Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4891 odpowiedzi w tym temacie

#2901 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 26 październik 2018 - 13:02

Ok dzięki.



#2902 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 26 październik 2018 - 13:49

rozumiem że to sarkazm ;p

80mln ton a firma co im dostarcza to japońska firma krzak toray zajmująca się wytwarzaniem też protez dla inwalidów  .

Seria elite jest prasowana pod 69mln tony prasą a pomimo tego sam blank jest wyceniony na 900-1000 zł zależność długość ;p

firma Toray to piszesz  ze to firma krzak ?!!!  :o  :D  :D  :D

ktoś tu chyba wpadł w samozachwyt tymi st.croixami  :D  :D  :D

świetne wędki robi st.croix, co wcale nie oznacza że inne firmy robią gorsze, jest dużo innych firm które nie ustepuja kijom przez ciebie sprzedawanym...  ;)  :D



#2903 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 26 październik 2018 - 14:08

firma Toray to piszesz  ze to firma krzak ?!!!  :o  :D  :D  :D

ktoś tu chyba wpadł w samozachwyt tymi st.croixami  :D  :D  :D

świetne wędki robi st.croix, co wcale nie oznacza że inne firmy robią gorsze, jest dużo innych firm które nie ustepuja kijom przez ciebie sprzedawanym...  ;)  :D

Firma nie specjalizuje się w jednej dziedzinie w kilku co świadczy że nastawieni są na masowy zarobek ... i mają w dupie nad jakość swoich produktów .


Użytkownik Derrek edytował ten post 26 październik 2018 - 14:10


#2904 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 26 październik 2018 - 14:14

strasznie masz wąski punkt widzenia, Toray produkuje też wędki wyczynowe dla spławikowców min. dla takiej firmy jak Colmic, a te konstrukcje są duzo bardziej zaawansowane jak kije spinningowe  ;)

produkuje też elementy do samolotów  ;)  :D



#2905 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 26 październik 2018 - 14:16

mysle że jak by Toray chciał to by połknął st.croixa jak krokodyl pchłę  ;)  :)



#2906 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 26 październik 2018 - 15:34

strasznie masz wąski punkt widzenia, Toray produkuje też wędki wyczynowe dla spławikowców min. dla takiej firmy jak Colmic, a te konstrukcje są duzo bardziej zaawansowane jak kije spinningowe  ;)

produkuje też elementy do samolotów  ;)  :D

Wybrałbym chyba firmę z tradycjami niż wielką korporacje która zajmuje się tysiącami zleceń ;p



#2907 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 26 październik 2018 - 15:46

to że firma zajmuje sie tysiącami, hmmm raczej milionami zleceń tak jak Toray, świadczy tylko o tym że rozwija sie, dostosowuje sie do potrzeb rynku i klijentów,

st.croix jak by poprawił serwis a raczej czas realizacji zamówień i reklamacji był by prawie idealną firmą bo ma wędki prawie dla każdego spiningisty,

nie wiem jak jest w innych krajach ale polski dystrybutor  st.croix musi poprawić jakość usług  :whistling:



#2908 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 październik 2018 - 17:25

Mitsubishi też produkuje włókna węglowe a jest częścią gigantycznego koncernu. I są to włókna używane w sportach wyczynowych czy lotnictwie.

Dla orła co uważa że blanki są prasowane prasą o nacisku rzędu dziesiątek milionów ton polecam wyłączyć zasilacz od routera. Przeraża mnie ludzka głupota, a ponoć to ja jestem pseudo "znawca". Poczytaj (...) co to PSI.


Ciekaw jestem co alexspin ma do powiedzenia w tym temacie. Dragon, toray to jego żywioł

 

Miarkuj słownictwo.

Na naruszanie punktu 1 naszego Regulaminu forum jestem bardzo wyczulony.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 27 październik 2018 - 08:49

  • Artech, Sławek Oppeln Bronikowski i coma lubią to

#2909 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 26 październik 2018 - 17:43

to jest temat poświecony dyskusji o st.croixie i nie wiem kogo tu wyzywasz od ,,dzbanów,, , Deereka czy mnie ale to tylko świadczy o tobie żle...



#2910 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 październik 2018 - 17:47

Lubię być źle postrzegany.


Swoją drogą ignorancja ojczystego języka też źle świadczy o człowieku.

Użytkownik Kamil_Olsztyn edytował ten post 26 październik 2018 - 18:00

  • coma i szczupły Krzysiek lubią to

#2911 OFFLINE   Mario41

Mario41

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMosty k.Lęborka
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 26 październik 2018 - 18:11

mysle że jak by Toray chciał to by połknął st.croixa jak krokodyl pchłę  ;)  :)

Remek myślę że to był sarkazm z Twojej strony. Nie tak łatwo połknąć firmę która istnieje od 1948 r. i na produkcji wędek zna się znakomicie. Zaczynali od wędek bambusowych. a teraz robią jedne z najbardziej technologicznie zaawansowanych. Przy produkcji wędek współpracowali z najlepszymi wędkarzami i co najważniejsze również słuchali głosu wędkarzy i próbowali sprostać ich oczekiwaniom. Lubię wędki tej firmy bo mają coś w sobie. Kiedyś ktoś powiedział że jak kupisz wędkę St.Croix to będziesz chciał kolejną i kolejną. Traktowałem to z przymrużeniem oka do czasu kiedy sam nie kupiłem pierwszej. Co do blanków Toray to mają jedną zaletę: super się nimi łowi. Ale mają też jedną kluczową dla mnie wadę; są strasznie kruche. Do tej pory jedyne wędki które do tej pory połamałem były właśnie na blankach Toray robione przez firmę Dragon. A bardzo dbam o wędki. Pękały w najbardziej nieoczekiwanych momentach. I pękały nie tylko mi.  A tego w wędkach nie toleruje.



#2912 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 26 październik 2018 - 18:22

Znawcy międzynarodowego biznesu tu widzę też są. Toray to japoński koncern chemiczny który wytwarza maty węglowe. StC to firma produkująca wędki, które nota bene też są z mat węglowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • strary i Little Wing lubią to

#2913 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 26 październik 2018 - 18:25

j. Co do blanków Toray to mają jedną zaletę: super się nimi łowi. Ale mają też jedną kluczową dla mnie wadę; są strasznie kruche. Do tej pory jedyne wędki które do tej pory połamałem były właśnie na blankach Toray robione przez firmę Dragon. A bardzo dbam o wędki. Pękały w najbardziej nieoczekiwanych momentach. I pękały nie tylko mi.  A tego w wędkach nie toleruje.

Toray produkuje blanki czy tylko maty węglowe?



#2914 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 26 październik 2018 - 18:26

też mam nadzieje, że st.croix zostanie w tych rękach co jest i nie przejmie go żaden chińczyk czy tajwańczyk, i nie spapra to co jest b.dobre.

zaś Toray to jedna z największych na świecie fabryk produkujących włókno węglowe i produkty z tego węgla.

sam mam dwie wędki na blankach st.croixa robione na zamówienie, i długo u mnie zostaną, ale tez łowiłem kijami dragona hm-x lub mam teraz kij westina i też robią kije na blankach z firmy Toray, 

słyszałem o kruchości wysokomodułowych blanków dragona ale nie wierzę że pekają same bez jakiegoś urazu mechanicznego, np.uderzenia o gałezie czy coś twardego. ja przynajmniej nie połamalem i też nie widziałem u znajomych połamanego kija



#2915 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 26 październik 2018 - 18:32

Toray produkuje blanki czy tylko maty węglowe?

Maty


  • strary lubi to

#2916 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 26 październik 2018 - 18:36

.Wychodzi na to, ze nie ma takich blanków. Czyli mówienie o blankach z firmy Toray jest nieprawdą.



#2917 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 26 październik 2018 - 18:41

.Wychodzi na to, ze nie ma takich blanków. Czyli mówienie o blankach z firmy Toray jest nieprawdą.

W opisie dragona jest napisane wykorzystanie mat toray a nie blanków .


Użytkownik Derrek edytował ten post 26 październik 2018 - 18:41

  • strary lubi to

#2918 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 26 październik 2018 - 18:51

Mnie zastanawia jedna kwestia. Patrząc na segment premium, to wiele firm oprócz samych blanków customych (bardzo dobrze przyjętych przez klientów pracowni), ma w ofercie gotowe wędki. Ciekawe czemu na rynku w obrocie jest praktycznie tylko St.Croix, nie licząc jakiś rzutów Major Crafta czy Graphiteleader'a. Dlaczego w Polsce dystrybutorzy nie oferują gotowych wędek przykładowo Phenixa? Oprócz tego co wymieniłem, próżno czegoś innego szukać, jedynie widziałem jeszcze, że kiedyś CF miało w ofercie Lamiglasa.


Użytkownik Bartas93 edytował ten post 26 październik 2018 - 18:53


#2919 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 26 październik 2018 - 19:31

Ano dlatego że w Croixach wiesz co masz. Blanki są sprawdzone a klienci wiedzą czego można oczekiwać od wędki.
Ps. Słyszałeś o pękających Croixach? Mnie wielokrotnie zdarzyło się przycisnąć, obić czy odstrzelić przynętę że trafiła w blanki a kij łowi do dziś zaliczając przyłowy sporych rozmiarów ryb które fest dały do wiwatu. Dla przykładu złamałem dwa aetosy. Jeden strzelił przy wyrzucie przynęty, drugi przy odczepieniu zaczepu (może i z mojej winy bo trochę szarpałem kijem) , ale Croixach szarpie więcej i mocniej i nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło...
  • strary i Tom Rob lubią to

#2920 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 październik 2018 - 19:33

Generalizujesz Bartuś. Mnie już NIE zastanawia. Nie mam "w obrocie" ani na stanie St.Croix ;)

Każdemu według......... gustu? :lol:  :lol:  :lol:


  • Mario41 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    radeqs