Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki St. Croix


  • Please log in to reply
4908 replies to this topic

#4601 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Posted 19 February 2022 - 14:30

Co najlepiej sprawdzi się pod okonia? W szczególności pod drop shota ale nie wykluczone, że też pod główkę jig, LBS610mlxf ?? Czy jakiś inny model lepiej się sprawdzi ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Używam LTWS70LF (dzielona rękojeść), na dropa nie łowię ale pod główki nadaje się bardzo dobrze.

 

Dość szybki ale nie jest to kosa, bardzo uniwersalny bo i wobka czy żelastwo też obsłuży

 

Pomimo opisu dzwiga w pełnym komforcie 10g plus 2''



#4602 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Posted 19 February 2022 - 15:31

kto wie czy avid x AX70MLF się nie nadaje lepiej...tak wynika z filmiku chłopaków z CF.....

Edited by delux64, 19 February 2022 - 15:34.


#4603 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 posts
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Posted 20 February 2022 - 07:36

W takim razie jego następca Viktor powinien też się sprawdzić


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#4604 ONLINE   grzegorzpo91

grzegorzpo91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 posts
  • LokalizacjaPiła/Poznań
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kujawka

Posted 09 March 2022 - 12:04

Do łowieni okoni na ciężej używam avs70mlf2 . Według mojej opini sprawdza się ten model idealnie tak jakbym tego oczekiwał .Często zakładam główki 7-12 gramów do przynęt typu keitech 4" i do drop-shota ciężarki od 8 do 14 gramów . Kij się pięknie gnie pod okoniami 35+ a i szczupaki 55-80 cm wyholowuję bez żadnego problemu . Według opini innych ludzi ten kijek się nie nadaje do dropa a dla mnie on się świetnie sprawdza. Tyle ilu jest wędkarzy tyle jest opini. Pozdrawiam 


  • Biesan likes this

#4605 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 posts
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Posted 09 March 2022 - 12:19

A kupiłem już LES70MLF2 w piątek testy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4606 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 13 March 2022 - 21:55

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.
  • ASAPfishing likes this

#4607 OFFLINE   murinek7777777

murinek7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 posts

Posted 13 March 2022 - 22:11

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.


Myśle, że dobrym wyborem i w normalnych pieniądzach jest MJS96MLM2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • ASAPfishing likes this

#4608 OFFLINE   marcin198700

marcin198700

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 posts

Posted 14 March 2022 - 10:49

Witam. , Posiadam   fajny kijek Legend Tournament Bass  ( CW do 17,5 g)

 

Jednak że szukam czegoś nowego i zaciekawił mnie konkretnie  ten model ,  ES70MLF , ( cw 3.5-10.5)

 

Jakie macie doświadczenia  konkretnie z Tym kijkiem.?

do wiekszych przynęt mam Tournamenta, więc postanowiłem  bardziej  finezyjnie, bardziej na  lekko .

Przede wszystkim, Jak czuć opad na główkach 5-7g  , gumy do 12 cm   max , 

 

 


  • delux64 likes this

#4609 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 posts
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Posted 14 March 2022 - 18:13

Jednak że szukam czegoś nowego i zaciekawił mnie konkretnie  ten model ,  ES70MLF , ( cw 3.5-10.5)

 

 

Jeden z bardziej udanych modeli od  okonia  po  sandacza  na lekko 


Edited by Doman, 14 March 2022 - 18:13.


#4610 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,111 posts

Posted 14 March 2022 - 21:15

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.

Jeżeli mówisz o woblerach 3,5cm i więcej to proponuję AVS90MLF2 lub 96MLF2
Małe woblerki,obrotówki 1-2 i smużaki AVS90LM2 lub 96LM2.
Mam 90lmf2 i 96lm2, pierwszym obskakuje dodatkowo pstrągi na większych rzekach, nie boi się też przyłowu bolenia czy szczupaka. Drugim łowię tylko w lecie kiedy robactwo idzie w ruch, fajnie ładuje małe smużaki i nie jest to typowa klucha. Jednak obrotówka nr 3 lub pękaty wobler w nurcie trochę kładzie już szczyt. Da się ale komfort już nie ten. Ewentualnie Panfish 90 mlf2, tymi łowię i mogę polecić. Kwestia budżetu

Edited by mepps, 14 March 2022 - 21:17.


#4611 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 878 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 14 March 2022 - 21:23

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.

Gdybym miał ganiać wyłącznie za kleniami i jaziami pewnie wybór padłby na AVS90MLF2, ale że te ryby nierozłącznie łączą mi się z boleniem używam o oczko mocniejszego AVS90MF2. Wspomniany przez kol. @Doman ES70MLF jest moją ulubioną wędką ever pod zeda na lekko, średnio mi się składa z kleniami, ale to tylko moja subiektywna ocena...



#4612 OFFLINE   murinek7777777

murinek7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 posts

Posted 14 March 2022 - 21:27

Ale Mojo to praktycznie ten sam blank co Avid SCIV a jest sporo tańszy chociaż wcale nie tak łatwo dostępny już jak Avid


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4613 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Posted 18 March 2022 - 07:32

Posiada ktos kij LWS70MLF2 ? Będę bardzo wdzięczny za parę słów na jego temat. Szukam wedki "na wszystko" czyli pakuje w samochód jedna wędkę, jedno pudełko przynęt, podbierak i idę na ryby. Głównie będą to okonie, bolenie i sandacze. Dropshot, carolina i woblery. Z góry dzięki za pomoc.

Edited by Przemek., 18 March 2022 - 08:24.


#4614 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 21 March 2022 - 02:44

Posiada ktos kij LWS70MLF2 ? Będę bardzo wdzięczny za parę słów na jego temat. Szukam wedki "na wszystko" czyli pakuje w samochód jedna wędkę, jedno pudełko przynęt, podbierak i idę na ryby. Głównie będą to okonie, bolenie i sandacze. Dropshot, carolina i woblery. Z góry dzięki za pomoc.

 

cóż, jak się lubi mniej oczywiste kije, to się tak ma, że nikt nie podpowie, bo nikt nie ma :rolleyes: ja także akurat tego modelu nie posiadam, ale podobnie jak Ty, preferuję mniej popularne wybory, zaopatrzyłem się na sezon '22 w LWS70MHM......co zrozumiałe, nie miałem okazji zabrać go póki co nad wodę, ale z różnych przeprowadzonych na sucho testów wnioskuję, że to był strzał w przysłowiową jedenastkę.....boleń, szczupak i sandacz, woblery, wahadała i obrotówki, gumy.....to będzie zabójczy uniwersał, który nie będzie bał się przyłowu ani okonia, ani suma do mniej więcej metra pięćdziesięciu w kapeluszu :D    

 

jeden mankament, nakręcany od góry uchwyt kołowrotka.....cała reszta wielki plus, śliczny kolor i niesamowity blank.....tak więc szukasz w dobrym miejscu

 

https://www.tackledi...od.html#reviews - jakieś dwie pozytywne opinie (krótki opis), zawsze coś....aaa, jeszcze jedno, wybrany przez Ciebie model opisany jest jako 'riggin'.....cokolwiek to w wędkarstwie znaczy.....ale chyba musi mieć związek z 'rig' po 'carolina' ;)


Edited by cristovo, 21 March 2022 - 02:53.


#4615 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,938 posts

Posted 21 March 2022 - 09:08

Posiada ktos kij LWS70MLF2 ? Będę bardzo wdzięczny za parę słów na jego temat. Szukam wedki "na wszystko" czyli pakuje w samochód jedna wędkę, jedno pudełko przynęt, podbierak i idę na ryby. Głównie będą to okonie, bolenie i sandacze. Dropshot, carolina i woblery. Z góry dzięki za pomoc.

A nie zaczynasz od złej strony ;) ? Ne żebym się mądrzył czy coś takiego ale ja bym określił co łowię najczęściej/najchętniej, jakie przynęty, rodzaj/gramatura, na czym mi zależy w następnej kolejności a dopiero wtedy szukał wśród znanych i obłowionych modeli.

Do tych zastosowań, jakie wymieniłeś, trudno będzie znaleźć cokolwiek co pogodzi to wszystko a co dopiero wśród nieznanych modeli.

Są wędki "uniwersalne" ale jednak nie aż tak :)


  • saitt likes this

#4616 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 posts

Posted 21 March 2022 - 09:51

LWS76MLXF2 poprzednia seria z fuji sks, nada się pod drop shot do 12g, czasami 15?

#4617 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 posts
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Posted 21 March 2022 - 12:30

Co z St Croix polecicie na Klenie? Wędkowanie z brzegu nad Odrą. Głównie woblery i obrotówki.

Avidów 90/96 już nie ma. Polecić mogę TRSS90LM2, używałem trochę.
 


Edited by ASAPfishing, 21 March 2022 - 12:31.


#4618 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 posts
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Posted 21 March 2022 - 12:33

Przemku, kij który wymieniłeś to wędka pod sandacza i okonia i raczej do przynęt miękkich.

Do 15 gram łącznej masy (główka+guma) świetnie sobie poradzi. 

Ale żaden z niego uniwersał, i do woblerów czy obrotówek średnio się nadaje.



#4619 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 21 March 2022 - 22:54

......................

Są wędki "uniwersalne" ale jednak nie aż tak :)

 

oj tam, a dlaczego nie? przykładowo VIS70MLF powinien ogarnąć bolenie, sandacze, szczupaki i okonie.....do tego poradzi sobie z woblerami, gumami, dropszotem.....a więc i zapewne z technikami 'rig'.....rzecz jasna nie będzie to ideał do każdej przynęty, ale spokojnie można jednym kijem przełowić dużą część sezonu.....i to z przyjemnością ;)
 



#4620 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 22 March 2022 - 07:16

Miałem VIS 76MLF, mogę powiedzieć że kij na wszystko. Warto go wziąć pod uwagę. Podczas oględzin spróbuj też przewlec plecionke przez przelotki, robi się zupełnie inny niż na sucho.