Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

I Ogólnopolski Zlot Miłośników Jerkingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 październik 2005 - 18:34

taaaaa... Ale powiem Ci szczerze Jureczku, że buri i mi regulował sculptorka... efekt moze nie taki jak u remka (kilka ??? godzin rozsuplywania) ale bez ciecia linki nie obeszlo sie...

VIVAT BURI !!!!

#142 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 17 październik 2005 - 18:35

Ze swojej strony dziękuję wszystkim kolegom i przesympatycznej żonie Tomka za tak miłe spotkanie. Wspaniała atmosfera była codziennie od śniadania do kolacji. Również dziękuję koleżeństwu za liczne przybycie na pokaz sprzętu oferowanego przez Dragona. Dziękuję Jackowi z Golubia za tak odważne próby wyrzucenia malutkiej obrotówki z zestawu castingowego, a kolegom za przeprowadzone próby sprzętu w warunkach łowiska.
Opisy kolegów dotyczące rybostanu są dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Na jeziorach opisany przez was stan nazywa się bezrybiem !!! Szczególnie gdy łowi prawie cały kwiat jerkingu polskiego w najbardziej szczupakowym jeziorze w kraju.
Rapala była po prostu dobra. Pedros pięknie to wykorzystał. Ja łowiłem na Kamatsu i lekki zestaw dlatego chyba moje 2 szczupaczki były takie mizerne.
Wierzę, że na wiosennym zlocie rybostan wybranego jeziora będzie na pierwszym miejscu.
Do zobaczenia na wiosennym zlocie w jeszcze większym gronie.

pozdrawiam

#143 OFFLINE   Pedros

Pedros

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaZąbki

Napisano 17 październik 2005 - 19:07

Witam po powrocie. :mellow:
Na początku chciałbym bardzo gorąco podziękować za gratulacje. Dziękuję WAM koledzy, ale ...... to nie tylko moja zasługa a również WAS.
Remku TOBIE za organzacje i fantastyczne pomysły i wykrakanie
Xavi TOBIE za fantastyczną atmoswerę na łodzi i podebranie zębatego :mellow:
Sebku za instrukcje trollingowe (Ty rozgryzłeś tę netodę na tym łowisku) :o
Ludzie ze Swiny Ujścia, bez Was nie wyobrażam sobie Zlotu, Przy Was Laskowik i Smoleń w najlepszych czasach to pikuś :lol:
ALL za fantastyczną atmosferę.
Napiszę swoje wrażenia jutro.
Jeszcze raz Wielkie dzięki!!!!
PS
Zainteresowanych zdjęciami proszę o info na priv, podam namiary na ftp-a, gdzie będą zdjęcia.


Załączone pliki

  • Załączony plik  zebaty.jpg   49,6 KB   393 Ilość pobrań
  • Załączony plik  grupa.jpg   45,8 KB   389 Ilość pobrań


#144 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 17 październik 2005 - 19:22

Cieszę się, że zlot się udał (nie mogło byc inaczej).
@Pedros: Szczere gratulacje, piękna ryba.
pozdrawiam

#145 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 17 październik 2005 - 20:18

@Jurek, gdyby szczupak uciekł to miałem w odwodzie jeszcze całą piersiówkę rozgrzewacza, może udałoby mi sie jakoś Pedrosa przekonać żeby nie wyrzucił mnie z łodzi. Uciekać na łodzi nie ma gdzie, a kombinezonu pływającego nie miałem ochoty testować :mellow:
Co do nauki rzucania multiplikatorem to mam w Warszawce Sebka i Remka, oni na pewno pokażą mi jak to robić sprawnie, bez plątania i późniejszego rozplątywania.
@Mifek mam nadzieję, że multik będzie się nadawał do kręcenia, wytrę tylko ślinkę i pójdę łowić.

Zgadzam się z Remkiem, że DT16 i Risto Rap spełniały swoje zadanie na Wygoninie, one jako jedyne dobrze obławiały 7-8 m bez dopalaczy, chociaż ja złowiłem swojego sześćdziesiątaka na Whitefisha 13 SX.

Pzdr


#146 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 październik 2005 - 20:22

Xavi chyba zwariowałeś :mellow:

nie da się nauczyć castingu bez nauki rozlątywania...

GDZIE DRWA RABIA TAM WIORY LECA!!!!! Inaczej się nie da... mozna to oczywiście ograniczyc do minimum, ale zeby tak od razu bez ;) <_< :unsure:

#147 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 październik 2005 - 07:48

Jurku,
Będzie metanium opisane. Powiem więcej ... będzie rozebrane na oczach wszystkich ale to zo jakiś czas :D Będzie tego zdecydowanie więcej ... opisy wędek się tworzą.
Widzę, że zachorowałeś na mephisto. Nic dziwnego, armata z nutą deliktaności. Tak jak to mówi megabass - robione ręką diabła z duszą anioła :D

Tak, był jeszcze jeden świetny kołowrotek z stajni shimano - antares Andrzeja. Były też inne - Daiwa fuego, Shimano scorpion, C4 4501, inne daiwy ... no i pokazany przez Andrzeja kołowrotek Okumy! Ale o tym chyba więcej Andrzej napisze.

Jeśli chodzi o regulację to do Bartka nic nie mam. Po prostu było ciemno a bloczki do hamulca małe więc mógł się troszke pomylić :D Ja też byłem gapą bo następne pół dnia łowiłem bez żadnego hamulca rzucając przynętami 15-20g i ciągle się zastanawiając dlaczego muszę tak bardzo kontrolować wyrzut - a tam hamulec był wyłączony :D No ale ... radziłem sobie bez hamulca ... a to najważniejsze.

Pozdrawiam
Remek

#148 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 październik 2005 - 08:05

Remku jednym słowem łowienie bez hamulca odśrodkowego było pierwszym krokiem do doskonałości :mellow:

#149 OFFLINE   Irland

Irland

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 październik 2005 - 21:43

Ja też dziękuje wszystkim obecnym na zlocie. Atmosfera świetna, stanica bardzo ładna i komforotwa. Ryby nie dopisały, ale przecież nie o to chodziło. Czekam do wiosny.
pozdrawiam
Karol Żukowski

#150 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2005 - 07:31

Mifek, O tak ... tylko troszkę trudne jak rzucasz pod wiatr :D Ale stare nawyki z C4 przetrwały i teraz udaje mi się kontrolować nawet metanium.

Pozdrawiam
Remek


#151 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 październik 2005 - 08:20

No cóż Bartkowi w ramach obrony nie pozostaje chyba nic innego jak tylko powiedzieć: NIE MA TEGO ZŁEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO :mellow: <_<

#152 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 19 październik 2005 - 09:03

Heh, uczepiłeś się Mifek tematu. Chciałbym zobaczyć jak Tobie idzie rzucanie nieznanym dotąd kołowrotkiem, o godzinie 23, w stanie nieważkości i z wyłączonymi hamulcami. Chyba na następnym zlocie dam Ci spróbować <_<
Pzdr B)

#153 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2005 - 15:21

@Bartek,

nie przejmuj się tym co piszą chłopaki. To tylko żarty...
Swoją drogą jak @Remek zauważył, że wyjąłeś wszystkie tulejki to prawie posikaliśmy się ze śmiechu. :mellow:
Wychodzi na to, że w nocy, po paru głębszych jednak nie warto wychodzić na pomost by testować sprzęt.


@Remek,

...Niestety nie potwierdziła się informacja na temat Salmo Bullheada, który miał schodzić na 8m w trollingu. Nie wiem jakie muszą być spełnione warunki by osiągnąć taką głębokość ale przynęta ta nie osiągała nawet 6m. Stosowałem linkę 15 lbs, różne długości linek (od krótkich do długich) - bezskutecznie...

