Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4891 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 15 listopad 2017 - 19:14

Ja osobiście posiadam AVS69MLXF w jedno składzie. cw do 14g, ale na spokojnie rzucam 15g + guma . na sandacze idealny, a nawet z sumem 120 sobie poradził bez problemu :) 



#1842 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 listopad 2017 - 19:28

Panie taki 69MLXF (14gr) to do jerków chyba ;) 


  • cabage lubi to

#1843 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 19:37

Ostatnio tu pewien kolega do takiego łowienia polecał AXS70MLF2

nie łowiłem nim na koguty nie dopisuj czegoś  , a gumy jakie używałem to nie miały 12-15cm  a 10 cm .

 

I też głębokość łowiska nie przekraczało 8 metrów  , więc nie podpisuje się że polecałem .

 

No chyba że chodziło o innego jegomościa .


  • delux64 lubi to

#1844 OFFLINE   fubu08

fubu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaDolnyslask
  • Imię:Szymon

Napisano 15 listopad 2017 - 20:22

potrzebuje rady szukam wędki na pstrąga łowie głownie woblerami 5-10cm, łamańce 8-12cm, cykady do 12 gram, obrotówki, wahadełka,  gumami bardzo mało ale się nieraz trafi jakiś dołek :D

rzeka głównie Kwisa oraz Bóbr.

długość wędki jaka mnie interesuje to min 213cm - 250cm coś w tym rodzaju.

z tego co poczytałem znalazłem takie modele :

AVID :

AVS70MLF2

AVS70MF2

AVS76MLXF2   

 

lub

Legend Tournament Walleye: 

LTWS70MLF2

LTWS76MLXF2

LTWS80MLF2

 

 

wędka na pewno w 2 częściach. głownie pstrąg ,później kleń okoń na pewno coś się trafi podobnego z rybostanu.

 

i moje pytania czy lepsza będzie akcja FAST czy X-FAST

avid jakoś mi z wyglądu nie leży wole dołożyć te 300zł i mieć już fajny uchwyt i dolnik. Ale jeśli AVID bardziej się nada na pstrąga to jestem w stanie to przeboleć :P później przerobie w pracowni ten korek.

 

i który z tych Legend Tournament Walleye byłby najlepszy. jestem bardziej do dłuższego LTWS80MLF2 przekonany ale to na razie chwilowo

 

znalazłem coś takiego :

LTWS80MLF2 - Charakteryzuje się stosunkowo dużą szybkością, przy jednoczesnej pół-parabolicznej akcji.

 

 

proszę o pomoc i opinie.



#1845 OFFLINE   Jacek_Dgl

Jacek_Dgl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:.

Napisano 15 listopad 2017 - 21:02

Mam LTWS80MLF2 używany głównie do woblerów i obrotówek na Odrze. Służy mi jako lekki uniwersał z łodzi i brzegu. Ogarnia woblery od ok. 3,5 g , obrotówki

nr 1- 2 , woblery boleniowe ok. 10 cm, gumy 3 cale + główka 12-15 g max. Zalety - bardzo uniwersalny, ogarnie bolenia, klenia, pstrąga a ostatnio gdy okazało się że zabrałem na łódkę okoniówkę z połamana wklejką  bez problemu łowiłem paprochami na główkach ok 3- 4 g.

 

Wady - niewielkie przelotki - w styczniu na mrozie dużo częściej je czyściłem niż kolega w STC serii  Premier, Kij nie jest też idealnie wyważony  "leci lekko na pysk".  Na Kwisie na zakrzaczonych odcinkach na których łowiłem trochę za długi. Kijem tym łowi Tomek z Wędkarskiej Pasji są filmiki na Youtube. Poniżej masz linka do opisu serii Legend Tournament :

 

http://www.corona-fi.../281,sort,0,0,1


  • delux64 lubi to

#1846 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 listopad 2017 - 21:12

Z tych wszystkich to najbardziej ten LTWS80MLF2 pasi :) 

 

W odświeżonej serii już ich nie będzie. Trzeba patrzeć kto jeszcze ma na stanie. Jak będzie problem daj znać, może się coś wymyśli ;)

 

Pozdrawiam



#1847 OFFLINE   fubu08

fubu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaDolnyslask
  • Imię:Szymon

Napisano 15 listopad 2017 - 21:47

czytałem już ten opis właśnie na coronie i kilka filmików widziałem jeszcze poszukam tego co mówisz z Tomkiem.

Jutro będę wydzwaniał i szukał jak nie znajdę dostępnego to odezwę się na pewno ktoś coś zawsze znajdzie :D

 

czyli Avidem sie nie interesowac ? lepiej tego Legend Tournament Walleye ?



#1848 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 listopad 2017 - 21:50

Z tych co wymieniłeś to w kolejności LTWS80MLF2 a potem AVS76MLXF2 bym brał po uwagę.


  • Jacek_Dgl i delux64 lubią to

#1849 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 22:30

@Marcyś, polecacie koledze pod pstrągi, w zasadzie nigdy pod gumy,  sandaczówkę, no litości...



#1850 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 23:34

@Marcyś, polecacie koledze pod pstrągi, w zasadzie nigdy pod gumy, sandaczówkę, no litości...

To taka sandaczowka jak świnka morska - ani świnka, ani morska ;)

Miałem ten kij w serii, mam obecnie w customie. Okon, szczupak, pstrag jak najbardziej. Sandacz (walleye) to chyba tylko z nazwy ;)

Mega uniwersalny patyk, zarówno na nieduże akweny, jak i duża rzekę, z przeznaczeniem białych drapieżników (bolen, kleń, jaź), zębatych zbójów i kropkowanych lorbasów.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 15 listopad 2017 - 23:38


#1851 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 listopad 2017 - 00:17

[quote name="alphard28" post="2259927" timestamp="1510765909"]pytanie może i spoko, ale nie napisałeś jak ciężko łowisz[/quote

Maks 25 gr plus guma ...

#1852 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 listopad 2017 - 00:33

Nie wiem bo może ja źle pytanie zadałem
... szukam sankroja do stukania po dnie sandaczowymi gumami z możliwym przylowem szczupaka :) Został mi jeden Biomek 4000 FB i nigdy sankroja nie miałem, tak to wygląda.

#1853 OFFLINE   fubu08

fubu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaDolnyslask
  • Imię:Szymon

Napisano 16 listopad 2017 - 00:44

@Marcyś, polecacie koledze pod pstrągi, w zasadzie nigdy pod gumy,  sandaczówkę, no litości...

 To Ty jaka byś mi polecił tylko nie mów że jakąś poniżej 8 gram bo z taka to mam do czynienia a chce coś mocniejszego.    UL odpadają trochę szacunku do tych ryb nie mam zamiaru bawić się z 30 cm pstrągiem 20 minut. 

 

czekam na propozycje


Użytkownik fubu08 edytował ten post 16 listopad 2017 - 00:46


#1854 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 listopad 2017 - 07:40

Gumy 12-15 cm potrafią trochę ważyć.
Dla mnie to nie ma takiego spina seryjnego. Tylko blank i zbrojenie, chyba że gotowy cast.
Zaczynał bym od 20lb 1oz. , zależy jak ciężko kolega chce te gumy zbroić.

AVS66MHF powinien się nadać, ale również polecam zlecić uzbrojenie blanku...

#1855 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:59

 To Ty jaka byś mi polecił tylko nie mów że jakąś poniżej 8 gram bo z taka to mam do czynienia a chce coś mocniejszego.    UL odpadają trochę szacunku do tych ryb nie mam zamiaru bawić się z 30 cm pstrągiem 20 minut. 

 

czekam na propozycje

St,.Croix ma kije z grafitu o niższej sztywności i o wyższej/wysokiej. Zależy jak lubisz łowić ale do takiego łowienia raczej jakiegoś Premiera bym szukał. Moc to jedno a predyspozycje kija to drugie. To nie musi być "szprycha".

 

Edyta: Zrobiłem kiedyś eksperyment do AVS66LF założyłem 6lb plecionkę czyli poniżej mocy kija, dokręciłem hamulec na max i próbowałem zerwać, nie zerwałem, kij nie pękł, do dolnika pracował. Od tej pory nie boję się dokręcić jak trzeba kołowrotka do końca. na zabetonowanym hamulcu czasem łowię. Trochę wiary w opisy tych kijów to naprawdę mocne i nie łamliwe kije.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 16 listopad 2017 - 09:11

  • nalewator, kotwitz i Sawiola lubią to

#1856 OFFLINE   Mario41

Mario41

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMosty k.Lęborka
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 16 listopad 2017 - 11:51

 To Ty jaka byś mi polecił tylko nie mów że jakąś poniżej 8 gram bo z taka to mam do czynienia a chce coś mocniejszego.    UL odpadają trochę szacunku do tych ryb nie mam zamiaru bawić się z 30 cm pstrągiem 20 minut. 

 

czekam na propozycje

St.Croix PS76MLF2. Ciepły a zarazem szybki kijek. Czuć w nim mięsistość blanku. Czuły. Holowanie ryb tym kijem to sama przyjemność. Linka do testu wędki http://fishing-test....remier-ps76mlf2



#1857 OFFLINE   fubu08

fubu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaDolnyslask
  • Imię:Szymon

Napisano 16 listopad 2017 - 12:12

PS70MLF2                      2       2,13 Fast ML       2-5        3,5-14,2         130gram

LTWS80MLF2                 2       2,43 Fast ML       2-5        3,5-10,8         108gram

 

 

ta Premierka ma być czulsza?

 

kolega będzie brał na pewno co powiecie o tym kiju.

AVS76MLXF2                  2       2,30 X-Fast ML   2-5              3,5-11         116gram

 

 

 

ja na razie zostaje przy LTWS80MLF2 kilka rozmów telefonicznych ze sklepami i to najlepsze rozwiązanie jak dla mnie z mojego punktu widzenia. chyba że się dużo myle


Użytkownik fubu08 edytował ten post 16 listopad 2017 - 12:14


#1858 OFFLINE   Mario41

Mario41

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMosty k.Lęborka
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 16 listopad 2017 - 12:51

ja na razie zostaje przy LTWS80MLF2 kilka rozmów telefonicznych ze sklepami i to najlepsze rozwiązanie jak dla mnie z mojego punktu widzenia. chyba że się dużo myle

 

O tym czy masz rację, albo się mylisz przekonasz się dopiero po zakupie i pierwszych testach. Mam nadzieję że pozytywnie. Mnie osobiście mało do pstrąga przekonują wędki z wysokomodułowego węgla, mocno elektryczne i szybkie. Do sandacza to co innego. Chyba że preferujesz hole na zasadzie trzy szybkie pompki i ryba na brzegu ;)  Premier na pewno mniej czuły od LTWS, ale na tyle czuły żebyś wyczuł każde branie pstrąga nawet jak by przynętę trącił ogonem :lol:


Użytkownik Mario41 edytował ten post 16 listopad 2017 - 12:55


#1859 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 886 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 17 listopad 2017 - 19:36



#1860 OFFLINE   Mario41

Mario41

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMosty k.Lęborka
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 17 listopad 2017 - 19:57

I za to właśnie lubię serie Primerów. Za mięsistość blanku, czułość, uniwersalność i mega przyjemność z holu :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych