Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybory PZW - czy będziecie głosować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
264 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2016 - 18:01

Piękna ściana gdybań, życzeń, marzeń i fantazji :) 
Napisałem o wędkarzach nie uczestniczacych w działaniach PZW, w domyśle wędkarzach szanujących wodę i rybę(innych nazywam inaczej), więc się z tym minąłeś.
Cała reszte to chyba trzymałeś w środku i musiałeś w końcu z siebie wyrzucić, nie widze innego sensu tego tekstu. Jak pisąłem wczesniej, wizja piękna ale fantazja.



#222 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 05 październik 2016 - 18:05

Piękna ściana gdybań, życzeń, marzeń i fantazji :) 
Napisałem o wędkarzach nie uczestniczacych w działaniach PZW, w domyśle wędkarzach szanujących wodę i rybę(innych nazywam inaczej), więc się z tym minąłeś.
Cała reszte to chyba trzymałeś w środku i musiałeś w końcu z siebie wyrzucić, nie widze innego sensu tego tekstu. Jak pisąłem wczesniej, wizja piękna ale fantazja.

Możliwe że to marzenia ale gdyby to przeszło kopara by Ci opadła. Wiem że nie do zrobienia na dziś ale może kiedyś, najistotniejsze jest teraz to by skopać ze stołków tych co rządzą Pzw i doją mnie, ciebie i wszystkich innych kładąc lachę na nasze narzekania czy dyskusje choć już trzęsą porami na Twardej. Na dobre zmiany zawsze znajdzie się czas i ludzie a za tym powinny iść pieniądze wędkarzy i ich minimalny wkład a nie tylko płacę to chcę i mam - takie coś powinno być skończone dawno albo płać jak pisałem dwa razy tyle i nic nie rób, inni zrobią za to co zapłacisz, bo im zapłaci się za to czego ty nie chcesz zrobić.



#223 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2016 - 18:08

ależ można ale zapłać więcej niż ten co robi społecznie i nic nie rób, będzie sprawiedliwie bo dlaczego ma ktoś naszykować dla ciebie stanowisko, brzeg za free i płacić tyle samo? To jest ok? nie sądzę.

Nie rozumiem ze stanowiskiem ani brzegiem za free o co chodzi, ale generalnie na czym wedlug Ciebie polega praca społeczna?
Definicja z PWN
"Praca społeczna-praca dla dobra ogółu, wykonywana bezpłatnie poza zajęciami zawodowymi"
Czyli co, mam płacić 2000 rocznie, a ktoś kto  polecieć dwa razy z workiem wzdłuż brzegu 1000? 500? a moze 1900? 
W sumie to nie potrzebuje żadnych akcji, często wracając z ryb zbieram troche śmiecia do plecaka, może już zasłużyłem sobie na ulge? ile bym musiał " u Ciebie" płacić?
Przestaje powoli brać Twoje słowa na poważnie.


  • coma lubi to

#224 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2016 - 18:13

Na dobre zmiany zawsze znajdzie się czas i ludzie a za tym powinny iść pieniądze wędkarzy i ich minimalny wkład a nie tylko płacę to chcę i mam - takie coś powinno być skończone dawno albo płać jak pisałem dwa razy tyle i nic nie rób, inni zrobią za to co zapłacisz, bo im zapłaci się za to czego ty nie chcesz zrobić.

A niby czemu? Bo Hunter_pike na jerkbait.pl forum, które zmienia oblicze PZW tak napisał? ;) Pójdźmy dalej, jeździsz samochodem? TO ZASUWAJ DO LAOPATY I ROB DROGI! Co myslisz ze zaplacisz i to wszystko? bez minimalnego wkladu?
 



#225 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 05 październik 2016 - 18:16

Nie rozumiem ze stanowiskiem ani brzegiem za free o co chodzi, ale generalnie na czym wedlug Ciebie polega praca społeczna?
 

Wyjaśniam - są osoby jakie aktualnie społecznie sprzątają, wycinają zarośla, przygotowują podesty, stanowiska wędkarskie, robią żwirowe tarliska, itp, są tacy jak Ty co nic nie robią tylko patrzą by wędkować ale zadbać o to by mieć gdzie łowić to już nie. Co do pracy społecznej to obecnie przy aktualnych opłatach jakie wnosisz powinna być obowiązkiem albo płacisz zamiast obecnego 200 zł kwotę 400 zł i nic nie robisz bo nie chcesz. Ci co robią płacą nadal 200 zł a przeliczyć to prosto bo za te 200 zł musiał byś przepracować społecznie 20 godzin na rzecz koła nad wodą. Nie chcesz robić płacisz dwa razy tyle i robią inni co chcą płacić mniej a wolą porobić coś nad wodą, bo sprawi im to też frajdę i mają przy tym zadowolenie że woda, brzeg rzeki czy stanowisko na wodzie stojącej wygląda lepiej i da się z niego wędkować, mają też frajdę z tego że taki jak ty musi zapłacić dwa razy tyle by mógł wędkować tam gdzie robią coś inni płacący mniej.

 

 

Czyli co, mam płacić 2000 rocznie, a ktoś kto  polecieć dwa razy z workiem wzdłuż brzegu 1000? 500? a moze 1900? 
W sumie to nie potrzebuje żadnych akcji, często wracając z ryb zbieram troche śmiecia do plecaka, może już zasłużyłem sobie na ulge? ile bym musiał " u Ciebie" płacić?
Przestaje powoli brać Twoje słowa na poważnie.

Wprowadzając taką opłatę nikt nie musi nic robić bo znajdą się tacy jakim zapłaci się za to by zrobili z tych pieniędzy, nie społecznie, odpłatnie wówczas.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 05 październik 2016 - 18:21


#226 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 05 październik 2016 - 18:17

A niby czemu? Bo Hunter_pike na jerkbait.pl forum, które zmienia oblicze PZW tak napisał? ;) Pójdźmy dalej, jeździsz samochodem? TO ZASUWAJ DO LAOPATY I ROB DROGI! Co myslisz ze zaplacisz i to wszystko? bez minimalnego wkladu?
 

płacę za to by tego nie robić, robią to inni za pieniądze jakie płacę. To samo o czym ja piszę cały czas.



#227 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2016 - 18:28

 są tacy jak Ty co nic nie robią tylko patrzą by wędkować ale zadbać o to by mieć gdzie łowić to już nie. 

 

A co moja osoba ma do tematu? Skąd wiesz co takiego robiłem?
Reszty postu nie cytuje, przeczytaj co to znaczy praca społeczna.
 

płacę za to by tego nie robić, robią to inni za pieniądze jakie płacę. To samo o czym ja piszę cały czas.

Tylko to nie są członkowie związku, nie pracują społecznie, to ich praca. Dostają za to pieniądze.

 

co nic nie robią tylko patrzą by wędkować 

Aż się uśmiałem, jak zarzucamy wędkarzom, że chcą tylko wędkować, to już przekracza moje limitu absurdu i nonsensu ;)
 


  • coma lubi to

#228 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 05 październik 2016 - 19:01

A co moja osoba ma do tematu? Skąd wiesz co takiego robiłem?
Reszty postu nie cytuje, przeczytaj co to znaczy praca społeczna.
 

Sam piszesz że nie chcesz nic robić tylko łowić więc do tego się odniosłem, chcesz tylko łowić płać dwa razy tyle, ci co odpracują 20 h nad wodą społecznie zapłacą pół mniej czyli tyle ile obecne składki wynoszą.

 

 

Tylko to nie są członkowie związku, nie pracują społecznie, to ich praca. Dostają za to pieniądze.

 

Dałeś mało trafne porównanie to i masz odpowiednią odpowiedź, wiem doskonale co to praca społeczna i dlatego ci co nie chcą robić społecznie powinno płacić dwukrotną wartość składki albo odpracować te 20h, takie zasady wprowadziło jedno z kół w moich stronach, opłata na wodę jaką się opiekują wynosi 300 zł na rok prócz tego normalne opłaty tj. te co teraz płacą do PZW. Ci co chcą pracować społecznie mogą odpracować 15 h nad wodą i wówczas za rok płacą 150 zł tylko bo 150 zł odpracowali, Ci co nie chcą robić nic tylko łowią to płacą 300 zł co roku. Ryb mają tyle we wodzie, że na przysłowiowy "pusty hak" możesz je łapać. Ochrona nad wodą kontroluje 6 razy na dobę w różnych porach, złapią kogoś że ma więcej niż limit zezwala traci wkładkę i możliwość wędkowania na tej wodzie na dwa lata. Brzegi mają czyściutkie, wodę głęboką na 4 metry, żadnych zarośli, trzcin, tną przeręble zimą i zabezpieczają by nie zamarzły, organizują sobie pikniki i zawody na których możesz nawet 20 kg karpia złowić albo szczupaka co ma metr długości. Jedyny minus (dla mnie osobiście bo już bym należał do tego koła) to zakaz spiningu bo woda mała i wszystkiego drapieżnika by wytłukli tacy co jeżdżą po mięso choć na żywca już wolno im łowić, dziwne ale działa to tak u nich. Byłem gościnnie na tej wodzie i wiem, że taki system się sprawdził.

 

Do ostatniego twojego cytatu odniosę się tak  -  nie zarzucam tego nikomu że chce wędkować jako wędkarz, zarzucam że narzeka że ryb mało, że śmieci pełno, że zarośnięte brzegi, że dojść jak do wody nie ma i nie ma jak łowić a musi przecież płacić aż 200 zł ale by coś zrobić to już  nie ma takiego wędkarza, wędkarstwo to nie tylko łowienie ryb, tak rozumieją to tylko ludzie płytko myślący, wędkarstwo to również ochrona natury, współdziałanie w jej istnieniu, brak jej degradacji i walka o to by było gdzie wędkować, tworzenie tarlisk i ich ochrona, ciche zarybienia o jakich władze Pzw nawet wiedzieć nie muszą. Samo łowienie ryb to jak kiedyś napisał Sławek amatorskie rybactwo tylko zamiast sieci masz kij w łapie, maleńka różnica jest taka, że może ty rybę wypuścisz ale 80% wędkarzy walnie ją w łeb.



#229 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 05 październik 2016 - 20:28

Czytam ten temat i zadam jedno pytanie do wszystkich, którzy chcą upadku PZW.
Co dalej?
Poproszę o merytoryczne odpowiedzi najlepiej w punktach.
Bo jeżeli (tak to rozumiem) ktoś twierdzi że obecny system jest w całości "be", to ma gotowe rozwiązanie.
Bardzo tylko proszę: merytorycznie i rzeczowo.
Będę zobowiązany.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#230 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 05 październik 2016 - 20:42

Czytam ten temat i zadam jedno pytanie do wszystkich, którzy chcą upadku PZW.
Co dalej?
Poproszę o merytoryczne odpowiedzi najlepiej w punktach.
Bo jeżeli (tak to rozumiem) ktoś twierdzi że obecny system jest w całości "be", to ma gotowe rozwiązanie.
Bardzo tylko proszę: merytorycznie i rzeczowo.
Będę zobowiązany.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Raczej się nie doczekasz odpowiedzi, jedynie bicie piany. Dla samej piany. :)


  • Sleepy Jeezy lubi to

#231 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 05 październik 2016 - 20:43

A proszę bardzo

 

Likwidacja etatów w PZW, wszystko społecznie, jedna opłata roczna lub dobowa na wszelakie wody w całym kraju, zmiany w statucie, zmiany w ordynacji wyborczej, brak porozumień czytaj jeden okręg ogólnopolski, tak na wstępie. By przedstawić tutaj biznesplan za wcześnie bo te łachy z ZG Pzw jeszcze wyszpiegują jak zaradzić by się nie dało go wprowadzić tak jak zmienili zapis ordynacji wyborczej łamiąc tym samym status Pzw bo im się ciepło pod tyłkami na stołkach zrobiło że ich zrzucą inni tak rozdmuchana jest już sprawa w sieci, na fb i wśród wędkarzy.



#232 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 05 październik 2016 - 20:44

Nie wiem dlaczego miałbym się nie doczekać. 23 strony opinii, więc sądzę że ktoś potrafi logicznie uzasadnić swoje stanowisko i przedstawić swoją perspektywę "dzień po".

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

#233 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 05 październik 2016 - 21:32

A proszę bardzo

Likwidacja etatów w PZW, wszystko społecznie, jedna opłata roczna lub dobowa na wszelakie wody w całym kraju, zmiany w statucie, zmiany w ordynacji wyborczej, brak porozumień czytaj jeden okręg ogólnopolski, tak na wstępie. By przedstawić tutaj biznesplan za wcześnie bo te łachy z ZG Pzw jeszcze wyszpiegują jak zaradzić by się nie dało go wprowadzić tak jak zmienili zapis ordynacji wyborczej łamiąc tym samym status Pzw bo im się ciepło pod tyłkami na stołkach zrobiło że ich zrzucą inni tak rozdmuchana jest już sprawa w sieci, na fb i wśród wędkarzy.

Na razie napisałeś tylko co chcesz żeby było i czego sobie nie życzysz.
Nie napisałeś tylko JAK.
Może nie potrafię pisać "ze zrozumieniem", ale prosiłem o konkrety.
Rozumiem że skoro nie chcesz przedstawić biznesplanu (z uwagi na swój interes- co rozumiem), domiemywam, że chcesz wystartować w kolejnych przetargach RZGW na obręby rybackie w całej Polsce, skoro ma być jeden okręg na całe terytorium RP.
Jeżeli takie są Twoje zamierzenia, jestem pełen szacunku i życzę powodzenia.
Poproszę jednak po raz kolejny: konkretnie i merytorycznie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • Sleepy Jeezy i coma lubią to

#234 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 05 październik 2016 - 21:34

Co do zmian w ordynacji wyborczej, w pełni się zgadzam
To jawne złamanie Statutu PZW.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
  • Darek P lubi to

#235 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 październik 2016 - 22:12

Ja tylko słówko na temat nowej ordynacji.

ZG idzie na skróty, w grudniu ma się odbyć nadzwyczajny Zjazd Delegatów w sprawie uchwalenia nowego statutu. W ostatnio prezentowanym projekcie jest zapis o pięcioletnim stażu we władzach lub organach związku dla kandydatów na delegatów. Najwyraźniej ZG jest pewien akceptacji tego projektu i dlatego robi takie głupoty.

Jeśli chodzi o likwidację PZW, to jest to możliwe, pod jednym, najważniejszym warunkiem. Państwo polskie zechce wziąć odpowiedzialność za stan wód otwartych i zamkniętych, za ichtiofaunę tych wód, za ochronę tej ichtiofauny, za odbudowywanie populacji, za zarybianie. Moim, skromnym, zdaniem tak powinno być. Niestety nasi decydenci mają na to wylane od dziesiątków lat.  :(


  • Darek P, guma i Pickerel lubią to

#236 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 październik 2016 - 05:11

Jakby nie było to co robią, to tylko robią pod siebie. I nie ma co się łudzić, że będzie lepiej, ale pomarzyć można.



#237 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 październik 2016 - 05:50

Niczym dziwnym ani podstępnym owa potępiana uchwała w życiu publicznym nie jest, większość stowarzyszeń, firm, instytucji publicznych wymaga stażu w swoich strukturach, zabezpieczając się w ten sposób przed ludźmi przypadkowymi, albo przyniesionymi hws w teczce.. :)

 

Durny podział na my i oni, zaordynowany członkom przez jeszcze durniejszych kultrednaczy jednak w pewien naturalny sposób utrwalił podział od dawna istniejący w środowisku na dwie odrębne części. Tych co kreują rzeczywistość i jej się trzymają, i tych co się na wieki bujać będą w obłokach swojej ciemnoty, zapełniając pusta łepetynę dowolnymi iluzjami albo fantazjami,groźnie przy tym tupiąc palcem w bucie na fejsiku, j.pl, albo hgw gdzie jeszcze.. co sprawia miłe sercu wrażenie intelektualnej zasobności.. :) 

 

Stowarzyszenie robi się dokładnie tak samo jak SFE - trzeba tylko ruszyć doopę..

 

Pa pa..   



#238 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 06 październik 2016 - 06:55

Ja tylko słówko na temat nowej ordynacji.

ZG idzie na skróty, w grudniu ma się odbyć nadzwyczajny Zjazd Delegatów w sprawie uchwalenia nowego statutu. W ostatnio prezentowanym projekcie jest zapis o pięcioletnim stażu we władzach lub organach związku dla kandydatów na delegatów. Najwyraźniej ZG jest pewien akceptacji tego projektu i dlatego robi takie głupoty.

Jeśli chodzi o likwidację PZW, to jest to możliwe, pod jednym, najważniejszym warunkiem. Państwo polskie zechce wziąć odpowiedzialność za stan wód otwartych i zamkniętych, za ichtiofaunę tych wód, za ochronę tej ichtiofauny, za odbudowywanie populacji, za zarybianie. Moim, skromnym, zdaniem tak powinno być. Niestety nasi decydenci mają na to wylane od dziesiątków lat.  :(

Niestety ale się mylisz. W grudniu nie będzie Nadzwyczajnego Zjazdu, dotyczącego uchwalenia nowego Statutu. Jeżeli będzie uchwalony nowy Statut, to raczej w przyszłym roku przy okazji Walnego Sprawozdawczo- Wyborczego.

Tym bardziej uważam za skandal, że Ordynację uchwalono w sprzeczności z ciągle obowiązującym Statutem.

Co jeszcze gorsze moim zdaniem, Okręgi muszą dostosować Okręgowe Ordynacje do dokumentu nadrzędnego (Ordynacji ZG PZW), czyli Zarządy Okręgów podejmując Uchwały o Ordynacji, również naruszają Statut. 



#239 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 06 październik 2016 - 07:01

Jacek, nie dostaniesz odpowiedzi, bo 90% pomysłów jest na zasadzie "trzeba zrobić", albo "niech zrobią".
Wtedy jest na kogo zwalać winę i nie ma żadnej własnej odpowiedzialności.
Marzą się ludziom wody państwowe?? Przecież one do ... pana takie są. Państwu się nie chce nimi zarządzać wiec daje je w dzierżawę innym, w tym prywaciarzom, PGRybom i właśnie PZW lub jak w przypadku Parsęty, stowarzyszeniu gmin.
Zlikwidować pzw?? Można, tylko co dalej??

#240 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 06 październik 2016 - 07:34

Marian, ja sobie zdaję z tego sprawę co napisałeś. Ale skoro wędkarze chcą upadku PZW, rozumiem że mają plan na dalszą działalność w skali kraju.

Prawdą jest również to co napisałeś o Państwie. Po prostu Państwo "wydelegowało zadania", w tym przypadku do PZW.