Dodam jeszcze od siebie, że już od samego początku, jak tylko pojawił się na rynku nowy Bullhead SDR, to nie mogłem uwierzyć, że coś takiego ma zejść 8 metrów w trollingu.
Kilka testów i to zarówno w trollingu rzecznym i jeziorowym pokazało, że moje obawy sprawdziły się.
Według mnie, przynęta ta schodzi w trollingu maxymalnie do około 5 metrów i to przy zastosowaniu najcieńszych plecionek i przy wypuszczeniu przynęty bardzo daleko od łodzi.
Stosując linkę 8lb i wypuszczając przynętę maksymalnie daleko za łódź nie byłem w stanie dotrzeć do dna przy 6 metrach.
Niestety ale opis przynęty nie zgadza się z praktyką.


@Xavi,

naukę rzucania multikiem masz u mnie jak w banku. Wiesz, że zawsze można na mnie liczyć. :mellow:


@Mifek,

oj można nauczyć się rzucania z multika nie robiąc ani jednej brody. Tylko trzeba robić to bardzo uważnie. Myślę, że wszystko zależy od zdolności manualnych wędkarza.
Co prawda sam też robię brody od czasu do czasu, mimo tego, że posługuję się multikami od kilku lat.
Jednak powtarzam, że jeżeli człowiek jest skoncentrowany, ma dobrze wyregulowany hamulec rzutowy i dodatkowo jeszcze magnetyczny lub odśrodkowy na pewno nie będzie robił bród.
Zapytaj się @Remka, czy podczas tego 3 dniowego łowienia zrobiłem chociaż jedną brodę... :mellow:


@Pedros,

nie ma za co dziękować. Jesteście moimi przyjaciółmi, a z wami zawsze będę dzielił się swoim doświadczeniem. :D

#154 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 19 październik 2005 - 18:41

@Sebek pojedziemy na wanne chocby w grudniu i bedziemy cwiczyc multiplikator i jakas wedke, jeszcze nie wiem co sobie kupie. Zaczalem szukac jakiegos kijaszka odpowiedniego. Powiem szczerze, że casting będzie używany do praktycznie jednej przynęty: SLIDER 10. Widziałem jak Andrzej Zdun posługuje się 2 przynętami: Sliderem 10 i Fasto :mellow: 10 . Fasto bo tak nazywał je Andrzej. Bardzo groźną broń miał na szczupaki: wędka castingowa, multiplikator i w/w przynęty. Przede wszystkim taki zestaw nie męczy dłoni, barku i kręgosłupa, a to w Szwecji jest najważniejsze, łowiąc 12 godzin dziennie przez 6 dni.
Więc Sebek szykuj się na korepetycje z niedoświadczonym castingowcem :mellow:
@Mifek - powiem Ci ile bród zrobiłem na pierwszym wyjściu nad wodę.

Pozdrawiam

#155 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 październik 2005 - 18:46

@XAVI 3mam Cie za słowo!!!

#156 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 październik 2005 - 08:34

@Xavi

Tylko nie wyciagnijcie korka na wannie, jak zaczepicie za lancuszek od niego. Bedzie problem, jak spuscicie wode :unsure:


Guzu

#157 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 20 październik 2005 - 09:01

He he, wiem gdzie jest korek, nie będę tam rzucał Sliderami :mellow: Ale jak spod kratki szczupak wyskoczy to już będzie co w gazetach opisywać :unsure:

#158 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 21 październik 2005 - 09:49

Moj szczupaczek tylko potwierdza pisane wczesniej słowa, że najskuteczniejsze były wobki głęboko nurkujące, ten połakomił się na red head'a mojej roboty.


Załączone pliki



#159 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 październik 2005 - 19:27

Mam pytanie do Remka . Widze ze wielu forumowiczow-zlotowiczow robilo piekne zdiecia . Jak pozbierasz to do kupy i czy dolaczysz do relacji o Zlocie ?.

#160 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 październik 2005 - 19:31

jurku fotki sa dostepne u pedrosa. niestety przez FTP czy li neiwielkie utrudnienie.. ale jesli chcesz to mozna cos poradzic... w sumie w najgorszym przypadku moge Ci nawet dorzucic plyciorke do paczuni to zaden problem







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych