Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybory PZW - czy będziecie głosować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
264 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 październik 2016 - 12:14

A ja jestem zwolennikiem obecnego układu w PZW. W moim okręgu i okręgach w których łowie nie ma rybaków, wody nie są zbyt super rybne, ale odnajduję w tym wszystkim i idzie coś połowic. Płacę rocznie coś koło 200 złotych i wszystko mam w czterech literach. Nie muszę się angażować w życie koła, nie muszę chodzić na zebrania, nie muszę brać udziału w akcjach i pracach społecznych na rzecz poprawy otaczającego mnie wędkarskiego świata. Nie muszę nic! Jest tylko jedna, jedyna rzecz której się trzymam. Nie narzekam i nie krytykuję PZW i ludzi w nim działających i uznaje ich reguły, a oni dają mi za 200 zł święty spokój. 

 

Witam

 

I święta racja.

Wszyscy,lub prawie wszyscy wieszają psy na działaczach.I całkiem niesłusznie.

Byłem takim działaczem przez rok.Rok byłem skarbnikiem koła.I szybko zrezygnowałem.W okresie płacenia składek przysłowiowo - drzwi się nie zamykały.Totalny zamęt w domu.

No a to ktoś robić jednak musi.Moje koło to ok 150 członków,na zebrania przychodzi ok 30 ludzi co i tak ponoć jest doskonałym wynikiem.Prezes od kilku kadencji ten sam.Ale zawody organizuje,staw kołowy zarybia na kontrole z SSR jeździ...robi swoje.I jemu się chce to robić.Społecznie.

 

W dzisiejszych strukturach tak to funkcjonuje.Czy w Polsce jest alternatywa na inną organizację wędkarską?Myślę,że jeszcze ze dwa pokolenia wędkarzy muszą minąć, aby zmieniła się mentalność nas wszystkich.Wędkarzy którym wędkowanie musi się "opłacić".Którzy nie traktują wędkarstwa jak hobby,lecz jako uzupełnienie lodówki.

 

Dziś nie pomoże żadna zmiana formalna, zresztą na co?To tutaj  "na dole" potrzebne są zmiany w świadomości.A tego żadną ustawą czy zaklęciami nikt nie dokona.To zmieni czas...



#262 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 październik 2016 - 12:58

Jednak ja jestem zdania że kasa przemawia w sposób bezwzględny . Podobno członków PZW jest ponad 600.tyś. , to chyba i tak mniej niż 20 lat temu .Dopóki nie będzie znaczącego odpływu ludzi a w ślad za nimi pieniędzy , góra nie będzie zmuszona do jakiegokolwiek ruchu , status quo będzie zachowane . Jedyna nadzieja w rozroście łowisk

prywatnych i ograniczenie tym samym pieniędzy ZGPZW  na korzyść komercji . Podejrzewam że znaczna część wędkarzy ze względu na różnego rodzaju pracę i obowiązki przebywa 10 do góra 20 rybo-dniówek nad wodą i wbrew pozorom w nich może być właśnie siła oddziaływania . Przykładem trochę z innej beczki ale pokazującym schemat oddziaływania jest słynna sieć sklepów na ,,B" . Jak się zaczęła afera z płacami pracowników i odpływem klientów to do dzisiaj wszem i wobec ogłaszają ile to się u nich zarabia . 


Użytkownik alex62 edytował ten post 16 październik 2016 - 13:05


#263 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 17 październik 2016 - 11:18

Nowa ordynacja wyborcza :) czyli zmian nie będzie żadnych a na stołki nikogo nowego nie wrzucimy i tak tak się PZW trzyma temu smokowi póki co nie da się głowy uciąć.



#264 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 17 październik 2016 - 15:18

Tylko ta ordynacja wyborcza łamie statut PZW.

#265 OFFLINE   Greg Fish

Greg Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPl
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Fisherman

Napisano 21 październik 2016 - 13:37

Zmiana w statucie dotycząca zatrudnienia na umowę o pracę np. prezesa okręgu wywodzi się z zeszłorocznej noweli ustawy o stowarzyszeniach. W art.2 pkt 3 czytamy ..."Stowarzyszenie opiera działalność na pracy społecznej swoich członków. Do prowadzenia swych spraw stowarzyszenie może zatrudniać pracowników, w tym swoich członków"... Heh, weszło to w życie dopiero 20 maja br. :) Kurtka, jak ten Bedyński na to dłuuuuugo czekał...  ;)


  • Darek P lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych