Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4893 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 22 luty 2017 - 20:22

Jakby ktos wiedzial gdzie mozna dostac LES70MF2 za tysiaczka (a chodza niby i po 8 stowek ;) ) to ja poprosze namiary na priv.



#1242 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 22 luty 2017 - 20:28

Bądź czujny na giełdzie :)  lub daj ogłoszenie w dziale K/Z/O , zapewne kilku kolegów chcących je upłynnić się jeszcze znajdzie, sam dzisiaj byłem rozdarty, bo ceny na prawdę atrakcyjne :) 



#1243 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 luty 2017 - 21:12

Tu nie ma co zakłamywać rzeczywistości. Amerykańskie kije... samochody itp. Proste, użyteczne ale nie zawsze dla estetów. Po to jest wybór, żeby każdy go sam dokonał ;) 

 

Blanki świetne. Jak komuś coś nie pasuje to robi ręcznie, ale elitki w tysiaku raczej nie zrobi ;)

 

Fakt, nowe elity lepiej wyglądają (całe szczęście...)


  • elpojo, cabage i Rebel64 lubią to

#1244 OFFLINE   pepper

pepper

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2017 - 21:16

Rozważ AXS66MF. Miałem go w ręku na targach w Poznaniu, prawdziwa szpada, moim zdaniem idealny do sandacza na lekko z łodzi.
Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka


Dzisiaj zamówiłem Gawasa do 12g. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

#1245 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 22 luty 2017 - 21:44

Co do blankow to popieram, jedne z lepszych blankow na rynku. Seryjnym kijom tej marki mowię zdecydowane "nie"...
  • Rebel64 i Dawid.K lubią to

#1246 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 luty 2017 - 21:58

Tu nie ma co zakłamywać rzeczywistości. Amerykańskie kije... samochody itp. Proste, użyteczne ale nie zawsze dla estetów. Po to jest wybór, żeby każdy go sam dokonał ;)

 

Spójrzmy prawdzie w oczy, kilka lat temu fabryczny StC był spełnieniem marzeń wielu, w tym moich. Czasy się jednak zmieniły i obecnie wykruszająca się szpachla z korka klasy B czy startowa 30-ka w kiju mocy ML zaczyna być nie do zniesienia. Stąd u mnie demolka, większość fabrycznych sprzedana i robię kopie w wersji custom.


  • MALIN. lubi to

#1247 OFFLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 23 luty 2017 - 02:47

Czym się różni Triumph od Premiera? Oba są z SCII ale chyba nie są to te same blanki? Czym się różnią (akcja, ugięcie)?


Użytkownik trinited edytował ten post 23 luty 2017 - 02:48


#1248 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 luty 2017 - 10:06

Blanki b.dobre.Cena za fabryczny kijek 1tys.tez.Potem jednak pojawia sie problem,ze za duze przelotki,lakier peka i nadlewki.Ogolnie wyglad jak kijka z nizszej polki i najlepiej zrobic po swojemu.


  • Dano., MALIN. i Dawid.K lubią to

#1249 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 23 luty 2017 - 10:46

Podtrzymując temat, uważam to jest moja ocena, że blanki są jak najbardziej USA, ale produkcja wędek , które trafiają do nas odbywa się w jakimś azjatyckim ponurym zakątku. Porównując to widziałem dragony o niebo lepiej wykonane. Premiery i triumphy tak w Mexyku i chyba od podstaw ponieważ są lepiej i schludniej ukręcone niż te z wyższej półki.Taka to moja subiektywna ocena. Jak zejść na przełomie kilku lat o 50 - 70% ceny ???

#1250 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 23 luty 2017 - 10:54

Podtrzymując temat, uważam to jest moja ocena, że blanki są jak najbardziej USA, ale produkcja wędek , które trafiają do nas odbywa się w jakimś azjatyckim ponurym zakątku. Porównując to widziałem dragony o niebo lepiej wykonane. Premiery i triumphy tak w Mexyku i chyba od podstaw ponieważ są lepiej i schludniej ukręcone niż te z wyższej półki.Taka to moja subiektywna ocena. Jak zejść na przełomie kilku lat o 50 - 70% ceny ???

Ja myślę że wyprodukowanie blanku w rzeczywistości kosztuje grosze... Znajomy co prowadzi sklep wędkarski powiedział mi że biorąc w pakietach ( ok.80 100 szt.) plecionki Mikado Nihonto płaci coś koło 20 kilku złotych za szpulkę. A cena sklepowa to koło 50-60 zł... Domyślam się że tutaj wygląda podobnie... Przelotki ,korek, lakier,blanki kupowane/produkowane w ilościach kontenerowych warte są pewnie 1/5 ceny albo i mniej... Co nie zmienia faktu, że blanki St. Croix robi przyzwoite :)

 

Ot takie moje dywagacje :)


Użytkownik cabage edytował ten post 23 luty 2017 - 10:54

  • Rebel64 lubi to

#1251 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 23 luty 2017 - 11:43

Byłem posiadaczem St.croix pierwszych serii wild riverów, avida AS , kije po 15 - 20 lat dość intensywnie użytkowane i żadnych pęknięć lakieru czy wykruchów korka nie widać. Porównywałem wspomnianego avida z AVS to zupełnie inna robota.W elitach jest to samo, ciekawe ile nasi sprzedawcy sklepikarze przycinają na takim kijku hm... Jak myślicie ? 100% przebitki będzie ? Bo w sklepach te wędki cenę mają zaporową.Tak wiem nikt nie zmusza do kupowania ;)

#1252 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 23 luty 2017 - 12:11

Mi się wydaję, że trzeba być naprawdę świetnym wędkarzem żeby zrozumieć/poczuć klasę bardzo drogich wędek... Miałem dwa LESy, Fenwicki, MHXy, łowiłem też na Xtremki, i co? No właśnie nic ... Dlatego na ten sezon kupuję tanie budżetowe kijaszki i więcej czasu spędzam nad wodą niż na jerku :)



#1253 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 23 luty 2017 - 12:12

Najlepszym przykładem cen blanków jest ich gwarancja. Np w Phenixie płaci się od 40 do 75 $ za nowy blank, gdy uszkodzimy stary. I jestem święcie przekonany, że to właśnie realna cena takiego blanku, bo nie uwierzę, że producent miałby do tego interesu dokładać swoje dolary ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 23 luty 2017 - 12:12

  • cabage lubi to

#1254 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 23 luty 2017 - 12:38

granvorka@ rozwaliłeś właśnie system:)))
  • granvorka i Cormoran76 lubią to

#1255 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 23 luty 2017 - 13:20

Mi się wydaję, że trzeba być naprawdę świetnym wędkarzem żeby zrozumieć/poczuć klasę bardzo drogich wędek... Miałem dwa LESy, Fenwicki, MHXy, łowiłem też na Xtremki, i co? No właśnie nic ... Dlatego na ten sezon kupuję tanie budżetowe kijaszki i więcej czasu spędzam nad wodą niż na jerku :)


Nie wiem jak MHX ale Fenwicka to ja mym nie wrzucił do jednego wora z SCV.Miałem kilka Fenwicków i zdecydowanie chętniej łapałem za StC.
  • elpojo lubi to

#1256 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 23 luty 2017 - 13:48

granvorka@ rozwaliłeś właśnie system:)))

 

Pewnie nie ja jeden mam takie odczucia ...
 

 

Nie wiem jak MHX ale Fenwicka to ja mym nie wrzucił do jednego wora z SCV.Miałem kilka Fenwicków i zdecydowanie chętniej łapałem za StC.

 

A ja akurat Fenwicka HMX 274cm do 28g wspominam bardzo dobrze, kijek wprost stworzony do mojego łowienia szczupaczków z brzegu na płytkim jeziorku... do tej pory nie znalazłem nic co by mi lepiej leżało.
Ale, że jakieś 3-4 lata temu naczytałem się na jerku, że Fenwicki to takie raczej średnie są, a według niektórych nawet słabe, to musiałem sprzedać...


  • Radek_Z, cabage i Gad1979 lubią to

#1257 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 luty 2017 - 14:59

Ceny blankow i topowych wedzisk to zdzierstwo na naszym rynku.Za granica gdzie ludzie wiecej zarabiaja,sa nizsze ceny i czeste promocje. Mikado czy Dragon na dobrych komponentach za 300-400zl nie jest piec razy gorszy od piec razy drozszych wedzisk.No ,ale niestety pasjonat-wedkarz chce sprobowac troche lepszego.

Sam lowie na St.Croixy z pracowni i jestem zadowolony, ale z ceny juz nie ;)



#1258 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 luty 2017 - 15:38

Ja myślę że wyprodukowanie blanku w rzeczywistości kosztuje grosze... Znajomy co prowadzi sklep wędkarski powiedział mi że biorąc w pakietach ( ok.80 100 szt.) plecionki Mikado Nihonto płaci coś koło 20 kilku złotych za szpulkę. A cena sklepowa to koło 50-60 zł... Domyślam się że tutaj wygląda podobnie... Przelotki ,korek, lakier,blanki kupowane/produkowane w ilościach kontenerowych warte są pewnie 1/5 ceny albo i mniej... Co nie zmienia faktu, że blanki St. Croix robi przyzwoite :)

 

Ot takie moje dywagacje :)

Zgadza się ok 20zł w pakiecie za szpulkę.. ale Fine Braid a raczej za 50-60zł jej nie sprzedają ;)


  • Rebel64 lubi to

#1259 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 23 luty 2017 - 16:01

Czyli...co? :)  reasumując... bojkot wszystkich wędzisk kosztujących ponad 500zł :D znaczy sie trzeba teraz bacznie zerkać na giełde i przygotować sie na wysyp dobrych markowych kijów w mega promocjach bo sa beee... Czytałem swego czasu opinie fachowców-smarowaczy  jerkbaitowych ze tp15 to wogóle lipa jest a ostatnio widziałem na giełdzie takiego za 9 stów i chętnych nie było... magia Panie...magia internetu... :)  a ci co maja i użytkuja sa zadowoleni...proponuje nie czytać za wiele a wiecej spedzać czas nad woda...z upolowana na giełdzie elitka za 8 stów... :)

ps:zeby tak naprawde napisać rzetelna opinie na temat wedki czy kołowrotka to trzeba nim chociaż połowić ze dwa sezony ... ja osobiście przez naście lat przerobiłem kilkadziesiąt wedzisk i tyleż samo kołowrotków i ni cholery nie zgodze się z tym ze kije z górnej półki wypadają kiepsko przy budżetowych...ale jeśli ktoś nie widzi różnicy a miał okazje przełowić choćby sezon jednymi i drugimi  -powinien dostrzec różnice...a jeśli takowej nie widzi to niech faktycznie zostanie przy budżetowym sprzecie



#1260 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 23 luty 2017 - 17:44

Nie, nie jest to bojkot, myślę, że każdy ma swój rozum i swoje upodobania, napisałem pytanie dlaczego tak się dzieje, że wędki konkretnie leski szybciej trafiają na giełdę niż zostaną sprawdzone. Sporo się wyjaśnia : słabe niechlujne wykonanie, złe wyważenie i ogólnie ilość , a nie jakość. Wszystko OK! Ale może się wypowie ktoś obeznany w temacie i powie, że kijki , które trafiają nówki do nas z różnych źródeł ( tanie ) to po prostu odrzuty towar niepełnowartościowy składany wszędzie tylko nie w USA na tzw. odpier.....!Który to towar w Stanach i krajach gdzie nabywcy nie pozwolą się zrobić w jajo po prostu by się nie sprzedał. Nie wiem czy tak jest , ale przesłanek wiele. Mam nadzieję , że się mylę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych