Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4934 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2015 - 17:22

Ja bym uciął ręke temu co zrobił dolniki w fabrycznych extremkach - dziadostwo po prostu. Dobry blank, dobrze uzbrojony a dolnik .... powiedzmy "z innej bajki". I jeszcze na dobitke te marnej jakosci winding-checki jak z puszki od piwa, żalll ....  na szczęście są rodbuilderzy i blanki do dostania "sote".

Mi Zbychu będzie składał za chwilę 5S70MHF2-G, klasycznie w koreczku jak Pan Bóg przykazał 


  • popper, Wiktor i Piotr 75 lubią to

#462 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 19 październik 2015 - 18:14

Opisując StC pod względem niuansów wykończenia fabryczny kij można by posłużyć się cytatem z polskiej komedii..: "jest jak piękny sportowy wóz z ptasim gównem na przedniej szybie" chociaż sam mam jakieś fabryczne, nie odbiegają jednak pod tym względem od innych hameykańskich wiodących manufaktur ;)

 

5S70MHF2-G pięknej urody narzędzie...dojrzewam po woli do 5SW70MHF do casta  :rolleyes:


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 19 październik 2015 - 18:23

  • Friko lubi to

#463 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 19 październik 2015 - 18:51

Miałem fabrycznie uzbrojonego Avida 2,9m do 2 oz. Ze względu na rękojeść sprzedałem go koledze. Co prawda łowił ryby jak jego następca tenże sam blank ubrany przez Daniela z X-Rods, ale mając na względzie estetykę wolałem iść w stronę rodbuildingu.
Na sam kij złego słowa nie powiem. Gdybym miał wziąć jedna wędkę na bezludną wyspę, to na pewno byłby ten Avid. Daje sie rzucić i bardzo lekkimi i bardzo ciężkim przynętami. W sytuacji kryzysowej, będąc za granica, gdy musiałem łowić na obrotówkę bez korpusu, ze względu na niską wodę, spisał sie o niebo lepiej od drugiego kija - CTS Elite LR SD 964-3 15-45g. Do tego stopnia lepiej, ze CTS poszedł w świat.
Po tym, jak nabrałem szacunku dla St Croix, to kupiłem sobie Elitke 2,6 do 1oz. Na letnie trocie idealny. Oczywiście zbrojony przez naszych ;)
Teraz przymierzam się do blanku castingowego 3,2m do 2oz. Ponoć ma głębokie ugięcie i liczę, ze wyszedlby dobry patyk pod plecionkę. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym blankiem, to chętnie poczytam opinie.

#464 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 październik 2015 - 18:53

Nie bądz wikingiem.Znam trzech którzy ten dolnik chwalą pod niebiosa.Ja osobiście zmieniłem go łą cznie z przelotkami w pracowni w Gdyni.



#465 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 październik 2015 - 19:01

Ten uchwyt faktycznie może się podobać szczególnie kobieta  :D

Można namówić małżonkę na wspólny zakup.....każdemu przyda się do czegoś innego  ;)


  • Piotr 75 lubi to

#466 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Napisano 19 październik 2015 - 19:40

Ten uchwyt faktycznie może się podobać szczególnie kobieta  :D

Można namówić małżonkę na wspólny zakup.....każdemu przyda się do czegoś innego  ;)

 

Żenada


  • darsio, azhek i Daniel13 lubią to

#467 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 19 październik 2015 - 20:19

Już tak nie przesadzajcie można się przyzwyczaić w niczym ten dziwny uchwyt nie przeszkadza,tylko tak kosmicznie wyglada :) mecze juz 3 sezon 70MHF i jestem więcej niż zadowolony.Mam tylko nadzieje ze wieksza czesc negatywnych opini jest wyciągnięte chociaż po jednym dniu łowienia a nie z suchego machania przy sklepowym stojaku.

#468 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 październik 2015 - 20:42

Żenada

Żenada to nie kumać prostego żartu. Luzu więcej  ;)

 

Już tak nie przesadzajcie można się przyzwyczaić w niczym ten dziwny uchwyt nie przeszkadza,tylko tak kosmicznie wyglada :) mecze juz 3 sezon 70MHF i jestem więcej niż zadowolony.Mam tylko nadzieje ze wieksza czesc negatywnych opini jest wyciągnięte chociaż po jednym dniu łowienia a nie z suchego machania przy sklepowym stojaku.

Co do samego uchwytu występującego nie tylko w Extreme to mój kompan z lodzi łowi fabrycznie zbrojonym kijem i bardzo chwali rozwiązanie. I ok, jak się komuś podoba jego sprawa....Dla mnie wada uchwytu pomijając jego kształt wykonanie,wykończenie to waga. Ten uchwyt dokłada kijowi ponad 20 gr a to już jak na lekkie kije naprawdę dużo. Wszystkie fabrycznie zbrojone Extreme które odpowiadały moim preferencjom sprzedałem i uzbroiłem od nowa. Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać ;)  



#469 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1620 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 19 październik 2015 - 20:46

Już tak nie przesadzajcie można się przyzwyczaić w niczym ten dziwny uchwyt nie przeszkadza,tylko tak kosmicznie wyglada :) mecze juz 3 sezon 70MHF i jestem więcej niż zadowolony.Mam tylko nadzieje ze wieksza czesc negatywnych opini jest wyciągnięte chociaż po jednym dniu łowienia a nie z suchego machania przy sklepowym stojaku.

 

adriano, jaki zakres przynęt ogarnia Ci ten MHF? Na lżej da się nim połowić? np. główkami 10 gram?



#470 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 19 październik 2015 - 20:59

adriano, jaki zakres przynęt ogarnia Ci ten MHF? Na lżej da się nim połowić? np. główkami 10 gram?


U mnie lowi głównie szczupaki najczęściej 7-10g + SwimFish 5" lub Easy Shiner 4 -5".Przy 7g i 4" nie co głucho ale czułością nadrabia wiec mi odpowiada.Takie min. komfortowe obciążenie zaczyna się od 10g ołowiu + 4".Górna granica ołowiu do końca nie zbadania (ciężej nie potrzebuje) ale jerka 35-40 g szarpie jak i rzuca bez problemu.

#471 OFFLINE   Cola

Cola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Imię:Peter

Napisano 19 październik 2015 - 21:17

Panowie,

a miałem nadzieję że, ze coś się wyjaśni. Niestety im więcej opinii tym większy chaos. Przybliżę parę szczegółów: łowisko to Zalew Sulejowski, łowię na 5-8m, przynęty praktycznie wyłącznie główki 16g (przedział 15g-20g) oraz gumy 3,5"-4". Rozważam zakup między: LTWS68mxf , a TBS68mxf. Jedni zachwalają i twierdzą, że mocniejsze modele o c.w. do 21g będą zbyt pałowate. Twierdzą, ze te modele do 17,5g ( i tak mają zapas mocy a niektórzy ponoć rzucali już po 25g i dawały radę). Bardzo proszę o podanie Waszego faworyta pomiędzy:

 

 

 

 

LTWS68mxf czy też TBS68mxf. Jeżeli macie jakiś inny typ pod moje warunki łowienia, to proszę również o konkretny namiar na model. Pozdrawiam



#472 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 październik 2015 - 21:24

Panowie,

a miałem nadzieję że, ze coś się wyjaśni. Niestety im więcej opinii tym większy chaos. Przybliżę parę szczegółów: łowisko to Zalew Sulejowski, łowię na 5-8m, przynęty praktycznie wyłącznie główki 16g (przedział 15g-20g) oraz gumy 3,5"-4". Rozważam zakup między: LTWS68mxf , a TBS68mxf. Jedni zachwalają i twierdzą, że mocniejsze modele o c.w. do 21g będą zbyt pałowate. Twierdzą, ze te modele do 17,5g ( i tak mają zapas mocy a niektórzy ponoć rzucali już po 25g i dawały radę). Bardzo proszę o podanie Waszego faworyta pomiędzy:

 

 

 

 

LTWS68mxf czy też TBS68mxf. Jeżeli macie jakiś inny typ pod moje warunki łowienia, to proszę również o konkretny namiar na model. Pozdrawiam

 

http://www.fishing-t...s68mxf-tws68mxf



#473 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 19 październik 2015 - 21:35

Na alle jest używany xtreme (poprzedni model) ogarnie przynęty którymi łowisz + będzie dobry do kogutów z czasem jak będziesz potrzebował łowić ciężko też będzie ok.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#474 OFFLINE   Cola

Cola

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Imię:Peter

Napisano 19 październik 2015 - 21:38

Wiktor,

wielkie dzięki. Zabieram się za czytanie.

 

Darku, możesz podać jakiś link do tego kijaszka. Będzie mi łatwiej. Dzięki ;)



#475 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 20 październik 2015 - 08:19

Chodziło mi o post z obcięciem ręki.



#476 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 21 październik 2015 - 17:04

Pytanie do Wiktora.Nie wiesz może przypadkiem , kto ma na zbyciu patyka na blanku extrima 70mlf?



#477 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 październik 2015 - 17:17

Mialem dzis okazje zapoznac sie z oferta fabrycznie zbrojonych StC.

Byly extreme z tymi rekojesciami "kontrowersyjnymi". Byly Elite z VSSami. Avidy, Premiery itd itp

Sporo tego - w Zlotym Karasiu ogladalem.

 

Pierwsze co mi przyszlo do glowy : 

 

nie chcialbym miec takiej wedki. Nie jest "moja". To ja musialbym sie dostowac do wedki a nie na odwrot.

Od lat nie mialem takiej sytuacji.

 

Kolejne obserwacje : 

 

rekojesc w Extremach jest "nie do przeskoczenia". Za darmo ...wzialbym i dal do przezbrojenia :)

 

Jakosc korka nie przystoi do wedzisk w tym poziomie cenowym. Tu mowie o Elite.

 

Wieki temu (ponad 10 lat wstecz) mialem fabrycznie zbrojonego Avida. Odeslalem go do Zbika z uwagami dotyczacymi zbrojenia (krzywo wklejony uchwyt) niecentrycznie osadzony pierscien skeletona etc. Odpowiedz byla : tak sa robione i tak ma byc . Wedka wrocila. 

Od tamtej pory zbrojenie fabryczne poszlo do przodu w StC. To widac. 

Sytuacja, w ktorej siegnalbym po takie wedki to moment, w ktorym polamalbym swoje wedki na wyprawie, a musialbym cos kupic by moc lowic dalej.

W kazdym innym scenariuszu wyladowalbym z blankiem celem zbudowania wedki. Blanki StC bardzo sobie cenie.

 

Ogladalem zbrojone "fabrycznie" Lamiglasy sygnowane przez PONTON21. Jakosc zbrojenia zdecydowanie na plus w porownaniu z fabrycznymi StC. Nie moj styl. Ale widac jakosc. Mowie o wedkach zbudowanych na blankach Lamiglas XMG.

 

Zdaje sobie sprawe, ze moje obserwacje sa subiektywne...ale sa to moje obserwacje. Pozwolilem sobie podzielic sie nimi z Forumowiczami :)

 

Pozdrawiam


Użytkownik Guzu edytował ten post 21 październik 2015 - 17:19


#478 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 październik 2015 - 18:36

Pytanie do Wiktora.Nie wiesz może przypadkiem , kto ma na zbyciu patyka na blanku extrima 70mlf?

Jak bym wiedzal to sam bym go kupił  :D



#479 OFFLINE   Tomek100

Tomek100

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2015 - 18:51

Witam,nawiązując do wędek St.Croix mam takie  pytanie,mianowicie dlaczego w niektórych fabrycznych wędkach  tej firmy są takie małe okrągłe naklejki koloru białego z napisem U.S.A,tuż nad numerem seryjnym,dodam,że posiadam fabryczną Elitkę i fabrycznego Extreme i u mnie tych nalepek nie ma.Jeżeli ktoś wie to mógłby mi odpowiedzieć?PS. w Elitce zaczep do podczepiania przynęt mam,natomiast w Legend Extreme 70MHF-2 już tego zaczepu nie mam.



#480 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 21 październik 2015 - 21:45

Z naklejką to nie wiem o co kaman, ale zaczepu w extremach to zdaje się  nie ma i nie będzie z różnych względów, najprędzej estetyczno-użytkowych :)