Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki St. Croix


  • Please log in to reply
4895 replies to this topic

#1261 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,378 posts
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Posted 23 February 2017 - 18:19

Byla duza przecena i dlatego tyle ich jest.Co bardziej juz obeznani z promocjami wystawili,tez swoje domowe wczesniej,zeby sie pozbyc uzywek w dobrej cenie,bo teraz to by dostali po dupie cenowo.Wiekszosc jankesow nie przyklada wagi do wygladu wedek,sa zreszta dla nich tanie nawet bez promocji.

 

Przyklad jakosci,wykonania wnetrz samochodow amerykanskich,a europejskich.Nie kupilem amerykanca,bo nie podobalo mi sie archaiczne,tandetne wnetrze w wiekszosci ich aut.


Edited by Darek64, 23 February 2017 - 18:21.

  • elpojo likes this

#1262 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,378 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Posted 23 February 2017 - 18:27

... ciekawe ile nasi sprzedawcy sklepikarze przycinają na takim kijku hm... Jak myślicie ? 100% przebitki będzie ? Bo w sklepach te wędki cenę mają zaporową.Tak wiem nikt nie zmusza do kupowania ;)

Jak ja uwielbiam takie teksty. 
Wybierz się do USA, dogadaj się, załóż firmę, płać VAT, ZUS i inne podatki, cło, za lokal, księgowym, pracownikom, jedź na targi, zapewnij gwarancję i pewnie jeszcze masa innych kosztów. 
Myślę, że wówczas będziesz miał odruch wymiotny na tego typu posty.
Nie wiem ile zarabia się na takiej elitce ale osobiście, jeśli miałbym zarobić na niej 100 zł to z przyjemnością pakowałbym interes. 

Dolar kosztuje dziś 4,1. Elitka w USA kosztuje 480 $ = 1968 czyli tyle samo co na stronie dystrybutora. 
Dziękuję, nie mam pytań.

 


  • grzegorz197503, Marcyś, pawelHERP and 1 other like this

#1263 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaWARSZAWA

Posted 23 February 2017 - 18:42

Jak ja uwielbiam takie teksty. 
Wybierz się do USA, dogadaj się, załóż firmę, płać VAT, ZUS i inne podatki, cło, za lokal, księgowym, pracownikom, jedź na targi, zapewnij gwarancję i pewnie jeszcze masa innych kosztów. 
Myślę, że wówczas będziesz miał odruch wymiotny na tego typu posty.
Nie wiem ile zarabia się na takiej elitce ale osobiście, jeśli miałbym zarobić na niej 100 zł to z przyjemnością pakowałbym interes. 

Dolar kosztuje dziś 4,1. Elitka w USA kosztuje 480 $ = 1968 czyli tyle samo co na stronie dystrybutora. 
Dziękuję, nie mam pytań.

 

No właśnie... a na naszym forum trafiaja sie nowe les poniżej tysiaka zapewne kupione z wyprzedaży prosto ze Stanów  chwała ludziom za to ze chce im sie sprowadzać -pewnie zarabiaja na tym max 100 zł ale dzieki temu można kijek kosztujący dwa razy tyle kupić za połowe ceny...dwa tysie pewnie bym nie zapłacił ale połowe jak najbardziej ...i płaciłem sam kupiłem na forum nowego ES za 1300zł  a polska mentalność jest taka jaka jest bo jak coś jest za tanio to już pewnie drugi sort albo i niepełnowartościowe


Edited by grzegorz197503, 23 February 2017 - 18:46.

  • Rebel64 likes this

#1264 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,378 posts
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Posted 23 February 2017 - 21:15

Tylko moze nie kosztujacy dwa razy tyle,bo mowa tu o poprzednim modelu,za ktory wczesniej trzeba bylo zaplacic ok.1,5tys.



#1265 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 posts
  • LokalizacjaWARSZAWA

Posted 23 February 2017 - 21:33

Tylko moze nie kosztujacy dwa razy tyle,bo mowa tu o poprzednim modelu,za ktory wczesniej trzeba bylo zaplacic ok.1,5tys.

Les kosztowały ponad 1600 zł a na giełdzie trafiaja sie koło 800 :)



#1266 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 877 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 23 February 2017 - 22:08

Sporo się wyjaśnia : słabe niechlujne wykonanie, złe wyważenie i ogólnie ilość , a nie jakość. Wszystko OK! Ale może się wypowie ktoś obeznany w temacie i powie, że kijki , które trafiają nówki do nas z różnych źródeł ( tanie ) to po prostu odrzuty towar niepełnowartościowy składany wszędzie tylko nie w USA na tzw. odpier.....!Który to towar w Stanach i krajach gdzie nabywcy nie pozwolą się zrobić w jajo po prostu by się nie sprzedał. Nie wiem czy tak jest , ale przesłanek wiele. Mam nadzieję , że się mylę.

 

Kolego ogarnij się, postaraj się zgłębić temat montażu kijów StC w USA, może wtedy przestanieć pleść bzdury...


  • grzegorz197503 likes this

#1267 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Posted 23 February 2017 - 22:35

Nie rozumiem po co podenerwowanie, postawiłem pytanie i wcale nie było oskarżające. Po prostu chciałem wiedzieć dlaczego tak się dzieje i tyle. No i sporo się dowiedziałem. ;)

#1268 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 877 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 23 February 2017 - 22:39

Nikt się nie denerwuje, widziałeś jak montowane są wędki w USA? Widziałeś kto i w jaki sposób je montuje? Wiesz z jakich komponentów są one budowane? Jeśli odpowiedź 3 razy brzmi NIE nie powinieneś zabierać zdania w temacie...


  • januszz likes this

#1269 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Posted 23 February 2017 - 22:43

No i tu Cię przyjacielu zaskoczę 3 razy Tak ;)
  • strary likes this

#1270 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Posted 23 February 2017 - 22:44

Może mi ktoś powiedzieć w jakim przedziale wagowym LXS70MF obgoni głowki jigowe?
  • Kielson1 likes this

#1271 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Posted 23 February 2017 - 22:45

Ale chodzi jak byś wcześniej doczytał czy te tańsze są w USA zbrojone. Takie było pytanie.

#1272 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 posts
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Posted 23 February 2017 - 22:51

Nikt się nie denerwuje, widziałeś jak montowane są wędki w USA? Widziałeś kto i w jaki sposób je montuje? Wiesz z jakich komponentów są one budowane? Jeśli odpowiedź 3 razy brzmi NIE nie powinieneś zabierać zdania w temacie...

A ja mam premiera PS66MF i uważam, że jest cudny 😊. Jak bym się tak w łóżku nie wiercił to bym z nim spał, ale tak boję się, że go uszkodzę 😊. Łowiłem budżetowym wędkami i wiem, że jest warty każdej wydanej na niego złotówki, chociaż nie był rujnująco drogi.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
  • elpojo, Dano., xeniowy and 1 other like this

#1273 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 877 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 23 February 2017 - 22:52

No i tu Cię przyjacielu zaskoczę 3 razy Tak ;)

 

Ale chodzi jak byś wcześniej doczytał czy te tańsze są w USA zbrojone. Takie było pytanie.

 

Rynce opadają... B)



#1274 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Posted 23 February 2017 - 23:03

:)

#1275 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 posts
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Posted 23 February 2017 - 23:20

Do kolegi elpojo:

Twój post został zacytowany zupełnie przypadkowo, tak to jest, jak się nie potrafi obsługiwać własnego telefonu :)

Chodziło mi o odniesienie się do krytyki kjków STC. Moje zdanie jest takie: każdy łowi na co mu pasuje i na co go stać. Mam kilka lat i kiedyś też kochałem kijek z bambusa, który sam złożyłem, uzbroiłem i łowiłem na niego piękne, złociste karasie. To nie czasy, kiedy każdy kupiony po znajomości Tokoz, czy Germina były z założenia wybitne, bo w naszym demoludzie inne produkty były niedostępne. Wyznacznikiem jakości sprzętu są miesiące i lata spędzono nad wodą. Skoro wędki STC bronią się od tylu lat, widać opiera się to na wynikach sprzedaży, a wiadomo, że najlepszą formą reklamy jest opinia użytkownika.


  • elpojo likes this

#1276 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Posted 24 February 2017 - 00:05

Wszystkie wedki St. Croix od serii Premier w gore sa produkowane w USA. Tyczy sie to produkcji blankow jak i skladania tych wedek. Na Youtube jest kilka filmikow gdzie mozna sobie ten proces poogladac. Sugerowanie, ze kije sa skladane w Chinach jest totalnym brakiem wiedzy. Komponenty do wedek moga byc natomiast produkowane w Chinach. Nie wiem gdzie sa robione przelotki, nie wiem skad jest korek. 

 

Jesli chodzi o fabryczne wykonczenie, no coz milionom Amerykanow  jakos to nie przeszkadza. Mi rowniez nie. Pewnie jest tak dlatego, ze lata mi to gdzies, ze lakier jest byc moze nie rowno polozony. W tej chwili posiadam trzy fabryczne kije St. Croix (czwarty dalem kuzynowi), dwie Elitki i jednego Avida i jestem z tych wedek absolutnie zadowolony. 


Edited by Kwinto, 24 February 2017 - 00:06.

  • grzegorz197503, wojciiech, damien79 and 3 others like this

#1277 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Posted 24 February 2017 - 00:14

I to jest odpowiedź, Kwinto dzięki.

#1278 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 posts
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Posted 24 February 2017 - 00:39

Mam fabrycznego starego LES(wczesniej 2 takie same polamalem) ,nowego ES,Avida ,tidemastera I kija na blanku Extreme robionego przez forumowego kolege,przerobilem jeszcze kilka Avidow i Legend Tournament.Nie zwracam uwagi na korek czy pekniecia lakieru bo dla mnie te kije maja lowic ryby ( a to robia wspaniale) a nie stac w gablotce zebym mogl podziwiac jakie sa piekne .Jak sie kolega pytal jak ma byc extremka zrobiona ,odpowiedzialem jak najprostszy bez zbednych bajerow bo bede nim ryby lapal a nie siedzial w lodce i sie przygladal czy lakier przypadkiem nie pekl albo korka nie ubylo :lol:


Edited by AndrzejT, 24 February 2017 - 00:39.

  • grzegorz197503, elpojo, dany and 3 others like this

#1279 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 posts

Posted 24 February 2017 - 09:35

Mam fabrycznego starego LES(wczesniej 2 takie same polamalem) ,nowego ES,Avida ,tidemastera I kija na blanku Extreme robionego przez forumowego kolege,przerobilem jeszcze kilka Avidow i Legend Tournament.Nie zwracam uwagi na korek czy pekniecia lakieru bo dla mnie te kije maja lowic ryby ( a to robia wspaniale) a nie stac w gablotce zebym mogl podziwiac jakie sa piekne .Jak sie kolega pytal jak ma byc extremka zrobiona ,odpowiedzialem jak najprostszy bez zbednych bajerow bo bede nim ryby lapal a nie siedzial w lodce i sie przygladal czy lakier przypadkiem nie pekl albo korka nie ubylo :lol:

Te które łamałeś, były wymieniane na nowe w procesie gwarancji?



#1280 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 posts
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Posted 24 February 2017 - 12:20

W dwóch fabrycznych Xtreme miałem na starcie klikające przelotki co przy podbiciu na totalnym lustrze bardo wkur... Ruszające się krzywo wklejone pierścionki od strony uchwytu na przynęty.W wersji Les krzywo wklejone przelotki.Człowiek łowił bo szkoda było czasu na reklamację.
Bardzo mi pasują blanki StC i od jakiegoś czasu wolę wziąść 1,7k iść do pracowni i zrobić sobie kijek na ich blanku.Wybrać sobie uchwyt jaki mi pasuje i miec kij bez takich niedociągnięć co nam oferuje producent w fabrycznych kijach za te same pieniądze.

Edited by adriano, 24 February 2017 - 12:24.