Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4908 odpowiedzi w tym temacie

#4641 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 26 maj 2022 - 14:12

Czy ktoś potrafi coś napisać o ES 70 MF2, ES 76MF2, ES 76 MLXF2. Poszukuje jak najbardziej uniwersalnej wędki na łódkę, w kategorii średniej w dwóch kawałkach. Poławiane ryby szczupak, okoń. Przynęty: gumy, blacha i woblery, również w trollingu.


Do zastosowań które wymieniłeś zmieniłbym zdecydowanie kierunek poszukiwań i rozejrzał się w zależności od gramatur za Suzuki RXF 12lb bądź 16lb. Te sankroje są zdecydowanie zbyt sztywne do okoni i szczupakow. Bardziej nadają się do sandaczy na gume jeśli już.

#4642 OFFLINE   Wiśnia3005

Wiśnia3005

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 26 maj 2022 - 14:18

Do zastosowań które wymieniłeś zmieniłbym zdecydowanie kierunek poszukiwań i rozejrzał się w zależności od gramatur za Suzuki RXF 12lb bądź 16lb. Te sankroje są zdecydowanie zbyt sztywne do okoni i szczupakow. Bardziej nadają się do sandaczy na gume jeśli już.

Mnie chodzi głównie o gwarancję dlatego wybór padł na St Croix. Chce mieć na łódce 3 patyki. Kupiłem już ES 70 MHF2 i chce zdecydowanie ES 70 MLF2. Co do tego środkowego kijka mam dylemat.  



#4643 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 26 maj 2022 - 14:52

Ilu wędkarzy tyle potrzeb. Jedni wola gwarancje st. Croix a inni by im ryby nie spadały 😉
  • popper i MaleX lubią to

#4644 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 26 maj 2022 - 18:33

Mnie chodzi głównie o gwarancję dlatego wybór padł na St Croix. Chce mieć na łódce 3 patyki. Kupiłem już ES 70 MHF2 i chce zdecydowanie ES 70 MLF2. Co do tego środkowego kijka mam dylemat.  

Macieju, piszesz że poszukujesz jak najbardziej uniwersalnej wędki, po czym stwierdzasz że zdecydowanie ma to być ES70MLF2, że nie wspomnę 76MLXF   :).

W tych patykach jest tyle uniwersalności co w Fiacie 126 P przestrzeni  :D.

Jeśli już tak bardzo zależy ci na St.croix i gwarancji to rozejrzyj się za czymś z serii Tournament lub Avid, one są odrobine bardziej spolegliwe, i mówię to o akcji F, a najlepiej M, bo XF to baaardzooo... szybkie kosy i woblery czy blachy to zdecydowanie nie ich żywioł. 

No ale jeśli lubisz się męczyć to bierz co ci się podoba, bo jak mówi stare porzekadło "jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz"   ;).

 

Pozdrawiam


Użytkownik Adaś Niezgódka edytował ten post 26 maj 2022 - 18:41


#4645 OFFLINE   Wiśnia3005

Wiśnia3005

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 26 maj 2022 - 20:19

Macieju, piszesz że poszukujesz jak najbardziej uniwersalnej wędki, po czym stwierdzasz że zdecydowanie ma to być ES70MLF2, że nie wspomnę 76MLXF   :).
W tych patykach jest tyle uniwersalności co w Fiacie 126 P przestrzeni  :D.
Jeśli już tak bardzo zależy ci na St.croix i gwarancji to rozejrzyj się za czymś z serii Tournament lub Avid, one są odrobine bardziej spolegliwe, i mówię to o akcji F, a najlepiej M, bo XF to baaardzooo... szybkie kosy i woblery czy blachy to zdecydowanie nie ich żywioł. 
No ale jeśli lubisz się męczyć to bierz co ci się podoba, bo jak mówi stare porzekadło "jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz"   ;).
 
Pozdrawiam

Mam Tournamenta Inshora LTIS 70 MLF fajny kijek bardzo uniwersalny, ale niestety w jednym kawałku. Mam Avida 70MF2 i wydaje mi się, że ten Avid jest sztywniejszy od ES70MF2, a napewno jest cięższy. Ponieważ, będę mam ES70MHF2 i planuje zakup ES70MLF2 poszukuje kogoś kto ma praktykę i łowił ES70MF2, ES76MF2 lub ES76MLxf2. Wydaje mi się, że MLXF2 będzie zbyt szybki. 70MF2 trzymałem raz w ręce, ale o 76 MF2 nie mam bladego pojęcia, bo nigdy go nie widziałem. Lubię szybkie patyki, ale tych elitek nie określiłbym mianem szpad szczególnie przy nowych blankach.

#4646 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 20 czerwiec 2022 - 20:32

Witam wszystkich potrzebna pomoc
Jestem posiadaczem avs70mlf2 zakupiony z myślą łowienia okoni z łódki i jak najbardziej się sprawdza pod te 30 + lecz do „dłubania „raczej się nie nadaje jak myślicie czy nowy eyacon 70mlf2 będzie bardziej spolegliwy? Jednak grafit oczko niżej

#4647 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 czerwiec 2022 - 21:27

Do dłubania lepiej weź coś UL lub L a nie ML.

#4648 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 21 czerwiec 2022 - 15:49

Ogólnie potzebował bym coś troszkę bardziej spolegliwego i żeby nie był taki mocny ma może ktoś ugecie??

#4649 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 20:01

Chcesz mieć 2 kije o lekko innej charakterystyce i tej samej mocy? Bez sensu imo lepiej iść w L i mieć 2 różne zestawy. Nie miałem tego eyecona w rękach ale to ML i diametralnie rożny nie będzie ma tę samą moc zapewne 8-10lb. To czy to sc2 czy 3 tym bym się tak nie sugerował bo Premier z tych co miałem jest sc2 a pracuje szczytem a Avid pracuje na 3/4 blanku.

#4650 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 21 czerwiec 2022 - 20:18

No tak co byś polecił.

#4651 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 21 czerwiec 2022 - 20:19

?

#4652 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 21 czerwiec 2022 - 20:43

Myślisz ,że premier 66lf2 do 9g bedzię miał mocniejszy dolnik niż avs66lf2 nie bedzie taki majtak?

#4653 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 21:01

Poszukałbym coś typowo pod okonie i niekoniecznie z St Croix a z Japonii jeśli tylko gumki to nawet w solid bym poszedł. Z St Croix przełowiłem ML, M i MH z kilkanaście modeli. Tylko ja głównie wędkuje w rzekach i nie schodzę poniżej ML na okonia a tym bardziej specjalnie za nimi nie chodzę a jak już na zbiorniku to drop shot. Zobacz sobie jakieś modele L jak cię coś zainteresuje podjadą do Żbika i ci zdjęcie ugięcia zrobię jak będą mieli ten model.

#4654 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 21 czerwiec 2022 - 21:21

Kurcze super by było jak byś ogarnoł fotki tych dwóch kijkow avs 66lf2 i ps66lf2 nie tylko dla mnie ale na pewno więcej forumowicz stanie przed dylematem letniego pasiaka 😉
Tak wiem japończyków jest ogrom do dłubania okoni i na pewno bym coś znalazł ale łowiłem G Leaderem i M Craftem i jakoś zawsze brakowało mi tego Army ugecia 😉

#4655 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 21 czerwiec 2022 - 21:25

Czesc.
Mialem eyecona 70LF, fajna wedka. Jest dosc spolegliwa, chetnie sie buja. Do lekkich glowek do 5gr bedzie Ok. Sprzedalem ja bardzo szybko bo pod dlubanie okoni wole jednak szybsze, duzo szybsze wedki.
Podobna sytuacja byla z ltws70lxf, mimo ze opisana xfast to jednak dla mnie z byt miekka.
Kup sobie Shimano poison adrena lub expride 64UL i bedziesz zadowolony.

Jesli chcesz miec baardzo glebokie ugiecie to moze poprzednia generacja st.croix trouta 70lxf? Przelotki druciane i uchwyt specyficzny ale z tej wedki nie spadnie Ci zadna ryba. Wydaje mi sie ze czucie w troucie lepsze niz eyecon.

Użytkownik hose4ras edytował ten post 21 czerwiec 2022 - 21:28


#4656 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 21:38

Kurcze super by było jak byś ogarnoł fotki tych dwóch kijkow avs 66lf2 i ps66lf2 nie tylko dla mnie ale na pewno więcej forumowicz stanie przed dylematem letniego pasiaka
Tak wiem japończyków jest ogrom do dłubania okoni i na pewno bym coś znalazł ale łowiłem G Leaderem i M Craftem i jakoś zawsze brakowało mi tego Army ugecia

Mam zamówiony kij jak będę odbierał to zrobię fotki przy okazji. Na pewno Avida dwuskłada L mieli bo machałem dla mnie to taki 2,5 razy droższy Majo Craft ale ja się nie znam na lightach. :)

#4657 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 22 czerwiec 2022 - 08:36

Tego avs 66lf2 miałem własnie był dla mnie trochę za bardzo majtak ale jak pisałeś powyżej może ten premier do 9g będzie troszkę bardziej szczytowy

#4658 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 czerwiec 2022 - 09:36

Tego avs 66lf2 miałem własnie był dla mnie trochę za bardzo majtak ale jak pisałeś powyżej może ten premier do 9g będzie troszkę bardziej szczytowy


Na YouTube trochę o nim mówi i pokazuje ugięcie: https://youtu.be/IYc9jjCOB0k

#4659 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 22 czerwiec 2022 - 15:40

Popatrz jeszcze na nowego trout series 70lxf, powinien być odpowiedni do Twoich potrzeb.

#4660 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 23 czerwiec 2022 - 09:17

Kurcze super by było jak byś ogarnoł fotki tych dwóch kijkow avs 66lf2 i ps66lf2 nie tylko dla mnie ale na pewno więcej forumowicz stanie przed dylematem letniego pasiaka 😉
Tak wiem japończyków jest ogrom do dłubania okoni i na pewno bym coś znalazł ale łowiłem G Leaderem i M Craftem i jakoś zawsze brakowało mi tego Army ugecia 😉

Moim skromnym zdaniem z japońskich konstrukcji warto zainteresować się wędkami Yamaga Blanks. Bardzo udane konstrukcje.
Natomiast z St.Croix okoń na trochę ciężej może 5S66MLF-G? Tutaj już masz bardziej szczytowe ugięcie.