Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4893 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 grudzień 2016 - 15:36

Wypowiem się w tym temacie, bo kupując kijka sam miałem mały problem ze znalezieniem dokładnych informacji.

Niedawno stałem się posiadaczem LES76MF2. Kijek opisany jako do 18 gram. Długo wahałem się czy brać wersję M czy mocniejszą MH. Uważam, że wybrałem idealnie. Kijkiem obsługiwałem cały dzień gumy 8cm na główkach 18-22g, sporo łowiłem też na mandulę z 24g czeburaszką. Do tego typu gramatury kij jest idealny. Wyciągnąłem kilkanaście sandaczy długości 20cm, brania czuć genialnie. Do tego trafiłem też dwa sandacze 55cm, wyciągnięcie ich z 11metrowej wody (Odry) nie było niczym specjalnym. Dodatkowo przypadkiem podhaczyłem też sumika 80cm, którego wyjąłem nie używając hamulca - kijek ma naprawdę moc. Kolega na łódce miał LES70MH, dałem mu połowić moim kijem i stwierdził, że żałuje zakupu wersji MH. Naszym zdaniem kijek MH spokojnie obsłuży główki 30g z gumami 10cm i więcej. Łowienie niewielkich ryb tym kijem mija się z celem. Pozdrawiam!

P.S: oczywiście zaznaczam, że jest to moje zdanie. Nie potrafię agresywnie podbijać przynęty wędką, robię zazwyczaj delikatne podbicie + obrót lub dwa korbką kołowrotka.


  • Nasty lubi to

#1162 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 grudzień 2016 - 15:48

Witam wszystkich ,chce kupić pierwszego kija ze stajni st,croix i mam dylemat którego wybrać może ktoś pomoże : Szukam wędki maks 230 cm moze byc jedno lub dwu sklad : przynęty jakimi bede operował to gumy od 7 do 11 cm dokladniej kopyta relaxa 3 i 4 , canibale 10 cm i jakies keitchy do 10 moze 11 cm głowki to minim 5 gram do 14 gram (najczesniej używam 8 gramowych głowek ) bedzie to wedzisko na szczupaka bo w moim akwenie jest mnóstwo 40-60 cm ryb i dlatego nie chciłbym nic sztywnego tylko fajnie pracującego . Nie wiem czy wybierać z serii Avid czy avid x 



#1163 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 16:31

W tej długości i to tych przynet jakie opisałeś oraz rybek jakie planujesz owoc to Avid AVS 76 MLXF będzie dobrym wyborem

Z avid ów to jedyny kij tej długości jaka Cię interesuje

Mam taki już drugi i polecam
  • granvorka i xeniowy lubią to

#1164 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 grudzień 2016 - 17:54

Zgadza się. Xy to max 213cm. Poza tym są bardziej sandaczowe. Zwykła seria przez cięższe zbrojenie nabiera bardziej szczupakowego charakteru ;)

 

AVS76MLXF lub AVS76MLXF2 trafia tutaj idealnie. 



#1165 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 18:12

Zapomniałem właśnie dopisać że chodziło mi o wędkę w dwóch kawalkach czyli AVS 76mlxf-2
Ale jak komuś długość do transportu nie przeszkadza to jednosklad jak najbardziej :)
  • delux64 lubi to

#1166 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:27

to ten avid dawałby radę spokojnie z kopytem relaxa l-4 na głowce 8-12 grama ? bo na opisie jest 3-11 g i wydawać się może za mało 


Użytkownik michumzt edytował ten post 13 grudzień 2016 - 21:28


#1167 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:33

Croixy mają zapas, choć L4 i 12gr to już jest opór w wodzie jednak reszta czyli keitechy albo kopyta na główkach 8gr to spoko. No i jeśli nie chcesz pałowatego kijka to by pasował.

 

Poczekaj aż się inni użytkownicy się wypowiedzą to się przekonasz ;)

 

Za to jeśli chcesz krótszy kijek to nowy Mojo Bass, na węglu SCIII tak jak Avid, np MJS610MLXF to model do 14gr. Byłby spokojniejszy pewnie o niego z L4 i 12gr. Bardzo przyjemny kijek z elastycznym, niekołkowatym szczytem.


Użytkownik Marcyś edytował ten post 13 grudzień 2016 - 21:35


#1168 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:40

Z guma 7-12cm i 8 g ten avs76mlxf moi skromnym zdaniem będzie ciut za delikatny. AVS70MLF albo AXS70MLF - ten ostatni da sobie radę. Mam używam i chwalę :)

#1169 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:43

A ten kijek byłby odpowiedni  legend elite LES76MF2 ?



#1170 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:46

Mocy do Twoich przynęt nie zabraknie. No i elitka to elitka. Pytanie czy jeśli szukasz czegoś niezbyt sztywnego to nie będzie zbyt sztywny (choć elitka gnie się ogólnie bardzo dobrze). 



#1171 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:51

właśnie nie szukam takiego sztywnego kija , chciałbym aby takie 50-65 cm ryby fajnie pracowały na kiju ( bo takie ryby na moim akwenie łowię najczęściej ) żeby nie był taki sztywny jak team dragon do 35 gram , ktorego dotychczas używam 



#1172 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:53

Z elitki jak już to mlf. Avid klasyczny lub w serii X to bardzo dobry wybór pod to co piszesz. Starsza seria w mlxf-ie bardziej sie "podda" od mlfa. Ja mam axs70MLF2 I pracuje mi od 5-15g plus keitechy, kopyta 7-9 cm i innego typu gumy nie stawiające dużego oporu w wodzie.

#1173 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 22:01

Z guma 7-12cm i 8 g ten avs76mlxf moi skromnym zdaniem będzie ciut za delikatny. AVS70MLF albo AXS70MLF - ten ostatni da sobie radę. Mam używam i chwalę :)

Wszystko zależy jaka guma
Czy smukła czy nie....

Osobiście rzuciłem tym avidem sporo więcej
25 gr i kopyto relaxa 4L
I nawet zaciąłem całkiem fajnego sandacza

Na prawdę nie miałem z poprowadzeniem przynęty większych problemów

W mojej ocenie da radę bez problemu

Ps zerknij Marcin na maila coś Ci tam wysłałem :)

Użytkownik tony1983 edytował ten post 13 grudzień 2016 - 22:10

  • delux64 lubi to

#1174 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 grudzień 2016 - 16:20

Panowie, a co powiecie na temat tej wędki ktoś możne używa / czy miał ? ST.CROIX Mojo Bass MBS69MLXF bo jest w promocji i za 5 stówek można wyhaczyć 



#1175 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 17:39

Chłopy potrzeba kija do woblerów boleniowo-sandaczowych na wieczorne letnie łowienie nad Wisłą... mam LXS76MF2 i pod sandacza jest super, natomiast do kompletu potrzebuję coś oczko mocniejszego - czy AVS86MHF2 lub LES86MHF2 będzie ok? Chodzi o brzegowe i pontonowe woblero-gumowanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1176 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 18:02

Les86mhf-2 lub ciut dłuższy les 90 mhf -2

Bedzie idealny

Użytkownik tony1983 edytował ten post 15 grudzień 2016 - 18:03

  • WojtekCIN lubi to

#1177 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 18:05

No właśnie - kije 8.6 stopy to max- idealnie by było 7.6. 9 stóp to już jak na moje warunki fizyczne i typ łowienia za długo....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1178 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 16 grudzień 2016 - 11:17

Wiadomo jakiej klasy koreczka mamy w nowych elitkach.Czy ktoś miał możliwość porównywać elitki 68MXF i 610MLXF.Chodzi mi o ugieciu czy ten do 14g głębiej pracuje,czy raczej bardzo szytowo jak 68MXF.

#1179 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 09:08

Interesuje mnie ten Premier PS60MLF2. Będzie on idealny pod pstrąga, głównie pod wobki 4,5-7cm i wszelkie obrotówki 2-3? Jakie ten kij pracuje pod rybą?

#1180 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 10:19

Witam

 

Mam już trzy niebieściutkie ST.CROIX ,więc znam jakość towaru.

Dodatkowo napiszę jestem MEGA zadowolony z gwarancji!

Kije kupione za ok. 1200zł już się zwracają!

Dlaczego? Kolega łamie już 2szt średniej klasy kija za 600zł i reklamacja nie jest uwzględniana!

Ja złamałem 1 wędkę w życiu :wub:  St. Croix Legend Tournament Bass, Pan z Corony nawet nie wnikał jak to się stało  :rolleyes: powiedział "Pan się nie martwi reklamacja jest już rozpatrzona pozytywnie " :) nawet chciał od "ręki" wysłać drugą szt. ale akurat nie było na stanie, więc prosto z fabryki TRANSOCEANIKIEM przypłynęła do Gdyni  :D 

 

 

Wracając do tematu - o ile ST.CROIX ma zajebiste kije sandaczowe/okoniowe  ale nie mogę namierzyć UL do dłubania okonków <25cm

 

Tu rządzi JAPONIA lub JAPONIA robiona w Chinach :lol:

 

np. Legend Tournament Bass TBS610MLXF Drop Shot /Finesse z dolnym zakresem 3,5gr, mam go ale nawet po pijaku nie zakładam mniej niż 7gr :P

 

 

1. Czy ktoś z kolegów może coś polecić w jednej części do 200cm z zakresem 1-8gr - najczęściej łowię 1,5-2,5gr, gumka 3,5-7cm, extra sztywny kijek nie gubiący okonków :D

 

2. Czy ktoś z kolegów może coś polecić  2 części 240-275cm z zakresem 1-15gr - coś na sportowego klenia 25cm na Wisłę

 

Czy jednak szukać coś w stajni Major Craft/Graphiteleader  ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych