb do 21g :) Niestety seryjne uzbrojenie w druciakach nie dla mnie.

#2072 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 luty 2018 - 05:30

To tylko wędka to można powiedzieć o kiju za 300zł, za dwa koła to powinno być coś wiecej. Dla tego też zrobiłem w pracowni.
  • Wiktor i Negra lubią to

#2073 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 luty 2018 - 06:04

Z takim widzeniem, skądinąd bardzo popularnym - Negra, to można sobie próbować zdobyć łatwy poklask u kiepsko rozeznanych, wychowanych na reklamach.. albo używających w sieci.. :)

 

Tylko modniej ogaciłeś blank, wujek.. :)   


  • spinspektor i jezier lubią to

#2074 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 luty 2018 - 08:10

I o to chodziło, taki miałem kaprys :)
  • Wiktor lubi to

#2075 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 13 luty 2018 - 08:23

Jeżeli zbrojenie gotowych blanków nazywasz robieniem wędek, to tak .... chłopcy z polski żołnierze wyklęci :P
 
Tylko szkoda że te blanki  które zbroją nie robią polacy... i te uchwyty i te przelotki ... cały ich zmysł rzemieślniczy polega na przyklejeniu kilku przelotek do gotowego blanku wraz uchwytem ...


Ale te blanki trzeba umiec poprawnie uzbroic a przelotki omotac i polakierowac ;)
Domyslam sie dlaczego St. Croix lakieruje omotki dwa razy :)
Polski rodbuiler nie musi tego robic dwa razy I nie ma nadlewek ;) I pozniej nad woda nic nie klika
St. Croix ma swietne blanki ale nie jest jakims,, bogiem,, wsrod wedek...
Mam kij westina na blanku z firmy Toray i jakie bylo moje zdziwienie nad woda ze kijem opisanym jako 15-40gram Komfortowo mozna lowic juz od 5gram i czuc dobrze opad czy prace wobka 5-6cm.
A Co do St. Croixa jesli olewa jakosc wykonania swoich kijow to polscy rodbuilerzy zrobia to za nie go Lepiej... ;)

#2076 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 luty 2018 - 08:27

Stronka " Westin " w przeglądarkach właśnie się zaczęła pozycjonować ... :D



#2077 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 13 luty 2018 - 15:35

Witam, czy moze ktos wrzucic zdjecia ugiecia LXS76MF / LXS70MF chcialby porownac roznice przed zakupem.
Odrazy dziekuje za wszelka pomoc :)

#2078 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 13 luty 2018 - 17:49

Interesuje mnie dlaczego przeciwnicy seryjnych st croixów twierdzą, że firma olewa wykonanie kija?

Skąd posiadacie takie informacje? Może ktoś pracuje tam w kj.?

To że niektórym się nie podoba nie znaczy że ktoś kładzie pompę na jakość i estetykę. 

Widocznie w USA (i według mnie również) wszystko gra, skoro produkują, handlują i zarabiają.

Lubię je w seryjnym ubranku i cześć... również cierpię na "łokieć tenisisty"

Przypominam tylko ze te kije zostały zaadaptowane do Polskich/ europejskich warunków a rodzimy rynek to hameryka :)


  • jbk lubi to

#2079 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 luty 2018 - 18:10

Seryjniaki to norma w świecie, rodbuilding niszą. U nas jest inny podział na seryjniaki - z reguły kolorowa tandeta z maksymalnym przebiciem, których jakości ani estetyki nikt jakoś nie neguje ani nie podważa - prócz mnie, i naprzeciw bardzo mocno rozwinięty i stojący na świetnym poziomie rodbuilding z konieczności zastępujący sprzętowy top i markowe seryjniaki w stojakach.

I tak trendy i mody obowiązujące w rb stają się automatycznie punktem odniesienia.. oraz klapkami na oczy.. :)    



#2080 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 13 luty 2018 - 18:23

Drugą sprawą jest to, czy ktoś potrzebuje porządnego narzędzia którym będzie się posługiwał, czy też potrzebuje mieć "ferrarkę" za szybą...

Idealnie jeśli jedno idzie w parze z drugim ;)  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych