Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4891 odpowiedzi w tym temacie

#4601 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 19 luty 2022 - 14:30

Co najlepiej sprawdzi się pod okonia? W szczególności pod drop shota ale nie wykluczone, że też pod główkę jig, LBS610mlxf ?? Czy jakiś inny model lepiej się sprawdzi ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Używam LTWS70LF (dzielona rękojeść), na dropa nie łowię ale pod główki nadaje się bardzo dobrze.

 

Dość szybki ale nie jest to kosa, bardzo uniwersalny bo i wobka czy żelastwo też obsłuży

 

Pomimo opisu dzwiga w pełnym komforcie 10g plus 2''



#4602 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 19 luty 2022 - 15:31

kto wie czy avid x AX70MLF się nie nadaje lepiej...tak wynika z filmiku chłopaków z CF.....

Użytkownik delux64 edytował ten post 19 luty 2022 - 15:34


#4603 ONLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 20 luty 2022 - 07:36

W takim razie jego następca Viktor powinien też się sprawdzić


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#4604 OFFLINE   grzegorzpo91

grzegorzpo91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPiła/Poznań
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kujawka

Napisano 09 marzec 2022 - 12:04

Do łowieni okoni na ciężej używam avs70mlf2 . Według mojej opini sprawdza się ten model idealnie tak jakbym tego oczekiwał .Często zakładam główki 7-12 gramów do przynęt typu keitech 4" i do drop-shota ciężarki od 8 do 14 gramów . Kij się pięknie gnie pod okoniami 35+ a i szczupaki 55-80 cm wyholowuję bez żadnego problemu . Według opini innych ludzi ten kijek się nie nadaje do dropa a dla mnie on się świetnie sprawdza. Tyle ilu jest wędkarzy tyle jest opini. Pozdrawiam 


  • Biesan lubi to

#4605 ONLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 09 marzec 2022 - 12:19

A kupiłem już LES70MLF2 w piątek testy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4606 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 13 marzec 2022 - 21:55

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.
  • ASAPfishing lubi to

#4607 OFFLINE   murinek7777777

murinek7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 13 marzec 2022 - 22:11

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.


Myśle, że dobrym wyborem i w normalnych pieniądzach jest MJS96MLM2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • ASAPfishing lubi to

#4608 OFFLINE   marcin198700

marcin198700

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 marzec 2022 - 10:49

Witam. , Posiadam   fajny kijek Legend Tournament Bass  ( CW do 17,5 g)

 

Jednak że szukam czegoś nowego i zaciekawił mnie konkretnie  ten model ,  ES70MLF , ( cw 3.5-10.5)

 

Jakie macie doświadczenia  konkretnie z Tym kijkiem.?

do wiekszych przynęt mam Tournamenta, więc postanowiłem  bardziej  finezyjnie, bardziej na  lekko .

Przede wszystkim, Jak czuć opad na główkach 5-7g  , gumy do 12 cm   max , 

 

 


  • delux64 lubi to

#4609 ONLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 14 marzec 2022 - 18:13

Jednak że szukam czegoś nowego i zaciekawił mnie konkretnie  ten model ,  ES70MLF , ( cw 3.5-10.5)

 

 

Jeden z bardziej udanych modeli od  okonia  po  sandacza  na lekko 


Użytkownik Doman edytował ten post 14 marzec 2022 - 18:13


#4610 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 14 marzec 2022 - 21:15

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.

Jeżeli mówisz o woblerach 3,5cm i więcej to proponuję AVS90MLF2 lub 96MLF2
Małe woblerki,obrotówki 1-2 i smużaki AVS90LM2 lub 96LM2.
Mam 90lmf2 i 96lm2, pierwszym obskakuje dodatkowo pstrągi na większych rzekach, nie boi się też przyłowu bolenia czy szczupaka. Drugim łowię tylko w lecie kiedy robactwo idzie w ruch, fajnie ładuje małe smużaki i nie jest to typowa klucha. Jednak obrotówka nr 3 lub pękaty wobler w nurcie trochę kładzie już szczyt. Da się ale komfort już nie ten. Ewentualnie Panfish 90 mlf2, tymi łowię i mogę polecić. Kwestia budżetu

Użytkownik mepps edytował ten post 14 marzec 2022 - 21:17


#4611 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 marzec 2022 - 21:23

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.

Gdybym miał ganiać wyłącznie za kleniami i jaziami pewnie wybór padłby na AVS90MLF2, ale że te ryby nierozłącznie łączą mi się z boleniem używam o oczko mocniejszego AVS90MF2. Wspomniany przez kol. @Doman ES70MLF jest moją ulubioną wędką ever pod zeda na lekko, średnio mi się składa z kleniami, ale to tylko moja subiektywna ocena...



#4612 OFFLINE   murinek7777777

murinek7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 marzec 2022 - 21:27

Ale Mojo to praktycznie ten sam blank co Avid SCIV a jest sporo tańszy chociaż wcale nie tak łatwo dostępny już jak Avid


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4613 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 18 marzec 2022 - 07:32

Posiada ktos kij LWS70MLF2 ? Będę bardzo wdzięczny za parę słów na jego temat. Szukam wedki "na wszystko" czyli pakuje w samochód jedna wędkę, jedno pudełko przynęt, podbierak i idę na ryby. Głównie będą to okonie, bolenie i sandacze. Dropshot, carolina i woblery. Z góry dzięki za pomoc.

Użytkownik Przemek. edytował ten post 18 marzec 2022 - 08:24


#4614 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 02:44

Posiada ktos kij LWS70MLF2 ? Będę bardzo wdzięczny za parę słów na jego temat. Szukam wedki "na wszystko" czyli pakuje w samochód jedna wędkę, jedno pudełko przynęt, podbierak i idę na ryby. Głównie będą to okonie, bolenie i sandacze. Dropshot, carolina i woblery. Z góry dzięki za pomoc.

 

cóż, jak się lubi mniej oczywiste kije, to się tak ma, że nikt nie podpowie, bo nikt nie ma :rolleyes: ja także akurat tego modelu nie posiadam, ale podobnie jak Ty, preferuję mniej popularne wybory, zaopatrzyłem się na sezon '22 w LWS70MHM......co zrozumiałe, nie miałem okazji zabrać go póki co nad wodę, ale z różnych przeprowadzonych na sucho testów wnioskuję, że to był strzał w przysłowiową jedenastkę.....boleń, szczupak i sandacz, woblery, wahadała i obrotówki, gumy.....to będzie zabójczy uniwersał, który nie będzie bał się przyłowu ani okonia, ani suma do mniej więcej metra pięćdziesięciu w kapeluszu :D    

 

jeden mankament, nakręcany od góry uchwyt kołowrotka.....cała reszta wielki plus, śliczny kolor i niesamowity blank.....tak więc szukasz w dobrym miejscu

 

https://www.tackledi...od.html#reviews - jakieś dwie pozytywne opinie (krótki opis), zawsze coś....aaa, jeszcze jedno, wybrany przez Ciebie model opisany jest jako 'riggin'.....cokolwiek to w wędkarstwie znaczy.....ale chyba musi mieć związek z 'rig' po 'carolina' ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 21 marzec 2022 - 02:53


#4615 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 09:08

Posiada ktos kij LWS70MLF2 ? Będę bardzo wdzięczny za parę słów na jego temat. Szukam wedki "na wszystko" czyli pakuje w samochód jedna wędkę, jedno pudełko przynęt, podbierak i idę na ryby. Głównie będą to okonie, bolenie i sandacze. Dropshot, carolina i woblery. Z góry dzięki za pomoc.

A nie zaczynasz od złej strony ;) ? Ne żebym się mądrzył czy coś takiego ale ja bym określił co łowię najczęściej/najchętniej, jakie przynęty, rodzaj/gramatura, na czym mi zależy w następnej kolejności a dopiero wtedy szukał wśród znanych i obłowionych modeli.

Do tych zastosowań, jakie wymieniłeś, trudno będzie znaleźć cokolwiek co pogodzi to wszystko a co dopiero wśród nieznanych modeli.

Są wędki "uniwersalne" ale jednak nie aż tak :)


  • saitt lubi to

#4616 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 09:51

LWS76MLXF2 poprzednia seria z fuji sks, nada się pod drop shot do 12g, czasami 15?

#4617 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 21 marzec 2022 - 12:30

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.

Avidów 90/96 już nie ma. Polecić mogę TRSS90LM2, używałem trochę.
 


Użytkownik ASAPfishing edytował ten post 21 marzec 2022 - 12:31


#4618 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 21 marzec 2022 - 12:33

Przemku, kij który wymieniłeś to wędka pod sandacza i okonia i raczej do przynęt miękkich.

Do 15 gram łącznej masy (główka+guma) świetnie sobie poradzi. 

Ale żaden z niego uniwersał, i do woblerów czy obrotówek średnio się nadaje.



#4619 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 22:54

......................

Są wędki "uniwersalne" ale jednak nie aż tak :)

 

oj tam, a dlaczego nie? przykładowo VIS70MLF powinien ogarnąć bolenie, sandacze, szczupaki i okonie.....do tego poradzi sobie z woblerami, gumami, dropszotem.....a więc i zapewne z technikami 'rig'.....rzecz jasna nie będzie to ideał do każdej przynęty, ale spokojnie można jednym kijem przełowić dużą część sezonu.....i to z przyjemnością ;)
 



#4620 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 22 marzec 2022 - 07:16

Miałem VIS 76MLF, mogę powiedzieć że kij na wszystko. Warto go wziąć pod uwagę. Podczas oględzin spróbuj też przewlec plecionke przez przelotki, robi się zupełnie inny niż na sucho.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych