Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Effzett Microflex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 01 listopad 2019 - 16:57

Zależy jeszcze jakie przynęty będą stosowane.

#222 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 17:07

Aktualny kijek jak wspomniałem 5-25 więc wszystko to czego ten nie obsłuży w dolnym zakresie.

Prawdę musiąc zastanawiałem się nad 2-10 by mieć większy zapas zarówno na przyłów jak i na moją niedoświadczoną rękę. Jednak sprzedawca w sklepie gdzie macałem polecał mi 1-7g którego sam używa (swoją drogą zauważyliście w sklepach że sprzedawcy przeważnie używają tego co Wy chcecie kupić lub oni Wam wcisnąć? - zbieg okoliczności w kilku sklepach? ) a kiedy wspomniałem o moim braku doświadczenia to już przeskoczył za 2-10 którego też używa ale jak to ujął 1-7 mu sprawia więcej frajdy.

Niby największa różnica 3g jest w górnym zakresie. W dolnym tylko 1g. Ale jak to się przedkłada na użytkowanie to ja laik nie wiem.

Przeczytałem cały ten wątek... i dalej mam mętlik w łepetynie.


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 01 listopad 2019 - 17:07


#223 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 01 listopad 2019 - 17:36

Jeśli będziesz używał przynęt około 5g na okonie to brał bym tego do 7g.
Zapas mocy ma na tyle że bez strachu większego szczupaka wyjmiesz a i frajda większa.
Jeśli masz zamiar używać większych przynęt na okonie to ten do 10g.

#224 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 17:43

No tak właśnie staram się sobie to w głowie poukładać. Do większych przynęt na okonie nada się już mój aktualny kijek.

A do mniejszych jak i paprochów chyba ten 1-7g. byłby najodpowiedniejszy.

 

Jeszcze jedno. Jakiej wielkości kołowrotków używacie przy takim 1-7g.?

Do aktualnego kija planuję Ninja LT 3000 - 4000. Dam radę tym samym kręciołem obsłużyć microflexa? Czy bujam w obłokach? Zaznaczam że fakt że kołowrotek będzie ciut większy mi nie przeszkadza... byle by to komicznie nie wyglądało jak strzelanie z armaty do muchy...


  • waldek69 lubi to

#225 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 01 listopad 2019 - 19:21

Ninja 3000 może być, ale LT ma podobno jedną szpulę więc moze być problem z grubością linki chyba że dokupisz drugą szpulę. Ja mam 2,30 do 7g i nie pęka przy większej rybce. Black Rock 2.75 5-25 tez zresztą mam tylko z pierwszej serii Okumy. ;-)

#226 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 19:41

Ninja 3000 może być, ale LT ma podobno jedną szpulę więc moze być problem z grubością linki chyba że dokupisz drugą szpulę. Ja mam 2,30 do 7g i nie pęka przy większej rybce. Black Rock 2.75 5-25 tez zresztą mam tylko z pierwszej serii Okumy. ;-)

 

No niestety planowałem zakup Ninja 2500A bo za niecałe 200zł dwie szpule...ale kilka opinii na forum w kwestii że te kręcioły od 2 lat nie robione i to co w sklepach jest może być ze zwrotów bo luzy, bo szumy itd troszkę ostudziły mój zapał ( do tego jeden ze sklepów na moją prośbę czy wybiorą egzemplarz bez wad odpisał mi że nie będą rozpakowywać i dobierać bo to ta sama masówka a po wnikliwszym przejrzeniu okazało się że mają jedną sztukę po prostu ) choć około miesiąc/dwa temu kupiłem do feedera 4000A i jestem bardzo zadowolony.

Skoro nie seria A to zacząłem patrzeć na LT... i tu ninja LT tyle że właśnie by grało też estetycznie kolorem to Ninja LT BG, niewiele droższa od czerwonej. Tu niestety szpula jedna i dodatkowa to 80zł ale jeśli się zdecyduję jednak na droższe rozwiązanie czyli LT to szpulę dokupię. Dylemat teraz mam znowu co do wielkości kręcioła. Czy LT4000C czy LT3000C tak by w razie czego mieć też do wędziska 1-7g oraz w razie W do spławika czy lżejszego feederowania gdyby innym kręciołom coś się spsuło.

Co do Black Rock ... jakie odczucia z użytkowania? Mój kijek jeszcze nad wodą nie był. Leży, pachnie i czeka aż z delegacji wrócę i aura pozwoli go "rozdziewiczyć" :-)

Rozumiem, że używasz obydwu kijków? Uzupełniają się w kwestii CW czy teraz może do black rocka wybrał byś 2-10 z microflexa?

Jakie i jakiej wielkości kręciołki masz w tych kijaszkach? Nie miałem BR w ręku jeszcze więc nie wiem jaki kręcioł go dobrze wyważa i jaka wielkość mu "pasuje" :-)


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 01 listopad 2019 - 19:43


#227 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 01 listopad 2019 - 19:53

Przy Black Rocku z wyważeniem nie mam problemów. Podpinałem Ryobi Arctica 2000 i Ryobi Zauber 4000 i z obydwoma było OK. Fajny kijek na szczupaki. Bolki też ok, ale już do sandaczy trochę za miękki. Ale podobno wersja II jest szybsza.
Pięknie trzyma ryby.
Nie miałem w ręku Microflexa 2-10g. 1-7 jest fajny ale 2-10 pewnie bardziej uniwersalny, szczególnie jeśli spodziewasz się przyłowów.

#228 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 20:17

Co do BR to szykuje się nim na okonie i szczupaki. Mam Ryobi Ecusima 4000Vi przy spławikówce więc też przymierzę jak będę w domu wreszcie.

Czy masz jakieś negatywne spostrzeżenia z używania BR?

Co do Microflexa. Szczerze mówiąc nie wiem czy spodziewam się przyłowów bo zbiorniki na których będę głównie używał kijków to jeden nokill i jedno łowisko gdzie ryby podobno w bród ale nie łowiłem tam jeszcze bo muszę uregulować papierkologię zezwoleniową itd.

Zapewne też kilka pobliskich komercji ale to raczej niewielkie sadzawki pod spławik czy feeder.

Jak pisałem kijek ma być uzupełnieniem cw dla BR w dolnej granicy na lekkie przynęty, paprochy , głównie pod okonie z możliwością przyłowu szczupaka.

Widziałem 1-7g w ekstremalnej akcji na morzu + dorsze na kanale Pleciony. Dał radę, aż mi gały wyszły jak była mowa o pękającym lakierze a nie poddającym się blanku.

W tym 1-7 jaki masz podpięty kręcioł? Myślisz, że Ninja LT4000 będzie do niego również pasowała czy lepiej do obydwu kupić 3000LT?

Jak wiadomo starsza wersja daiwy była przewymiarowana co widzę po porównaniu Ecusimy 4000 i Ninji 4000A. Stąd teraz mam taki mętlik z wielkościami jeśli chodzi o wersję LT bo te z kolei są mniejsze od A przy tym samym rozmiarze opisowym.


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 01 listopad 2019 - 20:18


#229 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 01 listopad 2019 - 21:21

Jakoś nie dałbym rady paproszyć kijem 1-7g z kręciołkiem 3-4tyś.
2000 w zupełności wystarczy.
Radzę nie doszukiwać się niedociągnięć w kołowrotkach typu szumy, itp.
Straszna to choroba z której ciężko się wyleczyć jak się w to wkręci.
Zamiast łowić to człowiek nad wodą przystawia ucho do kołowrotka i nie myśli o łowieniu tylko o tym co tam tak szumi i stuka.
  • Przemek_M lubi to

#230 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 21:32

Ciężko tak nie zwracać uwagi jak ktoś "perfekcjonista"  ;)

A na poważnie to pedantycznie nie nasłuchuję, ale po zakupie sprawdzam każde wędzisko czy kręciołek bo lubię mieć pewność że nie trafił mi się bubel.

Zbyt często miałem ten niefart. Już nawet z półek w markecie nie biorę z wierzchu tylko którąś z kolei rzecz bo te pierwsze mi się trafiały "be" zbyt często hehe  :D

A jak mnie nie ma w domu to moim testerem zakupionych sprzętów jest małżonka -  moją kontrolą jakości  :P


  • Mik lubi to

#231 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 22:56

Czy ktoś ma/miał sposobność używać zarówno Microflex 230cm 1-7g oraz Grey Stream 228cm 1-7g i mógłby te kijki porównać?

Czy dokładając do microflexa prawie 160zł odczuję jakieś "plusy" względem jaxona?

Na dniach muszę podjąć decyzję który wybrać i jaxon wygrywa cenowo ( przegiąłem z zakupami w ostatnich miesiącach ) , ale biorąc pod uwagę wykonanie , awaryjność , trwałość ?

Czy jako nowicjusz w spinningu odczuję różnice?



#232 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 grudzień 2019 - 23:00

Microflex będzie szybszy i czulszy. Odczujesz różnice :) ale jak masz mały budzet to jaxonem tez polowisz. Jeżeli chodzi o awaryjność to zdecydowanie więcej problemów sprawiają jaxony(częsc szczytowa lubi wypaść podczas rzutu, nierówno wklejone przelotki się zdarzają). No ale różnica w cenie jest spora :)



#233 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 grudzień 2019 - 23:08

Powiem Ci na podstawie własnych doświadczeń, że na początku lepiej kupić tani i dobry kij. Jeśli Ci nie podpisuje, jeśli będziesz chciał coś zmienić, to mniej stracisz. Pewnie jest tak, że przy każdym kolejnym kiju człowiek będzie mądrzejszy i bardziej świadomy. Oby tak było :)

Użytkownik Przemek_M edytował ten post 17 grudzień 2019 - 23:09


#234 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 23:11

Ale..."tani i dobry kij" to w tym przypadku który masz na myśli ?



#235 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 grudzień 2019 - 23:24

Zgadnij kolego ;)
...
..
.


P.s. Jaxa mam na myśli. Dla ścisłości wypowiadam się w superlatywach o modelu o gramaturze 1-7g ponieważ taki posiadam i dużo nim łowie.

#236 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 23:37

No to trochę mnie uspokoiłeś bo poczytałem kilka opinii o łamiących się kijkach i nabrałem obaw. Jakim kręciołkiem napędzasz zestaw?



#237 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 grudzień 2019 - 08:49

No to trochę mnie uspokoiłeś bo poczytałem kilka opinii o łamiących się kijkach i nabrałem obaw. Jakim kręciołkiem napędzasz zestaw?

Podpinam Spro Passion. Do takiego lekkiego łowienia nie potrzebujesz mocnego kołowrotka. Ważne, żeby dobrze układał linkę i miał dobry hamulec. Mi Spro pasuje też dlatego, że ma korpus z tworzywa i jest, ze tak powiem cieplejszy dla ręki którą trzymam wędkę.

#238 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 09:15

Rozmiar 2000 czy wiekszy?



#239 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 grudzień 2019 - 10:01

Rozmiar 2000 czy wiekszy?


2000

#240 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2019 - 15:05

Jeszcze jeszcze coś pomiędzy jaxonem a dqmem a mianowicie mikros od kongera bardzo fajna wędka czuła, mało spadów zniej użytkowałem ponad rok zanim mikroflexa kupiłem i nie mogę złego słowa powiedzieć