Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
712 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2011 - 09:51

No, Łukaszu-kawał wąsa !
Widzę, że jeszcze resztki po zakwicie wody widać....

Gratuluję!


Pozdrawiam
Kamil

#702 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 listopad 2011 - 10:02

Konkretny sumicho!

Gratuluje!!


#703 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 02 listopad 2011 - 14:15

W końcu mogłem asystować i odwdzięczyć się;0 Rybka trafiona z premedytacją bo jak to powiedziałeś Płyniemy na sumowe dołki ? Gratki jeszcze raz i dzięki za niedziele :D

#704 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 18 listopad 2011 - 18:52

Owinął się wokół Ciebie jak anakonda :mellow: Wesołe foty :o Gratki

#705 OFFLINE   Pietia85

Pietia85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKazimierz Dolny

Napisano 19 listopad 2011 - 05:32

Uśmiech jak najbardziej na miejscu już dawno nie miałem takiej lokomotywy na haku , ale znudzony jestem już tą nizinna wodą , teraz czekam na to co tygryski lubią najbardziej na kropy :D

#706 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 16:17

Ryby piękne, ten hiszpański sum 233 cm - potwór, gratulacje. Ale to co wyprawia Niedźwiecki przechodzi moje pojęcie. Żeby takie wyniki mieć na polskiej wodzie (bo przecież i szczupaków, nie odbiegających od szwedzkich nałowił) to już trzeba być geniuszem wędkarstwa. Szacun panie Niedźwiecki jak nie wiem co!

Przy okazji mam pytanie do Wszystkich, którzy mieli na kijach duże sumy - ja miałem takie do 20 kg, więc pytam tych, którzy mieli duuuużo większe. Mam link do wywiadu z gościem, co rzekomo przed chwilą złowił na Rybniku i uwolnił suma 256cm na zestaw - jak sam mówi - 9kg. Widzę ten zestaw: jest to kij HM 80, ale nie widzę który, albo do 42 gram (mam taki, mocny, dobry) albo do 35 i jakieś kopytko z hakiem zdaje się, że 6/0, bo wygląda na dziesięciocentymetrowe. To podobno drugi ponad dwumetrowy sum w tym roku na ten zestaw - hol trwał godzinę.
Są zdjęcia dużego suma jak leży, ale przecież nie widzę czy ma 256, czy np 195 i na co został złowiony.
Co o tym sądzicie - możliwe jest wyholowanie takiej ryby na takim zestawie? Wierzyć człowiekowi? Mogę wstawić link do wywiadu.

#707 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 16:55

Chyba wiem o który wywiad Ci chodzi, widziałem kiedyś na youtubie. Był tam również film z holu, mierzenia i wypuszczania ryby ale o ile dobrze pamiętam autor usunął oba filmy, ponieważ ludziom nie podobał się sposób podebrania i wypuszczania ryby.


#708 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 17:57

Ja mam to:
r_embedded
Ale jeśli był film z holu, to znaczy, że naprawdę da się wyjąć takiego suma na w sumie szczupakowo/sandaczowy zestaw. Ja w sumie łowię na identyczny zestaw - kije to HM-y 62 i HM-y 80 - na plecionkę PP i podobne przynęty, ale jakoś nie wyobrażam sobie wyjęcia czegoś takiego. Ile to waży - stówę? :D

#709 OFFLINE   niedzwiecki

niedzwiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzwiecki

Napisano 06 styczeń 2012 - 18:32

Witam.Dużo zalezy od łowiska, i miejsca połowu.Na rybniku często łowione są gigantyczne sumy na lekkie zestawy, a dlaczego ? Poprostu woda jest tam spokojna ,nie ma zaczepów i mozna się bawić z sumem godzine , dwie, puszczając go na 100 i więcej metrów bez obawy ,że przetrze linke o przeszkody. Ja ,żeby wyjąć sumy 150 - 190 cm na Odrze w silnym nurcie zmuszony jestem podpływać pontonem pod rybe . Sum jest w stanie w ciągu chwili odejść na 50 metrów i przetrzeć plecionke o dno. Co juz mi się zdażyło .
Ogólnie jestem przeciwnikiem łowienia sumów na lekkie zestawy, hol powinien byc w miare szybki ,zdecydowany żeby ryba mogła jak najszybciej wrócić do wody w dobrej kondycji. Korzystając z okazji chciałbym życzyc wszystkim jak najlepszych wyników w nowym sezonie 2012 [ Daniel czekamy na otwarcie sezonu, miło jest popatrzeć na wielkie sumiska ]. Pozdrawiam Niedzwiecki

#710 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 18:55

Znalazłem

Film z holu tego suma, jest on na koncie innego użytkownika.

#711 OFFLINE   HM_62_Pike

HM_62_Pike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 18:56

Dzięki Niedźwiecki! :D
No jak Pan nie wykluczył możliwości wyholowania takiego suma na ten zestaw, to w zasadzie zamyka temat :D Pozdrawiam i gratuluję jeszcze raz ryb, umiejętności - wszystkiego :D

Dzięki Damian - jest kawałek rybki :D

#712 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 styczeń 2012 - 05:16

Piotr,

Dziekuje za zyczenia! :D
Tobie zycze realizacji planow na 2012 rok.
Jesli sie zrealizuja to piekne ryby bedziemy ogladac w Twoim wykonaniu :D

Pozdrawiam

Guzu

p.s. zdecydowanie nie polecam nastawiania sie na sumy z zestawem 20 lb (9 kg).

#713 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:30

A gdzie się podziało moje zapytanie o suma ze strony WW?