Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4934 odpowiedzi w tym temacie

#421 ONLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 17 październik 2015 - 20:57

W kosmos też można lecieć awionetką. Czym łowisz sandacze?

Pytanie do afro555.

St.croix Avid AVS96MF2 zaspokaja moje potrzeby:)



#422 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 październik 2015 - 20:58

Bardzo bym tak chciał ale żonka może obczaić. ;)  

Skoro zostawisz tylko jeden, nie powinna mieć .................... ;)


  • Guzu lubi to

#423 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 17 październik 2015 - 21:00

Nie lowie sandaczy, a uzywam wedek StC, czy to znaczy, ze cos robie zle ? 

Pewnie, że źle! Stc są tylko do sandaczy, batsony do szczupaków a jaxony na okonia i jazgarza  :D


  • Guzu, michal7709 i S.N. lubią to

#424 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 październik 2015 - 21:07

St.croix Avid AVS96MF2 zaspokaja moje potrzeby:)


Połam go i łów sandacze bolonką, skoro to wędkarz łowi.
  • Wiktor lubi to

#425 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 październik 2015 - 21:08

jaka jest różnica pomiędzy elita a extremem oprócz koloru? Dopiero Extereme przy połowie sandaczy powoduje ze zacinam ryby i sam nie wiem czemu zacielem...

U mnie ten kij powoduje ze łowie ryby intuicyjnie, jest bardzo,bardzo czuły,szybszy od identycznych elit. Szybciej tłumi drgania....normalne sandaczowe pstryki to eksplozja :D 

Używając zawodniczej terminologi elita to kij rekreacyjny, extreme zawodniczy. Zaznaczam ze porównywałem elity z extremami pod katem połowu na miękkie przynęty, w długościach od 6,6 do 7 stop i c.w. górne do 7,18 i 21 gr.  


  • Guzu, Sławek Oppeln Bronikowski, CLAUDIO i 1 inna osoba lubią to

#426 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 17 październik 2015 - 21:28

Bez urazy, nie mam nic złego na myśli, ale wydaje mi się, że na Twoje pytanie (Wiktor) odpowiedź możesz uzyskać tylko i wyłącznie pod tym kontaktem:

 

ST. CROIX OF PARK FALLS, LTD.
MAILING ADDRESS:
856 4th Avenue North
PO Box 279
Park Falls, WI 54552
PHONE:
PH: (715) 762-3226
FX: (715) 762-3293
TF: (800) 826-7042

Użytkownik spinspektor.pl edytował ten post 17 październik 2015 - 21:28


#427 ONLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 17 październik 2015 - 22:22

Połam go i łów sandacze bolonką, skoro to wędkarz łowi.

Nie wiem czy byłoby to takie proste(połamanie)... sprzęt ma za zadanie ułatwić, udogodnić łowienie kwestia leży w tym kto tym kijem "operuje"...



#428 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 18 październik 2015 - 08:38

Słyszałem kiedyś że to wędkarz łowi... a nie sprzęt...

Wędkuję od czasu do czasu z dziadziem 84lata, obraca kołowrotkiem jak mu się przypomni gdzie jest w tempo nie zacina nigdy.Nigdy nie wrócił o kiju do domu.Łowi st.c. xtreme akurat go stać. Przykład 2 kolega używa wędki niskiej klasy łowi powyżej średniej. Pytanie ile kolega by łowił xtremem.Jest to do sprawdzenia .Dobry sprzęt zdecydowanie wiele pomaga.


  • arrowana lubi to

#429 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 18 październik 2015 - 10:45

Wędkuję od czasu do czasu z dziadziem 84lata, obraca kołowrotkiem jak mu się przypomni gdzie jest w tempo nie zacina nigdy.Nigdy nie wrócił o kiju do domu.Łowi st.c. xtreme akurat go stać. Przykład 2 kolega używa wędki niskiej klasy łowi powyżej średniej. Pytanie ile kolega by łowił xtremem.Jest to do sprawdzenia .Dobry sprzęt zdecydowanie wiele pomaga

 

Czy xtreme ma jakiś magnes na ryby, czy po prostu jest tak zaje*isty, że każdy sandacz, szczupak czy okoń chce go zobaczyć?

O co kaman?



#430 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 18 październik 2015 - 11:02

Raczej nie chodzi o czary.Pewnie to tak jak krojeniem chleba ostrym nożem łatwiej .



#431 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 18 październik 2015 - 11:39

Łatwiej nie znaczy skuteczniej. A o skuteczność w tej zabawie chodzi.

Mam wrażenie, że część wędkarzy używa wędki do onanizowania się, zamiast łowić nią ryby... 

Nie idźcie tą drogą!



#432 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 18 październik 2015 - 11:58

Ale jeśli ktoś to lubi i sprawia mu frajdę to czemu nie.Są zawody w robieniu sztucznych much które nie nadają się do łowienia ,podobnie z zawodami rzutowymi .



#433 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 18 październik 2015 - 14:57

O czym Ty w ogóle mówisz?

Po pierwsze i najważniejsze ile xtremów przerobiłeś, że tyle możesz o nich powiedzieć?

Po drugie - jeśli jesteś/byłeś w ich posiadaniu to wiesz ile kosztują, więc lubienie tych wędek nie ma nic do rzeczy jeśli 95% wędkarzy nie jest na nie stać, a Ty przedstawiasz to tak jakby kosztowały 5zł, chociaż nawet na tego piątaka trzeba pracować, bo na ulicy nie leży.

Jedno jest pewne, ryb to one same nie łowią, tak jak się to niektórym znafcom wydaje  :ph34r:

Pozdro



#434 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 październik 2015 - 15:31

Moze dosc filozofii , lepiej skupic sie na kijach.Mozna zalozyc temat " dla kogo i po co kije z gornej polki " tam mozna puscic wodze fantazji, sam z checia cos napisze.Po co robic smietnik w temacie, nie na tym autorowi jak i zainteresowanym oferta st.croix zalezalo


  • darsio lubi to

#435 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 18 październik 2015 - 16:41

O czym Ty w ogóle mówisz?

Po pierwsze i najważniejsze ile xtremów przerobiłeś, że tyle możesz o nich powiedzieć?

Po drugie - jeśli jesteś/byłeś w ich posiadaniu to wiesz ile kosztują, więc lubienie tych wędek nie ma nic do rzeczy jeśli 95% wędkarzy nie jest na nie stać, a Ty przedstawiasz to tak jakby kosztowały 5zł, chociaż nawet na tego piątaka trzeba pracować, bo na ulicy nie leży.

Jedno jest pewne, ryb to one same nie łowią, tak jak się to niektórym znafcom wydaje  :ph34r:

Pozdro

Myślałem że to temat o st.c. Łowiłem dragonem guide select był do niczego,złożyłem mhx mb 843 o niebo lepszy ,potem phenixa m1 było jeszcze lepiej.Więc myślę że xtrem będzie jeszcze lepszy.Jeśli sam go poskładam w 1000 się zmieszczę,dragon kosztuje 540 zł.Delikatnie mówiąc" nie sram kasą".



#436 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 październik 2015 - 17:34

O czym Ty w ogóle mówisz?

Po pierwsze i najważniejsze ile xtremów przerobiłeś, że tyle możesz o nich powiedzieć?

Po drugie - jeśli jesteś/byłeś w ich posiadaniu to wiesz ile kosztują, więc lubienie tych wędek nie ma nic do rzeczy jeśli 95% wędkarzy nie jest na nie stać, a Ty przedstawiasz to tak jakby kosztowały 5zł, chociaż nawet na tego piątaka trzeba pracować, bo na ulicy nie leży.

Jedno jest pewne, ryb to one same nie łowią, tak jak się to niektórym znafcom wydaje  :ph34r:

Pozdro

Ja już zaczynam rozumieć co w trawie piszczy. Od wczoraj głupoty wypisujesz od onanistów wyzywasz a ty po prostu masz za złe komuś ze go stać a ciebie nie? Oczywiście wiesz ze "znafcy" ile by nie przerobili wędek na które cie nie stać i tak się znać nie będą. Zresztą po co rozkniniac temat skoro 5% populacji ma szanse z tej wiedzy skorzystać. Ja mam prośbę ty weź idź tam gdzie cie chcą i sprzedawaj im swoje mądrości. W temacie STC nie napisałeś nic oprócz adresu do fabryki. Brawo!! 


Użytkownik Wiktor edytował ten post 18 październik 2015 - 19:50

  • jersey i coma lubią to

#437 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 18 październik 2015 - 19:31

Panowie,panowie.Temat jakby troszeczkę odbiegł,od tematu założonego przez autora.Nie potrzebne są nerwy i wypominanie komukolwiek,czegokolwiek na temat wędzisk St.Croix.Jestem szczęśliwym posiadaczem kija,ukręconego przez naszego wspólnego forumowego kolegi @Dąbek111.A jest to,blank St.Croix 5sc90mlf-g-10.Co mogę powiedzieć na jego temat.Kij naprawdę "energetyczny".Łowię nim,od smużaków,poprzez woblery 3-5cm,obsługuje też pięknie wszelkie gumowe przynęty.Waga główek jakie używam waha się od 2-10gr plus guma.Łowię głównie plecionką.Nie nastawiam się na żadne okazy a przyłów Sandacza 62cm,czy Bolenia 60cm nie zrobił wrażenia na tym kiju.Praca przynęty jest bardzo wyczuwalna w rękojeści kija a zacięcie pewne.Jeszcze nie zdarzyło mi się aby zacięta ryba spadła podczas holu.Kij pięknie pracuje,czym większa ryba,tym bardziej równomiernie się wygina,a akcja typowo szczytowa.

#438 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 18 październik 2015 - 19:59

Ja głupoty?  :lol: Głupotą jest to, jeśli się myśli, że łowienie drapieżnika zaczyna się od kupna Stc lub innego odpicowanego patyka  ;)

A To czy mnie stać czy nie, nie ma nic do rzeczy i proponowałbym Ci nie zaglądać do mojej kieszeni.

Przerabiam stc od jakiegoś czasu i wiem, że drogi kij czy kołowrotek to nie klucz do sukcesu, bo samo się nie złowi. A to już jest bardzo ważna informacja. Skorzystaj z niej kolego @Wiktor.



#439 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 październik 2015 - 20:07

spinspektor ale ty pierd...olisz, nie o tym jest temat, nie musisz nikogo przekonywac, ze sprzet nie lowi bo to wiadome.Temat jest dla tych co chca lowic bardziej komfortowo badz..... (wstaw co chcesz) na nic tu twoje madrosci.


  • coma lubi to

#440 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 18 październik 2015 - 20:11

to po co ktoś mędrkuje o wędkach których nawet nie widział na oczy?